Co je to RSS a jak může být přínosem pro bloggery?

Pokud jste na blogování nováčkem, pravděpodobně jste tento termín narazili RSS. Zcela zmatená? Dokonce i mnoho ostřílených bloggerů je zmateno, jak pro ně tento nástroj funguje. Nebojte se. Zde se zabýváme tím, co je RSS a jak jej můžete využít ve svůj blog. Začněme.


rss

Co je to RSS?

RSS je ve skutečnosti jednodušší, než to zní. Znamená Přehled bohatých stránek – nebo jak to někteří vědí, opravdu jednoduchá syndikace.

RSS je v podstatě technologie, která produkuje obsah vašeho blogu ve formátu XML – počítačový jazyk – takže jej lze předat odběratelům.

Lidé, kteří se zajímají o váš obsah, tedy nemusejí přijít za vámi, aby zjistili, zda máte nový obsah.

Přemýšlejte o tom takto: Přihlásíte se k odběru novinek a dostanete je k vašim dveřím. Nemusíte navštívit redakci, abyste viděli, co jsou nejnovější zprávy.

Váš kanál RSS usnadňuje čtenářům přihlásit se k odběru a přijímat tyto aktualizace, jakmile zveřejníte nový příspěvek.

Jak se používá RSS?

Jak již bylo zmíněno, můžete pomocí kanálu RSS automaticky aktualizovat předplatitele na vašich nejnovějších příspěvcích, ale pokud to chcete, může vám udělat víc. Například pomocí kanálu RSS můžete syndikovat – nebo současně publikovat – svůj obsah s jiným webem.

To znamená, že se obsah vašeho blogu objeví na tomto webu, když publikujete nové příspěvky. Pro některé lidi to může být prospěšný způsob, jak zvýšit expozici bez velkého úsilí.

Hosting království, například syndikáty obsahu na Alltop.com v kategorii webhosting.

Pokud máte zájem o individuální předplatné RSS kanálů, můžete čtenáře aktualizovat dvěma způsoby:

  1. Prostřednictvím e-mailu.
  2. Prostřednictvím čtečky RSS.

Níže uvádíme další informace o tom, jak nastavit zdroj pomocí těchto různých metod.

Výhody RSS

Myšlenka zpřístupnění informačního kanálu RSS spočívá v tom, že pomáhá zvyšovat návštěvnost vašeho webu. Nejenže můžete oslovit širší publikum syndikováním obsahu na webech s vysokou autoritou, ale také udržet čtenáře v návratu k dalšímu, protože si nemusí pamatovat vaši adresu URL nebo se snažit o kontrolu nového obsahu – to vše se jim automaticky doručí.

rss vysvětlil

Na druhou stranu je k dispozici RSS kanálů jiných webů jako bloggerů obrovské plus. Přidejte své oblíbené blogy a zpravodajské weby do čtečky RSS – například na Krmivo, která patří mezi nejoblíbenější – a vy můžete snadno zůstat informováni o novinkách ve svém oboru. To vám pomůže při zkoumání blogových příspěvků a přicházení s nápady.

Nevýhody RSS

Hlavní nevýhoda spočívající v tom, že čtenářům poskytuje zdroj RSS, je to nemusí být v souladu s vašimi cíli. Pokud například chcete povzbudit čtenáře, aby se přihlásili k odběru novinek, měli byste chtít, aby se tato možnost zaměřila spíše na možnost přihlásit se k e-mailu, než aby čtenáři sdíleli svůj e-mail pro aktualizace příspěvků na blogu..

To neznamená, že byste neměli mít vůbec žádný RSS kanál. Pokud si čtenář chce udržovat aktuální informace o svých nejnovějších blogových příspěvcích prostřednictvím své čtečky RSS, zpřístupněte jej. Akce není v přímé konkurenci s vaším zpravodajem, takže nedošlo k žádné újmě.

V takovém případě nastavte svůj zdroj, ale nechte předplatitele kanálu, aby vás našli prostřednictvím jejich čtečky. Nechte ze svého webu jakoukoli reklamu na svůj RSS kanál, abyste se mohli soustředit na svůj zpravodaj.

Jak nastavit svůj RSS kanál

Nastavení adresy URL zdroje RSS je mnohem jednodušší, než si myslíte. Pokud používáte WordPress, provádí se to automaticky za vás.

Jednoduše přejděte na adresu www.yourdomain.com/feed a zkontrolujte, zda váš zdroj funguje. V některých případech může být váš zdroj přítomen na adrese www.yourdomain.com/blog/feed. Pokud nejste obeznámeni s počítačovými jazyky, jako je XML, bude stránka vypadat trochu matoucí, ale je to v pořádku. Při návštěvě této stránky se dozvíte, že máte RSS kanál, a v mnoha případech je to adresa URL, kterou použijete k publikování obsahu na jiných webech.

Ale to nemusí být tak složité. Používáte-li například WordPress, existuje mnoho pluginů, které můžete použít k usnadnění předplatného. Například Jetpack přichází s předplatným widgetem, který odešle e-maily předplatitelů, když publikujete nový příspěvek. Subscribe2 plugin je podobná možnost, kterou mnoho lidí dává přednost, nebo můžete vyzkoušet Přihlaste se k odběru e-mailem.

Jakmile máte adresu URL zdroje – která se provádí automaticky pomocí WordPress nebo ji lze vytvořit pomocí různých online nástrojů, jako je Krmivost – pak už nemusíte nic dělat, aby si čtenáři mohli prohlédnout svůj kanál ve své čtečce RSS. Jediné, co musíte udělat, je navštívit účet čtenáře RSS, vyhledat váš web a přihlásit se k odběru.

Jak sledovat statistiku zdroje RSS

Nyní, když máte adresu URL zdroje, můžete odeslat tento odkaz na syndikační weby, přidat své pluginy k odběru e-mailů nebo nechat čtenáře přihlásit se pomocí své vlastní čtečky RSS.

Pokud nechcete sledovat své předplatitele, v tuto chvíli není potřeba nic dalšího. Pokud vás však zajímají data odběratelů, existuje mnoho online nástrojů, které vám pomohou sledovat je.

FeedBurner Google byl kdysi králem při vytváření odkazů RSS a sledování vašich statistik, ale od roku 2012 FeedBurner nebyl aktualizován, odborníci navrhují najít alternativu. Mezi alternativní nástroje pro sledování RSS patří:

 • Feedblitz: Jedná se o e-mailový marketing a služby správy RSS. Díky tomu můžete prostřednictvím služby poskytovat obsah a sledovat své statistiky. Pokud vše, co hledáte, je nástroj pro správu RSS, plány začínají již na 1,49 $ měsíčně, ale můžete přidat e-mailové marketingové služby, které jsou stanoveny na základě odběratelů.
 • FeedCat: Tato služba je zdarma a nabízí statistiky a nástroje pro vylepšení zdroje.
 • RapidFeeds: S účtem PRO pouhých 6,95 $ měsíčně můžete spravovat zdroje blogů a podcastů a sledovat metriky sledování.

Opět nemusíte platit za sledování statistik svých zdrojů, pokud si to nepřejete, a některé z výše uvedených pluginů WordPress, jako je Subscribe2, již obsahují některé informace o sledování, které najdete u jiných služeb..

Využití síly vašeho kanálu RSS nemusí být více potíží než jiná funkce na vašem webu. Jak budete používat svůj RSS kanál pro zvýšení návštěvnosti vašeho blogu?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map