Jak zrychlit vaše stránky, aniž byste utratili jmění za specializovaný webhosting

Jak dlouho trvá načítání webových stránek? Možná to nevíte, ale rychlost vašeho webu může mít obrovský vliv na to, jak úspěšná je. Věděli jste, že 40 procent lidí opustí váš web, pokud načítání trvá déle než tři sekundy? Nebo to doba načítání stránky ovlivňuje hodnocení vyhledávačů?


rychlost wordpress
Obrázek prostřednictvím Flickr od Sean MacEntee

Existuje mnoho věcí, které můžete udělat pro zkrácení doby načítání, jako je optimalizace obrázků a minimalizace požadavků HTTP. Existuje také možnost upgradovat váš hosting na dedikovaný server. Bohužel to může vést několik set dolarů měsíčně. Co tedy uděláte, když optimalizujete svůj web a stále nedokážete zdůvodnit vysoké náklady na vyhrazený hosting?

Nedávno jsem udělal malý experiment. Níže vám ukážu, jak jsem urychlil svůj web a jaké jsou vaše možnosti.

Proč sdílený hosting zpomaluje váš web

Nejprve se pokusíme pochopit, proč je váš web pomalý. Pokud jste použili nejlevnější balíček, který váš hostitel nabízí, je váš web hostován na sdíleném serveru. Sdílený server je poněkud jako bytový komplex. Získáte svůj vlastní malý koutek (váš „byt“), ale všechny weby na tomto serveru používají stejné zdroje, například jak byste mohli sdílet bazén nebo parkoviště u svého bytového komplexu..

Všichni vaši sousedé používají stejný čas CPU, paměť a místo na disku, což může způsobit, že někteří lidé označují jako „úzký profil“. Je to jako příliš mnoho lidí, kteří se snaží využít bazén vaší komunity, že v nich není dostatek místa na to, aby se v něm plavali. V závislosti na hostiteli můžete tyto zdroje sdílet s několika stovkami (nebo v některých případech tisíci) jiných webů.

Na druhé straně s vyhrazeným hostingem získáte celý komplex pro sebe. Představte si, jak rychlejší a bezpečnější by váš web byl, pokud byste tyto zdroje nemuseli sdílet. Proto tento druh hostingu vyžaduje takový vysoký poplatek.

Ale existuje mezi nimi? Ano! Je možné přejít od základního balíčku sdíleného hostingu, aniž byste museli jít až po vyhrazený hosting.

Jak jsem zrychlil můj web?

Přiznávám to. Jsem závislý QuickSprout. Neil Patel nabízí tento super šikovný nástroj, ve kterém můžete zadat doménu svého webu, a poté získáte podrobné zprávy o rychlosti a SEO. Při kontrole mých zpráv jsem si všiml, že mé webové stránky byly super pomalé. S vědomím, že rychlost webu ovlivňuje hodnocení vyhledávačů, jsem mohl jen předpokládat, že mě to bolí.

Chtěl jsem něco rychleji.

Nemám spoustu peněz na házení do mého webhostingu, takže jsem udělal trochu výzkumu. Zjistil jsem, že přechod z balíčku Bluehost.com Plus (nejoblíbenějšího sdíleného hostovacího balíčku) na balíček Business Pro mi může poskytnout určitou rychlost, kterou jsem hledal. Ve svém výzkumu jsem narazil na lidi, kteří říkali, že tato možnost je někdy lepší než hosting VPS. Myslel jsem si, že bych na to bodl za pár dolarů navíc, zvlášť když jsem věděl, že se můžu vrátit zpět, pokud chci. Součástí balíčku byl také bezplatný certifikát SSL a vyhrazená adresa IP, vše za 20 $ měsíčně.

(Je tu zábavná věc, kterou si musíte vzít na vědomí: Když jsem upgradoval, vzali v úvahu hosting, za který jsem již zaplatil, a použili jej jako „slevu“ na můj nákup.)

Přestože balíček Business Pro je stále na sdíleném serveru, přichází s jeho výhodami. Podle Bluehostu je balíček Pro hostitelem o 80 procent méně uživatelů na server. To znamená, že na uživatele je k dispozici ještě mnohem více zdrojů.

S vědomím, že se chystám na tuto výzvu, jsem provedl test QuickSprout na dvou mých webech a pořídil snímek obrazovky, abych mohl porovnat před a po. Zde je předchozí:

Webové stránky č. 1:

rychlý test

Web č. 2:

rychlý test

Aniž by se na mých stránkách změnila jediná další věc, vypadal test po přechodu mého webu na nový server.

Webové stránky č. 1:

rychlý test

Web č. 2:

rychlý test

Buďme spravedliví; Nejsem webdesignér. Mám nějaké další oblasti svého webu, které bych mohl vyčistit, ale je jasné, že upgrade mého hostingu udělal něco pro rychlost webu. Začal jsem s 20 sekundovou dobou odezvy na webu č. 1 a šel jsem celou dobu dolů na 3 sekundovou dobu odezvy!

Jaké jsou vaše možnosti?

Takže chcete upgradovat webhosting? Pokud jste se sdíleným serverem v pořádku a chcete prostě něco lepšího než základní balíček, můžete se vrhnout do obchodního balíčku. Je mi líto, že jsem to udělal. (Nemůžu s jistotou říci, zda je to kvůli lepšímu hostování, ale viděl jsem, jak se moje hodnocení vyhledávačů po upgradu posunulo nahoru, takže je to další výhoda.)

Možná s Bluehostem neběžíte. Pravděpodobně stále najdete štěstí s obchodním plánem oproti základnímu plánu bez ohledu na to, kdo hostuje váš web. Ale já jsem jen jedna dívka s několika firemními webovými stránkami a vlastním blogem. Možná cítíte, že jste sdílený hosting přerostli úplně.

Pokud je to váš případ, další možností je jít s hostingem VPS. Virtuální soukromý server je spíše jako byt než byt. Zatímco sdílíte budovu, je zde méně obyvatel a nemusíte sdílet zdroje. Celkově jsou vaše CPU čas a zdroje sdíleny mezi všemi, ale jsou distribuovány tak, že část z nich je věnována každému uživateli. To znamená, že vaši sousedé nemohou ošípat všechny své zdroje.

Hosting VPS také umožňuje větší flexibilitu a kontrolu nad vaším webem, například možnost nainstalovat jakýkoli požadovaný software. Také maximalizuje vaše zdroje, takže můžete zpracovat více souborů a provoz na svůj web. Navíc si můžete vybrat z mnoha plánů, abyste se mohli rozhodnout, jakou rychlost, úložiště, šířku pásma a RAM můžete věnovat vašemu účtu. VPS hosting vám může pobíhat kolem 60 $ měsíčně za slušný plán.

Ať už se rozhodnete upgradovat na jakýkoli plán, zvažte, kde jste a kde chcete být. VPS hosting by pro vás teď mohl být trochu strmý (je to pro mě, a proto jsem šel s plánem Business Pro z webu Bluehost.com), ale možná budete mít pocit, že jste již sdílený hosting přerostli. Zaměřte se na něco, co dokáže spravovat vaše soubory a provoz efektivně.

Myslíte si, že váš web potřebuje nový plán hostování? Kterou možnost se rozhodnete upgradovat svůj účet?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map