Viis parimat domineerivat veebiarenduse ja disaini suundumust

Veebiarenduses ja disainis on alati midagi uut õppida.


Seetõttu oleme võtnud aega, et arutada veebidisaini peamisi suundumusi. Kõige populaarsem nihe, mida oleme viimase aasta jooksul näinud – vastavalt StatCounter Global Stats uuringule – on mobiil- ja tahvelarvutite liiklus ületanud töölaua kaudu tehtud Interneti-kasutamise.

See on hiljem tähendanud veebidisaini- ja arendustööstuse parimate tavade olulist muutust. Kõik allpool esile tõstetud suundumused on mingil või teisel moel tekkinud just selle muutuse tõttu.

Vaadake allolevat pilti, et teada saada viis peamist suundumust, mis meie arvates mõjutavad veebiarendust 2018. aastal.

Tõeliselt esimene veebidisain

Mobiilseadmetega projekteerimine pole midagi uut; tegelikult on see juba mõned aastad olnud enamikul veebidisainerite radaritel.

Kuid paljud spetsialistid on nüüd nihutanud väikestel ekraanidel hea välimusega töölaua saitide kujundamist mobiiltelefonide esmakordseks ja teise lauaarvutite kujundamiseks. Nüüd on parim tava kujundada esimene mobiil ja teine ​​lauaarvuti.

Mobiilseadmetele mõtlemata jätmine võib teie ettevõttele kriitilisi tagajärgi põhjustada. Kui teie veebisait pole mobiili jaoks optimeeritud, siis näete oma põrkeprotsendi kiiret tõusu kuna kasutajad lahkuvad teie veebisaidilt vaid mõne sekundi jooksul.

Samuti piirate oma toodete ja teenuste müüki, lõigates ära suure osa turust.

Oma veebisaidi kujundamisel esimese mobiilseadme väljavaatega on palju eeliseid – kõige olulisem eelis on see, et annate külastajatele suurepärase kasutuskogemuse.

Inimesed saavad hõlpsalt leida seda, mida nad otsivad, olgu selleks siis ostu sooritamine teie e-poe poest või kiiresti e-kirja saatmine.

Progressiivsed veebirakendused kasutajate suureks kaasamiseks

Progressiivsed veebirakendused ilmusid veebiarenduse areenil 2015. aastal ja sellest ajast alates on nad aeglaselt hoogu sisse saanud.

Progressiivsed veebirakendused ehk PWA-d on tsementeeritud Androidi ökosüsteemi, kuid Apple on selle funktsionaalsuse oma operatsioonisüsteemi lisanud alles hiljuti. Viimane iOS 11.3 värskendus võimaldab PWA-del töötada Apple’i seadmetes.

Mis on aga progressiivne veebirakendus, ma kuulen, et te küsite? PWA on veebi kaudu edastatav rakendus; see kasutab kaasaegset Interneti-tehnoloogiat ära, et pakkuda külastajatele rakenduselaadseid kogemusi. PWA-d on kiired, turvalised ja need on tõeliselt mobiilne tehnoloogia.

Natiivsete ja PWA-de erinevused on selles, et veebirakendused töötavad otse brauseris, need saavad töötada võrguühenduseta ja neid saab installida ka nagu tavalist rakendust.

PWA kasutamisel oma ettevõttes on palju eeliseid. Esiteks pole neid rakenduste poodides loetletud, nii et te ei pea hüppama läbi õuna või androidi seatud kõvadele, et tarbijad saaksid teie veebirakendusele juurde pääseda.

Progressiivsete veebirakenduste uskumatu kasutajakogemus parandab märkimisväärselt kasutajate kaasatust ja konversioone. Seal on palju PWAsid kasutavaid kõrgetasemelisi ettevõtteid, nagu Twitter, Tinder, Flipkart ja The Washington Post.

Sektoritevahelised ettevõtted on tõestanud PWA tehnoloogia tõhusust – Flipkart kolmekordistas kohapeal oma progressiivse veebirakendusega aega, ja The Washington Post nägid, et pärast nende veebisaidi PWA versiooni käivitamist suureneb kasutajate kaasatus viis korda.

Usume, et PWA-d on 2018. aastal ja pärast seda tohutu trend.

Lihtne veebiarendus koos leheehitajatega

Veebiarenduses on uus tööriist, mis lihtsustab nende ettevõtjate elu, kellel pole veebidisaini oskusi ega tehnilisi teadmisi – Page Builders.

