Kuidas oma veebisaidil läbi viia põhjalik SEO audit

Veendumaks, et kõik SEO meetodid toimivad praktikas, peate oma veebisaidi põhjaliku SEO auditi läbi viima.


Saate öelda, millised meetodid ja strateegiad aitavad liiklust kaasa ja võimaldavad teil jõuda oma sihtrühmani ning millised mitte nii, et saaksite neid parendada või keskenduda uutele.

Vastavalt John Masterson, kes töötab SEO spetsialistina SuperiorPapers,  oma veebisaidi põhjaliku SEO auditi tegemiseks peate kontrollima järgmist:

Saidi struktuur

 1. Looge XML-saidikaart

XML-saidiplaani olemasolu võimaldab otsimootoritel kindlaks teha, millised URL-id teie veebisaidil tegelikult on, et nad saaksid neid kiiremini indekseerida. Samuti vajate saidikaarte, et veenduda, et teie saiti peetakse algseks sisuallikaks juhuks, kui keegi selle kopeerib või sellele viitab, nii et Google ei saa seda karistada.

Võite kasutada selliseid tööriistu nagu saidikaardi generaator või Free XML Sitemap Validator saidikaardi automaatseks genereerimiseks.

 1. Redigeerige faili robots.txt

Fail Robots.txt on vajalik otsimootorite ämblikele teatamiseks, milliseid lehti nad peaksid teie veebisaidi indekseerimisel arvesse võtma.

Faili sisu muutmise abil saate takistada indekseerijaid sisu indekseerimast dubleerimast või veenduda, et nad ei indekseeri teie veebisaidi üksikuid lehti, mida soovite hoida privaatsena ja väljaspool SERP-e. Jällegi saate luua oma robots.txt-fail käsitsi või automaatselt; see on sinu teha.

 1. Kontrollige ümbersuunamisi

301 ümbersuunamiskäsku kasutades teavitate otsimootoreid, et leht pole enam saadaval, ja suunate nad uuele aadressile. Selle tulemusel eemaldavad nad vana URL-i oma registrist ja jätavad uue meelde.

Samuti võimaldab see teil jälgida liiklust, mida teie leht 404 võtab. 301 ümbersuunamise saate rakendada rakendusega Suuna kontroll.

Lehe ülesehitus

 1. Pealkiri ja meta kirjeldus

Pange tähele, et teie pealkiri pole sama, mis teie artikli pealkiri. Teie pealkirja pikkus peaks olema vahemikus 55–65 tähemärki (koos tühikutega), sest just seda kuvatakse SERP-des.

Teie metakirjeldus ei tohiks olla pikem kui 160 tähemärki (kuna selle kuvamiseks kasutatakse 600-pikslist konteinerit), kuna kõik lisamärgid lõigatakse ära. Oluline on lisada mõlemasse oma märksõna. Saate eelvaate, kuidas nad tulemusi näevad SEO Mofo.

 1. Alt silt

Nendel päevadel peab oma veebisaidil olema asjakohane ja kvaliteetne pilt, kuid ärge unustage, et lisage oma piltidele ka vastavad sildid ja pealkirjad, mis on asjakohased ja kirjeldavad. Kontrollige pildi pealkirja silte Image Alt Test.

 1. URL-id

Teine tegur, mis aitab teie üldist SEO-d kaasa aidata, on asjakohased URL-id, mis eelistatavalt sisaldavad teie märksõna, kuna see aitab Google’il tuvastada seose teie sisu ja URL-i vahel. Saate luua oma URL-i automaatselt või käsitsi.

Kasutatavus

 1. Mobiilne sõbralikkus

Kuna nutitelefonidest ja tahvelarvutitest on saanud domineerivad seadmed, mille kaudu kasutajad sisu tarbivad, peate veenduma, et teie veebisait on mobiilisõbralik. Lisaks sellele Google mobiilne roomik võtab seda oma veebisaidi järjestamisel arvesse. Saate testida mobiilne sõbralikkus siin.

 1. Laadimiskiirus

Teine oluline järjestamise tegur, vähemalt Google’i puhul, on laadimiskiirus. Saidid, mille spordi laadimine võtab kauem aega, ja kõrgemad põrkumismäärad ning lühemad leheküljeajad, mis tähendab, et kasutajatel pole aeglaste saitide jaoks liiga palju kannatlikkust. Siin mainitud tööriistade abil saate testida, kuidas teie veebisait selles osas toimib.

