Kuidas ajaveebiga 2020. aastal raha teenida?

See on peaaegu alati blogimine see tuleb vastusena, kui keegi küsib: “Kuidas Internetis raha teenida?”. Ja see on õiglane vastus, kuna väljaspool IT-d ja turundust – ajaveeb iseenesest on üks tulusamaid viise raha teenimiseks, tehes seda, mis teile meeldib.


Kuid nagu korporatiivne redel, on ka blogi redel. Peate olema valmis mitte ainult pühenduma, vaid ka märkimisväärselt palju isiklikku aega investeerima, et oma ajaveeb õnnestuks.

Otsetee edu saavutamiseks on vähe ja üksteisest kaugel ning edukaimad blogijad on pidanud tippu tõusmiseks end läbi “muda” lohistama.

Ajad on muutunud

Olen ise alates 2000. aastate algusest haldanud isiklikke ajaveebe või kirjutanud teistele blogijatele. Ja sellest ajast kuni tänapäevani on palju muutunud selles osas, kuidas ajaveebi pidamist võib pidada kasumlikuks karjäärivalikuks.

Siis võisite alustada blogi ükskõik millise ettekujutatava teema kohta ja teha see kuu jooksul kasumlikuks. Google’i sarnased otsingumootorid olid palju vähem ranged erinevat tüüpi järjestamisskeemid, ja üldiselt oli üldsusele palju vähem teavet.

Google Panda värskendus 2011

Kõik hakkas muutuma 2011. aasta alguses, kui Google andis välja kurikuulsa Google Panda värskenduse. Algoritmi värskendus puudutas sel ajal umbes 11% kõigist järjestatud veebisaitidest. Järk-järgult hakkasid nii blogijad kui ka SEO eksperdid mõistma, et see värskendus muudab sisu loomise ja Google’i järjestamise kõiki aspekte.

Sisufarmid kui sellised poleks enam elujõuline meetod blogimisega raha teenimiseks. Palju vähem üritab ajaveebimine karjäärivalikuks teha. Rangemad reeglid tähendasid, et blogijad, nagu ka turunduseksperdid ja kõik teised, kes digitaalse sisu tootmisega tegelevad, peavad nutikaid nutimehi nutikamaks tegema.

Kuid lugu ei lõpe sellega.

Reklaamiblokaatorite kummaline maailm

Näete, et mitte ainult otsingumootorid ei ajakohastanud oma algoritme tsiviliseeritumate reeglite jaoks. Veel üks hoiatus, mis on mõjutanud sadade miljonite inimeste tulusid kogu maailmas, on reklaamiblokeerijad. Täpsemalt AdBlock (nüüd tuntud kui Adblock Plus), mis võeti kasutusele 2009. aastal.

AdBlocki logo

Oletame, et kasutasite või kasutate endiselt reklaamivõrgustikke nagu Google AdSense, Newor Media, RevContent või BuySellAds. Noh, kui teie saidile saabuval külastajal on lubatud reklaamide blokeerija, ei näe ta neid reklaame kunagi, kuna nad on blokeeritud. Muidugi, kasutajakogemuse täiustused (lugeja vaatenurgast) on tohutu, kuid niipalju kui teie tulu läheb – see pole nii, nagu saaksite sama öelda.

Sõltumatu blogijana võite tänu reklaamiblokeerijatele kaotada 50–70% oma reklaamivõrgu tuludest. Ja pole üllatav, et paljud on nüüd pöördunud selliste lahenduste poole nagu reklaamide blokeerimise ennetamine ja muud. Kellele meeldib raha kaotada, eks?

See on ka meie sissejuhatus sellesse ringi, kus saate 2020. aastal blogijana raha teenida., hoidke silma peal kõigil uutel Google’i värskendustel mis võib mõjutada teie sisestrateegiat. Ja otsustage, kas soovite kasutada reklaamivõrgustikke, nähes, kuidas enamus lugejaid blokeerib teie reklaame.

Vaatame lähemalt, kuidas saate kõige rohkem raha teenida, pidades samal ajal valitud karjääriks blogimist.

Looge toode

Kuna olete teatud kategooria / valdkonna asjatundja, suudate enam kui tõenäoliselt oma toote turule tuua. Ja see ei pea olema ka füüsiline toode. Digitaalsed tooted nagu e-raamatud, õppekursused, ja veebiseminarid müüvad väga hästi õigele vaatajaskonnale.

Ja sellele peaksite igal juhul keskenduma – ehitamisele õige publik. Positsioneerides end konkreetse teema eksperdina, võite olla kindel, et inimesed tulevad loomulikult kohale ja otsivad teie võimalust konkreetsel teemal. Niisiis, miks mitte kogu see teadmine tootesse kokku panna?

