Recenze Site5 2019 – Webhosting pro webové designéry

webhostingová společnost Site5 se prodává jako webhosting pro seriózní webové designéry. Jak vysvětlují, Site5 se specializuje na služby a technologie pro webové designéry a vývojáře.


Co to znamená a jak to funguje? Je to výhoda?

Webhosting poskytuje služby, technologie a nástroje pro prohlížení webové stránky nebo webu na internetu. Organizace, podniky a dokonce i jednotlivci nakupují službu od webhostingové společnosti nebo poskytovatele webhostingu, aby své stránky vytlačili na svět. Webové stránky jsou uloženy nebo hostovány na serverech poskytovaných a spravovaných poskytovatelem webhostingu.

Jakmile budete mít doménu, když uživatel internetu chce zobrazit vaše webové stránky, může zadat vaši webovou adresu nebo vás vyhledat na webu. Stránky vašeho webu budou doručeny ze serveru prostřednictvím prohlížeče. Potenciální zákazník nebo osoba, která se zajímá o váš web, pak bude mít přístup k těmto stránkám.

CPU místnost s modrým světlem

Zní to jednoduše, ale ne všechny společnosti poskytující webhosting jsou vytvořeny rovnocenné.

Některé společnosti vyžadují, abyste si prostřednictvím nich doménu zakoupili – prodali ji za vyšší cenu. Mohou balit služby společně. Jiní vám pomohou s nákupem domény, pokud ji ještě nemáte. Některé společnosti vám umožňují zakoupit úložný prostor na jejich serveru, zatímco jiné si pronajímají prostor, což ohrožuje váš web a data, v závislosti na tom, jak je smlouva podepsána.

Některé weby s webovým hostingem nabízejí podporu databází a další služby zákazníkům, kteří na nich chtějí hostit specializovaný obsah webová stránka. V závislosti na vaší potřebě existují webhostingové služby tam, aby vám poskytli potřebnou službu.

Tato recenze na webu 5 podrobně prozkoumá, co může společnost nabídnout.

Co dělá jedinečnost webu5?

V minulosti se Site5 zaměřoval na technické web designer a vývojář webu trhu, ale dnes se pohybují směrem k barebones, just-what-you-need přístup k webhostingu s několika přidanými funkcemi. Celkově se tento přechod cítí nedokončený.

Zde je přehled toho, co máte s webem5.

1. Unmetered Diskspace and Bandwidth with Site5

Site5 nabízí neměřené (také známé jako neomezené) diskové tempo a šířku pásma v jejich hostitelských plánech. Za běžné používání webu není zákazníkům účtována částka místa na disku pro přenos dat. Site5 obsahuje podrobné podmínky, které omezují plány. Požádají zákazníky, kteří soustavně pracují mimo normální šířku pásma a využití místa na disku, aby provedli úpravy, nebo si Site5 vyhrazuje právo podniknout nápravná opatření.

Podle serveru 5 monitorují servery a upraví úložiště tak, aby zajistily optimální výkon webu.

2. Migrace webových stránek zdarma 5

Migrace webových stránek

Site5 nabízí bezplatnou migraci webových stránek zákazníkům využívajícím jinou webhostingovou společnost. Díky této službě bude server Site5 pomáhat přesouvat databáze, e-maily a soubory webových stránek ze starého účtu na server Site5 a jejich nový účet pro webhosting. Tento proces je řízen odborníkem na migraci webhostingu na webu5.

Jako vždy, existují „omezení“ migrace.

Bezplatná migrace zahrnuje až 25 účtů cPanel (cPanel je webhostingový nástroj založený na Linuxu s grafickým rozhraním uživatelského rozhraní pro automatizaci webhostingu) a 10 účtů jiných než cPanel. To zahrnuje soubory webových stránek a databáze MySQL. Přenesou vaši starou webovou stránku na nový webový hostingový účet s Site5.

3. Zálohování webových stránek

Se službou Site5 máte zdarma noční zálohy svého webu a informací. Zálohy jsou zabezpečené a budou zachycovat veškerý obsah služby. Zákazníci mají také možnost ručně zálohovat své stránky s funkcemi zahrnutými do jejich účtu.

Pomocí stejné služby získáte přístup k archivovaným záložním souborům. Tato služba zahrnuje e-mail a webové soubory.

4. Funkčnost domény a subdomény

S dražšími plány hostPro a hostPro + Turbo s aplikací Site5 můžete hostovat více domén s jedním účtem a připojit domény na jednom webu. Pomocí této služby můžete pro každou doménu použít e-mail a shromažďovat data webových stránek. Site5 také umožňuje rychle a snadno nastavit subdomény (předpona před názvem domény).

doména

4. Uživatelská data webových stránek a Analytics

Webové statistiky jsou pro webhosting rozhodující.

