Nejstudivější článek o cPanelu, který si přečtete!

Čtení o skutečnostech je nudné. Sakra, někteří lidé v online světě věří, že témata na webhostingu jsou zcela nudná, protože vše, o čem mluví, jsou fakta. Naštěstí pro nás, jako více důvtipný webprůmysl, si užíváme učení o světských věcech, které usnadňují naše internetové podnikání.


>> Klepnutím sem stáhněte soubor PDF <<

Uživatelem inspirovaná slova jako „rychlá“, „snadná“ a „robustní“ jsou pro nás stejně vzrušující jako slyšení, že funkce „správy souborů“ jsou snadněji vylepšena vylepšeními „serveru“ a „rozhraní“..

Opravdu to není o moc lepší. Pokud jste jako my a tato terminologie staví vaše srdce do závodění, pak si přečtěte, jak se ponoříme do divokého světa cPanel, odhaluje pouze monotónní detaily, fakta bez humoru a humdrum ukazující funkce, které ve všech odhalí přesně to, co potřebujete vědět, abyste převzali kontrolu nad svou vlastní online přítomností.

Co je cPanel?

co je cpanel?Když se přihlásíte ke svému účtu sdíleného hostingu, grafické rozhraní (GUI) , který vás pozdraví, je váš “kontrolní panel”, software založený na Linuxu, který usnadňuje i nejnovějším webmasterům změnu a přizpůsobení aspektů jejich hostování a webových stránek.

Ve své nejjednodušší podobě vám webová funkce cPanel umožňuje využívat její snadno navigovatelné body a klikání, automatizační nástroje s ikonami „ovládat“ prakticky všechny části vašich webových stránek na svém hostitelském účtu.

Má třístupňovou strukturu, což jednoduše znamená, že má schopnosti nejen pro koncové uživatele webových stránek, jako jste vy, ale také, že prodejci a administrátoři webhostingu mohou také spravovat svá zařízení pomocí standardního webového prohlížeče..

Přístup ke svému cPanelu z vašeho prohlížeče je stejně snadný jako zadání yourdomainname.com/cpanel a zadání vašich přihlašovacích údajů.

Vlastnosti cPanel

cPanel hosting je natolik bohatý na nástroje, že nabízí téměř nekonečné možnosti i pro nejzelenějšího uživatele ke správě svých stránek. Rozdělení nejoblíbenějších funkcí zahrnuje následující;

 • E-mailem – ovládací panel e-mailu umožňuje několik možností obchodní komunikace, jako je vytváření účtu, mazání, přeposílání, vytváření filtrů a blokování nevyžádané pošty..
 • Správa souborů – cPanel udržuje informace o vašem webu uspořádané na serveru s možnostmi pro více domén, subdomén, přístup na FTP server, data na disku a zálohování souborů.
 • Správa domén – jediné rozhraní umožňuje kontrolu vlastností webových stránek včetně doplňkových a subdoménových možností, přesměrování a parkovaných domén.
 • Úpravy skriptů – snadná instalace nových funkcí, jako jsou blogy, nákupní vozíky, online chaty a fóra. SimpleScript „Fantastico“ umožňuje instalaci mnoha systémů pro správu obsahu, jako je WordPress, jedním kliknutím.
 • Bezpečnostní – možnosti omezení přístupu, připojení a přenos souborů, možnosti omezení IP a zabezpečení webů SSL / TLS Manager.
 • Správa databáze – MySQL a phpMyAdmin pro vytváření vlastních databází.
 • Statistiky serveru – pro správu výkonu vašeho serveru.

Výhody cPanelu

Díky jednoduchému rozhraní cPanel je ovládání webu snadné a intuitivní, aniž by bylo nutné provádět přísná školení.

Pokud jde o samotný software, následující dodatečné výhody dělají z tohoto ovládacího panelu preferovanou volbu pro uživatele sdíleného hostování;

 • Kompatibilita – shoduje se s plug-iny a širokou škálou webových aplikací.
 • Snadno přenositelný – umožňuje snadný přenos webů mezi poskytovateli hostingu.
 • Cenově dostupné – široce používaný program, díky němuž je životaschopný pro hostitelské společnosti a konečné uživatele.
 • Bohatá funkce – nabízí one-stop shop pro většinu začátečníků a zkušených majitelů webových stránek.
 • Na základě znalostí – Existuje mnoho snadno dostupných informací online, kde se dozvíte více o cPanel. Mezi možnosti patří „Průvodce začátkem“ po přihlášení k hostitelskému účtu, odkaz „Nápověda“ ve spodní části rozhraní cPanel a odkaz na tvůrce softwaru na jejich domovské stránce cpanel.net..

Nevýhody cPanel

Stejně jako u jakéhokoli uživatelského programu, softwaru nebo zařízení musí být při zvažování úplných zkušeností s cPanelem zváženy alespoň nevýhody. Mezi nejzajímavější v současnosti patří;

 • Neprofesionální vzhled – v porovnání s jinými dostupnými rozhraními požadují někteří uživatelé „specializovanější“ vzhled.
 • Kompatibilita velikosti – cPanel je primárně určen pro webové stránky, které jsou malé až střední velikosti. Velké weby mohou vyžadovat další možnosti hostování.
 • Zranitelnost – stejně jako u jakéhokoli softwaru mohou být data cPanel citlivá na bezpečnostní rizika před spuštěním plánovaných aktualizací.

Na základě svých výhod je software cPanel dnes nejoblíbenějším ovládacím panelem bohatým na funkce pro sdílený hosting na webu.

Tak fascinující, jak to je, jsme si, že většina lidí raději čte ingredience na jejich cereálie box, než se dozvědět o podnikání, které udržuje jejich webové stránky online. Naštěstí nemusíte zůstat na vrcholu všech únavných detailů a faktů.

Pochopení přinejmenším základů vašeho hostování cPanel však vede dlouhou cestou k zajištění toho, že ve stavu nudy budete i nadále dobře obeznámeni s možnostmi, které máte pro udržení svého webu naživu, v provozu a online..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map