3 časté chyby marketingu influencerů (a jak se jim vyhnout)

Pokud jste blogger, uslyšíte denně spoustu marketingových podmínek. Pravděpodobně jste docela spokojeni s frázemi, jako je optimalizace pro vyhledávače, marketing obsahu a marketing sociálních médií, ale už jste někdy využili sílu marketingu ovlivňujícího?


Možná jste to vyzkoušeli a nepřešlo to dobře, nebo možná jen pohráváte s myšlenkou. Ať už jste v jakékoli fázi, je důležité, abyste pochopili, jakou taktiku použít, aby se vaše úsilí vyplatilo.

Začněte tím, že se podíváte na to, jaký vliv má marketing na ovlivňovatele a kterým třem chybám se vyvarovat, a naučte se, jak využít ovlivňující marketing způsobem, který propaguje a rozšiřuje váš blog..

vlivný marketing

Co je to Influencer Marketing?

Influencer marketing je proces budování vztahů s vůdci ve vašem oboru, který pomáhá vaší zprávě oslovit širší publikum. Jedním z příkladů vlivného marketingu je zasílání e-mailů populárnímu bloggerovi ve vašem výklenku a požádání, aby vám poslal svůj poslední příspěvek na tweet.

Myšlenka je taková, že jelikož mají tak obrovské následování a silnou loajalitu zákazníků, jejich následovníci se promění v váš provoz.

3 Časté chyby marketingu influencerů

Influencer marketing je velmi jednoduchý koncept, ale často je nepochopen. Není vždy tak snadné jako poslat pár e-mailů pokaždé, když zveřejníte nový příspěvek. Zde jsou tři chyby, které si bloggerové obvykle dělají s vlivným marketingem:

1. Nejprve se nezabývá s chřipkou

Zmínka o vlivu v posledním tweetu nezaručuje retweet. Podobně, pokud odešlete e-mail ovlivňovačovi z modré (když nemají tušení, kdo jste), váš e-mail pravděpodobně půjde přímo do koše.

Ovlivňovatelé dostávají denně mnoho zpráv, které je těžké udržet. Neil Patel, například zprávy přijímající přes 400 e-mailů denně.

Svůj e-mail můžete vyniknout zajištěním, že vás vlivný pracovník rozpozná. Asi měsíc (alespoň) před oslovením vlivných osob se s nimi zapojte, aby se s vámi seznámili. Zde je jen několik způsobů, jak toho dosáhnout:

 • Komentáře k jejich blogům a příspěvkům na sociálních médiích
 • Sdílejte své blogové příspěvky (a nezapomeňte je zmínit, aby to viděli!)
 • Jejich tweety
 • Pošlete jim přátelský e-mail, který není propagační, například laskavým upozorněním na nefunkční odkaz nebo jiný problém s jejich stránkami

To jsou základy, jak začít, ale neváhejte a buďte kreativní. Můžete například zveřejnit obrázek na Twitteru, který ukazuje, jak používáte – a milujete! – jejich produkt. (Nezapomeňte do tweetu vložit popisovač Twitteru.)

2. Požádání inspektorů o sdílení irelevantního obsahu

S tak jednoduchou definicí marketingu ovlivňujících osob může být až příliš snadné se dostat k myšlence, že vše, co potřebujete, je ten jediný podíl od vůdce ve vašem oboru. Jediné, co musíte udělat, je střílet přes jeden e-mail a hovno, máte provoz, o kterém jste vždycky snili.

Ale požádat o podíly na jakémkoli starém tématu je ztráta času. Jak již bylo zmíněno, vlivní pracovníci jsou zaneprázdněni a každý den dostávají spousty takových požadavků. SEO blogger neztrácí čas sdílením fitness příspěvku se svými stoupenci. (V tomto případě pravděpodobně zacílíte na nesprávné vlivy!)

I když rozpoznají vaše jméno nebo tvář, stále potřebují důvod ke sdílení vašeho obsahu. Dalo by se požádat vůdce v oboru SEO, aby váš článek o taktice SEO odešel, ale pokud váš blogový příspěvek pokrývá stejné věci, které lidé slyšeli dříve, jak mají prospěch ze sdílení?

Aby ovlivňovatelé mohli sdílet váš obsah, musí nějakým způsobem rezonovat se svými čtenáři nebo jejich značkou.

