Kolik bych měl platit za webhosting?

Chcete založit web? Pak už víte, že potřebujete webhosting. Dobrou zprávou je, že to nemusí stát majetek. Skutečnost, že to vůbec stojí, však vyvolává otázku: Kolik bych měl zaplatit za webhosting?


kreditní karta

>> Zde si můžete stáhnout svůj PDF verzi tohoto příspěvku pro tisk << [/ sociallocker]

Jaké jsou mé možnosti?

Pokud jde o webhosting, máte dvě možnosti:

1. Webhosting zdarma

Hostitelem zdarma je obvykle ten, který nabízí bezplatný hosting spolu s omezenou verzí softwaru pro správu obsahu. WordPress.com, Blogger.com a Joomla.com jsou jen některé příklady bezplatných možností webhostingu.

Klady:

 • Nejsou žádné náklady na údržbu.
 • Získáte také bezplatnou subdoménu.
 • Většina bezplatných možností je velmi snadná a nevyžaduje technické znalosti.

Nevýhody:

 • V závislosti na vaší uživatelské dohodě pravděpodobně svůj blog nevlastníte, což znamená, že jej lze kdykoli pozastavit.
 • Budete mít malou kontrolu nad svým webem. Například WordPress.com vám neumožňuje umisťovat reklamy, což omezuje váš potenciál výdělku jako bloggerů, nemluvě o tom, že WordPress může na vaše stránky umisťovat své vlastní reklamy..
 • Nemáte vlastní hlavní doménu, což znamená, že ve své doméně budete mít „.wordpress.com“, „.blogspot.com“ atd..
 • Jste velmi omezeni na úložný prostor, šířku pásma a rychlost.

2. Self-Hosting

Samostatně hostovaný web je web, na kterém hostujete web na svých vlastních serverech nebo platíte třetí straně, jako je Bluehost nebo HostGator, za ukládání souborů webových stránek na jejich servery..

Klady:

 • Od svého majitele máte nad svým webem větší kontrolu a budete mít přístup ke kódu svého webu.
 • Máte svobodu zpeněžit svůj blog, jak chcete.
 • Webové stránky s vlastním hostitelem vypadají profesionálněji.

Nevýhody:

 • Vlastní hosting může být pro nové majitele webových stránek zastrašující.
 • Webové stránky s vlastním hostitelem vyžadují průběžné náklady na údržbu.

I když se můžete rozhodnout, že za své webové stránky nebudete platit absolutně nic, výhody webové stránky hostované hostitelem výrazně převažují nad výhodami bezplatných webových stránek. Důrazně nedoporučujeme hostiteli zdarma, protože porušuje příkaz č. 1 pro webhosting: Nebudete si vybírat poskytovatele webhostingu zdarma.

Jaké funkce bych měl zvážit?

Pokud se rozhodnete hostit svůj web (doufáme, že to uděláte!), Musíte zvážit, co je férová cena a co není. Než ale budete vědět, zda to, co platíte, je spravedlivé, musíte vědět, co za cenu dostanete. Položte si tyto otázky:

Kolik webů / blogů plánuji na hostování?

Pokud plánujete nastavení více než jednoho webu, měli byste se ujistit, že používáte hostitele, který za každý název domény neúčtuje příplatek, nebo možná nabízí slevu pro další domény..

Jak velké budou moje webové stránky?

Bude váš web statický web s několika málo stránkami, nebo hodláte na svůj web vložit hodně obsahu nebo obrázků? Pokud se nakláníte k druhé možnosti, musíte si být jisti, že váš hostitel výběru nabízí dostatek úložného prostoru pro vás. Dobrou zprávou je, že mnoho nejlepších hostitelů má ve svých balíčcích neomezený úložný prostor.

Kolik provozu očekávám?

Šířka pásma je množství dat, které váš web může přenést. Vyšší šířka pásma znamená, že se můžete ubytovat více návštěvníků. Výběr hostitele, který nabízí neomezenou šířku pásma, je tou nejlepší volbou, ale pokud se díváte na jiný hostingový balíček, ujistěte se, že víte, kolik návštěvníků stránek se budete moci ubytovat. Pokud si nejste jisti, kontaktujte poskytovatele hostingu.

Kolik budu potřebovat zákaznickou podporu?

Pokud nevíte, co děláte, budete chtít získat přístup k zákaznické podpoře, která vám pomůže při sestavování vašeho webu. Někteří poskytovatelé hostingu nabízejí vyšší úroveň zákaznické podpory než ostatní, takže pokud potřebujete pomoc, zkontrolujte jejich možnosti kontaktu; je lepší jim zavolat na telefonu a získat podporu, spíše než se snažit získat pomoc z chatovací schránky, kde se zdá, že nikdo není online. Levnější hostingový balíček pravděpodobně přijde s nižší kvalitou zákaznické podpory.

Jsem v pořádku na sdíleném serveru?

Sdílený webhosting je, když jsou soubory vašich stránek uloženy na stejném serveru jako někdo jiný. Obvykle to není problém pro většinu webových stránek pro malé firmy. Může to však způsobit problémy se šířkou pásma a problémy se zabezpečením. Přesto sdílený webhosting znamená, že je mnohem dostupnější. Hosting na sdíleném serveru může stát zhruba 5 až 10 $ měsíčně, zatímco hosting na vyhrazeném serveru vás bude stát kdekoli od 100 do 350 $ nebo více měsíčně.

Jaký typ zabezpečení potřebuji?

Další věc, kterou je třeba zvážit, je bezpečnost. Pokud provozujete web pro elektronický obchod a přijímáte mnoho plateb online nebo ukládáte citlivá zákaznická data, je pro zabezpečení a důvěryhodnost vašeho webu nezbytná funkce SSL pro šifrování vašich dat. Obvykle to můžete přidat do svého webhostingu za přibližně 30–50 $ za rok pro jednu doménu.

Co bych měl platit?

Jakmile začnete s budováním webu, pravděpodobně bude váš web vystavovat četným druhům nákladů, od placení za doménové jméno až po najímání webdesignéra. Ale co váš poskytovatel hostingu?

Pravda je, že webhosting se liší v ceně od několika dolarů měsíčně až po stovky dolarů. Odpovědi na výše uvedené otázky a vědět, jaké typy funkcí potřebujete, vám pomohou učinit pro vaše stránky nejlepší rozhodnutí.

Ale nepřišel jsi sem jen proto, abys mě poslouchal, jak bije kolem keře.

Zde je rychlá odpověď: Pokud jste malá firma, zaplatíte-5 $ 7 $ za měsíc obvykle dostanete všechny funkce, které potřebujete, a někdy i více. Existuje celá řada možností hostování, které nabízejí neomezenou šířku pásma, místo na disku, domény a další za zhruba 6 $ měsíčně. Pokud platíte víc než to, ujistěte se, že potřebujete další funkce, než za ně zaplatíte.

Pokud máte velký provoz a máte obavy o bezpečnost a rychlost, pak je placení až 350 $ – v závislosti na tom, kolik úložného prostoru potřebujete – rozumnější.

Nejlepší způsob, jak získat nejlepší nabídku, je však porovnat webhostingy na základě jejich cen a balíčků a najít takového, který vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map