Tervisekontroll

 1. Katkised lingid

Katkised lingid, nii välised kui ka sisemised, võivad mõjutada teie SEO-d, aga ka üldist kasutajakogemust. Google’i robotid kontrollivad linke regulaarselt, mis tähendab, et peate võtma aega ja kontrollima väljaminevaid linke perioodiliselt. Vigase leidmiseks võite kasutada katkise lingi kontrollimise tööriistu.

 1. Sisu duplikaadid

Kopeeriva sisu olemasolu tähendab, et Google võib teid karistada, isegi kui olete seda tahtmatult teinud või oma allikatele õigesti viidanud. Kasutage Väikesed SEO tööriistad plagiaadi kontrollija veendumaks, et teie sisu on originaalne ja ainulaadne.

SEO auditi tööriistakomplekt (boonussisu)

SEO auditi täielikumaks muutmiseks võite kasutada ka järgmisi tööriistu:

 • Karjuv konn – See tööriist on veebisaidi indeksoija, mis võimaldab teil saada sügavama ülevaate kohapealsest SEO-st, kontrollides pilte, linke, CSS-i, rakendusi ja nii edasi. Samuti on see töölauarakenduse kuju, mis muudab protsessi kiiremaks.
 • SEMrushi saidi auditeerimise tööriist – Selle konkreetse tööriista abil saate oma veebisaiti tõhusalt ja põhjalikult analüüsida. See suudab lüüa kõik vead ning anda ka soovitusi. Selle peotükk on võime võrrelda auditeid, mis annab teile ülevaate, kui palju olete paremaks teinud.

Geek Flare’i külastajad saavad spetsiaalne 14-päevane prooviversioon SEMrushil.

 • Google’i otsingukonsool – Google’i otsingukonsool on oluline vahend teie veebisaidi hooldamiseks ja võimaldamiseks sellel paremini Google’iga suhelda. Võimalik märgata mitmesuguseid vigu.
 • WooRank – WooRanki abil saate oma veebisaiti indekseerida ja tuvastada indekseerimisega seotud probleemid, välja selgitada, kas puuduvad metaandmed, leida dubleerivat sisu, kontrollida linke ja palju muud.
 • Zadro veebi SEO audiitor – See SEO auditeerimise tööriist pakub teile nii veebisaidi lehe autoriseerimist kui ka domeeni autoriseerimist, Google’i lehe kiirust, teie populaarsemaid märksõnu, sotsiaalmeediumilinkide olemasolu jne..

Juurdepääsetavuse ja jõudluse kontrollimise tööriistad

 • txt analüsaator – Võimaldab teil robots.txt-failist rohkem kasu saada, hoolika analüüsi ja soovituste abil, kuidas seda parendada.
 • YSlow – YSlow abil saate jälgida iga üksiku komponendi toimivust, millest teie veebisait koosneb, ja õppida, mida saate teha, et see kiiremini töötaks.
 • Meta-sildi analüsaator – Analüüsige mitte ainult metasilte, vaid ka sisus olevaid pealkirju, URL-e ja märksõnu.

Tagasi lingi kabe

 • Ahrefs – Ahrefs võimaldab teil mitte ainult liiklust parandada, vaid ka jälgida, mida teie konkurendid teevad, ja aru saada, mida nad teiega paremini teevad..
 • Majesteetlik – Majestic võimaldab teil vaadata kõiki sirvitud lehe tagasilinke, kuna see tugineb maailma suurimal lingiregistri andmebaasil.

Katkise lingi kabe

 • Katkise lingi kontrollija – Selle tööriista abil saate jälgida artiklites, lehtedel, kommentaarides ja väljadel olevate linkide tervist. Samuti tuvastage puuduvad pildid, ümbersuunamised ja otsige linke URL-i järgi. Samuti võite valida, kas teid teavitatakse e-posti teel või rakenduse juhtpaneeli kaudu.
 • Xenu Link Sleuth – Ärge laske sellel lihtsal liidesel teid petta. Xenu Link Sleuth on veebisaitidel katkiste linkide avastamiseks väga hea.
 • W3C lingi kontrollija – Lihtsalt kleepige väljale URL, tööriist pakub teile kokkuvõtet, salvestab küpsised jne..

Sisu ja plagiaadi kabe duplikaadid

Lehekiiruse kabe

 • PageSpeed ​​Insights – Parandage sirgjooneliste ja tõhusate tööriistade abil oma lehe kiirust kõigis seadmetes.

Järeldus

Nende käsutuses olevate tööriistade ja näpunäidete abil saate oma veebisaidi uskumatult põhjalikku SEO-auditit teha ja selle toimivust ning paremusjärjestust parandada, selle asemel et lihtsalt arvata, mis töötab ja mis mitte. Alustage nende kasutamist juba täna.

Sildid:

 • SEO

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map