Site5 používá AWStats, open source webový analytický nástroj s grafickým rozhraním, pro přístup k webovým statistikám na straně serveru. To zahrnuje návštěvníky webových stránek, přístupové protokoly (kteří navštívili web a relevantní podrobnosti o uživateli), protokoly chyb a statistiky subdomén. Od této chvíle nenabízejí žádné další analytické nástroje.

5. Nástroje pro vývojáře pro web5

Site5 inzeruje jako webhosting pro designéry a vývojáře a pro tento trh existuje několik funkcí.

Site5 zahrnuje Softaculous, automatický instalační program pro skripty webových stránek. To umožňuje uživatelům instalovat mnoho populárních webových aplikací jediným kliknutím přímo z obrazovky správce webu na webu5. Softaculous nainstaluje mnoho nejpopulárnějších aplikací tam, včetně aplikací pro blogování, správu reklam, elektronický obchod, zákaznickou podporu a systémy pro správu zákazníků (CMS).

Když už mluvíme o elektronickém obchodování, Site5 obsahuje nástroje, které vám pomohou rychle uvést váš web do provozu pro online obchody. Mnoho funkcí lze nainstalovat přímo z panelu správce webu.

Pro více vlastní vývojářské práce, Site5 podporuje mnoho z nejpopulárnějších programovacích jazyků, včetně Ruby on Rails, Perl a Optional Python. Site5 také umožňuje uživatelům vytvářet neomezený počet databází MySQL, které lze všechny ovládat pomocí ovládacího panelu Site5 pomocí předinstalované verze phpMyAdmin.

Site5 také nabízí editor úloh Cron pro úkoly údržby a plánování. Pomocí editoru můžete v pravidelných intervalech spouštět příkazy specifické pro web. Editor úloh najdete na ovládacím panelu. Výsledky mohou být zaslány na e-mail pro sledování a archivaci údržby.

6. Zabezpečení stránek

Site5 nabízí ochranu a vyčištění malwaru. Služba aktivně monitoruje vaše stránky 24/7. Site5 v současné době používá odborníky na zabezpečení webových stránek Sucuri pro skenování malwaru. Sucuri prohledá web každých 12 hodin a odstraní veškerý nalezený malware. To zahrnuje odstranění černé listiny, pokud je na vašem webu detekován malware.

https

Můžete získat přístup ke zprávě od společnosti Sucuri, kde si můžete prohlédnout historii skenování a veškerý malware, který byl detekován. Nezapomeňte, že zabezpečení webu představuje dodatečné náklady a je nutné jej aktivovat, aby byla implementována ochrana proti malwaru.

Site5 podporuje FTP (protokol pro přenos souborů) a SFTP (protokol pro bezpečný přenos souborů). Chcete-li povolit SFTP, musíte povolit přístup do shellu nebo SSH. Secure shell access (SSH access) je příkazové rozhraní a protokolový systém UNIX.

SSH přístup přes Site5 lze použít, pokud potřebujete zabezpečený vzdálený přístup k jinému počítači. SSH přístup je z bezpečnostních důvodů obvykle zakázán, ale pokud potřebujete kopírovat soubory nebo vytvářet adresáře pomocí SSH přístupu, můžete jej povolit pomocí ovládacího panelu webhostingu Site5..

7. Další funkce

Jedna pěkná funkce s Site5 – můžete vybrat umístění vašeho serveru. Pokud znáte svůj hlavní trh, pomůže vám to rychlost načítání a hodnocení vyhledávání.

S Site5 můžete nastavit virtuální privátní server (VPS). Můžete si vybrat, aby VPS byl plně spravován serverem5. To zahrnuje hardware, údržbu, zabezpečení, monitorování a aktualizovaný software. Můžete také přidat cPanel pro VPS za příplatek. Za další IP adresy pro VPS se účtuje malý poplatek.

Pokud hledáte více energie na VPS, včetně dalších procesorových jader, více paměti, dalšího místa na disku nebo šířky pásma, Site5 může spravovat až 8 jader a 250 GB místa na disku za značné dodatečné náklady.

Struktura cen pro web5

Všechny nákupy na webu5 zahrnují 45denní záruku vrácení peněz, s výjimkou VPS, která nabízí pouze 15denní záruku vrácení peněz. Site5 nabízí tři úrovně cen:

hostBasic

hostPro

hostPro + Turbo

8,95 $ / měsíc

12,95 $ / měsíc

19,95 $ / měsíc

pro jeden web s 12měsíčním nákupem. Můžete si koupit 24 měsíců za 6,96 $ / měsíc. Musíte si zakoupit hostBasic za minimální 12měsíční nákup. Nabízí 99,9% záruku dostupnosti.

pro neomezené weby. Můžete si koupit 12 měsíců za 11,95 $ / měsíc nebo 24 měsíců za 10,95 $ / měsíc. Nabízí 99,9% záruku dostupnosti.

pro neomezené weby a vyhrazenou IP (. Můžete si zakoupit 12 měsíců za 14,95 $ / měsíc nebo 24 měsíců za 13,95 $ / měsíc. Nabízí 99,9% záruku dostupnosti.

