Top 8 nejlepších webů hostujících blog: od bezplatných po prémiové

nejlepší blog hosting stránky


První blog je připisován Justin Hall, student na Swarthmore College v roce 1994, ačkoli termín „blog“ (kombinace „web“ a „log“) nebyl vytvořen až o tři roky později.

Od té doby, blogování roste exponenciálně, jak tam jsou u konce 440 milionů blogů po celém světě podle posledních odhadů.

Časné blogy, jako je Hall, byly oslavené osobní domovské stránky a platformy pro včasné blogování zajišťovaly především lidi, kteří chtěli publikovat osobní obsah. I když tyto individuální, rozsáhlé blogy stále existují, jsou specifické blogy zaměřené na témata, jako je móda, cestování, jídlo, krása a rodičovství, stále populárnější..

Brzy bloggerové měli také omezené možnosti zpeněžení obsahu, ale nyní existuje potenciál generovat značné příjmy prostřednictvím reklam, přidružených programů, přímého prodeje a poplatků za předplatné stránek..

Vzhledem k potenciálnímu dosahu z hlediska publika a možnosti vydělávat si je klíčové učinit správnou volbu pro hostování vašeho blogu. Podívejte se na nejlepší dostupné weby s webovým hostingem níže a rozhodněte se, který z nich bude pro vás nejlepší.

Jak si vybíráme naše hodnocení

Jak si vybíráme naše hodnocení

Při hodnocení webu hostujícího blog je důležité provést holistické hodnocení, nikoli pouze zaměření na cenu. Koneckonců, přestože chcete hodnotu za peníze, chcete platit pouze za produkty a služby, které odpovídají vašim potřebám.

Jistě, níže uvádíme informace o cenách, ale také se podíváme na dvě další klíčové oblasti, jako je sada uživatelských funkcí – včetně možností zpeněžení, kde je to možné – a zákaznický servis na těchto nejlepších webech s hostingem blogů..

Vlastnosti: Jaké různé možnosti a funkce jsou k dispozici? Jak snadné je použití?

Zákaznický servis: Jak budou zodpovězeny vaše dotazy a vyřešeny vaše problémy?

Ceny: Je k dispozici bezplatná možnost nebo je pouze zaplaceno? Jaké jsou rozdíly v plánech?

Top 8 nejlepších blogů hosting stránky

Níže uvedené recenze miniatur poskytují přehled nejlepších dostupných možností, které sahají od propagace osobního obsahu na webu až po primárně řešení elektronického obchodu..

WordPress.comCvičení

wordpress.com

V roce 2005 byl spuštěn dlouhodobý a populární web pro blogování, WordPress.com. Jak blogovací platforma, tak web hosting, existuje robustní bezplatná verze umožněná volitelnými placenými aktualizacemi a anti-spamovým softwarem i reklamou.

Podle odhadů WordPress.com každý měsíc přes 400 milionů lidí prohlíží více než 15 miliard stránek a dnes ji používá 25% všech webových stránek na internetu.

WordPress.com lze použít nejen k vytváření blogů, ale i webů všeho druhu. K dispozici je celá řada bezplatných a placených šablon a rozhraní drag-and-drop a editor WYSIWYG jsou intuitivní a snadno použitelné. Zákaznická podpora je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a placené plány nabízejí živé rozhovory s „Happiness Engineers“. Váš blog lze zpeněžit prostřednictvím služby Google AdSense, přidružených odkazů nebo přímého prodeje vašich vlastních produktů.

Ať už jste operace jedné osoby nebo velká organizace, WordPress.com nabízí úroveň služeb, která pro vás bude fungovat.

Cena: Zdarma (subdoména WordPress.com a omezené úložiště) a placené plány od 4 do 25 $ měsíčně (vlastní název domény, další úložiště a schopnost nahrávat zvuk a video). Nejvyšší úroveň obchodního plánu vám umožňuje instalovat doplňky a motivy třetích stran.


