Mis on URL must nimekiri ja kuidas seda parandada?

Teie veebisait on teie ettevõtte nägu. See ei ole mitte ainult meedium kasutajatega suhtlemiseks ja tulude teenimiseks, vaid loob ka teie kaubamärgi olemasolu veebis.


Seega on teie veebisaidi turvalisus üks olulisi aspekte, millele peate tähelepanu pöörama, arvestades küberkuritegude arvu kiiret kasvu.

Internetimaailma üks olulisi väljakutseid on URL-ide must nimekiri. Otsimootorid ja ametivõimud panevad kahtlustatavate veebisaitide URL-id ja IP-d turvalisuse kaalutlustel musta nimekirja. Google iga päev musta nimekirja umbes 10 000 veebisaidi URL-i, mis on kahtlane. See tähendab, et need veebisaidid pole külastajatele ohutud.

Google sisaldab musta nimekirja URL-e, et kaitsta oma kasutaja veebikogemust.

Selles artiklis saate tutvuda üksikasjaliku ülevaatega URL-i mustast nimekirjast, kuidas see juhtub, milline on selle mõju ja kuidas seda parandada..

Alustame siis!

URL-i must nimekiri: mis see on?

Lühidalt – URL-ide must nimekiri on protsess, kus otsingumootorid ja muud asutused, nagu Google, Norton Safe Web, Bing, McAfee SiteAdvisor jne, musta nimekirja panevad või veebisaidi URL-i oma vastavast registrist eemaldavad. Nad leiavad seda, kui leiavad, et veebisaidid on potentsiaalselt pahatahtlikud, näiteks mitmesugusel kujul, näiteks andmepüügiskeemid, trooja hobused, rämpspost jne..

Nii takistavad võimud ja otsingumootorid kasutajatel veebisaidile liikumist ja saidi omanikule teatamist ning takistavad sellega ründaja pahatahtlikke kavatsusi.

Kuidas URL musta nimekirja kantakse??

Otsingumootorid, nagu Google, on pühendunud oma kasutajatele kaitstud veebikogemuse pakkumisele. Selle eesmärgi saavutamiseks investeerivad otsimootorid ja muud julgeolekuasutused ressursse pahatahtlike veebisaitide tuvastamiseks ja märgistamiseks, mis võivad tekitada potentsiaalseid veebiohte.

Kuna otsimootorid ei taha kunagi oma kasutajaid kaotada nakatunud veebisaitide tõttu, mis kahjustavad kasutaja arvuteid, ei näita nad selliseid saite otsingutulemustes.

Veebisaiti võib musta nimekirja lisada nii palju põhjuseid.

See võib sisaldada:

 • Andmepüügiskeemid
 • Trooja hobused
 • Pharma häkkib
 • Teabe lammutamine
 • Rämpspost
 • Soovimatute programmide allalaadimine
 • Ebaturvalised pistikprogrammid või teegid

Niisiis, kui leitakse selline turvaaukudega veebisait, kuvab brauser turvahoiatusi ja teavitab külastajaid, et seda on ohtlik külastada. Kui sait sisaldab pahavara, võib see näidata järgmisi hoiatusi.

Kuid paljudel veebisaitide omanikel pole aimugi, et nende veebisait on juba ohus või häkkinud. Niisiis, kuidas saate kontrollida, kas teie veebisaidi URL on mustas nimekirjas?

Vaatame kuidas!

Kas teie sait on mustas nimekirjas?

Saate läbi viia erinevaid turvakontrolle, et teada saada, kas teie veebisait on mustas nimekirjas või mitte.

Google’i ohutu sirvimine – kuvada teie veebisaidiga seotud probleeme ja seda, kas see on mustas nimekirjas või mitte.

Geekflare musta nimekirja otsing – powered by Google Web Risk API. Saate kiiresti teada, kas saiti peetakse ohutuks või mitte.

Kontrollige veebisaidi liiklust – liiklus väheneks kiiresti. Võite veebisaidi liikluse kontrollimiseks kasutada Google Analyticsit ja kui näete kiiret langust, võib see osutada hoiatusele, et teie veebisait võis olla mustas nimekirjas.

Kuidas see äri mõjutab??

URL-ide must nimekiri võib ettevõtetele osutuda tõeliselt laastavaks nii tulude kui ka maine osas. Tegelikult võib sait kaotada umbes 95% oma otsingumootori orgaanilisest liiklusest. Selle tulemusel mõjutab see otseselt nii müüki kui ka tulusid.

madalwebsitetraffic

Mitte ainult otsingumootori liiklus, vaid kui kasutajad pääsevad teie saidile käsitsi, kuvatakse brauseris hoiatusi, ja see pole hea. Teie potentsiaalsed kliendid lahkuvad teie saidilt kohe ja lähevad mujale.

Kuidas vältida URL-ide sattumist musta nimekirja?

Nagu öeldakse –

“Ennetamine on parem kui ravimine”

Veebisaidi turvalisusel peate silma peal hoidma.

