Jak začít blog

Pokud chcete jakoukoli online přítomnost, musíte si založit blog. Jak ale opravdu začít blog? Vlastní blog vám umožní vyjádřit vaše názory a názory před podmanivým publikem, propagovat a prodávat produkty jako majitel a přidružený subjekt, a co je nejdůležitější, postavit se jako odborník ve vybrané oblasti nebo tématu.


jak začít blogBlogy také poskytují flexibilní platformu, ze které můžete vydělávat peníze z reklam souvisejících s vaším zájmem, sestavit seznam věrných následovníků, kteří mohou šířit vaši zprávu virově, zobrazovat aktuální videa, která se mohou stát okamžitými zásahy, a umožnit tolik vzájemné interakce, že vaše jméno nebo značka může být poháněna z nejasností ke slávě rychleji než jakékoli jiné prostředky dnes.

Nalezení výklenku

Prvním krokem ke spuštění blogu je založit jeho obsah na trendovém nebo stálezeleném výklenku nebo tématu, které má velký zájem od lidí, kteří hledají online. Trendy se zaměřují na aktivity celebrit nebo na vydávání očekávaného fyzického produktu.

Tato témata obecně dominují internetu na krátkou dobu a mohou generovat nárůst cíleného provozu na blogy vytvořené speciálně pro využití jejich okamžitého odvolání. Trendová témata lze snadno najít na následujících webech;

Stále zelené výklenky se liší od trendů zájmu v tom, že jsou svou povahou dlouhodobé a mají téměř neomezené úhly, které lze využít pro tvorbu obsahu. Je lepší vytvářet blogy kolem stálezelených témat, protože jejich dlouhověkost znamená, že lidé o nich budou vždy hledat informace..

Blog, který je postaven na stále zeleném výklenku, má kapacitu obsahovat tisíce stránek s obsahem, vytvářet obrovské následky stejně smýšlejících fanoušků a získávat obrovské množství „autority“ nebo zaujatosti v hodnocení z vyhledávačů..

Nejoblíbenějšími vždyzelenými výklenky jsou ty, které se týkají některého z nesčetných témat na trzích zdraví, bohatství a životního stylu..

Nápady pro vždyzelené nika blogy jsou často pocházeny z webů, které lze nalézt na následujícím odkazu; http://www.nichehacks.com/101-resources-discover-hot-niche-ideas/

Bez ohledu na výklenek, který si vyberete jako zaměření pro svůj blog, je důležité potvrdit, že o toto téma je dostatek zájmu ze strany lidí, kteří ho hledají online. Tyto informace mohou odhalit mnoho „nástrojů“. Jedním z nich je Plánovač klíčových slov, který je přístupný prostřednictvím vašeho bezplatného účtu Google AdWords..

Když se přihlásíte do svého účtu, vyberte z rozbalovací karty Nástroje a analýza Plánovač klíčových slov.

Vyberte první možnost a poté vyhledejte nová klíčová slova. Poté můžete zadat své klíčové slovo, vybrat vaši polohu a poté „Získat nápady“. Vyberte kartu Nápady klíčových slov a odhalte počet přesných měsíčních vyhledávání pro klíčové slovo a další související výklenky..

Ačkoli neexistuje žádné tvrdé a rychlé pravidlo týkající se úrovní počtu vyhledávání, cokoli nad 5 000 vyhledáváními, je náznakem, že je velmi užitečné vstoupit do mezery.

Registrace doménového jména

Nyní, když máte vytvořenou výklenek, dalším krokem je registrace doménového jména, které identifikuje váš výklenek a okamžitě zachytí obsah vašeho blogu. Existuje mnoho zdrojů, ze kterých si můžete koupit doménové jméno, přičemž dva z nejuznávanějších webů jsou Namecheap.com a GoDaddy.com..