Site5 nabízí ceny pro distributory. Prodejci budou používat server 5 k hostování webu prodaného jinému zákazníkovi prostřednictvím prodejce. Všechny účty prodejců zahrnují cPanel a bezplatnou migraci, 99,9% záruku dostupnosti a automatické zálohování. Site5 nabízí tři úrovně pro distributory:

Startér

Standard

Premiér

25,95 $ / měsíc

36,95 $ / měsíc

54,95 $ / měsíc

na 50 GB místa na disku a 500 GB na šířku pásma za měsíc.

na 80 GB místa na disku a 700 GB na šířku pásma za měsíc.

na 120 GB místa na disku a 1000 GB na šířku pásma za měsíc.

Ochrana před malwarem Site5 představuje dalších 49,99 $ ročně pro každý web, a to buď prostřednictvím webu5, nebo prostřednictvím prodejního programu.

Veřejné vnímání webu5

bílý pruh papír s černým inkoustem slovy

Site5 získává velmi dobré recenze za neměřené zdroje. Lidé ocení, že se nemusejí starat o to, že budou muset překročit místo na disku, pokud přidají několik dalších vstupních stránek, nebo že budou přes šířku pásma, pokud na své stránky přidají další stahování e-knih nebo videa. Jsou také vysoce hodnoceni za své bezplatné služby přenosu webových stránek. Bezplatná migrace na webové stránky je další výhodou, kterou mnozí ocení u serveru Site5.

Vývojáři také oceňují mnoho funkcí, které se standardem Site5 dodávají, včetně podpory mnoha programovacích jazyků a snadno použitelného cPanelu.

Přes pozitivní recenze v některých oblastech nebylo celkové vnímání webu5 ze strany veřejnosti dobré.

Častou kritikou webhostingové služby Site5 je podpora zákazníků a celkový výkon hostingové služby od doby, kdy byla zakoupena společností Endurance International Group (EIG). Přechod přes EIG způsobil řadu problémů, včetně webů Site5, které klesaly déle než týden. Mnoho z nich obviňuje EIG za nedostatek služeb a podpory od zakoupení, ale na webu5 se špatně odráží.

Ostatní recenzenti si stěžují na barebone služby nabízené Site5. Site5 nenabízí mnoho cloudových služeb ani vyhrazený hosting.

Jak Site5 ve srovnání s trhem

modrý glóbus

Celkově jsou náklady na server Site5 o něco vyšší než ostatní společnosti poskytující webhosting na trhu. Nedostatek přímých meziměsíčních cen ovlivňuje vnímání vysokých nákladů u serveru Site5. Chcete-li obdržet inzerovanou cenu, musíte si zakoupit službu 24 měsíců.

Trochu hlouběji se Site5 omezuje na své služby, což může zvýšit náklady. Například přezkoumání smluvních podmínek odhalí omezení velikosti databáze i e-mailového účtu pro sdílený hosting. Neměřené služby jsou hezké, ale celková cena může být velmi klamná

Rychlosti načítání pro Site5 jsou průměrné, což je v pořádku, s výjimkou prémiové ceny, kterou vyžaduje Site5 za své služby.

Podpora je další oblastí, kde Site5 postrádá ve srovnání s konkurencí. Doba odezvy je rychlá, ale nalezení zástupce zákaznické podpory, který je odborníkem na webhostingovou službu, je vzácné. Získání odpovědi z webu5 je snadné. Správná odpověď je mnohem obtížnější.

Co si myslíme o webu5

Na trhu je prostor pro webhostingovou službu určenou vývojářům a designérům, ale nakonec se web5 nezdá jako správná webhostingová služba, která by tuto mezeru vyplnila.

Dnes se zdá, že se Site5 přibližuje k nesmyslným, barebonským přístupům k webhostingu. To není to, co vývojáři a designéři chtějí nebo potřebují.

Site5 nabízí několik pěkných funkcí, včetně čistého grafického rozhraní a podpory pro mnoho funkcí, které vývojář může potřebovat. Je hezké mít možnost vybrat umístění serveru a schopnost rychle a snadno používat mnoho z nejpopulárnějších aplikací je dobrá.

Ale za cenu, kterou zaplatíte za web5, se nezdá hezký dost dobrý. Tato cena může být velmi klamavá, zejména pokud platíte za dva roky webhostingu, a obávám se, že mnoho lidí, kteří se rozhodnou pro Site5, bude uzavřeno ve smlouvě, kterou rychle vyrostou..

Pro opravdové vývojáře a designéry doporučujeme hostGator, který nabízí plány za mnohem nižší cenu s více možnostmi přizpůsobení nebo hosting A2.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map