Co je to certifikát SSL a potřebuji jej na svém webu?

Pokud provozujete vlastní webové stránky – ať už pro obchodní nebo osobní použití – možná jste tento termín slyšeli SSL certifikát. Ale co to je a stojí za to investovat do něj peníze kvůli vašemu webu?


co je ssl a https

Co je to SSL certifikát?

Zkratka „SSL“ znamená Secure Sockets Layer. Podle definice Globalsign.com, SSL certifikáty jsou „malé datové soubory, které digitálně váže kryptografický klíč k detailům organizace.“ SSL je tedy šifrovací technologie, která po instalaci na vašem webu vytvoří bezpečné spojení mezi vaším serverem a webovými prohlížeči vašich návštěvníků.

Už jste někdy viděli ikonu visacího zámku vedle adresního řádku, když navštívíte určité webové stránky? Nebo jste si možná všimli, že některé weby používají http: //, zatímco jiné používají https: //. Visací zámek i „s“ označený na http: // znamenají, že web má nainstalovaný certifikát SSL a že pracujete pod zabezpečeným připojením.

Kdo potřebuje SSL certifikát?

SSL certifikáty jsou o vytvoření zabezpečeného připojení šifrováním dat, ale ne všechny weby odesílají a přijímají citlivé informace, takže ne všichni majitelé webů potřebují SSL certifikát. Když to jen zvýší náklady na váš web, jak víte, zda byste měli investovat do zabezpečeného připojení?

Odpověď je ve skutečnosti celkem jednoduchá. Pokud jste webovým stránkou elektronického obchodu a zasíláte informace o kreditní kartě, měli byste se ujistit, že vaši zákazníci důvěřují vašemu připojení. Nepochybně budete chtít SSL certifikát. Pokud pracujete s dalšími osobními údaji, jako jsou čísla sociálního zabezpečení, budete potřebovat také certifikát SSL.

Proč? Za prvé, chrání vás. Protože je připojení zabezpečené, je méně pravděpodobné, že vás napadne, takže si můžete odpočinout s vědomím, že informace o vašich zákaznících jsou bezpečné a že je nepravděpodobné, že ztratíte svou pověst datovému větrníku. Pokud data nezašifrujete pomocí certifikátu SSL, informace, které odesíláte, může zobrazit váš počítač mezi vaším a vaším serverem. Certifikát SSL také zajišťuje ověření, takže víte, že na server odesíláte informace namísto serveru zločince.

Kromě toho to může stát prodej, pokud jej nemáte. Gartner Research ukazuje, že téměř 70 procent online nakupujících ukončí online objednávku, pokud transakci nedůvěřují. Důkaz tohoto certifikátu SSL (například s https: //) vrátí tuto důvěru zpět do vaší transakce.

Potřebuji tedy certifikát SSL?

Co když se nezabýváte citlivými údaji? Potřebujete stále SSL certifikát? Volba je opravdu na vás, ale spolu s výhodami uvedenými výše, může také zvýšit vaše hodnocení Google, to je důvod, proč mnoho lidí rádi investuje peníze.

Tak jako Google oznámil v roce 2014, bezpečnost je nejvyšší prioritou. Proto používají šifrování jako hodnotící faktor. Od této chvíle certifikát SSL nese velkou váhu ve vašem hodnocení, ale Google uvedl, že pravděpodobně v budoucnu posílí svůj vliv na hodnocení. Skákání na tomto rozjetém ​​voze vám nyní může poskytnout výhodu nad konkurencí, když začne záležet více.

Pravda je, že možná nebudete potřebovat SSL certifikát, pokud nepřijímáte platby online, ale s tolika výhodami, proč byste jej neměli?

Typy SSL certifikátů

Až do této chvíle mohou SSL certifikáty znít docela jednoduše, ale při jejich získávání je třeba zvážit spoustu věcí, včetně různých typů. Můžete si vybrat ze tří:

 1. Certifikáty SSL s rozšířenou validací: Pokud hledáte nejvyšší úroveň autenticity, je certifikát EV SSL dobrou volbou. Je to proto, že na jejich získání je více úsilí. Certifikační autorita zkontroluje vaše právo používat zadanou doménu a provede důkladné šetření vaší organizace. K tomu dojde také s dalšími vylepšeními zabezpečení prohlížeče, jako je například zelený adresový řádek označující zabezpečené připojení.
 2. Certifikáty SSL pro ověření organizace: Při žádosti o certifikát OV SSL ověřuje certifikační autorita vaše právo používat vaši doménu a ve vaší organizaci provádí jednoduché vyšetřování. Informace o společnosti se zobrazí na zabezpečené plombě, což zvyšuje důvěru vašich zákazníků.
 3. Certifikáty SSL pro ověření domény: Tento typ certifikátu SSL nezahrnuje žádné vyšetřování společnosti. Když návštěvníci přistupují na váš web, nezobrazí na zabezpečené ploše také nic jiného než šifrovací informace.

Po pravdě řečeno, ne všechny SSL certifikáty jsou vytvořeny rovnocenné, a proto najdete takovou škálu cenových relací. Kromě výše uvedených typů certifikátů SSL si také všimnete rozdílů v závislosti na tom, kdo vám certifikát SSL prodává. Například VeriSign (nyní Symantec) je jednou z nejdůvěryhodnějších značek, takže za využívání svých služeb budete pravděpodobně platit více.

Jak se k nám dostanete

Obecně existují dva způsoby, jak získat certifikát SSL. Jeden si můžete zakoupit přímo prostřednictvím svého hostitele jako doplněk; Jen si uvědomte, jaký typ certifikátu SSL získáte, pokud hledáte něco víc než certifikát SSL pro ověření domény. V závislosti na vašem hostiteli to může stát jen 5 $ měsíčně, v některých případech jen pár babek ročně.

Můžete si také zakoupit prostřednictvím certifikační autority třetí strany a poté nainstalovat certifikát SSL prostřednictvím svého hostovacího účtu. SSLShopper.com nabízí recenze zákazníků od některých z nejpopulárnějších certifikačních autorit a je to skvělé místo, kde začít. Tyto služby vás mohou stát několik set dolarů ročně, ale obvykle máte více možností při ověřování svého webu a společnosti, abyste ještě více věřili vaší značce..

Po instalaci certifikátu SSL zkontrolujte webové stránky a ujistěte se, že se zobrazuje visací zámek a „https: //“. Možná budete muset vynutit https: // na soubory obrázků, CSS a JavaScript. Zde je rychlý zdroj jak začít s tím pro WordPress.

Jít bez certifikátu SSL na vašem webu nebude bránit jeho funkci, ale použití jednoho může chránit vás a vaše zákazníky, zvýšit důvěru v vaše stránky a zvýšit hodnocení Google. Myslíte si, že investice do certifikátu SSL stojí za to? Dejte nám vědět v sekci komentářů.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map