3 Ndërtuesit e internetit më të mirë të restoranteve në vitin 2020 (Shtoni menutë dhe më shumë)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet të restoranteve

Një faqe në internet për restorantin tuaj është thelbësore për të garuar me restorante të tjera.

Në fund të fundit, klienti juaj ka shumë të ngjarë të kërkojë ide për restorantet në qytetin tuaj.

Ose madje:

Së shpejti për të qenë vizitorë në qytetin tuaj.

Ju duhet të shiheni dhe të shfaqeni në motorët e kërkimit.

këto 3 Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet të restoranteve Unë e gjeta duke e bërë atë super të thjeshtë dhe ju siguroj mjetet që ju nevojiten për t’u treguar atyre informacione të rëndësishme si:

 • Menuja 
 • Orari juaj
 • Kush je ti
 • Directions
 • Numri i telefonit

Edhe me mire:

Ju mund ta keni atë dhe drejtimin sot.

Le të fillojmë dhe t’i kontrollojmë këta 3 ndërtues të faqeve të internetit të restoranteve super të thjeshtë.

Pjata me aromë – e përkushtuar për të sjellë restorantin tuaj në internet

Faqen e Internetit për ndërtuesin e faqes së restorantit me aromë

Flavour Plate është falas për t’u regjistruar dhe ka plane çmimi që shkojnë nga 9 – 35 $ në muaj, paguani ndërsa shkoni.

Ekziston një provë 14-ditore falas, pa kërkuar kartë krediti.

Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të provuar tiparet e faqes në internet pa u angazhuar plotësisht ta përdorni atë muaj pas muaji.

Icingmimet e pllakave të aromës:

.Mimet e faqes së internetit për restorantin e aromave të restoranteve

Menaxheri i faqes në internet Flavor Plate është i lehtë për t’u përdorur dhe ju lejon të merrni kontrollin e përmbajtjes së faqes suaj të internetit shpejt dhe nga një vendndodhje.

Seti i mjeteve është më i dobishmi për të cilin do të keni akses në të gjithë faqen e internetit.

Për shembull, ju mund të kapni të ardhura për restorantin tuaj me sukses duke u dhënë njerëzve mundësinë për të blerë kartat e dhuratave ose certifikatat e dhuratave në internet.

Më e mira nga të gjitha, nuk kërkohet asnjë tarifë e rregulluar dhe asnjë kosto shtesë e shtuar në tarifat tuaja të pajtimit mujor.

Mjete të tjera që do t’ju bëjnë të besoni në fuqinë e Flavour Plate përfshijnë menaxherin e menusë së krijuesit të uebfaqes së restorantit, i cili ju lejon të kompozoni, modifikoni dhe publikoni sa më shumë menu që dëshironi..

Kjo ju lejon të azhurnoni ofertat sezonale dhe të prezantoni artikujt e rinj të menusë me lehtësi.

Pjata e aromave është e përgjegjshme

Ju gjithashtu mund të jeni të sigurt duke e ditur që faqja juaj e internetit është e optimizuar për pajisjet mobile.

Konsumatorët që e shohin atë nga një tabletë ose smartphone do të kenë një përvojë të ngjashme si ata do të shikonin faqen e restorantit nga një laptop ose kompjuter desktop.

Dizajni i përgjegjshëm e bën të mundur këtë.

Media Sociale dhe SEO

Integrimi i mediave sociale ju lejon të vazhdoni me një person që duhet të thotë në lidhje me restorantin tuaj në internet.

Ju mund të krijoni postime si një mënyrë për t’iu qasur tifozëve tuaj në Facebook dhe ndjekësve të Twitter. Kjo është ajo ku ju i angazhoni me të vërtetë këta njerëz dhe i motivoni ata të ndajnë postimet tuaja me të tjerët.

Optimizimi i SEO është një opsion parazgjedhur i përfshirë në çdo uebfaqe të Flavour Plate. Ju mund të vendosni tituj të faqeve, URL dhe përshkrime meta me qëllim të renditjes së mirë në motorët e kërkimit.

Nëse nuk dini si t’i bëni këto gjëra, faqja e ndërtimit të faqes në internet e bën atë për ju.

Disa tipare të tjera të shkëlqyera

Ekziston një galeri fotografish ku mund të tregoni pjatat tuaja më të mira dhe një kalendar ngjarjesh që ju lejon të promovoni raste të veçanta në kalendarin tuaj të restoranteve.

Njerëzit mund të klikojnë mbi të për ta parë atë dhe të shohin nëse po ofroni diçka që ata dëshirojnë të marrin pjesë.

Kjo është shumë e dobishme gjatë pushimeve kur njerëzit kërkojnë diçka të veçantë për të bërë me të dashurit dhe miqtë e tyre.

Marketingu me email ju lejon të regjistroheni për një llogari falas MailChimp që jeni në gjendje të merrni një shabllon të personalizuar me email.

Edshtë markë që të përputhet me faqen tuaj të internetit në mënyrë që të jeni në gjendje të arrini markë të qëndrueshme gjatë gjithë procesit të marketingut.