Zkontrolujte web

Hodnocení: 10/10

Tumblr

tumblr.com

Společnost Tumblr byla založena v roce 2007 Davidem Karpem a v současné době je ve vlastnictví Oath Inc., dceřiné společnosti Verizon.

Specialitou je mikroblogování prostřednictvím kratších textových příspěvků a multimediálního obsahu. Od roku 2018 hostil Tumblr přes 400 milionů blogů s více než 550 miliony návštěvníků každý měsíc.

Uživatelé Tumblru jsou rovnoměrně rozděleni mezi muže a ženy, a to je nejpopulárnější v demografické demografii 18-29 let.

Existuje sedm typů výchozích příspěvků: text, fotografie, citace, odkaz, chat, zvuk a video.

Na rozdíl od většiny ostatních blogovacích webů, které jsou navrženy pro optimální výkon na stolních počítačích, umožňuje aplikace Tumblr mikroblogování pomocí smartphonu na smartphonu.

Mezi další funkce patří snadné sdílení, oblibení a přehodnocení obsahu od ostatních uživatelů Tumblr. Zákaznický servis je e-mailem 24/7 a uživatelé mají přístup k rozsáhlé databázi znalostí.

Zatímco některé velké společnosti používají Tumblr, je vhodnější pro jednotlivce a menší organizace.

Cena: Zdarma s placenými možnostmi pro vlastní doménová jména a prémiová témata.


Zkontrolujte web

Hodnocení: 8/10

Blogger

blogger.com

Jedna z původních platforem hostování blogů, Blogger byla spuštěna v roce 1998 a je ve vlastnictví společnosti Google od roku 2003. Do roku 2013 si Google nárokoval 540 milionů aktivních uživatelů. To by však mohlo být trochu zavádějící, protože je součástí balíčku produktů Google, jako jsou Gmail a Dokumenty Google, a je těžké přesně vědět, jak je definován „uživatel“..

Je to jako každá kopie operačního systému Windows 10 včetně prohlížeče Microsoft Edge, který se počítá jako instalace, ať už ji uživatel spustí nebo ne..

Jednoduchost služby Blogger je požehnáním a prokletím. Na jedné straně její omezená sada funkcí a možností přizpůsobení znamená, že není mnoho navigačních zvonků a píšťalek. Navíc je integrován s dalšími produkty Google, jako je AdSense, aby generoval příjmy.

Na druhé straně tato nízkoúrovňová funkce činí méně přitažlivější pro zkušenější blogery. Kromě toho má společnost Google historii ukončování i oblíbených projektů s malým varováním, takže budete muset svůj obsah pravidelně zálohovat. Zákaznický servis je zařazen především do uživatelských fór a online formulářů.

Možná byste na Bloggeru založili blog, ale pokud se začne rozšiřovat, budete se chtít přesunout na robustnější platformu, jako je WordPress.com.Cost s placenými názvy vlastních domén dostupných prostřednictvím domén Google.


Zkontrolujte web

Hodnocení: 7/10

Duch

ghost.com

Otevřená publikační platforma Ghost byla veřejně vydána v roce 2013 poté, co úspěšná kampaň Kickstarter splnila svůj počáteční cíl téměř 35 000 $ za méně než den a nakonec vybrala přes 250 000 $.

Od roku 2018 má Ghost více než 1,3 milionu instalací. Základní aplikace pro publikování je zdarma, zatímco nezisková nadace Ghost Foundation se udržuje prostřednictvím placených možností hostování.

Na rozdíl od WordPress.com, který se používá pro všechny typy webových stránek, je Duch přizpůsoben blogerům a spisovatelům.

Jedinou skvělou funkcí je úprava na rozdělených obrazovkách: upravte svůj příspěvek vlevo a uvidíte jeho živou verzi napravo. Kromě toho, pokud chcete použít jinou hostingovou platformu, můžete si zdarma stáhnout aplikaci Ghost do svého počítače.