Zde je jen několik technik blogování, které mohou zvýšit vaše šance na vedoucí představitele v oboru sdílení vašeho obsahu:

 1. Použijte citace nebo zvýrazněte případové studie přímo od vlivných osob, na které chcete cílit. Pokud od nich můžete získat přímou cenovou nabídku, například pro odborný příspěvek zaokrouhlený nahoru, je to ještě lepší! Když jsou zmíněny ve vašem obsahu, váš blogový příspěvek se okamžitě stane relevantní pro jejich značku.
 2. Poskytněte alternativní pohled na nedávný příspěvek blogu ovlivňujícího. To nebude vždy fungovat dobře, zejména pokud urazíte ovlivňovatele, ale pokud poskytnete rozumnou alternativní perspektivu, která přiměje lidi myslet si, existuje velká šance, že vlivný pracovník příspěvek sdílí, protože je to relevantní pro jejich čtenáře.
 3. Blog o zpravodajsky hodném tématu ve výklenku ovlivňovače. Pokud se jedná o téma, o kterém vlivný slyší poprvé, je pravděpodobné, že sdílí váš obsah jako původní zdroj aktuálního příběhu. Aby to však bylo efektivní, musíte obecně do příběhu porazit ostatní a mělo by být dost šokující, že se s ním vlivný spojuje emocionálně a chce, aby se jeho následovníci cítili stejně.

Nedávno jsem se účastnil odborný kulatý příspěvek napsal Saskia Smit.

Okamžitě jsem si všiml, že jiní vlivní dělníci sdílejí stejný příspěvek napříč sociálními médii, a tak jsem se Saskie zeptala na její úspěch. Tady mi řekla:

“Skvělá věc, kterou děláte odborný článek o Roundupu, je to, že vám dává příležitost spojit se s ovlivňovateli ve vašem oboru.” Bylo to méně než 24 hodin od zveřejnění příspěvku, ale je to můj dosud nejúspěšnější příspěvek s více než 90 sociálními podíly.

Jakmile byl příspěvek zveřejněn, ujistil jsem se, že všem zúčastněným pošleme rychlý e-mail, abych jim poděkoval a vyzval je, aby je sdíleli se svým publikem..

Byl jsem nadšený, když viděl, jak mnoho z nich sdílelo příspěvek na několika platformách. Protože se jedná o relativně nový blog, jsem s výsledky velmi potěšen.

Nejenže mi to přineslo nový provoz, ale měl bych také získat několik návštěvních příspěvků ze zkušenosti – řekl bych, že to byl všestranný úspěch! “

3. Zaměření na největší jména v oboru

I když to nemusí být nutně chyba sama o sobě, střílení příliš vysoko není obvykle vaše nejlepší sázka. Je to proto, že každý se snaží získat nejlepší lídry ve svém oboru, aby sdíleli své posty, a většinou ovlivňovatelé prostě nemají schopnost to udělat všechno.

To znamená, že úsilí, které vynakládáte na ovlivňující marketing, může přinést malé výsledky, pokud se vaše příspěvky nikdy nesdílí.

Pokud se však ve svém výklenku snažíte spojit s vlivy na střední úrovni, pravděpodobně dostávají méně žádostí o sdílení a mají více času, aby se s vámi mohli skutečně spojit – i když si pamatujte, že jsou stále zaneprázdněni, takže si musíte být vědomi jejich času.

Řekněme tedy, že zacílíte na největší jméno, jaké můžete. Dalo by se dostat tweet na blog jednou a vidět obrovský nárůst v provozu, ale jak dlouho vám trvalo dostat se tam?

Pokud zacílíte na vlivné vlivy na střední úrovni nebo na jiné blogery těsně nad vámi, nemusíte vidět stejný okamžitý nárůst v provozu, ale váš obsah bude pravděpodobně sdílen častěji, což celkově povede k většímu provozu..

V zásadě vás tyto tři chyby mohou stát spoustu času, takže vaše úsilí je zbytečné. Klíčem je budování skutečných vztahů. Až nastane správný čas, můžete požádat o sociální podíl nebo o zmínku v jejich zpravodaji.

Nezapomeňte: Vůdci v jakémkoli odvětví jsou zaneprázdnění lidé, a pokud chtějí něco uvést na trh online, bude to obsah, kterému důvěřují od lidí, které znají.

Nemusíte být nejlepší z přátel, ale pokud si nyní budujete malé vztahy, v budoucnu uvidíte spoustu odměn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map