13 parimat turbepraktikat oma WordPressi veebisaidi turvamiseks

Mis on parem kui hästi üles ehitatud veebisait? Hästi üles ehitatud, kindla turvalisusega veebisait.


Pange tähele, sest ma leian teie WordPressi veebisaidi parimate turbetavade kohta. Need pole mitte ainult algajatele sõbralikud, vaid need on ka taskukohased, kui mitte üldse tasuta.

Selle artikli lõpuks on teil tegevuskava oma saidi kaitsmiseks igasuguste küberohtude eest. Niisiis, pange kinni ja alustame!!

Kas teie WordPressi sait on turvaline?

Ehkki WordPressi peetakse seni kõige populaarsemaks CMS-iks, kaasneb selle mainega teatud tagajärgi. Kasutas üle 35% veebisaitidest Internetis muutub WordPress pahavara rünnakute lemmiksihtmärgiks. Ainuüksi 2018. aastal teatas Sucuri, et umbes 23 000 WordPressi veebisaiti langes turvarikkumiste ohvriks.

Kas see tähendab, et WordPressil on kohutav turvasüsteem?

Üldse mitte! Vastupidi, veebisaitide turvarikkumiste peamine põhjus on kasutajate vähene turvateadlikkus.

Maineka CMS-na teeb WordPress oma osa, avaldades regulaarselt turvapaiku ja tarkvarauuendusi. Vaatamata sellele on neil versiooniuuendustel vähe vahet, kui te ei tea, mida neist teha.

Lühidalt, mängite olulist rolli oma veebisaidi turvamisel.

Nüüd, kui teate oma rolli ja vastutust veebimeistrina, on aeg uurida, mida saaksite oma veebisaidi turvalisuse parandamiseks ära teha. Heitke pilk allolevatele parimatele turbetavadele ja proovige neid oma veebisaidil rakendada.

Kasutage tugevaid kasutajanimesid ja paroole

Tugevate sisselogimismandaatide loomine võib olla kõige hõlpsam turbepraktika, mida igaüks saab teostada, kuid paljud kasutajad ei suuda seda ikkagi teha. Usu või ära usu, 23,2 miljonit kontot kasutage endiselt paroolina numbrit „123456”. Sama probleem kehtib kasutajanimede kohta, kus paljud kasutajad kasutavad tavapäraseid kasutajanimesid nagu “admin” ja “administraator”.

Kui vajate tugevate paroolide leidmiseks abi, on neid palju parooligeneraatorid seal saate tasuta kasutada. Kasutajanimed võivad märksõnadesse lisada numbreid ja erimärke, et muuta need unikaalsemaks.

Nõrkade sisselogimismandaatide kasutamine muudab teie veebisaidi haavatavaks julma jõu rünnakutele. Seda tüüpi küberrünnak kasutab sisselogimismandaadi arvamiseks katse-eksituse meetodit. Seetõttu on kõige parem hoiduda sisselogimisandmetes tavaliste märksõnade kasutamisest.

Kui teil on kombeks parool unustada, võite kaaluda selle kasutamist LastPass meelde jätta ja kasutada seda ühe klõpsuga. Kasutajanimed võivad märksõnadesse lisada numbreid ja erimärke, et muuta need unikaalsemaks.

Peida WordPressi sisselogimine

See lihtne trikk võib kaitsta teie WP-saite ründajate eest, kes sihivad julma jõu rünnakuid. Kasutage WPS peidab sisselogimise tasuta pistikprogrammi, et muuta sisselogimise URL millekski ainulaadseks.

Luba kahefaktoriline autentimine

Kui olete oma administraatori sisselogimismandaadid turvatud, saate sisselogimisprotsessi veelgi parandada, lubades kahefaktorilise autentimise. See turbeprotsess loob täiendava kaitsekihi, mis nõuab kasutajatelt autentimisrakenduse kordumatu koodi hankimist. Selle oma veebisaidil rakendades saavad oma kontole sisse logida ainult õige sisselogimismandaadi ja koodiga kasutajad.