Všechny plány zahrnují neomezené úložiště. Většina zákaznické podpory je prostřednictvím nejčastějších dotazů. Zákazníci Ghost (Pro) mají také e-mailovou podporu.

Pokud máte vážný zájem o psaní, Ghost je schůdnou možností, jak strávit více času produkováním obsahu a méně správou svého webu.

Náklady: 19 $ měsíčně (1 blog a 50 000 zobrazení stránky měsíčně) až 199 $ měsíčně (50 stránek a 2 miliony zobrazení stránky měsíčně)


Zkontrolujte web

Hodnocení: 7/10

StředníCvičení

medium.com

Médium bylo uvedeno na trh v roce 2012 a navrhl Evan Williams, spoluzakladatel Bloggeru a Twitteru.

Jeho důraz je téměř výhradně na sdílení obsahu, na rozdíl od elektronického obchodování, jako jsou weby jako Wix a Squarespace. V roce 2017 mělo médium 60 milionů čtenářů svého obsahu měsíčně.

Stejně jako Ghost je i médium zaměřeno na produkci obsahu. Existují omezené možnosti přizpůsobení vašich příspěvků a webových stránek. Kdokoli může psát a publikovat obsah, který lze také agregovat do online časopisů. Spisovatelé se mohou rozhodnout, že budou jednotlivé stránky / příspěvky dostupné každému nebo jen placeným předplatitelům.

Příjmy jsou generovány počtem „tleskání“ (podobně jako „Líbí se“), které článek obdrží od placených předplatitelů jako procento jejich měsíčních poplatků. Možnosti zákaznického servisu zahrnují online nápovědu, e-mailovou podporu a časté dotazy.

Pokud chcete věnovat více času psaní a méně času správě webových stránek, médium by pro vás mohlo být dobrou volbou, zejména vzhledem k jeho schopnosti snadno vydělávat peníze.

Cena: Zdarma (neomezené publikování, ale můžete číst pouze 3 články založené na předplatném za měsíc) nebo 5 $ za měsíc (neomezené publikování a přístup ke veškerému obsahu)


Zkontrolujte web

Hodnocení: 7/10

WixCvičení

wix.com

Společnost Wix sídlí v izraelském Tel Avivu a je cloudovým tvůrcem webových stránek, který byl spuštěn v roce 2006. Využívá bezplatný model: základní aplikace je zdarma s nízkým měsíčním poplatkem za hostování a je k dispozici řada placených upgradů a možností.

Do roku 2017 bylo 110 milionů uživatelů Wix a v průměru je každý den 45 000 nových registrací.

Uživatelé, kteří vytvářejí webové stránky více než platforma pro blogování, mohou přidat blog pomocí aplikace Wix Blog. Navrhování vašich stránek je snadné pomocí systému drag-and-drop, který nevyžaduje žádné dovednosti kódování. Navíc si můžete vybrat z mnoha placených aplikací.

Bezplatné aplikace jsou však omezené a základní měsíční tarif má na vašem webu značku Wix. Špičkový VIP plán zahrnuje telefonickou a e-mailovou podporu, zatímco základní plán se opírá o nejčastější dotazy.

Majitelům malých podniků se možnosti elektronického obchodování budou líbit, ale pokud nejste vy, lepší volbou by mohla být jiná služba.

Cena: 5 $ měsíčně (1 koncert šířky pásma a 500 MB úložiště) až 25 $ měsíčně (neomezená šířka pásma, 20 koncertů úložiště a bezplatná vlastní doména)


Zkontrolujte web

Hodnocení: 6/10

Čtvercový prostor

squarespace.com

Společnost Squarespace, založená v roce 2003 Anthony Casalanou, když byl studentem na University of Maryland, je software jako služba (SAAS) navržená tak, aby byla jediným kontaktním místem pro potřeby vytváření a publikování webových stránek..

