Jak zlepšit zabezpečení vašeho webu WordPress bez instalace dalších pluginů

Ať už provozujete svůj web jako zábavný vedlejší projekt, jako komerční subjekt nebo někde mezi tím, udržování bezpečnosti by mělo být jednou z vašich hlavních priorit..


I když existuje spousta doplňků určených ke zlepšení zabezpečení vašich webových stránek WordPress, pokud jste něco jako já, pak váš web již pravděpodobně vrzá pod váhou rostoucí knihovny doplňků a rozšíření..

Jak zlepšit zabezpečení vašeho webu bez pluginů WP

Pokud tedy chcete posílit zabezpečení svého webu WordPress bez instalace dalších doplňků WordPress, pak vám tento článek poskytne několik užitečných tipů, které vám mohou pomoci.

Zajistěte pluginy & Motivy jsou aktuální

Aktualizace WordPress

Začněme s nejzákladnějšími radami, ale možná nejdůležitějšími: udržování softwaru WordPress a všech nainstalovaných motivů a doplňků aktuální.

Každý plugin a motiv, který je nainstalován na vašem webu WordPress, je potenciální cestou na zadní konec vašeho blogu a jeho základního kódu a databáze pro ty, kteří mají zákeřný úmysl. To však neznamená, že všechny pluginy a témata představují bezpečnostní riziko, ale jen někdy dochází k chybám. V takovém případě se vývojáři snaží tyto problémy vyřešit uvolněním aktualizací svého kódu.

Tím, že zajistíte, aby všechny komponenty vašeho webu byly aktuální, můžete velmi minimalizujte riziko napadení vašich stránek zranitelností v zásuvném modulu nebo motivu, který používáte, nebo dokonce prostřednictvím samotného softwaru WordPress.

Pravidelným přihlášením do administrátorské oblasti svého webu WordPress můžete zůstat na vrcholu dostupných aktualizací. Díky užitečné ikoně, která se zobrazuje na palubní desce, můžete rychle zjistit, zda jsou k dispozici nějaké aktualizace. WordPress nyní obsahuje i schopnost automaticky se aktualizovat, a ponechat tuto funkci zapnutou je pro většinu uživatelů dobrý nápad.

Posílení kombinace uživatelského jména a hesla

Dalším způsobem, jak mohou hackeři získat přístup na váš web, je uhádnutí kombinace uživatelského jména a hesla. Ať už to dělají ručně nebo pomocí softwaru a zadáte co nejvíce kombinací, můžete zlepšit zabezpečení svého webu WordPress zajištěním, že zvolené uživatelské jméno a heslo není snadné uhádnout..

Administrátorský uživatelský účet

První místo, kde začít, je změna uživatelského jména účtu správce pro váš web. Mnoho webových stránek WordPress jednoduše používá jako uživatelské jméno „admin“ tohoto výkonného účtu, který ovládá všechny aspekty vašeho webu. Pokud váš web používá toto uživatelské jméno, dáváte hackerům náskok při praskání tohoto kombo.

Odstranit uživatelský účet správce

Změna uživatelského jména pro tento účet je proto skvělý nápad. bohužel nemůžete jednoduše přejmenovat účet prostřednictvím obrazovky uživatelského profilu. Takže namísto provedení této změny prostřednictvím databáze WordPress je nejjednodušší přístup jednoduše vytvořit nový účet správce s nejasnějším uživatelským jménem a poté se před smazáním původního uživatelského účtu administrátora pomocí tohoto účtu přihlásit k tomuto ovládacímu panelu WordPress..

Smazat obsah uživatele

Při mazání uživatelského účtu není třeba se obávat ztráty obsahu. Jednoduše přiřaďte novému uživateli po stisknutí tlačítka Odstranit.

Použitím bezpečné heslo je dalším krokem v tomto procesu. Klíčem je použití tolika různých typů znaků, jako jsou čísla, písmena a speciální znaky. Pomocí a silný nástroj pro generování hesel, můžete přijít s některými docela pokročilými kombinacemi, které bude pro kohokoli těžké popraskat. Jedinou nevýhodou je, že taková zabezpečená hesla jsou těžko zapamatovatelná; Chcete-li tento problém překonat, měli byste zvážit použití správce hesel, například LastPass nebo 1Password.

Dalším příkladem dobré praxe je pravidelně kontrolujte a odstraňujte jakékoli neaktivní uživatelské účty na vašem webu.

Udržujte své uživatelské jméno jako soukromé

Dalším krokem, který můžete udělat, je skrýt své uživatelské jméno před návštěvníky. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je změnit pole „Zobrazované jméno veřejně jako“ ve vašem uživatelském profilu na něco jiného než vaše přihlašovací uživatelské jméno.

Veřejné uživatelské jméno

Nyní čtenáři uvidí toto jméno místo vašeho skutečného uživatelského jména vedle každého příspěvku, který jste napsali na svém blogu.

Změňte adresu URL přihlašovací stránky WordPress

Jedním z hlavních důvodů, proč hackeři rádi navštěvují webové stránky WordPress, je popularita tohoto softwaru. Protože hackování hrubou silou může být hra s čísly, čím více stránek můžete zaútočit, tím větší budou vaše šance na úspěch.

Ve výchozím nastavení lze přihlašovací stránky pro všechny weby WordPress nalézt na stejné adrese URL nebo adrese (http://yourdomain.com/wp-login.php). Nicméně, tím změna adresy URL přihlašovací stránky můžete dát další překážku před jakékoli případné hrozby pro bezpečnost vašeho webu. Zatímco tento přístup obvykle nepřekoná trvalý útok na vašem webu může stačit odložit jednotlivé návštěvníky čichající kolem vašeho webu.

Zatímco pomocí pluginu může proces změny adresy URL vaší přihlašovací stránky WordPress relativně spolehlivý a přímočarý, pokud tak učiníte ručně, nemělo by to být mimo většinu uživatelů. Tento příspěvek na fórech podpory WordPress poskytuje několik rad ohledně zakrývání přihlašovacích stránek WordPress bez pluginu.

Výběr webového hostitele se zaměřením na zabezpečení

Výběr webového hostitele pro váš web WordPress, který má silný závazek k zabezpečení webu, může zbavit většinu povinností vašich rukou, pokud jde o ochranu vašeho webu..

Dobrý webový host se může nejen starat o udržování aktuálnosti softwaru WordPress, udržování hackerů a dalších bezpečnostních hrozeb, ale může vás také podpořit při obnově vašich webových stránek, pokud by se něco pokazilo..

I když neexistuje jediná odpověď na otázku kdo je nejlepší webový hostitel WordPress, prohlídkou našeho archivu recenzí najdete nejlepšího hostitele webových stránek WordPress pro vaše potřeby.

Závěr

Doufejme, že nyní máte nějaké rady, které lze napadnout a které můžete dnes praktikovat, abyste zvýšili bezpečnost svého webu WordPress..

Software WordPress není ze své podstaty nejistý, ale jeho popularita pomohla učinit z něj atraktivní cíl pro hackery. Dodržováním těchto kroků a stát se více proaktivní Pokud jde o zabezpečení vašeho webu, můžete zůstat o krok napřed před hackery a snažit se získat přístup k vašemu webu více než jen za jeho cenu.

Pokud máte nějaké tipy, rady nebo dotazy týkající se zlepšení zabezpečení webu WordPress, aniž byste se spoléhali na doplňky, sdílejte je prosím níže v komentářích.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map