Leheehitajad on veebiehitusruumis olnud revolutsioonilised. Need on pistikprogrammid või platvormid, mis võimaldavad väga väheste tehniliste teadmistega inimestel veebilehti kujundada ja arendada. Kõik, mida peate tegema, on elementide paika lohistamine ja voila, teil on ilus veebisait.

Mitmed turul olevad suurepärased tooted aitavad teil kujundada atraktiivseid veebisaite. Leiate turul saadaolevaid tasuta, freemium- ja premium-valikuid, sealhulgas Beaver Builder, Elementor ja  Õitsev arhitekt.

On ka leheehitajate platvorme nagu Ruuturuum, Formaat ja Wix, mis on lihtsate ja kasutajasõbralike veebiarendustööriistade abil teed suunavad.

WordPress CMS on mahajäämisohus, ehkki WordPressi jaoks on saadaval lehtede koostajaid, pole nad WordPressiga otseselt seotud. Uued veebiomanikud ei tea nende pistikprogrammide kohta, seetõttu otsustavad nad tugineda teistele platvormidele, näiteks Squarespace.

Nende WordPressi vastu võitlemiseks on arendajad töötanud oma lehe ehitaja nimega Gutenberg. Seda saate isegi proovida a abil reaalajas demonstreeritav sait.

Tõenäoliselt integreerib WordPress peagi Gutenbergi nende CMS-i redaktorisse, mis tähendab, et veebiarendus muutub lihtsamaks kui kunagi varem. Me ennustame, et teised CMS-i platvormid järgivad eeskuju.

Tasane veebikujundus kiiresti laadiva veebisaidi jaoks

Mobiiltelefonidele optimeerimiseks loovad veebidisainerid ja arendajad reageeriva kujunduse kõrval nüüd ka puhtad ja lihtsad veebisaidid.

Seda suundumust tuntakse kui lamedat disaini ja see annab veebisaitidele eelise parema mobiilsuse osas.

Veebiarendus on nihkunud internetikasutajate vajadustele vastavalt ning esmatähtis on veebisaite, mis töötavad hämmastavalt mobiilseadmetega.

Traditsioonilisi pilti nõudvaid veebisaite laaditakse 4G-ühenduse kaudu aeglaselt ja need võivad mobiilikasutajaid pettumuseks valmistada. Vastupidiselt laadivad lamedat kujundust kasutavad saidid kiiresti, kuna nende puhas ja minimalistlik stiil nõuab vähem andmeid.

Nagu ka meeldivad mobiilse veebi kasutajad, kiired laadimisajad aitavad ka teie veebisaidil Google’i otsingutulemustes kõrgel kohal olla. Lihtsal ja kasutataval saidil on ka kasutajatel hõlbus navigeerida, muutes nad suurema tõenäosusega pikemaks teie veebisaidil.

Lamekujundus seisneb tähelepanu hajutamise minimeerimises ja külastajate julgustamises keskenduma teie veebisaidi kõige kriitilisematele osadele.

Jääge 2018. aasta veebiarenduse trendi juurde, kasutades erksaid värve, puhtaid jooni ja palju tühja ruumi – looge tasane disain, mis on andmesidetundlik, kiire laadimisega ja pilkupüüdev.

Ühe lehe veebisaidid lihtsuse huvides

Viimane meie nimekirjas olev veebidisaini ja arendustrend on ühelehelised veebisaidid. Nad on täpselt sellised, nagu nad kõlavad, veebisait, millel on ainult üks leht.

Ühelehelised kujundused töötavad eriti hästi mobiilseadmetes vaatamiseks, kuna kasutajad ei pea avalehelt minema navigeerima, vaid peavad teabe sirvimiseks. See teeb neist suurepärase võimaluse ajaveebide, e-kaubanduse ja väikeste projektide jaoks.

Kui olete aga osa suurest organisatsioonist, mis peab oma veebisaidil lisainfot esitama, on ühelehelisest veebikujundusest veel õppida.

Ühe piipari piiksus on lihtsus. Ainult ühel lehel on kogu teabe edastamine, on ülioluline, et ühelehekujundust kasutavad ettevõtted oma sõnumit lihvivad. Selge ja lühike koopia ja kujundus on proovitud viis külastajate kaasamiseks.

See veebisaidi kasutajasõbralik stiil koos suurepärase kujundusega võib suurendada konversiooni. Veelgi parem, võrreldes mitmeleheküljeliste kujundustega vähenevad projekteerimise, arenduse ja isegi majutamise kulud.

Seal sul see on! Meie viis kõige populaarsemat veebiarenduse suundumust selle aasta juurutamiseks ja teie veebisaidi tulevikukindlad.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map