WordPressil on palju kahefaktorilisi autentimis pluginaid, mille vahel valida. Mõned parimad neist on Google Authenticator, Kahefaktoriline autentimine, ja Kahefaktoriline.

Muutke WordPressi andmebaasi eesliidet

Veebisaidi andmebaas on SQL-i süstimisrünnakute kõige lemmikum sihtmärk. Seda tüüpi küberrünnak sunnib andmebaasi pahatahtlikku koodi täide viima, võimaldades häkkeritel selles sisalduvaid andmeid vabalt muuta või kõrvaldada. Kuna SQL-i süstimisrünnakud hõlmavad umbes 80% häkkimiskatsetest kuus käivitatud, ei tohiks te seda ohtu kergekäeliselt võtta.

Üks teguritest, mis muudavad teie andmebaasi SQL-i süstimisrünnakuteks, on wp_-i andmebaasi prefiksi kasutamine. Ettemääratava andmebaasi abil võimaldab eesliide häkkeritel arvata teie tabelite nimed ja põhjustada andmebaasis hävingut. Seetõttu soovitan tungivalt seda esimesel võimalusel muuta.

Siit leiate üksikasjaliku ülevaate giid kuidas muuta oma WordPressi andmebaasi prefiksit. Võite proovida ka Tabeli eesliite pistikprogrammi muutmine.

Keela PHP tõrketeave

PHP tõrketeadete funktsioon aitab teil PHP-failides vigu palju kiiremini leida. Kuid see võimaldab ka teistel inimestel näha teie saidi haavatavusi. Seetõttu soovitan teil selle funktsiooni täielikult keelata.

WordPress keelab veateadete funktsiooni vaikimisi. Kui see on mingil põhjusel lubatud, peaksite selle käsitsi keelama faili wp-config.php muutmine. Sõltuvalt teie veebimajutusteenusest võimaldavad mitmed hostingu pakkujad seda seadet nende juhtpaneelilt hallata.

Hoidke WordPressi ajakohasena

Järjest kasvavate küberrünnakute tüübiga sammu pidamiseks laseb WordPress perioodiliselt välja värskendusi ja uusimaid turvapaiku. See täiustus ei kehti ainult WordPressi tuuma, vaid ka pistikprogrammide ja teemade kohta. Kuid vananenud tarkvara kasutamine on katastroofi retsept.

Kuigi WordPress rakendab automaatselt väiksemaid tarkvarauuendusi, peate peamised värskendused siiski käsitsi tegema. Seega otsige kindlasti uusi värskendusi saidist Uuendused oma WordPressi administraatori paneeli jaotist regulaarselt, et vältida teie saidi turvaaukude olemasolu.

Samuti on olemas tasuta pistikprogramm Lihtsate värskenduste haldur, mida saate kasutada oma WordPressi tuuma, teemade ja pistikprogrammide värskendamise juhtimiseks.

Keela kataloogide sirvimine

Kataloogide sirvimine annab teile kiire juurdepääsu saidi struktuurile ja üksikutele kataloogidele. See võib aga muutuda kahe teraga mõõgaks, kui sellele pääsevad ligi ka teised inimesed. Häkkerid kasutavad seda sageli haavatavate failide, pistikprogrammide ja teemade leidmiseks, seejärel kasutavad nad teie veebisaidile juurdepääsu saamiseks.

Kui hostite oma WP-saiti premium-platvormil, ei pea te võib-olla muretsema, kuna nad hoolitsevad nende optimeerimiste eest. Kui aga ise majutate või peate selle käsitsi keelama, siis vaadake seda artikkel teada, kuidas keelata kataloogide sirvimine WordPressis.

Eemaldage WordPressi versiooninumber

WordPress vabastab pidevalt värskendusi eelmise versiooni turvaaukude parandamiseks. Vanematel versioonidel on tavaliselt rohkem turvaauke. Seetõttu pole WordPressi versiooni avalikustamine teie veebiturvasüsteemi jaoks parim mõte.

