Automatické zálohování – jedná se o nejvíce podceňovanou funkci hostování webů?

Každý web je tvořen soubory a stránkami, z nichž každá je uložena na webhostingovém serveru. Když někdo hledá web, všechny tyto části se spojí, aby odhalily skutečný web, který vidíme, když se zobrazí z našeho domovského prohlížeče..


>> Klepnutím sem stáhněte soubor PDF <<

záloha Je tedy nezbytné, aby hostitelský server byl vždy funkční, aby bylo zajištěno, že webové stránky na něm mohou být vždy aktivní, živé a viditelné online. Můžete si tedy představit stres majitelů webových stránek, pokud by server v kterémkoli okamžiku selhal.

Vzhledem k tomu, že počítačový server je stroj, existuje vždy možnost, že by se skutečně mohl „zhroutit“, navzdory tvrzením hostitelských společností, že webmasteři mohou očekávat téměř sto procent uptime.

Avšak i poskytovatelé hostingu, kteří uvádějí tato tvrzení, vědí, že nemohou s jistotou zaručit úplnou a celkovou životnost bez závad na serveru. S ohledem na tuto skutečnost je nezbytné, aby existoval plán zálohování a čím automatičtější bude toto zařízení, tím lépe pro všechny zúčastněné..

Co je zálohování webových stránek?

Při zálohování webových stránek chráníte svá data vytvořením duplicitní kopie původního obsahu. Zálohu lze provádět v různých intervalech a ukládat duplicitní data na jiné místo, aby se minimalizovala pravděpodobnost ztráty, pokud by k selhání serveru došlo v místě původního webu.

Pokud váš web „klesne“, záloha vám umožní rychle se zotavit z nehody, načíst data a rychle obnovit web online. Důvodem pro provedení zálohy na vašem webu je tedy to, že v případě jakékoli nehody nebo záměru, jako je selhání serveru a ztráta vašich dat nebo ochrana před přístupem, nebo v v případě, že hacker získá přístup k vašemu účtu a smaže všechny soubory svého webu.

Zálohy zajišťují, že se můžete vrátit v čase a použít dříve dostupné podrobnosti.

Odpovědné hostingové společnosti vám ve svých FAQ a TOS řeknou, že byste si měli vytvořit vlastní zálohy, a to zejména v případě, že to děláte ručně. S touto metodou budete používat zařízení, jako je FTP, ke stažení souborů webových stránek do místního počítače.

Nevýhodou je, že si musíte pamatovat pravidelné zálohování a stahování může být časově velmi náročné. Nebudete mít ani možnost nejen stahovat soubory, které se změnily (všechny soubory musí být staženy), což je odtok ve vaší šířce pásma.

Všechna stahování musí být sledována, aby bylo zajištěno, že se dokončí správně, a musíte přijít s vlastním způsobem logické správy a ukládání zálohovaných souborů. Může však existovat způsob, jak tento proces obvykle vypustit ve formě automatizovaných záloh webových stránek.

Automatické zálohy

Pro hostingové společnosti, které nabízejí automatické zálohy, by to skutečně mohlo být nejvíce podceňovaná webhostingová funkce které můžete nebo nemusíte znát. Pokud vezmeme hodně zátěže na rušné majitele webových stránek, budou automatické zálohy spuštěny denně, týdně a měsíčně u všech souborů, domén, e-mailů a databází připojených k vašemu hostitelskému účtu. Můžete samozřejmě očekávat, že za tuto službu zaplatíte vyšší náklady, ale vzhledem k frekvenci ukládání vašich dat pro budoucí přístup můžete považovat cenu za irelevantní..

Odpovědné hostingové společnosti obvykle používají automatizované řešení zálohování ve svých sdílených hostingových balíčcích. Jsou nastaveny tak, aby byl váš web monitorován, což znamená, že jakmile bude detekována jakákoli změna zdrojového kódu webu, provede se proces zálohování pro postižené soubory a vaše původní data budou čerstvá a aktuální pro případ, kdy to budete potřebovat.

V případě potřeby máte také možnost provést další zálohy a nemusíte dohlížet na žádný krok procesu. Vaše data budou uložena, ale nebudou zobrazena, na bezpečných místech a lze je stáhnout na tolik zařízení, kolik potřebujete. Automatizované zálohy můžete spravovat z ovládacího panelu bez nutnosti jakýchkoli technických znalostí nebo manuálních komplikací.

Důležitost zálohování dat vašich webových stránek se stává zřejmější, pokud jste jedním z těch, kteří měli smůlu, když nechali omylem ztratit nebo úmyslně smazat informace o vašich stránkách. Ačkoli je to důležité pro jakoukoli firmu, všichni majitelé webových stránek musí vykonávat své činnosti, aniž by se museli starat o bezpečnost svých informačních souborů.

V tomto ohledu automatické zálohování vašeho hostovacího účtu zajišťuje, že vaše data jsou uložena přesně, včasně a bezpečně s minimální zátěží a bez přerušení vaší každodenní činnosti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map