Miks on varundamine WordPressi turvalisuse jaoks nii oluline?

Veebisaidi varukoopiad – miks need on nii olulised?


Mida teha, et teie WordPressi toega veebisait oleks kogu aeg turvaline ja töökindel?

Oletame, et värskendate oma WordPressi tuuma ja pistikprogramme / teemasid regulaarselt, installite ainult usaldusväärseid pistikprogramme ja teemasid. See on kahtlemata hea, kuid küsimus on selles, kas sellest piisab?

Võib-olla olete oma saidi turvamiseks turvameetmeid rakendanud, kuid teie veebisaidi andmed võivad siiski olla haavatavad. Häkkerid, kes varastavad teie ettevõtte andmeid või varastavad süütu kodeerimisvea, viivad teie saiti alati alla.

Siit tuleb appi korralik varukoopia. Hea varunduslahendus loob teie uusimate andmete koopia ja salvestab need turvaliselt, nii et see oleks ettenägematute sündmuste korral kiireks taastamiseks saadaval..

Selle artikli kaudu vaatleme, miks teil on vaja veebisaidi varukoopiaid, saadaolevate varunduste tüüpe ja funktsioone, mida igal varundustööriistal peavad olema.

Miks vajab teie ettevõte veebisaidi varundamist?

Ettevõttena ei saa te endale lubada oma veebisaidi andmete kaotamist isegi ühe päeva jooksul. Suur andmekaotus võib juhtuda erinevatel põhjustel, sealhulgas:

Inimlik viga

Isegi näiliselt süütu inimlik viga võib põhjustada teie saidi krahhi, põhjustades andmete kaotamise. Teie veebisaidi regulaarsed varukoopiad võivad aidata teie ettevõttel sellisest andmete kadumisest kiiresti taastuda ja taastada oma toimingud õigele teele.

Veebisaidi häkk

Viimastel aastatel on küberkurjategijad edukalt toime pannud andmerikkumised, mille tagajärjel kaovad olulised äriandmed, sealhulgas kliendikirjed, maksetehingud ja andmebaaside kirjed. Eduka häkkimise korral oleks teie prioriteet kriitiliste andmete taastamine ja veebisaidi taastamine ilma aega kaotamata. Ehkki pahavara eemaldamiseks on palju teenuseid, võib kindel varundusstrateegia olla elupäästja.

Looduskatastroofid

Sõltuvalt teie ettevõtte infrastruktuuri geograafilisest asukohast võivad loodusõnnetused, nagu üleujutused või isegi tsüklonid, teie hostimissüsteeme tõsiselt kahjustada, mis võib põhjustada äriandmete kaotamise. Sel juhul saab teie saidi taastamiseks hõlpsalt kasutada mõnes muus riigis või geograafilises asukohas asuvatele salvestussüsteemidele salvestatud varukoopiaid.

Serveri krahh või tõrge

Andmete kadu võib juhtuda ka veebisaitide krahhide või teie serverite rikke tõttu. Varusüsteemid saavad teie varundatud andmeid salvestada sõltumatutesse või pilvepõhistesse süsteemidesse, mida ükski serveri tõrge ega krahh ei mõjuta.

Ebaõnnestunud värskendused

WordPressi värskendused vabastatakse regulaarselt turvalisuse parandamiseks ja uute funktsioonide kasutamiseks. Tavaliselt hõlmab see WordPressi peamise versiooni või kõigi selle installitud pistikprogrammide / teemade värskendamist. Mõnel juhul võib värskendusprotsess lõppeda teie ettevõtte saidi purunemise või krahhiga.

WordPressi varukoopiate tüübid

Turul on saadaval mitut tüüpi WordPressi varukoopiaid. Hinnakem igat tüüpi:

Varukoopiad veebimajutaja pakkujalt

Enamik WordPressi veebimajutajate pakkujaid sisaldab oma hostimispakettides varukoopiaid. Veebi hostiteenuse pakkuja usaldusväärne varunduslahendus tagab, et veebisaidi omanikuna ei pea te ise varundama ega muretsema andmete kaotamise pärast. Küsige oma praeguse veebimajutaja pakkujalt, millised varuteenused on teie hostikavaga pakutavad.

Kuid sel juhul on teil vähe kontrolli selle üle, millal või kuidas varukoopiaid võetakse ja kus neid hoitakse.