Vaikimisi on teie WordPressi versioon nähtav administraatori paneeli ja lehe allika paremas alanurgas. See ilmub ka vähem ilmsetes kohtades, nagu saidi RSS, CSS ja skriptid. See on suurepärane artikkel , mis pakub üksikasjalikku juhendit WordPressi versiooni eemaldamiseks nendest kohtadest.

Keela faili redigeerimine

WordPressi sisseehitatud failiredaktor võimaldab pistikprogrammi ja teemaskripte palju lihtsamini muuta. Vaatamata sellele võib see funktsioon teie veebisaiti valedesse kätesse sattudes ohustada. Sel põhjusel on kõige parem keelata failide redigeerimine täielikult. Seda saate teha, kui lisate allpool faili wp-config.php.

define (‘DISALLOW_FILE_EDIT’, tõsi);

Tehke regulaarselt varukoopiaid

Varunduste loomine on sama oluline kui veebisaidi turvamine. Halvimal juhul võivad varukoopiad säästa teid selle, et peate saidi juba algusest peale üles ehitama.

Protsess võib tunduda tüütu, kuid varundamise pluginaid on palju VaultPress ja BlogVault mis võib muuta selle probleemivabaks. Protip, kasutage automaatse varundamise funktsiooniga pistikprogrammi, et säästa oma aega ja vältida aegunud varukoopiate tegemist süsteemi ummistumisega.

Kui teile ei meeldi kasutada liiga palju pistikprogramme, võiksite seda kasutada iThemes Security Pro mis hoolitsevad ennekõike ja palju muu eest.

Peatage rämpspost ja negatiivne SEO

Rämpsposti on igal pool ja see ei meeldi kellelegi.

Kui teil on populaarne sait ja teil pole korralikku rämpsposti ennetamise süsteemi, võite meelitada iga päev tuhandeid rämpspostitajaid. Liiga palju rämpsposti on SEO ja kasutajakogemuse jaoks halb. Kujutage ette, teil on blogipostituses sadu ebaolulisi kommentaare.

Öelge, et rämpsposti ei tohi kasutada CleanTalki rämpspostitõrje lahendus.

Kasutage WAF-i

Üks parimatest investeeringutest, mida saate oma saidi turvamiseks teha, on WAF-i (veebirakenduste tulemüür) kasutamine. See aitab kaitsta teie saiti OWASP-i 10 parima turvaauke, teadaolevate ja tundmatute turvavead, ründekoodid, DDoS-rünnakud ja palju muud.

Seal on mõned võimalused – SUCURI, Malcare, Pilv.

Teemade ja pistikprogrammide haldamine

WordPressi kasutamise üks suurimaid eeliseid on lai pistikprogrammide ja teemade kogu. Irooniline on see, et WordPressi pistikprogrammid ja teemad kujutavad endast järgmist suurim haavatavuse allikas mis võiks teie saidi ohtu seada. Seega peaksite oma valiku targalt tegema ja installitud seadmeid hoolikalt haldama.

Lihtsaim viis häkkerite vigase tarkvara kaudu teie veebisaidile juurdepääsu takistamiseks on pluginate ja teemade kasutamine, millel on suurepärased ülevaated ja hinnangud. Need on suurepärased näitajad, mis annavad teile teada, et neid on hooldatud ja korralikult töötatud. Lisaks kontrollige regulaarselt värskendusi, et nende toimivust parandada.

Mähkimine üles

Kuna kogu maailmas esinevad küberohud ei kavatse väga kiiresti taanduda, on oluline kaitsta oma WordPressi veebisaiti võimalike ohtude eest. Õnneks on teie saidi üldise turvalisuse parandamiseks palju lihtsaid, kuid tõhusaid turvameetmeid.

See artikkel tõestab, et mõne parima turvatava rakendamiseks ei vaja te suurt eelarvet ega põhjalikke tehnilisi teadmisi. Küsimus on selles, kas olete väljakutsega hakkama saanud?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map