Takže jste zaregistrovali doménové jméno. Co teď?

Vzali jste skok a zakoupili jste své první doménové jméno. Možná jste v tuto chvíli trochu nervózní, nebo se můžete cítit nadšeni, protože jste všem řekli, kdo vás bude poslouchat o vašich plánech pro svůj osobní blog, nebo o vašem nadcházejícím podniku při vytváření vlastního rušného podnikání..


>> Klepnutím sem stáhněte soubor PDF <<

Ať už je vaše motivace jakákoli, není neobvyklé, že mnoho lidí, kteří si právě zakoupili doménu, rychle zastaví svůj pokrok. Náhle se uspokojení z toho, že právě překonal jeden hlavní překážek online přítomnosti, setkává přímo s další překážkou, která překonává moc; co dělat dále po registraci názvu domény?
co teď
Pokud se jedná o scénář, ve kterém se ocitnete, pak je tento článek pro vás. I když vám nemůžeme udělat ikonu internetu na jednom sezení, můžeme vám ukázat, jak se dostat od jednorázového vlastníka domény k sebevědomému tvůrci webových stránek ve 3 velmi základních krocích.

Krok 1 – Získejte hosting

Na internetu je mnoho společností, které „hostují“ vaši online přítomnost. To jednoduše znamená, že poskytují úložiště nebo bytové zařízení, které umožňuje prohlížení vašich webových stránek online. V této oblasti proveďte náležitou péči a přečtěte si recenze od ostatních, abyste získali přehled o tom, které z nich jsou pro vaše účely potenciálně nejlepší.

Některé z větších, známých společností zahrnují HostGator.com a BlueHost.com, je jich však mnohem víc a diskuse o jejich vhodnosti je dalším tématem. Pokud společnost, ze které jste si doménu zakoupili, nabízí také hostování např. godaddy.com a zakoupili jste si tento kombinační plán, nemusíte se ani tímto krokem zabývat.

V případech, kdy je váš doménový účet samostatným subjektem jakéhokoli hostitelského zařízení, musíte před dalším postupem zaregistrovat účet u hostitele webových stránek. Většina lidí, kteří začínají s doménou, to dělá s osobním blogem, nebo s touhou vybudovat malou až středně velkou online přítomnost, alespoň v krátkodobém horizontu. V tomto případě „sdílený“ hostingový balíček obvykle postačuje ke splnění všech vašich požadavků na hostování.

Toto sdílené zařízení znamená, co tento termín znamená; že všechny vaše soubory webových stránek budou mít společné bydlení se soubory webových stránek jiných lidí. To žádným způsobem neovlivní fungování vašeho webu a je velmi efektivní z hlediska nákladů, což vám umožní umístit všechny vaše webové stránky bez nutnosti nákupu dalšího hostingu..

Krok 2 – Změna jmenných serverů

Po dokončení registračních kroků u vybrané hostingové společnosti obdržíte e-mailem potvrzení s údaji o vašem účtu. Tyto údaje zahrnují určitá kritéria, která budete potřebovat k registraci vaší domény u nich.

Hostitelská společnost může umístit váš web pouze tehdy, pokud je „připojen“ k názvu vaší domény. Svou doménu připojíte k hostiteli tak, že označíte název serveru vaší domény k hostiteli. Jmenné servery jsou jako telefonní seznamy.

Existují ve formě čísel, ale adresář, ve kterém existují, umožňuje lidem najít váš web a kam poslat vaše e-maily. Když nasměrujete své jmenné servery na vaši hostitelskou společnost, aniž byste se stali technickými, zajistí to, že hostitel domény a hostitele webových stránek „budou moci spolu mluvit“, aby váš web mohl být online..

Podrobnosti o svém jmenném serveru najdete v registračním e-mailu, který jste obdrželi od svého hostitele. Obdržíte alespoň dva jmenné servery, které vypadají podobně jako nsxxxx.hostname.com. Chcete-li nasměrovat tato čísla z registrátora vaší domény na hostitelskou společnost, najděte název domény v účtu registrace domény a přejděte na odkaz „převést DNS“ (Domain Name Server) nebo podobný odkaz.

Zadejte číslo svého jmenného serveru a uložte změny. Je to opravdu tak jednoduché. Počkejte až 48 hodin, než se změna projeví, i když je obvykle poměrně rychlá. Toto časové zpoždění se nazývá „propagace“ a je to období, které je nutné pro vaši hostitelskou společnost k rozpoznání vašeho nyní špičatého názvu domény.

Krok 3 – Nainstalujte si svůj web

Svůj blog nebo web můžete nainstalovat, i když čekáte na propagaci svých jmenných serverů. Nejfunkčnější způsob, jak toho dosáhnout, je přihlaste se ke svému hostitelskému účtu a přejděte do kategorie softwaru a služeb (nebo podobné) na ovládacím panelu.

Pravděpodobně nejúčinnější typ webu, který se má nainstalovat, je známý jako WordPress.org a lze to provést pomocí funkce známé jako Fantastico De Luxe. Toto softwarové zařízení je představováno lákavou ikonou smajlíka, která jednoduše vyžaduje, abyste na něj klikli. Odtud vyberete WordPress, poté Nová instalace, vyberete svou doménu z rozevíracího pole a před výběrem tlačítka „nainstalovat WordPress“ dokončíte své registrační údaje..

Některé ovládací panely nahradily možnost Fantastico pro nové účty funkcí známou jako QuickInstall, zatímco jiné poskytují možnost pro oba. QuickInstall je také umístěn v kategorii softwaru a služeb a je zobrazen ve formě ikon jako hodiny a šipky nebo jako velmi podobné znázornění. Pokud je tato funkce, kterou potřebujete, pak znovu jednoduše klikněte na ikonu, vyberte WordPress a sledujte svůj nos.

Obě funkce instalace webových stránek jsou uživatelsky přívětivé a po instalaci prvního webového serveru, který je používá, se mohou díky své snadnosti aplikace stát návykovými.

Takže to máte. I když registrace vašeho doménového jména poprvé byla sama o sobě triumfem, zbytek postupu, jak začít online, je rovný a bude vás zajímat, proč jste jej nezačali dříve..

S klidem v vědomí, že tento proces můžete kdykoli opakovat, aniž byste potřebovali jakékoli technické know-how, začíná skutečná zábava nyní s návrhem webu, přidáváním jeho funkcí a rozvíjením vašeho hobby nebo podnikání na další úroveň zábava a úspěch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map