Zaregistroval jsem se pro webhosting. Co teď?

Takže chcete vytvořit web. To je skvělé! Rozhodli jste se jít s možností hostování, takže jste se zaregistrovali do balíčku webhostingu. A teď zíráte na palubní desku a přemýšlíte, kam dál. Jaké kroky podniknete, abyste svůj web skutečně uvedli do provozu?


Nebojte se. Díky tomuto rychlému průvodci vám pomůžeme přejít od účtu webhostingu k plně fungujícímu webu.

přihlášeni k hostování, co teď

Krok 1: Nastavte své doménové jméno

Pokud ještě nemáte doménové jméno, budete chtít koupit jeden. Můžete jít přes kteréhokoli poskytovatele doménových jmen, ale může být snazší nastavit jednoho, pokud si zakoupíte doménové jméno prostřednictvím hostitele (pokud tuto možnost nabízejí). Pokud procházíte hostitelem, měl by být tento proces stejně snadný jako výběr a registrace názvu domény.

V závislosti na hostiteli jste možná již v průběhu registrace vybrali název vaší domény. Někteří hostitelé mají také jednu bezplatnou doménu, takže nemusíte utratit nic za nastavení první domény.

Pokud si doménu koupíte od jiného poskytovatele, může být trochu složitější spojit ji s vaším účtem, i když to není nemožné. Chcete-li to provést, budete muset aktualizovat jmenné servery vaší domény. Vaše jmenná služba řídí, kde vaše doména dosáhne svých souborů, když lidé navštíví váš web. Matt již popsal, jak to provést ve druhém kroku „Takže jste zaregistrovali doménové jméno. Co teď?”

Krok 2: Nainstalujte si CMS

Dále budete potřebovat systém pro správu obsahu (CMS), abyste mohli začít vytvářet svůj web a přidávat obsah. Jeden z nejpopulárnějších systémů pro správu obsahu je WordPress. Jako bonus je zdarma, takže s tímto softwarem nebudete mít žádné další náklady.

Další dobrá zpráva? Většina hostingových společností nabízí snadno nainstalovatelné možnosti WordPress. Jednoduše přejděte na hlavní panel a měl by se zobrazit panel pro správu webových stránek nebo panel aplikací. Tam byste měli najít několik možností webového tvůrce, včetně WordPress. Pokud si to nepřejete, nemusíte si vybrat software WordPress, ale přichází s jeho výhodami, jako je to, že je zdarma a velmi uživatelsky přívětivé. Jednoduše klikněte pro instalaci a jste připraveni začít vytvářet svůj web!

Alternativní možnosti

Pokud jste již svůj web vytvořili, budete muset nahrát soubory svého webu pomocí účtu FTP. Váš hostitel by měl mít pokyny, jak to provést.

Pokud přecházíte z jednoho hostitele na druhého, můžete si přečíst podrobnější informace o tom, jak to provést, v „Jak přepnout na nového hostitele – bez prostojů“.

Krok 3: Vytvořte si svůj web

Nyní, když máte systém pro správu obsahu, můžete začít vytvářet svůj web. Váš hostitel vám měl poslat e-mail s podrobnostmi o přístupu k vašemu dashboardu CMS. Například pro WordPress byste šli na http://www.vasadomena.cz/wp-admin a potom zadejte přihlašovací údaje, které vám hostitel zaslal e-mailem.

Začněte výběrem motivu. Ve WordPress jednoduše přejděte na Vzhled > Motivy a procházejte bezplatné a placené možnosti. Alternativně můžete nahrát své vlastní téma, pokud jste si nechali vyrobit nebo zakoupit vlastní motiv mimo systém. Po instalaci motivu klikněte na tlačítko Přizpůsobit nebo přejděte na Vzhled > Možnosti motivu k provedení vlastních změn. Pokud jste obeznámeni s kódováním HTML, můžete také přejít na Vzhled > Editor, chcete-li změnit rozvržení, barvy a další informace o motivu.

Dále přejděte na kartu Stránky a upravte obsah na domovské stránce. Podle potřeby přidejte další stránky a přejděte na Vzhled > Nabídky pro změnu vzhledu stránek na navigační kartě. Nakonec jděte na Vzhled > Widgety pro uspořádání obsahu postranního panelu a zápatí. Nebojte se prozkoumat další možnosti, například obecná nastavení, dříve, než oznámíte spuštění svého webu.

Krok 4: Zkontrolujte, zda je váš web aktivní

V závislosti na způsobu nastavení účtu je váš web pravděpodobně již aktivní. Pro jistotu zadejte do adresního řádku své doménové jméno. Pokud se tím nedostanete na web, který jste vytvořili, možná budete muset aktualizovat doménové jmenné servery. Pokud potíže přetrvávají, budete chtít kontaktovat svého hostitele a určit problém.

Další věci, které můžete udělat:

Až budete mít webhosting, můžete se vypořádat s několika dalšími kroky. Nejsou žádným způsobem vyžadovány, ale níže uvedené kroky mohou být užitečné.

Vytvořte e-mailový účet

Mnoho webových hostitelů nabízí e-mailové služby, kde si můžete vytvořit vlastní e-mail spojený s vaší doménou, například [chráněn e-mailem] Tento e-mail můžete použít pro obchodní nebo administrativní účely. Na hlavním panelu by měla být sekce „e-mailové účty“, kde můžete nastavit účty a přistupovat k doručené poště. Dobrou zprávou je, že mnoho webových hostitelů podporuje bezplatné e-mailové adresy jako součást vašeho hostingového balíčku.

Nakupujte nebo aktivujte své doplňky

Kromě vašeho základního hostovacího balíčku přicházejí i doplňky. Mezi příklady patří další názvy domén, soukromí doménových jmen, certifikáty SSL, vyhrazená adresa IP, služby zálohování webů a další. I když některé z těchto možností byly dodány s hostitelským balíčkem, možná je budete muset aktivovat z ovládacího panelu, takže se nemusíte bát prozkoumat možnosti doplňkových služeb a zjistit, co je k dispozici s hostitelským balíčkem a co můžete přidat pro malý poplatek.

Přidejte subdoménu

Subdoména je rozšíření vaší primární domény. mail.yahoo.com je například subdoménou Yahoo.com. Subdoména funguje jako jedinečná webová adresa pro konkrétní oblast vašeho webu. Například, pokud jste chtěli založit obchodní web a blog, můžete si vybrat něco jako blog.yourdomain.com, aby byla tato oblast vašeho webu nezapomenutelná a zároveň byl zákazníkům snadno přístupný.

Ne všichni majitelé webových stránek budou chtít nebo potřebovat subdomény, ale pokud ano, je tento proces docela snadný. U většiny hostitelů jednoduše přejděte na Domény > Subdomény z řídicího panelu. Poté se rozhodněte pro požadovanou subdoménu a vyberte složku, ze které subdoména načte její obsah.

Přechod od hostovacího účtu k plnohodnotnému webu nemusí vyžadovat spoustu práce. Výše uvedené kroky vám pomohou začít za pouhé minuty. Pokud máte někdy konkrétní otázku, kde hledat soubory nebo provádět určité funkce, nezapomeňte kontaktovat poskytovatele hostingu, protože procesy se budou lišit od hostitele k hostiteli.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map