Jaká je lepší volba pro webhostingové služby?

Pokud jde o webová řešení, jsou to různí hostitelé pro různé lidi. Optimální budou určovat potřeby vaší organizace nebo soukromé použití hostitelská metoda.


Sdílené servery ve většině případů dobře fungují a jsou spíše cenově dostupné. Dedikované servery jsou nejdražší a nejobtížnější s nimi pracovat, ale jsou také nejrychlejší a nejbezpečnější. Cloud servery jsou jedinečné plemeno, které má všestranné možnosti spolu s účinnými náklady – za cenu potenciálních bezpečnostních obav.

Která je lepší volba? Sdílený, vyhrazený nebo cloudový hosting? Sdílený hosting vysvětlil

Logo sdíleného hostování

Sdílený hosting je nejčastěji používanou metodou web hosting. Není to jen proto, že je to nejdostupnější metoda, ale také proto, že splňuje základní potřeby většiny lidí v oblasti webhostingu.

Všechny složitosti nastavení jsou odstraněny. Hostitelská společnost se o vše postará za vás. Vzhledem k tomu, že většina lidí nemá v této oblasti žádné zkušenosti, a dokonce i méně znají jazyky kódování webu jako HTML a CSS, není těžké pochopit, proč je pro mnoho lidí tato možnost výhodnější. Ale není to pro každého.

Pokud jste například velká společnost, sdílený hosting pravděpodobně není vaše nejlepší volba. Váš web bude na stejném serveru jako mnoho jiných webů, což by mohlo vést ke zpomalení (které by mohlo zase poškodit vaše vztahy se zákazníky nebo dokonce snížit prodej). Nebudete moci ovládat server ani jeho výkon.

Odpověď průměrného člověka na otázku: „která je lepší volba? Sdílený, oddaný nebo cloudový hosting? “ Často sdílený hosting.

Ti, kteří chtějí vlastnit své servery, si však vyberou dedikovaný hosting.

Která je lepší volba? Sdílený, vyhrazený nebo cloudový hosting? Dedikovaný hosting vysvětlil

Logo vyhrazeného hostingu

S specializovaný hosting, vaše webhostingové servery a veškerý jejich obsah nyní patří vám. Zdroje, které obsahují, nejsou sdíleny s nikým jiným – jedná se o soukromou virtuální stranu a nikdo jiný nemá pozvánku, pokud se nerozhodnete dát jim jednu..

Dvě hlavní stránky tohoto druhu hostingu jsou:

 • Zvýšený výkon v důsledku menší zátěže CPU a paměti a
 • Mít plnou kontrolu nad svým serverem.

Samozřejmě s velkou mocí přichází velká odpovědnost.

Jako specializovaný hostitel není k dispozici žádná služba zákaznické podpory. To znamená, že potřebujete důvěryhodného technologického přítele, který ví všechno o webových serverech. V opačném případě budete možná muset zvážit najmutí externího IT profesionála, což samozřejmě zvýší vaše náklady.

Dedikovaný hosting také bývá nejdražší možností. I když to může být pod 100 $ za měsíc, může se také přiblížit 1 000 $ za měsíc.

Která je lepší volba? Sdílený, vyhrazený nebo cloudový hosting? Cloud Hosting vysvětlil

Logo Cloud Hosting

Zde jsou věci zajímavé. Cloud hosting existuje v jiné dimenzi – je to jeho vlastní liga.

Na rozdíl od jiných možností hostování nejsou servery založené na cloudu ve skutečnosti servery v tradičním smyslu. Neexistuje žádný hardware. Cloud je 100% virtuální.

Cloud hosting je nové a inovativní hostingové řešení. Poskytuje velkou flexibilitu a lze jej použít pro škálování, což znamená, že by z dlouhodobého hlediska mohlo ušetřit peníze. Pokud se váš hosting potřebuje často měnit, můžete mít prospěch z placení podle množství šířky pásma, kterou používáte v daném okamžiku.

Pokud je však zabezpečení nejvyšší prioritou, můžete se této možnosti vyhnout. Zatímco cloud hosting byl hodně debatoval, to inklinuje mít více zranitelností než tradiční metody.

Odpověď na otázku: Jaká je lepší možnost? Sdílené, vyhrazené nebo cloudové hostování?

Sdílené, vyhrazené nebo cloudové hostování

Jak jste si možná všimli, neexistuje jednoznačná odpověď na otázku: „Která je lepší možnost? Sdílený, vyhrazený nebo cloudový hosting? “

Záleží na vašich potřebách a preferencích. Chcete-li najít vlastní odpověď na tuto otázku, je nejlepší nejprve položit několik dalších otázek, například:

 • Jaké jsou vaše potřeby hostingu?
 • Kolik kontroly serverů chcete?
 • Jakou úroveň odpovědnosti jste ochotni zvládnout a máte technické znalosti pro údržbu vlastního serveru?
 • Jak citlivá jsou data, která budete hostovat? Je kybernetická bezpečnost nanejvýš důležitá, nebo je to jen dodatečná myšlenka?

Sdílený hosting řeší běžné problémy člověka při řešení bolesti hlavy spojené s údržbou serveru a jeho samostatným nastavením. Je také cenově dostupný, což z něj činí dobrou volbu v mnoha situacích.

Pokud máte vysoce citlivé informace, které musíte mít vždy pod absolutní kontrolou, vyhrazený hosting je opravdu jedinou možností. Ve většině ostatních okolností však bude jedna z dalších dvou možností pohodlnější. Dedikovaný hosting je nejdražší.

Rostoucí počet společností se začal obracet na cloud hosting kvůli svému pohodlí a nízkým nákladům. Svět v posledních letech samozřejmě zaznamenal větší porušení údajů než kdykoli předtím. Některá z těchto porušení byla způsobena útoky na služby hostované v cloudu.

Když vezmete v úvahu všechny věci, je na vás, abyste se rozhodli, která je lepší volba? Sdílený, oddaný nebo cloudový hosting? Vaše nejlepší sázka je zvážit všechny relevantní faktory a rozhodnout se web odpovídajícím způsobem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map