Käsitsi varundamine

Kui teil on tehnilisi teadmisi või teadmisi, saate oma saidi ise käsitsi varundada. Oma WordPressi failide ja andmebaasi kirjete käsitsi varundamist saate teha FTP-tööriista (nt FileZilla või phpMyAdmin) abil..

Võrreldes muud tüüpi varukoopiatega on käsitsi varundamine pikk ja aeganõudev protsess; See võib nõuda isegi tõrkeotsingut ja kõigi probleemide lahendamist, mis võivad varundamise käigus ilmneda.

Automatiseeritud varundamine pluginate abil

Pistikprogrammide abil kasutatavad automatiseeritud varukoopiad on kiireim ja mugavam viis veebisaidi varukoopiate tegemiseks. See on eriti kasulik juhul, kui te ei soovi sõltuda oma veebi pakkujast või kui teil pole tehnilisi oskusi käsitsi varundamiseks. WordPressi varundamise pistikprogramme on lihtne paigaldada ja neid saab käivitada iga uus või algaja WordPressi kasutaja.

Parima võimaliku variandi kasutamine on WordPressi pistikprogrammi kasutamine varundamise automatiseerimiseks. Hinnakem funktsioone, mida varupikenduste pistikprogrammid peavad pakkuma:

Funktsioonid, mis igal WordPressi varunduspluginil peavad olema

Iga teie valitud varunduslahendus peab olema kõikehõlmav, see tähendab, et see peaks võtma nii teie veebisaidi failide kui ka andmebaasi kirjete varukoopiaid. See tagab täieliku varukoopia olemasolu, kui peaksite kunagi ebaõnnestunud veebisaidi taastama.

Peale selle on siin loetelu funktsioonidest, mis igal varundamise pistikprogrammil peavad olema:

Sõltumatu ja väline hoiukoht

See on mõtlematu.

Varukoopiad tuleb salvestada sõltumatusse ja muusse kohta, et teie sait neid ei mõjutaks. Pistikprogrammid, mis salvestavad kliendi veebiserverisse varukoopiaid, vähendavad lõpuks olemasolevat salvestusruumi ja paljastavad varundamised ka välistele ohtudele.

Lisanduvad varukoopiad

Kogu veebisaidi andmete igapäevase varukoopia tegemine võib teie ressursse ja ribalaiust ära kasutades veebiserverile palju koormust panna. Kuna varukoopiad on väga serverimahukad protsessid, võivad regulaarsed varukoopiad mõjutada teie serveri jõudlust ja varukoopiate hoidmiseks saadaolevat ruumi.

Lisanduvad varukoopiad optimeerivad varundusprotsessi, jagades oma andmed väiksemateks ja hallatavateks andmepakettideks, mis seejärel sünkroonitakse olemasolevasse varukoopiasse. Kogu veebisaiti ei sünkroonita iga kord. Pärast esimest varundamist sünkroonitakse selle asemel ainult järkjärgulised muudatused. See protsess hoiab ära teie veebiserveri ülekoormamise ja seda saab tõhusalt kasutada isegi suurte veebisaitide jaoks.

Mitu varundamist

Lisaks väljaspool asuvate salvestuskohtade kasutamisele peavad varundusriistad pakkuma ka mitut varundusversiooni, mida saab maksimaalse turvalisuse tagamiseks hoida mitmes kohas. Varundustööriistad võivad pakkuda oma pühendatud servereid või välist pilvepõhist salvestusruumi (nt Google Drive või Dropbox), kust varukoopia versioone saab hõlpsalt alla laadida ja taastada.

Lisaks peavad varukoopiad olema ka krüptitud, nii et häkkerid ei saaks neid teie veebisaidile tungimiseks kasutada.

Lihtne taastamine või taastamine

Varundamispistikprogrammid peavad pakkuma ka usaldusväärset ja mugavat režiimi WordPressi veebisaitide varukoopiate taastamiseks. Varundamisi, mida ei saa kiiresti taastada, on esiteks kogu varukoopiate tegemise eesmärk nurjatud.