Hoidke end kursis

Vananenud pistikprogrammid, teegid ja teemad võivad teie veebisaidi haavatavaks võimalike ohtude suhtes. Selle tulemusel saavad küberkurjategijad lünki avastades teie veebisaiti hõlpsalt ära kasutada.

tarkvarauuendused

Kasutage oma saidi komponentide automaatse värskendamise mehhanismi.

Kui kasutate WordPressi, võite kaaluda selle kasutamist iThemes Sync, mis võimaldab teil keskselt hallata mitut veebisaiti. Saate ühe klõpsuga värskendada sadu saite.

Ärge kasutage ebausaldusväärset tarkvara

Püüdke mitte kasutada ebausaldusväärsete arendajate tarkvara. Selle põhjuseks on asjaolu, et üritades seda tasuta saada, ohustate oma veebisaiti selle veebiturvalisuse osas. Seal leiate nii palju veebisaite, mis pakuvad tasuta teemasid ja pistikprogramme. Kuid alati on mõistlik otsustada hoiduda ebausaldusväärsetest allikatest, sest see võib avada uksed pahatahtlikule tegevusele.

Kui vähegi võimalik, otsige usaldusväärsetelt veebisaitidelt kvaliteetset tarkvara ja tööriistu, et säilitada oma veebisaidi turvalisus.

Otsige usaldusväärset hostimisplatvormi

Soovitatav on kasutada turvalist hostimisplatvormi, mida saaksite usaldada.

Ja lõpuks, vaatame mõnda parimat teenust saidi musta nimekirja jälgimiseks ja parandamiseks.

Veebisaidi käsitsi jälgimine ja selle parandamine musta nimekirja saamisel võib olla aeganõudev. Selle asemel võite abi saada usaldusväärsetest teenustest, mis saavad teie veebisaidi turvalisust jälgida ja seda ka musta nimekirja saamisel parandada. Nii saate oma aega kokku hoida ja investeerida muudesse olulistesse ülesannetesse, mis nõuavad teie tähelepanu.

Sucuri

Sucuri on veebisaidi turvalisuse osas üks kõige usaldusväärsemaid turvaplatvorme ja mõtteliidreid. Tänu oma tohutule valdkonnaalasele teadmisele turvaruumi alal saavad nad kiiresti analüüsida, mida ja kuidas ründajad oma kavatsusi täidavad.

Selle abil saate oma veebisaidi kaitsmiseks pahavara, rämpsposti ja muud pahatahtlikku tegevust tuvastada tõhusalt. Ja kui teie veebisait läheb musta nimekirja, saab ta selle parandada ka sellistelt asutustelt nagu:

 • Google’i must nimekiri
 • Nortoni ohutu sirvimine
 • SpamHausi domeeniblokkide loend
 • Yandex
 • Bingi musta nimekirja lisamine
 • Andmepüügimahuti
 • ESET
 • McAfee SiteAdvisor
 • AVAST ja palju muud ….

Sucuri pakub laias valikus saiditurvalisust, optimaalse turvalisuse tagamiseks võimendades selle tipptasemel pahavara skännereid.

 • Turvaskanner
 • SSL / TLS sertifikaadi seire
 • Uptime & DNS-monitor
 • SEO rämpsposti skannimine
 • Varundamine & taastama
 • Pilvepõhine WAF

Oma veebisaidi kaitsmiseks veebis esinevate haavatavuste eest ja selle parandamiseks musta nimekirja lisamiseks võite tugineda Sucurile.

Astra

Astra pakub häkkerite ja muude veebipõhiste ohtude vastu võitlemiseks tipptasemel teenuseid. Võite kasutada selle 360-kraadist reaalajas veebikaitset pahavara, robotite, häkkerite, SQLi, rämpsposti jms eest..

See pakub turvalahendusi erinevatele platvormidele nagu WordPress, Magento, Drupal, Joomla, OpenCart, PrestaShop jne. Nende turvalahenduses on sadu funktsioone.

Saidilukk

Üks laialt tunnustatud veebiturbe pakkujaid, Saidilukk, pakub automatiseeritud küberturbelahendusi, et aidata ettevõtetel võidelda pahatahtliku tegevuse vastu.

SiteLock pakub võimsat, kuid samas taskukohast lahendust. Nende automaatse lappimisega ei pea te oma saidi turvalisuse pärast muretsema.

MalCare

MalCare pakub saidiomanikele, arendajatele ja agentuuridele tõhusat WordPressi turvalisust.

See skannib tõhusalt teie veebisaiti spetsiaalses serveris, et vähendada teie serveri koormusi. Kui teie veebisait läheb musta nimekirja, saab MalCare aidata teil selle kiiresti parandada, kasutades kollektiivset intelligentsust, kasutades selleks veebisaidi võrku ja tuvastades keerukaid ohte reaalajas.

Järeldus

Küberkuritegude arv kasvab kiiresti ja mõjutab ettevõtteid suuresti nii tulude kui ka maine osas. URL-ide must nimekiri on üks selliseid, mille all kannatavad tänapäeva ettevõtted. Seetõttu on veebisaidi turvalisuse rakendamine tunni vajalik.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map