3 možnosti vytváření webových stránek (a který z nich si vybrat)

Přemýšlíte o spuštění blogu? Pak je jich mnoho možnosti vytváření webových stránek Můžeš použít. Pravděpodobně jste narazili na několik online nástrojů, jako jsou WordPress, Blogger a Squarespace. Jak víte, kde začít s tolika možnostmi??


Začněte zde!

Níže se podíváme na tři možnosti vytváření webových stránek, které máte k dispozici a které vám pomohou rozhodnout se, kterou cestou se vydat.

pracovní prostor

1. Online stavitel webových stránek zdarma

První možností je vybrat bezplatný nástroj jako:

 • WordPress.com
 • Blogger
 • Wix
 • Weebly
 • Weby
 • Tumblr

Klady:

Pokud si jen ponořujete prsty do vody, může být bezplatný tvůrce webových stránek skvělou volbou. Získáte přístup k bezplatným předdefinovaným webovým tématům a podrobným pokynům, jak nastavit svůj web.

Nejsou nutné žádné znalosti kódování a není třeba nahrávat žádné soubory. Za spuštění webu navíc nejsou spojeny žádné poplatky!

Nevýhody:

Pokud všechno, co zní příliš dobře, aby to byla pravda, není. Používání bezplatných nástrojů, jako je tato, má jen nevýhody. Jednak jsou možnosti motivu a přizpůsobení obvykle omezené, což znamená, že váš web nebude mít jedinečný profesionální dojem.

Navíc, pokud neplatíte za vlastní název domény (webovou adresu), budete mít v adrese URL svého webu značkový výraz (například yoursite.wordpress.com) a na vašem webu se mohou zobrazovat reklamy, které nelze vypnout.

Také může být obtížné přejít na lepší variantu později pro větší flexibilitu, bezpečnost a profesionalitu.

Používejte bezplatné nástroje, když:

 1. Jste totální noob a potřebujete jednoduchou platformu, která poskytuje mnoho pokynů.
 2. Spouštíte malý projekt nebo neprofesionální web (například osobní blog).
 3. Máte omezený rozpočet.
 4. Na vaše stránky vám nevadí mírně amatérský pocit.

2. Tvůrce webových stránek s vlastním hostitelem

Self-hosted web tvůrce je hodně jako bezplatné nástroje na steroidy. Pro tyto programy bude snadná navigace pomocí stejných podrobných průvodců dostupných na internetu a obvykle nepotřebujete mnoho znalostí kódování.

Rozdíl je v tom, že u bezplatného tvůrce webových stránek jsou soubory vašeho webu hostovány na serverech společnosti, což znamená, že mají větší kontrolu nad vaším webem, jako například možnost umisťovat reklamy do vašeho obsahu..

Pokud se rozhodnete pro hostování, pronajímáte si prostor na serveru třetí strany.

Jedním z příkladů je software WordPress.org. Již jsme diskutovali o rozdílu mezi WordPress.org a WordPress.com, takže pokud si nejste obeznámeni s každou možností, podívejte se sem..

V zásadě platí, že pokud se vydáte na trasu s vlastním hostitelem, zaregistrujete se u účtu jako host Gator nebo Bluehost a zaplatíte malý měsíční poplatek. Poté můžete použít plnou verzi WordPress a užít si více flexibility, která propůjčí vašemu webu profesionálnější přitažlivost.

Klady:

Protože vaše soubory hostujete na serveru třetí strany, máte větší kontrolu nad svým webem a lepší zabezpečení. Navíc samotné nástroje obvykle nabízejí více možností a umožňují vám flexibilitu, ke které jednoduše nemáte přístup pomocí bezplatných nástrojů.

To může zajistit, aby stránky s profesionálním vzhledem byly nízké, aniž by vyžadovaly velké technické znalosti.

Nevýhody:

Zatímco tvůrce webových stránek s vlastním hostitelem udělá trik pro většinu osobních bloggerů a majitelů malých podniků, zjistíte, že stále existují určitá omezení týkající se vzhledu, přizpůsobení a obsahu a může být obtížné přesunout web z jednoho hostitele. nebo platformu k jinému.

Navíc se zabýváte také poplatkami ve srovnání se stavbou webu zcela zdarma.

Tvůrce webových stránek s vlastním hostitelem použijte, když:

 1. Nemáte mnoho technických znalostí, ale chcete hodně flexibility.
 2. Spouštíte profesionální web, například pro vaši firmu.
 3. Jste ochotni vložit na svůj web každý měsíc od 5 do několika stovek dolarů.

3. Samostatný webový editor

I když existuje spousta diskusí o rozdílu mezi výše uvedenými online tvůrci webových stránek, mnoho nových vlastníků webů nezná třetí možnost, a to je použití samostatného webového editoru. V zásadě si budete moci vytvořit svůj web od nuly.

Je to však možnost, která vyžaduje spoustu znalostí, takže není úplně nejlepší, aby se nováček mohl statečně osamocit. Pomocí této metody však můžete najmout návrháře, aby pro vás nastavil web.

Stále budete muset zaplatit za webhostingový účet, ale namísto použití postupného nástroje pro vytváření webů nahrajete soubory vlastního webu na server hostitele..

Klady:

Se samostatným webovým editorem zjistíte, že má mnoho výhod. Nejprve budete mít úplnou kontrolu nad vizuální přitažlivostí webu. Můžete také ovládat uživatelskou přívětivost a získat trochu větší kontrolu při optimalizaci vyhledávače.

Pokud se rozhodnete naučit, jak si vytvořit svůj vlastní web, je dobrou zprávou, že nemusíte znovu naučit celý nový systém pokaždé, když změníte hostitele webu, nebo si vyberete nový nástroj pro vytváření stránek..

Místo toho budete mít znalosti o tom, jak své dovednosti převést na více hostitelů, i když nenabízejí nástroj pro vytváření stránek. Kvůli přenositelnosti nejste uzamčeni do webového hostitele nebo nástroje, takže si můžete vzít své soubory webu s sebou kamkoli.

Nevýhody:

Budování webu od nuly samozřejmě vyžaduje znalost kódování. Pokud se rozhodnete najmout někoho, kdo již má tyto dovednosti, přidá se do rozpočtu vašeho webu. To se však může vyplatit, pokud usilujete o flexibilitu a jedinečný web.

Použijte samostatný webový editor, když:

 1. Vytváříte profesionální web a potřebujete jej zcela přizpůsobit.
 2. Máte rozpočet na to, abyste zaplatili designérovi stránek nebo znalosti, které si sami vytvoříte.

Vytvoření webu nemusí nutně existovat „správným“ způsobem. Směr, který zvolíte, bude záviset na vašich cílech, rozpočtu a znalostech.

Výběr správné možnosti pro sebe však může v budoucnu přinést lepší zážitek. Tímto způsobem si nemusíte dělat starosti s přeměnou společností nebo rozjížděním.

S jakou možností tvůrce webových stránek si myslíte, že začnete? Sdílejte s námi své nápady v sekci komentářů níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map