Podle našich zkušeností je Namecheap.com méně rušivý se svými reklamami a vyhledávání online „kupónu namecheap.com“ poskytne řadu kódů, které lze použít k získání slevy při nákupu TLD, což je název domény nejvyšší úrovně, který končí v .com, .net nebo .org.

I když není nutné zaregistrovat doménu, která se explicitně shoduje s vaším tématem, měla by přinejmenším namalovat obrázek předmětu vašeho blogu..

Hledání webhostingu

Pokud jste dosud nezískali hosting, bude to váš další a téměř poslední krok v tom, jak dostat svůj blog online. Stejně jako u poskytovatelů domén existuje řada hostitelských platforem, které mohou vaši doménu „uchovávat“ a udržovat soubory, které tvoří váš blog..

Oblíbeným řešením hostingu je HostGator a znovu můžete najít slevové kupóny online pro váš první měsíc. HostGator.com vám nabídne výběr balíčků. Na začátku vám sdílený „Baby Plan“ poskytne vše, co potřebujete.

Po vytvoření účtu je třeba „připojit“ název domény a účet hostingu, který umožní zobrazení vašeho blogu online..

Stačí se přihlásit do účtu Namecheap.com a přejít do filtru „Spravovat domény“. Zaškrtněte políčko vedle názvu vaší domény, vyberte možnost „Přenos DNS do webhostingu“, zadejte dva Nameservers, které vám HostGator při registraci zaslal, a změny uložte. Nyní jste připraveni nainstalovat svůj první blog.

Zajímavé jsou stránky, které vám umožňují vytvářet bezplatné blogy. Mezi nejznámější weby, které jsou často označovány jako weby Web 2.0, patří;

Ačkoli pro vytvoření těchto blogů není nutná žádná technická schopnost, doporučujeme je pouze jako podavače do hlavního blogu. Není moudré spoléhat se na tyto blogy jako na svůj hlavní web, protože nemáte úplnou svobodu zveřejňovat jakýkoli obsah, který na nich chcete..

Když používáte svůj blog jako prostředek k budování svého podnikání, je nejlepší využít platformu, která nemá omezení, která se vztahují na výše uvedená.

Výběr platformy blogu

Nejoblíbenější a doporučený software, pomocí kterého můžete svůj blog vytvořit, je na platformě WordPress.org. WordPress je flexibilní a přizpůsobitelný skript, do kterého můžete přidat tisíce widgetů a modulů plug-in pro provádění změn ve svém blogu a dokonce je použít jako úplný systém správy obsahu..

Blog WordPress můžete nainstalovat přihlášením do svého hostovacího účtu a umístěním softwarové části na ovládacím panelu hostingu. Vyberte ikonu „QuickInstall“, poté „WordPress“ a kartu „Pokračovat“. Z rozbalovací nabídky http: // vyberte název domény a sousední pole ponechte prázdné.

Vyplňte zbývající pole a klikněte na tlačítko „Instalovat nyní“. Klikněte na odkaz „zde“, který následuje; nyní máte nově nainstalovaný blog! Video instrukce k procesu najdete na stránce podpory HostGator.com.

Po dokončení instalace blogu můžete navštívit domovskou stránku nového blogu zadáním názvu domény do prohlížeče. Web, který se nyní zobrazuje, je váš blog na výchozí téma WordPress.

Téma je jednoduše instalace, kterou můžete změnit v administraci svého blogu a změnit vzhled blogu. K dispozici je bezpočet bezplatných i placených témat; výběr jednoho je obecně jen věcí osobní volby.

Nyní, když víte, jak začít blog, začíná zábava tím, že se naučíte, jak vypadat a fungovat přesně podle vašich představ. Existuje mnoho online kurzů, které vás provedou procesem. Zpočátku se to může zdát ohromující, ale pokud si uděláte trénink po jednom kroku, můžete se také stát jedním z dalších profesionálů v oblasti blogování, kteří začali s prvním blogem stejným způsobem, jakým jste nyní.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map