Varundamine

Nii nagu veebisaidifailid, võib ka teie varufail rikneda. Samuti võib puududa oluline teave. Kahjustatud varukoopia taastamine WordPressi veebisaidile võib tekitada täiendavaid probleeme ja ühilduvusprobleeme. Seetõttu on turvameetmena kõigepealt hea tava olemasolev varukoopia proovile panna, et teha kindlaks, kas selle taastamine on ohutu..

Näiteks, BlogVault pakub varundustesti taastamise funktsiooni, kus saate oma testiserverites varukoopia versiooni täpse koopia luua ja testida.

Planeeritud ja tellitavad varukoopiad

Planeeritud varundamine on automatiseeritud varundusprotsess, mis ei vaja inimese sekkumist. Seda saab ajastada kindla intervalliga (iga päev, nädal või kuu) sõltuvalt teie veebisaidi vajadustest. Lisaks peavad varukoopia pluginad pakkuma tellitavaid varukoopiaid, mida saab igal ajal käivitada.

Veebisaidi lavastamine

Uue pistikprogrammi või teema installimine või uue värskenduse rakendamine võib mõnikord olla riskantne. See võib potentsiaalselt teie reaalajas veebisaidi krahhi viia. Parim viis selle vältimiseks on veebisaidi lavastamine. Lavastuskeskkond võimaldab teil luua aktiivse veebisaidi duplikaadi ja testida kõiki selle muudatusi / värskendusi ilma veebisaidi mõjutamata.

Mõnedel varundatud pistikprogrammidel on sisseehitatud veebisaidi lavastuse funktsioon, kus saate muudatusi testida enne muudatuste ühendamist aktiivsel veebisaidil. Lavastamissaiti saate luua ka oma veebi kaudu või käsitsi luua lavastuskeskkonna.

Veebisaitide migratsioon

WordPressi veebisaidi migreerimine teise veebidomeeni või teise veebimajutajasse võib olla väga keeruline. Lisaks peate enne migratsiooni alustamist varundama kõik oma WordPressi failid.

Varupikendused pakuvad ka teie WordPressi veebisaidi sujuvat migratsiooni teisele veebimajutajale. Näiteks BlogVault võimaldab teil seda hõlpsalt teha migreerige oma sait teisele hostile.

Reaalajas varukoopiad WooCommendi jaoks

Regulaarsed varukoopiad on WooCommerce’i veebisaitide jaoks üliolulised. Kuid erinevalt mis tahes muust ettevõtte veebisaidist ei saa WooCommerce’i saidid endale lubada ühtegi veebisaidi seisakuid või isegi ühe kliendi tellimuse kaotamist. Seetõttu soovitatakse WooCommendi veebisaitidele reaalajas varundamist, mida teostatakse iga kord, kui toimub veebitehing või toimuvad muudatused.

Kasutajasõbralik kogemus

Erinevalt käsitsi varundamisest, mis nõuab tehnilist ekspertiisi, peavad varundamise pistikprogrammid olema kasutajasõbralikud ja hõlpsasti kasutatavad igale algajale kasutajale. See tähendab sisuliselt seda, et peate saama hõlpsalt varundada või taastada mõne lihtsa sammuga.

Enamikul varundustööriistadel on iseseisev ja intuitiivne armatuurlaud, kus kasutajad saavad ilma tehnilise abita sisse logida ja enamikku varundusega seotud toimingutest ise teha. Lisaks tagab sõltumatu juhtpaneel, et pääsete hõlpsalt oma varukoopiatele juurde ka siis, kui teie veebiserver või veebisait pole töövalmis.

Järeldus

Regulaarsete varukoopiate tegemine on teie WordPressi turvalisuse jaoks ülioluline. Teie ettevõtte jaoks on sama kriitiline ka õige varunduspistikprogrammi valimine, mis vastab kõigile teie varundamisega seotud nõuetele.

Selle artikli kaudu oleme välja toonud olulised funktsioonid, mis igal WordPressi varutööriistal peavad olema. Sellised funktsioonid nagu mitu varundamist ja ajastatud varundamist tagavad, et te ei kaota kunagi veebisaidi andmeid, samas kui sellised funktsioonid nagu täiendavad varukoopiad ja väline talletusruum tagavad, et teie veebisaidi toimivust ei kahjustata mingil moel..

Soovitame tungivalt oma veebisaidi vajadusi lähemalt uurida ja investeerida juba täna usaldusväärse varundamise pistikprogrammi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map