Majitelé firem dělají při výběru webhostingu

web hosting je cenná služba, kterou dnes tisíce firem na celém světě používají jako strategickou výhodu pro podnikání.


Mezi výhody, které web hosting poskytuje:

 • Snížení nákladů na budování IT infrastruktury – dodavatelé poskytují hardware a operační systémy a mohou také poskytovat aplikační služby a podporu
 • Dostupnost – webhostingové služby slibují uptime systému na 100% nebo téměř 100% s dostupností 24/7/365
 • Personální úspory – eliminuje nebo výrazně snižuje potřebu vlastních technických pracovníků. Šetří náklady na nábor a udržení, jakož i průběžné náklady, jako jsou výhody a technické školení
 • Bezpečnostní – hostingové služby poskytují funkce, jako je filtrování spamu, detekce virů, ochrana před útoky odepření služby, firewall a narušení sítě

Se vším, co to webhosting vyžaduje, existují určitá preventivní opatření, která by měla být přijata při rozhodujícím rozhodnutí svěřit obchodně-kritické funkce webhostingovým službám.

Při výběru webhostingové služby dělají podnikatelé řadu chyb. Chcete-li to správně, pokračujte ve čtení!

Začínáme s webhostingem

Muž s pozadím PC

Rozhodování o začlenění webhostingu jako součásti vašeho obchodní operace je relativně jednoduchý proces, jak ukazují výše uvedené výhody. Může být dokonce poměrně snadné ospravedlnit náklady, s návratností investice, která je téměř okamžitá, často bez předběžných nákladů.

Nicméně postup vpřed s výběrem webhostingu vyžaduje náležitou péči a pozornost ke klíčovým bodům, abychom získali všechny výhody služby a vyhnuli se potenciálním nástrahám.

Protože webhostingové služby existují již celá desetiletí, nemusíte se poučit ze svých vlastních chyb. Existuje spousta dalších, kteří před vámi odešli, a můžete se poučit ze svých chyb.

Vyhýbání se běžným chybám, které majitelé podniků dělají při výběru webhostingové služby

Začlenění webhostingu do vaší obchodní strategie vyžaduje určité pochopení toho, jak technika funguje, aby se zabránilo rozhodnutím, která budou mít v budoucnu negativní dopad na vaše podnikání, zákazníky nebo zaměstnance.

Nevkládejte všechna vejce do jednoho košíku

To je staré pořekadlo, ale týká se to webhostingových služeb. Pokud se chystáte migrovat aplikace webové služby, neimplementujte všechny funkce na jediný server.

Například můžete zvážit spuštění e-mailových služeb na jiném serveru, než jsou funkce eCommerce, ERP nebo helpdesk. Zabraňuje ztrátě všech funkcí, pokud dojde k výpadku jednotlivých serverů, bez ohledu na dobu trvání.

Vědět, co potřebujete

3 Reproduktor na šedém pozadí

Můžete o tom diskutovat se svými navrhovanými službami webhostingu pro jejich vstup. Většina poskytovatelů nabízí několik úrovní služeb:

 • Sdílené služby – více serverů sdílí prostředky na serverech
 • Virtuální soukromé servery – vaše služby jsou umístěny samostatně, ale v prostředí virtuálního serveru, které sdílí prostředky, jako je diskové úložiště
 • Dedikované servery – váš server je fyzický server, který je přiřazen pouze k vaší firmě a na jiné servery ho nemohou mít vliv výpadky nebo problémy s výkonem

Pro každou úroveň služeb jsou výhody a související rozdíly v nákladech. Než se zaregistrujete, musíte určit, která úroveň služeb je pro vás nejlepší a jak webový hostitel poskytuje upgrady z jedné úrovně na druhou..

Čtení smluvních podmínek

Je překvapující, kolik firem nečte při podpisu podrobnosti smluv o webhostingu ani jim nerozumí.

Ujistěte se, že problémy, které jsou pro vás důležité, jsou písemné, například dohody o úrovni služeb (SLA) za výkon a dostupnost, zásady zrušení, sankce za nedodržení dostupnosti a přijatelnou reakci na podporu a jakékoli další funkce dohodnuté během diskusí o službách, jako je software bude poskytována službou.

Čtení drobného tisku zahrnuje pojmy jako „zdarma“ nebo „neomezené“. Neomezené úložiště disku může mít v jemném tisku definici s vyloučením odpovědnosti, například „do“ určitého limitu, po kterém se účtují další poplatky.

Pochopte, kdo je váš poskytovatel

Mnoho webhostingových služeb je ve skutečnosti poskytovateli třetích stran, kteří prodávají služby, které skutečně provozuje a poskytuje jiná společnost.

Zpočátku to nemusí být velký problém, ale pokud prodejce přestane podnikat nebo nesplní vaše očekávání nebo sjednaná SLA, může vám být ponecháno jednání s jinou společností, která není ze zákona povinna dodržovat vaše smluvní podmínky.

To vám může ponechat webhostingové služby, které jsou podprůměrné nebo dokonce nefungují, a nechávají vás hledat nové možnosti.

Partnerství se spuštěním

Existuje příliš mnoho dlouhodobých, vysoce výkonných webových hostitelů s roky nebo desetiletími příkladných služeb, které by riskovaly vaše podnikání na nově příchozího v oboru.

Stejně jako u mnoha nových podniků může nový webový hostitel začít běžet se skvělou prodejní výškou a nízkými počátečními náklady, poté může selhat kvůli špatnému řízení nebo špatnému prodeji v krátké době..

Vyberte dodavatele s dlouhou historií spokojených zákazníků a zahrňte recenze zákazníků do své due diligence. Nezapomeňte ověřit spokojenost zákazníků se servisem a podporou.

Majitelé firem dělají při výběru webhostingu – zavírání

Krabice v černé barvě

Nezapomeňte na to návštěvníci webových stránek, váš web je tváří vaší společnosti. Jakýkoli výpadek nebo pomalý výkon zobrazí negativní pocit vůči vaší firmě nebo službám.

S příslušným výzkumem a hodnocením webhostingových služeb se váš vybraný poskytovatel stane cenným obchodním partnerem a jeho rozšířením IT infrastruktura.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map