Je „neomezený“ webhosting opravdu neomezený?

Slovo „neomezeně“ je skvělé. Ve své syrové podobě to naznačuje, že kdykoli někdo nabízí neomezené množství toho, co chci, pak se chystám vydat na docela sladkou jízdu.


>> Klepnutím sem stáhněte soubor PDF <<

je neomezený hosting opravdu neomezenýNebo tak jsem si myslel najednou. Svazoval z neomezených restaurací, vytáhl před šéfa za zneužívání neomezených předpisů o pracovní neschopnosti a zakázal lavičce, abych se na fotbalovém hřišti zaměnil neomezený početkrát, bylo to čím dál tím víc, jako když jsem se zabýval něčím, co držel neomezené nabídky, vždy se mi podařilo překonat. Poté, když jsem vstoupil do online světa vytváření webových stránek, jsem si všiml, že mnoho hostitelských společností nabízí toto „neomezené“ toto, to a něco jiného. Moje předchozí zkušenosti s tím okamžitě zvedly několik červených vlajek … no, možná ne okamžitě, pořád jsem se nadchl! Naštěstí dnes jsem však mnohem chytřejší o používání tohoto slova a zejména o tom, co mohou některé hostingové společnosti „opravdu“ poskytnout poté, co vás nalákají svými neomezenými řešeními..

Pokud jste do konceptu hostování webových stránek docela nová, přesto víte, že musíte mít hosting, abyste mohli web provozovat online, můžete se stále ve fázi pokusu rozhodnout, která hostingová společnost má nejlepší plán. pro tebe. Při vašich hostitelských cestách je velmi dobrá šance, že narazíte na weby, které nabízejí neomezenou šířku pásma a neomezené místo na disku. Abychom se dostali na stejnou stránku, pojďme rychle shrnout, jaká jsou tato dvě zařízení, což nám pomůže získat lepší pohled koncového uživatele, co se nás hostingové společnosti snaží prodat. Šířka pásma je množství dat, které lze z vašeho webu přenést do prohlížeče vyhledávačů, kteří váš web navštěvují. Čím více grafiky a videí na vašem webu, tím větší bude šířka pásma, aby váš web musel správně fungovat. Na druhé straně je místo na disku místo, které jste přidělili k uložení vašeho webu na server hostitelské společnosti.

V tuto chvíli možná přemýšlíte o „šířce pásma a prostoru na disku“, protože „hostitel s největším počtem uživatelů“ přesto pro tato zařízení inzeruje neomezenou kapacitu. Dobrý postřeh! Přemýšlejte o tom. Pokud je váš web hostován na sdíleném serveru s tisíci dalších webů, musí být v určitém okamžiku ovlivněna kapacita tohoto serveru, aby se na něj přidávala stále větší šířka pásma a místo na disku. Server je fyzická jednotka, jejíž velikost nemůže být konečná. Někde musí být přísný limit zdroje. To platí nejen pro omezení úložného serveru. Když vidíte také neomezené nabídky na doménách, subdoménách, e-mailových účtech a čemkoli jiném, co hostitelská společnost hodí do lákavého balíčku, budou náklady na poskytovatele, který bude muset stačit dolů svým zákazníkům někde podél linie.

Jak tedy mohou hostingové společnosti legálně inzerovat, že vám dají „neomezené“ něco? No, mohou, protože když jste se s nimi přihlásili, řekli jste jim, že by mohli (možná slepě) souhlasit s jejich podmínkami služby, aniž by zkontrolovali, jaký význam je za podmínek vašeho hostingu. Na drobném tisku bude někde uvedeno, že odkaz na nabídku „neomezeno“ je ve skutečnosti nabídkou, kterou nebudou omezovat úroveň aktivity vašeho webu. To znamená, že pokud váš web nebude z vašich doplňků na něm tak velký, nebo nebude tak populární, bude to zatěžovat zdroje serveru. Pokud k tomu dojde, může být váš web převeden do režimu offline. Už jste někdy hledali web, abyste na svém místě našli bílou stránku s výrazným černým potiskem, která křičí „Překročen limit šířky pásma“?

Nyní byste si mohli myslet, že to zní úplně nespravedlivě majitelům webových stránek, kteří vypadají, jako by byli na milost těchto velkých tyranských hostujících konglomerátů. To je zřídka případ. Za předpokladu, že dobře rozumíte tomu, co chcete na svém webu udělat, a jak velké očekáváte, že se to stane, je pravděpodobné, že už nikdy nebudete muset přemýšlet o případných problémech s poskytovatelem hostingu. Ve skutečnosti se váš účet nejpravděpodobněji ani nepřiblíží využití přidělené šířky pásma. Rovněž nebude účtován účet ostatních uživatelů, se kterými sdílíte server. To znamená, že šířku pásma a další kvóty aplikované na účty na serveru lze udržovat v rozumné výši za velmi slušnou a přitažlivou cenu. Ve většině případů se ukázalo, že je to oboustranně výhodné.

Neomezené plány hostování nabízejí velmi dobrou možnost, pokud jde o náklady a služby, za předpokladu, že jste spokojeni s tím, že na svůj web nepřidáváte nadbytečné částky, abyste překročili hranice využití. Pokud si nejste jisti, proveďte online vyhledávání hostitelských srovnávacích nástrojů, které vám umožní zadat podrobnosti o očekávaném využití a najít hostitele, který nejlépe odpovídá vašim potřebám. Před přihlášením si také přečtěte TOS hostitele a v případě jakýchkoli pochybností se obraťte na své potenciální poskytovatele a získejte potvrzení o všech obavách týkajících se vašich „neomezených“ výhod, které nabízejí.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map