Jeff Goins blogimisest raamatusse

Jeff Goins, kes oli kurikuulsalt pühendunud oma blogimispraktikale, muutis oma jõupingutused järk-järgult teostatavateks toodeteks. Nagu tema raamat “Päris artistid ei nälgi,Mis puudutab ka selle artikli täpset punkti.

Kui teil on midagi öelda, kui inimesed kuulavad, on see suurepärane võimalus muuta oma kirg tooteks. Ja Jeffi puhul tõusis tema raamat Amazoni enimmüüdud toodete nimekirja kiiremini kui valguse kiirus.

Selle lähenemisviisi parim külg on see, et saate oma toote ümber koostada kogu oma blogimisstrateegia. Kui teil on jagamiseks sõnumit, siis tehke seda oma toote kaudu. Kasutage ajaveebiartikleid ja blogipostitusi, et täiendada midagi uut, mida olete õppinud või oma tootele lisanud.

Sidusettevõtte turundus

Vanim raha teenimise viis, mis eksisteeris enne Internetti, jah, see on sidusettevõtte turundus. Kuigi sidusettevõtte turundus pole nii populaarne kui see kunagi oli, on see siiski võrratult usaldusväärne viis oma ajaveebi lisatulu teenimiseks. Ja tegelikult pole vaja ka ühtegi täiendavat koolitust. Võite alustada esimesest päevast.

Oletame, et kasutate konkreetset WordPressi pistikprogrammi, mis teile tõesti meeldib. Näitena, WP rakett on üsna populaarne WordPressi pistikprogramm, mis parandab teie saidi toimivust, aga ka võimalust oma sisu tõhusamalt vahemällu salvestada.

wp raketi sidusprogramm

Nagu selgub, on WP Rocketil sidusprogramm. Ja tõenäoliselt on teie lemmiktootel või tööriistal ka sarnane sidusprogramm. Kuid kui ei, siis võite leida palju võimalusi teiste toodete reklaamimiseks selliste saitide kaudu nagu ShareASale, Commission Junction, Blink ja paljud teised siin loetletud.

See sõltub sellest, kui hästi te konkreetset toodet tunnete ja kas see sobib teie ajaveebi hästi. Näiteks toidust kirjutavatel ajakirjanikel võib olla ahvatlev reklaamida toiduga seotud tooteid, mida nad kasutavad oma köögis. Samuti võiks turundusele spetsialiseerunud blogija soovida sidusettevõttena reklaamida turundusvahendeid. See töötab samamoodi.

Kaaluge vabakutseliseks saamist

Sisuturunduse populaarsuse kasvades kasvab ka vajadus usaldusväärsete ja professionaalsete vabakutseliste järele. Tänapäeval on peaaegu iga suurem brändi või toote väljund mingisuguse sisuturundusstrateegia käivitamine. Ja nad teevad seda seetõttu, et sisuturundus teeb imesid nii müügiks, kaubamärgi loomiseks kui ka pikaajalise eksponeerimise loomiseks.

Vabakutseliste blogijate töökohtade saidid meeldib ProBlogger on suurepärane näide vabakutseliste populaarsusest ja sellest, kui palju on tellijaid. Kuigi see pole ainus platvorm, kust leiate vabakutselisi töid. Nagu me juba varem oleme jaganud, on vabakutseliste kirjanike jms töökohtade arv lugematu.

vabakutselised töökohad blogijate jaoks

Päeva lõpus alustasite oma ajaveebiga, kuna teil on kirg kirjutamise vastu ja kirg konkreetse teema vastu. Uskuge või mitte, on tuhandeid, kui mitte rohkem inimesi, kes otsivad kogenud kirjanikke, kes abistaksid neid oma projektides. Ja üks neist abistajatest (vabakutselised) võiksite olla teie.

Nicholas Godwin teenis ProBloggeris loetletud töövõimaluste hüvitamisest kõigest kolme kuuga rohkem kui 50 000 dollarit. Nüüd ühendage see muude võimalike võimalustega ja näete väga kindlat ja ühtlast sissetulekut. Tema lugu on vaid üks paljudest, mis tutvustab vabakutseliste ajaveebide edukust.

Kirjutage sponsoreeritud postitusi või ülevaateid

Oletame, et olete juba 6–12 kuud bloginud. See on kindel arv ja praeguseks peaks teil olema lugejaskond mitu tuhat inimest kuus. Isegi kui ainult orgaaniline. Võib-olla teenite juba mõnda tulu oma reklaamidest või muudest tulu teenivatest ettevõtmistest, kuid veel üks selline koht, mida arvestada, on sponsoreeritud postitused ja arvustused.

spondeeritud tooteülevaate näide

Ülaltoodud foto näitab katkendit ShoutMeLoud Advertising lehelt. Tõsi, nad on nüüdseks juba väga väljakujunenud kaubamärk, nende spondeeritud tooteülevaadete hinnad algavad vahemikus 1200 dollarit. Pole paha, eks?

