Ahoj Dude, kde je můj web pryč? Co se stane, když dojde k selhání webhostingu

Jednou z nejvíce nepříjemných / překvapivých / dráždivých věcí, které můžete zažít online, je když vyhledáváte konkrétní web, zjistíte, že již neexistuje. Nejen, že to prostě není přístupné, ale zdá se, že úplně zmizelo. Obecně platí, že v tomto případě se překvapení může změnit na zklamání, a vy se jen pohnete dál, možná si myslíte, že se k němu vrátíte později. Je to však hodně jiný příběh, když web, ke kterému se pokoušíte vstoupit, je váš vlastní.


>> Klepnutím sem stáhněte soubor PDF <<

Překvapení se změní na frustraci a pak rychle na nervozitu, protože váš placený webhostitel zde hodil míč. Samozřejmě, pokud se spoléháte na své webové stránky za peníze, pak se obtěžování může obrátit k hrůze, když se v hlavě začnou stavět částky ztraceného příjmu..

výpadek webové stránkyToto je scénář, který se stal skutečností pro mnoho majitelů webů, ale jen málo z nich je, jak k tomu dochází a co pro ně znamená. Zde se budeme zabývat laikovými termíny a příčinami selhání serveru a co, pokud vůbec, můžete dělat, pokud se vám to stane..

Váš webhostingový server je spojení mezi vaším webem uloženým v kyberprostoru a každým, kdo si jej může zobrazit, když jej někdo hledá online. Je tedy rozumné, že pokud se na serveru webového hostitele, ve kterém je umístěn váš web, něco děje, pak se něco pokazí s přístupností vašeho webu..

Většina hostingových společností garantuje 99,9% „doby provozu“, což znamená, že váš web by měl být neustále online „prakticky“. Takže když váš web již není viditelný a na vašem domácím počítači funguje vše jako obvykle, je pravděpodobné, že se serveru, který hostuje váš web, stalo něco.

Pokud mají servery problémy, které mají vliv na váš web, je to obvykle způsobeno „selháním“ softwaru, který server provozuje. V takovém případě může být váš web zcela nepřístupný nebo se místo běžného obsahu může zobrazit chybová zpráva..

Pokud k vašemu webu nelze přistupovat kvůli něčemu, co se děje se serverem, nazývá se to „prostoje“ webu. V některých případech může být prostojem plánovaný scénář, ale často jsou za událostí závažnější nebo zlověstnější důsledky. Následuje seznam rozpoznaných příčin výpadků serveru;

 • Plánované – hostingové společnosti musí upgradovat softwarové aplikace, operační systémy a hardwarové komponenty.
 • Selhání součástí – Mohou se vyvinout závady softwaru, hardwarové součásti se mohou poškodit, mohou nastat chyby v programování, viry a poškození souborů.
 • Chyba operátora – nekvalifikovaní operátoři mohou neúmyslně smazat soubory.
 • Přetížení serveru – buď z neočekávaného nárůstu hromadného provozu nebo ze záměru úmyslného.
 • Škodliví uživatelé – úmyslné smazání souboru a hackování, kterým se server stáhne.
 • Přírodní katastrofy – jako jsou bouřky, zemětřesení, záplavy.

Již jsme se dotkli dopadu výpadků serveru na váš web. Následuje podrobnější seznam toho, co můžete očekávat, když k tomu dojde;

 • Pomalé načítání – obvykle se děje během období „měkkého“ prostoje, což znamená, že váš web bude viditelný online, bude však mít špatný výkon.
 • Není viditelný – váš web se nenačte vůbec a nebude dostupný uživatelům. Toto je typický scénář během období „tvrdého“ prostoje.
 • Škodlivý obsah – vaše webové stránky jsou uneseny a normální obsah je odstraněn nebo nahrazen.
 • Chyby HTTP – zprávy „vypršely“, které jsou výsledkem pomalého připojení k vašemu webu.

Je samozřejmě důležité, aby se případné výpadky řešily neprodleně, zejména pokud se spoléháte na svůj web, který vám poskytne jakýkoli příjem. Dlouhá doba nepřítomnosti online vás může stát peníze, ztratit zákazníky, odrazit potenciální inzerenty a nakonec ovlivnit vaše hodnocení ve vyhledávačích..

Chcete-li dát skutečné náklady na prostoje webových stránek do trochu perspektivy. Minulý měsíc utrpěly Google i Amazon výpadky. Amazon.com klesl na 40 minut a to bylo nahlášeno že to stálo Amazon 5 milionů dolarů za ztracené prodeje. To je ohromujících 120 000 dolarů za minutu.

Pokud jsou vaše webové stránky nadměrně ovlivněny prostoji, existuje několik věcí, které můžete udělat v krátkodobém horizontu;

 • Zkontrolujte, zda je web opravdu nefunkční – otestujte svůj web z jiného zdroje a nechte jej potvrdit jinou stranou. Existuje spousta webů jako www.downforeveryoneorjustme.com že můžete použít kontrolu, zda je web opravdu nefunkční.
 • Určete příčinu – prozkoumejte možné bezprostřední příčiny, jako je vypršená doména nebo chyba programování. To vám ušetří zármutek, pokud zjistíte, že problém není se samotným serverem.
 • Kontaktujte hostitelskou společnost – většina poskytovatelů má otevřenou podporu 24/7/365 a mohou vám poradit o jakýchkoli známých problémech a délce zpoždění..
 • Upozorněte uživatele nebo zákazníky – pokud máte účty sociálních médií na Twitteru a Facebooku, umístěte na ně aktualizaci stavu aktuálního problému.

Ve větším schématu věcí jsou havárie serveru, které způsobují prostoje webových stránek, výjimkou z pravidla. Skutečnost, že jsme tuto věc nastolili, však odhaluje, že to, co je v kyberprostoru, může stejně snadno klesnout. S ohledem na to existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zabránili katastrofě, pokud k tomu dojde.

Ujistěte se, že používáte spolehlivý webhosting s osvědčeným záznamem spolehlivých provozuschopností (zde je porovnání dvou nejlepších hostitelů). Pokud máte více než jeden web, hostujte jej s jinou společností, abyste z něj mohli komunikovat, pokud jeden web klesne. Zkontrolujte, zda máte zálohy důležitých e-mailů a zpráv.

Vyvarujte se automatického zařazování do nejlevnějších hostingových plánů a nezapomeňte diskutovat o vašich požadavcích na hostování s potenciálními poskytovateli, včetně úrovně jejich podpory, abyste byli tak pohodlní, jak jen můžete být, že vaše online přítomnost zůstane bezpečně doručena.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map