Nabízí platformu pro blogování, hostingové služby, platformu elektronického obchodování, registr domén a další.

Squarespace je soukromě vlastněná společnost, takže počet uživatelů je obtížné určitě určitě. Většina odhadů však naznačuje, že má méně než 110 milionů uživatelů Wix.

Program Squarespace nabízí dobře navržené šablony pro vytváření ostře vypadajících webových stránek pomocí nástrojů drag-and-drop, které nevyžadují žádné dovednosti kódování. I základní plán webových stránek nabízí neomezenou šířku pásma a stránky, zatímco plány elektronického obchodu elektronického obchodování vám umožňují prodávat neomezené produkty bez transakčních poplatků..

Všechny plány přicházejí s nepřetržitým zákaznickým servisem prostřednictvím e-mailu a online chatu. Kromě toho jsou k dispozici podrobné návody a videonávody. Stejně jako Wix lze i Squarespace použít pro blogování, ale je vhodnější pro elektronický obchod.

Pokud spustíte blog ve službě Squarespace, jakmile dosáhnete podstatného růstu, pravděpodobně budete chtít přejít na platformu, jako je WordPress.com, s více funkcemi.

Cena: Základní plán webových stránek je 12 $ měsíčně (bezplatné doménové jméno přichází s ročním nákupem) a pokročilý obchodní plán je 40 USD měsíčně (flexibilní slevy na produkty v obchodech, zákaznické účty a možnost dárkové karty).


Zkontrolujte web

Hodnocení: 6/10

Weebly

weebly.com

Weebly byl zahájen v roce 2007 třemi studenty z Pensylvánské státní univerzity, kteří jej vyvinuli k vytváření webových stránek, na nichž budou hostovat jejich online portfolia, jak vyžaduje škola..

Stejně jako Squarespace nabízí dvě kategorie plánů: obecný tvůrce webových stránek a internetové obchody. Do roku 2008 měl Weebly milion uživatelů a v současné době má přes 40 milionů. V roce 2018 náměstí online služeb pro finanční transakce oznámilo, že získává společnost Weebly.

Stejně jako několik webů v tomto seznamu používá Weebly k vytváření vašich stránek nástroje pro přetažení a přetažení.

Také, jako Squarespace a Wix, je Weebly více tvůrcem webových stránek, který může zahrnovat blog, nikoli primární zaměření na sdílení obsahu, jako je Ghost nebo Medium. Zdarma plán pro jednotlivce vám umožní vyzkoušet všechny jeho funkce před přechodem na placené.

Možnosti zákaznických služeb zahrnují e-mail, online chat a časté dotazy.

Pokud se více zajímáte o elektronický obchod než o blogování, Wix by pro vás mohla být tou správnou volbou, zejména díky akvizici online zpracovatelem plateb Square.

Cena: Zdarma (omezené úložiště, Weebly subdoména a Weebly reklama) až do výše 38 $ měsíčně (neomezené úložiště, bezplatné doménové jméno a žádné transakční poplatky)


Zkontrolujte web

Hodnocení: 6/10

Co chceš dělat?

Pokud jde o výběr ze všech nejlepších webů hostujících blog, nejdůležitější otázkou je odpovědět: Co chcete dělat?

Pokud chcete věnovat více času psaní a méně času na správu webových stránek, může být vaše nejlepší sázka Ghost nebo Medium. Pokud se více zajímáte o elektronický obchod, podívejte se na Wix, Squarespace nebo Weebly.

Nebo, pokud chcete web, který dokáže vše, můžete jít na WordPress.com. Vědět, kam chcete vynaložit své úsilí, vám umožní učinit co nejlepší rozhodnutí.

Chcete se dozvědět více o tom, co hledat při výběru z nejlepších webů hostujících blog? Podívejte se na tento článek webové požadavky .

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map