Mõelge oma ajaveebile ja liiklusele, mida juba genereerite. Võimalik, et te ei saa laadida nii palju kui ülal, kuid võite alustada kuskilt. Arvestades, et teile sobib, kui lubate teistel inimestel oma tooteid või sisu teie saidil reklaamida.

Minu kogemuse kohaselt võtab keskmine blogija eri mõõdikute põhjal 100–500 dollarit sponsoreeritud postituse eest. Selliste mõõdikute hulka kuuluvad lingid, mis osutavad teie ajaveebile, domeeniasutuse järjekohale, liikluse tugevusele ja muule.

Alexis Schroeder

Alexis Schroeder, kellest sai 2016. aastal täiskohaga blogija, teenib ainuüksi spondeeritud postitustest alates 3000 dollarist kuni 5000 dollarini kuus. Ja see on number, mida ei tohiks kahe silma vahele jätta. Selline passiivne sissetulek võib muuta elu juba isegi väga eduka positsiooniga inimese jaoks.

Uurige taskuhäälingu edastamise ideed (valikuline!)

Pole kahtlust, et taskuhäälingu õppimiseks on vaja palju asju. Keskmise blogija jaoks vajaks see täielikku sisenemist natuke õppimiskõverat ja pühendumist. Seega on see viimane viis oma ajaveebi kaudu raha teenida täiesti vabatahtlik. Sellest hoolimata on väga tänuväärne, kui teete seda õigesti.

Enamik blogijaid on juba muutmas oma artikleid helivormingusse, mis täiendab tõsiasja, et 82,4% inimestest kuulab taskuhäälingusaateid nädalas kauem kui 7 tundi. Lisaks teeb see mugavuse. Selle asemel, et lugeda artiklit, saavad teie lugejad seda tööle või supermarketisse minnes kuulata. See on olukord, millest võidavad kõik.

Kuid minu soovitus on uurida täielikku ideed taskuhääling, mis tähendab, et peate looma täiesti uue taskuhäälingusaate, mille haldaja on teie jaoks kirg. Nendel päevadel on oma taskuhäälingusaadete reklaamimiseks nii palju suurepäraseid viise: YouTube ja iTunes on vastavalt parimad, et tagate, et meelitate aja jooksul vaatajaskonda.

Ankur podcasting tasuta

Platvormid meeldivad Ankur tehke oma taskuhäälingusaate käivitamine lihtsaks (tasuta!) ilma nullini investeerimiseta. Haarake oma telefonist ja Anchor laseb teil mõlemal oma külalistega ühendust võtta või võite valida, kas soovite üksikute taskuhäälingu saateid saata. Seejärel indekseerige ja kategoriseerige kõik oma episoodid ning tehke nendega kõike, mida soovite.

Viimane, kuid mitte vähem tähtis, see on hämmastav viis oma kaubamärgi loomiseks. Kaamera ette astudes ja ennast ja oma kirge näidates armastavad inimesed seda loomulikult. Nagu meelitab meeldima, niiöelda. Kuid lisaks sellele on teil ka võimalus luua ühendust teiste blogijate või mõjukate inimestega.

Saate neid kutsuda teatud episoodidena oma külalisteks ja kui teil see tõepoolest silma jääb, võite luua nii palju episoode, mida keegi pole veel mõelnud.

Rhonda Patricki taskuhääling

Üks mu lemmik tervise / toiduga seotud taskuhäälingusaateid on juhitud Rhonda Patrick ettevõttest FoundMyFitness. Tema sügav mõistmine teatud teemadel on võimaldanud tal kutsuda oma podcasti juurde külalisi, mida te tavaliselt ei saaks kuulda ega kuulata, lihtsalt seda otsides. Pikas perspektiivis aitab see tal luua väga tugevat brändi, kuid teenib ühtlasi ka pikaajalist sissetulekut, kuna tema sisu on asjakohane veel kaua pärast avaldamist.

Asjade kokku pakkimine

See, kuidas blogimisega raha teenite, on täielikult teie enda otsustada. Mõnes tulu teenimise valdkonnas on varasemaga võrreldes palju vähem tulu teeninud. Muidugi, kuid see jätab ka ruumi uuendusteks ja uuteks mõtteviisideks.

Kokkuvõtteks soovitan otsida isiklikemaid seoseid oma blogiga raha teenimisel. Tehke koostööd teiste inimestega, tehke projektide kallal koostööd või lihtsalt vahetage mõtteid. Võite minna traditsioonilisel viisil ja lihvida oma tulu, kuid ma arvan, et see artikkel näitab usaldusväärseid alternatiive, mis on palju vähem valusad.

Kuidas kavatsete oma blogiga 2020. aastal raha teenida? Öelge meile!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map