Ndërtimi i një Uebfaqe Lehtësisht Me Go Daddy Për 2020 + (Video Tutorial)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Udhëzues për ndërtuesin e faqes Godaddy

Pyetje e shpejtë për ju:

Po kërkoni të përdorni ndërtuesin e faqes Godaddy për faqen tuaj të internetit, por doni të jeni plotësisht të sigurt që është për ju?

E dija:

Le të kontrollojmë disa sende para se të bëni.

GoDaddy ofron mjete të lehtë për t’u përdorur në ndërtimin e faqeve për çfarëdo ideje që keni. Për më tepër, krijimi i një faqe në internet në GoDaddy ofron një shërbim të shkëlqyeshëm të pritjes me një tarifë të përballueshme, kështu që fillimi është me të vërtetë një fllad për ata që kanë pak ose pa përvojë në krijimin dhe zhvillimin e faqes në internet..

Për më tepër, ky host gjithashtu lëshon oferta speciale ku paketat për ndërtimin e faqeve përfshijnë një domain falas, do të thotë që ju mund të krijoni një uebfaqe krejtësisht të re për vetëm 5,99 dollarë në muaj dhe madje nuk do të keni nevojë për një programues për t’ju ndihmuar..

Ndërtimi i uebfaqes së Go Daddy ofron një gamë mjetesh dhe opsionesh, kështu që fillimi mund të zgjasë më pak se 10 minuta.

Në rregull, le të shikojmë disa informacione dhe një mësim ndërtues të faqes në internet Godaddy

Ndërtuesi i dyqaneve online GoDaddy 101

Ndërtimi i sitit është një shtesë që secili mund ta blejë me një domain. Me ndërtimin e sitit të babit Go, mund të krijosh një faqe në internet në tre klikime, thjesht zgjedh një emër përdoruesi, a Modeli i faqes në internet Godaddy dhe shko.

Në raste të tjera, ju mund të keni kontroll të plotë mbi HTML dhe CSS, që është pak a shumë për dizajnuesit e internetit më me përvojë.

Përveç kësaj, GoDaddy karakteristika zvarritet dhe lëshon ndërtimin e faqes, duke ju lejuar të shihni atë që ju pëlqen dhe tërheq atë drejt modelit tuaj, duke krijuar llojin e saktë të faqes në internet që dëshironi.

GoDaddy ofron pako me 1 GB, 10 GB dhe 50 GB hapësirë ​​në disk, përveç 150 GB deri në 1.000 GB të bandës, me krijimin e faqes së tyre. Adresat e postës elektronike përfshihen gjithashtu.

Këtu është një faqe e tërë e dedikuar për ndërtimin e një dyqani në internet me Godaddy.

Provoni Godaddy

Karakteristikat e tërheqjes dhe tërheqjes

Mund të ndryshoni gjithçka në faqen tuaj të internetit. Me veçoritë e tyre të tërheqjes dhe rënies, ju mund të zgjidhni nga qindra foto të ndryshme ose të ngarkoni tuajin për të zvarritur në faqen tuaj të internetit për headers, footers ose thjesht foton tuaj “About”.

Ju gjithashtu mund të ndryshoni tekstin dhe të shtoni në pajisje të ndryshme, si kalendarët, lidhjet, blerjet ose vendosja e reklamave në Filialin.

Ju gjithashtu mund të korrni, rrotulloni dhe ndryshoni ndonjë nga imazhet që ngarkoni në faqen tuaj, kështu që mund ta rregulloni më tej dhe të siguroheni që gjithçka përshtatet në mënyrë të duhur.

Integrimi i mediave sociale

Ju mund të shtoni widget në mediat sociale për Twitter, Facebook, WordPress dhe LinkedIn direkt nga ndërtuesi i faqes në internet Go Daddy me veçorinë e drag and drop. Ju mund të shtoni një blog ose një burim Twitter të drejtë në faqen tuaj të internetit.

Vizitorët shohin ikonat tuaja në Facebook, Twitter, Pinterest dhe YouTube dhe lundrojnë pa probleme nga faqja juaj në cilindo media sociale që ju lidhni.

Go Daddy madje ju lejon të shtoni një njoftim në blog, kështu që postimet tuaja mund të shkojnë direkt në faqen tuaj të internetit nga WordPress.

Mbështetja e Klientit GoDaddy

Ka mijëra hoste atje me ndërtuesit e faqeve, por ajo që e veçon GoDaddy është mbështetja e garantuar 24/7 e klientit.

Me këtë, ju mund të merrni qasje të menjëhershme në HTML / CSS, email dhe mbështetje pritëse, e cila është në dispozicion çdo ditë të vitit.

Ekipi mbështetës i GoDaddy gjithashtu ndihmon në çështjet e ndërtimit të faqeve dhe ju bisedon përmes ndërtimit të një uebsajti të përsosur.

Me mijëra opsione, mjaft mbështetje dhe karakteristika të thjeshta tërheqjeje dhe tërheqëse, ndërtuesi i faqes GoDaddy lejon klientët të marrin përvojën e plotë të një uebsajti të integruar që është profesional dhe i optimizuar.

Për më tepër, GoDaddy ofron një listë të gjatë të zbritjeve dhe madje një pritje falas falas me blerjen e një pakete ndërtuese siti.

Me krijimin e shpejtë të faqeve, ju mund të ndërtoni faqe në internet brenda disa minutave dhe në fund të merrni biznesin ose blogun tuaj në internet.

Ndërtimi i një siti GoDaddy

Pasi të keni marrë domenin tuaj, klikoni në “Ndërtoni faqen tuaj të internetit”. Tani, zgjidhni domenin tuaj dhe më pas cilin konfigurim dëshironi.

Vendosja e shpejtë është më e lehtë dhe ofron një gamë të faqeve të para-bëra me mbi njëqind paraqitje të ndryshme. Përveç kësaj, ju mund të zgjidhni Setup Designer ose HTML / CSS Setup.

Këto janë për programues më të përparuar, por prapë mund të përdorni modele dhe të zbatoni kodin tuaj nëse keni disa njohuri për krijimin e faqeve në internet.

Pasi të keni mbaruar, thjesht klikoni në botimin dhe faqja juaj e internetit është e pritur plotësisht dhe e gatshme.

Le ta Shikojmë këtë Video Nga Nxënësit në Uebfaqe për t’ju Filluar

Provoni Godaddy

Kredia e figurës: Godaddy

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map