Ju mund të përdorni emailet për të njoftuar ndryshimet në menunë tuaj, punonjësit e yjeve dhe reagimet e klientëve.

Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të ofruar kode dhe kuponë zbritje gjithashtu. Nëse keni një pjatë të re që dëshironi të provoni, mund t’i ftoni njerëzit të hyjnë dhe ta provojnë duke u dhënë atyre një çmim të zbritur nga një vizitë në të ardhmen.

Disa opsione shablloni pllake shije

Pjata me aromë ofron 10 shabllone të ndryshme që mund t’i përshtatni sipas dëshirës tuaj.

Gjëja e bukur është se ato janë të thjeshta dhe të drejtpërdrejta deri në pikën që më pëlqen shumë, dhe mendoj se edhe ju do të bëni.

Klikoni në fotografi për të parë një demonstrim

Modelet e Uebfaqeve të Pllakave të Aromës

Provoni me aromë pllaka

Wix – Karakteristika të shkëlqyeshme për të ndërtuar një faqe në internet të lulëzimit të restorantit

Faqe Hyrëse për ndërtuesin e faqes së internetit të restorantit Wix

Wix është falas për t’u regjistruar dhe ofron disa opsione të planit të çmimeve për të zgjedhur.

Shkon në çmim nga falas deri në 25 dollarë në muaj dhe të gjitha llogaritë e paguara ofrojnë faqe të pakufizuara dhe pa pritje në internet.

Llogaritë VIP dhe Pafund ofrojnë gjithashtu një bandë të pakufizuar.

Ixmimi Wix Restorant & Të gjitha opsionet e çmimeve në përgjithësi për Wix

Grafiku Wix Prmimeve

Përshtatja e faqes tuaj të restorantit

Pronarët e restoranteve e duan atë që Wix ka për t’i ofruar ata në mënyrën e modeleve të bukura, të përgjegjshme të faqeve në internet, menutë në internet dhe galerive unike të imazheve.

Këtu janë disa nga shabllonet e restoranteve Wix që ata ofrojnë.

modele me wix restorant

Shoqëruar me një gamë të gjerë mjetesh siç janë Rezervimet e Restoranteve OpenTable e cila u lejon klientëve të bëjnë rezervime ndërsa janë duke lëvizur duke përdorur telefonin e tyre celular dhe hartat e Google, gjë që e bën gjetjen e restorantit të shpejtë dhe të lehtë.

Kontrolloni këtë

Këtu është Se Si duken Rezervimet e Tabelës….

Rezervime Tabela Online

Kur është fjala për të ofruar një përvojë të paharrueshme, Wix bën pjesën e saj duke e bërë faqen tuaj te internetit që njerëzit të kthehen përsëri dhe përsëri.

Kur bëhet fjalë për ndërtimin e uebfaqes tuaj të restorantit përmes Wix, ju janë dhënë opsione se çfarë modeli dëshironi të përdorni.

Nga atje, ju mund të rregulloni detaje dhe madje të vendosni një dyqan që ju lejon të shisni harxhimet tuaja shtëpiake.

Wix Stores, Shopify, Ecwid Store dhe Etsy mbështeten nga Wix.

Promovimi i restorantit tuaj me Wix

Wix e lehtëson promovimin e biznesit tuaj të restoranteve përmes rrjeteve në mediat sociale.

Përveç sigurimit të një popup-i të ngjashëm me Facebook-un në faqen tuaj, ekziston gjithashtu mundësia të shtoni ikona të mediave sociale në faqen tuaj.

Njerëzit mund të ndjekin llogaritë tuaja, të postojnë në murin tuaj dhe të komentojnë përmbajtjen tuaj.

Ju madje mund të krijoni kuponë si joshje për t’i larguar klientët tuaj nga shtrati dhe në restorantin tuaj.

Ju mund të ofroni zbritje në këmbim të pëlqimeve në Facebook, tweet dhe aksioneve të tjera të mediave sociale. Kjo ju ndihmon të merrni fjalën për ju dhe biznesin tuaj.

Porositja Online Made Simple

Ky është një prekje e shkëlqyeshme për të përmirësuar vërtet praninë tuaj në internet.

Renditja në internet me Wix

Një prekje e bukur restoranti

Wix ju lejon të njoftoni ngjarje speciale dhe të ndërtoni gumëzhitje me një kohëmatës countdown.

Ju gjithashtu mund të keni njerëz që të regjistrohen përmes Eventbrite për raste të veçanta si mostrat e menusë dhe darkat bamirës.

Një kalendar Google Event i mban të gjithë në dijeni për ngjarjet e ardhshme në mënyrë që ata të marrin pjesë në to.

analitikë & SEO

Nëse doni të gjurmoni se sa mirë po funksionojnë marketing dhe përpjekjet tuaja promovuese, mund të përdorni analitikë për të marrë statistika në kohë reale.

Ju gjithashtu keni akses në një numër mjetesh SEO të dizajnuara për ta bërë biznesin tuaj të qëndrojë i spikatur në motorët e kërkimit.

Nëse doni që të tjerët të dinë vetëm sa vizitorë keni pasur në faqen tuaj të internetit, shtoni Counter Hit Wix dhe shikoni numrat që futen në.

Wix lehtëson për ju që faqja juaj të renditet me motorët e kërkimit. Kjo gjithashtu ju lejon të krijoni fushata të synuara që ju ndihmojnë të fitoni klientë të rinj.

Të qenit në gjendje të matni përparimin tuaj dhe të bëni rregullime gjatë rrugës, ju jep një avantazh të veçantë si pronar restoranti.

Filloni të ndërtoni faqen e internetit të restorantit tuaj me Wix tani

Hapësira katror – Një zgjidhje e shkëlqyeshme e restoranteve

Faqe Hyrëse për ndërtuesin e restorantit Squarespace

Ashtu si Wix, Squarespace është i lirë të regjistrohet. Ju merrni një provë falas pa kartë krediti të nevojshme për të shijuar përfitimet e faqes në internet.

Bizneset paguajnë 18 dollarë në muaj nëse paguhen një vit paraprakisht ose 26 dollarë muaj në muaj, në varësi të çfarëdo gjëje që është më e përshtatshme për ta.

Mimet e hapësirës katror

Mimet e hapësirës katror

Fillimi

Ndërtimi i një uebsajti të restorantit është i lehtë me Squarespace i cili detajon hapat e nevojshëm për ta filluar atë në zonën mbështetëse të faqes së internetit të kompanisë.

Gjëja e parë që ju duhet të bëni është të regjistroheni për një llogari dhe të zgjidhni planin e anëtarësimit që i plotëson nevojat tuaja.

Pastaj, zgjidhni një shabllon që e bën kuzhinën tuaj të dalë në një det të konkurrencës duke paraqitur fotografi me ngjyra të shijave, sallatave, enëve dhe ëmbëlsirave tuaja më të mira..

Modelet e katrorit për restorantet

squarespace-restorant-templates

Përdorni Marquee për të tunduar mbrojtësit me enët tuaja që lotojnë nga goja. Opsioni i karuselit vazhdon të shëtisë ndërsa një klient po lexon informacione të tjera në faqen tuaj të internetit.

Një këmbë në të gjithë sitin ju lejon të mbani informacione të rëndësishme për orët dhe vendndodhjen në çdo faqe.

Pastaj ka Paqësori i cili ju lejon të përfshini orë, vendndodhje, menu, dhe imazhe në një mënyrë të qetë në faqen tuaj të internetit.

Ju mund të përdorni këmishën në të gjithë vendin për çfarëdo tjetër që dëshironi që klientët tuaj të dinë për restorantin tuaj.

Shtë një pjesë e vlefshme e pasurive të patundshme virtuale që mund të përdorni në të gjithë faqen tuaj të internetit në secilën faqe që keni.

Modelet janë shembuj të asaj që mund të bëni me Squarespace. Ju gjithashtu mund të shfaqni orë dhe vendndodhjen e biznesit tuaj, si dhe një faqe na kontaktoni.

Kjo është e rëndësishme në rast se njerëzit kanë pyetje në lidhje me kuzhinën tuaj.

Bëni Rezervime Online

Konsumatorët mund të përdorin OpenTable për të bërë rezervime dhe ju mund të rendisni numrin e telefonit tuaj të restorantit dhe emailin për këtë qëllim. Ky është një nga avantazhet e dallueshme të Squarespace.

Kjo ju ndihmon të tërheqni vizitorët në faqen tuaj të internetit dhe të mbani interesin e tyre me banderolat, galeritë dhe blloqet e përshkrimeve, në mënyrë që ata të shohin se si duket ushqimi dhe restoranti juaj para se t’ju vizitojnë për herë të parë.

Kontaktoni me klientët tuaj

Ashtu si Wix, ndarja e informacionit përmes llogarisë së mediave sociale është e lehtë pasi t’i keni lidhur ato.

Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u lidhur me njerëzit përmes Facebook, Twitter, Yelp dhe platformave të tjera të mediave sociale.

Shtoni speciale, përgjigjuni pyetjeve dhe promovoni ofertat tuaja të fundit të menusë ku klientët tuaj kalojnë pjesën më të madhe të kohës, në faqet e mediave sociale.

Filloni të përdorni Squarespace për të ndërtuar faqen tuaj të internetit për restorantin tuaj

Përfundim mbi Ndërtuesit e faqeve më të mira të restoranteve

Vetëm për të kapur:

3 Ndërtuesit e internetit më të mirë të restorantit janë:

 • Pjatë aromë
 • Wix
 • Squarespace

Të tre ofrojnë një metodë të thjeshtë për krijimin e faqes së internetit të përsosur të restoranteve me opsione menu, opsione kontakti dhe shabllone të bukura.

Gjithashtu, kur i provova këto, ata e bënë më të lehtë fillimin me të cilin jam shumë i madh kur bëhet fjalë për ndërtimin e faqes suaj të internetit sot.

A keni përdorur ndonjëherë ndonjë nga këto?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map