9 parimat turvaintsidentide lahendamise tööriista väikestele ettevõtetele

Juhtumitele reageerimise tööriistad on ülitähtsad, võimaldades organisatsioonidel kiiresti tuvastada ja lahendada küberrünnakud, ekspluateerimine, pahavara ja muud sise- ja välisjulgeolekuohud..


Tavaliselt töötavad need tööriistad koos traditsiooniliste turvalahendustega, näiteks viirusetõrje ja tulemüüridega, rünnakute analüüsimiseks, nendest teavitamiseks ja mõnikord nende peatamiseks. Selleks koguvad tööriistad teavet süsteemilogidest, lõpp-punktidest, autentimis- või identiteedisüsteemidest ja muudest piirkondadest, kus nad hindavad süsteeme kahtlaste tegevuste ja muude anomaaliate osas, mis viitavad turvalisuse rikkumisele või rikkumisele.

Tööriistad aitavad mitmesuguseid turvaprobleeme automaatselt ja kiiresti jälgida, tuvastada ja lahendada, lihtsustades seeläbi protsesse ja välistades vajaduse täita kõige korduvamaid ülesandeid käsitsi. Enamik tänapäevaseid tööriistu suudab pakkuda mitmeid võimalusi, sealhulgas ohtude automaatne tuvastamine ja blokeerimine ning samal ajal asjakohaste turvarühmade teavitamine probleemi edasiseks uurimiseks.

Turvameeskonnad võivad tööriistu kasutada erinevates piirkondades, sõltuvalt organisatsiooni vajadustest. See võib olla infrastruktuuri, lõpp-punktide, võrkude, varade, kasutajate ja muude komponentide jälgimine.

Parima tööriista valimine on väljakutse paljudele organisatsioonidele. Aitamaks teil leida õiget lahendust, leiate allpool juhtumitele reageerimise tööriistade loendist, et tuvastada, ennetada ja reageerida mitmesugustele teie IKT-süsteemidele suunatud turvaohtudele ja -rünnakutele..

IBM QRadar

IBM QRadar SIEM on suurepärane tuvastusriist, mis võimaldab turbemeeskondadel ohtudest aru saada ja reageerida tähtsuse järjekorda. Qradar võtab vara, kasutaja, võrgu, pilve ja lõpp-punkti andmed, seejärel korreleerib neid ohu luure- ja haavatavusteabega. Pärast seda rakendab see täiustatud analüütikat ohtude tuvastamiseks ja jälgimiseks, kui need süsteemidesse tungivad ja levivad.

Lahendus loob arukaid teadmisi tuvastatud turbeprobleemide kohta. See näitab turbeprobleemide algpõhjust koos ulatusega, võimaldades turbemeeskondadel reageerida, ohte kõrvaldada ning levikut ja mõju kiiresti peatada. Üldiselt on IBM QRadar terviklik analüüsilahendus, millel on mitmekesised funktsioonid, sealhulgas riskide modelleerimise võimalus, mis võimaldab turbemeeskondadel simuleerida võimalikke rünnakuid.

IBM QRadar sobib keskmise suurusega ja suurtele ettevõtetele ning seda saab tarkvara, riistvara või virtuaalse seadmena juurutada kohapealses, pilve- või SaaS-keskkonnas.

Muud funktsioonid hõlmavad

 • Suurepärane filtreerimine soovitud tulemuste saamiseks
 • Täiustatud ohujahi võime
 • Netflow analüüs
 • Võimalus kiiresti hulgi andmeid analüüsida
 • Taastage puhastatud või kaotatud süüteod
 • tuvastada peidetud niidid
 • Kasutajate käitumise analüüs.

SolarWinds

SolarWinds omab ulatuslikke logide haldamise ja aruandluse võimalusi, reageerib reaalajas juhtumitele. See suudab analüüsida ja tuvastada ärakasutamisi ja ohte sellistes valdkondades nagu Windowsi sündmuselogid, võimaldades meeskondadel süsteemide ohtude vastu jälgida ja neile tähelepanu pöörata.

Turvasündmuste halduril on lihtne kasutada visualiseerimisriistu, mis võimaldavad kasutajatel hõlpsalt tuvastada kahtlased tegevused või kõrvalekalded. Lisaks arendajate suurele toele on sellel ka üksikasjalik ja hõlpsasti kasutatav armatuurlaud.

Võrguohu tuvastamise sündmuste ja logide analüüsimiseks on SolarWindsil lisaks USB-draivide jälgimisele ka automatiseeritud ohureageerimine. Selle logi ja sündmuste halduril on täiustatud logide filtreerimine ja edastamine ning sündmuste konsooli ja sõlmede haldamise võimalused.

Peamised omadused hõlmavad

 • Ülim kohtuekspertiisi analüüs
 • Kahtlase tegevuse ja ohtude kiire tuvastamine
 • Pidev turvalisuse jälgimine
 • Sündmuse aja kindlaksmääramine
 • Toetab vastavust DSS, HIPAA, SOX, PCI, STIG, DISA ja muudele eeskirjadele.

SolarWindsi lahendus sobib väikestele ja suurtele ettevõtetele. Sellel on nii eeldusel kui ka pilve kasutuselevõtu võimalused ning see töötab Windowsis ja Linuxis.

Sumo loogika

Sumo loogika on paindlik pilvepõhine arukas turbeanalüüsi platvorm, mis töötab iseseisvalt või koos teiste SIEM-lahendustega nii mitme pilve kui ka hübriidkeskkonnas.

Platvorm kasutab masinõpet täiustatud ohtude avastamiseks ja uurimiseks ning suudab reaalajas tuvastada ja reageerida mitmesugustele turvaprobleemidele. Ühtsele andmemudelile tuginedes võimaldab Sumo Logic turbemeeskondadel konsolideerida turbeanalüüsid, logihaldus ning vastavus- ja muud lahendused ühte. Lahendus parandab lisaks mitmesugustele turvaülesannete automatiseerimisele ka juhtumite reageerimise protsesse. Seda on lihtne juurutada, kasutada ja laiendada ilma kuluka riist- ja tarkvarauuenduseta.

Reaalajas tuvastamine pakub nähtavust organisatsiooni turvalisuse ja vastavuse osas ning võimaldab ohte kiiresti tuvastada ja eraldada. Sumo-loogika aitab jõustada turbekonfiguratsioone ning jätkab pärandi ja kaasaegsete IT-süsteemide infrastruktuuri, kasutajate, rakenduste ja andmete jälgimist.

 • Võimaldab meeskondadel hõlpsalt ja hallata turvahoiatusi ja sündmusi
 • Tehke HIPAA, PCI, DSS, SOC 2.0 ja muude määruste järgimine lihtsaks ja odavamaks.
 • Tehke kindlaks turbekonfiguratsioonid ja kõrvalekalded
 • Avastage pahatahtlike kasutajate kahtlane käitumine
 • Täiustatud juurdepääsuhaldusriistad, mis aitavad riskantseid varasid ja kasutajaid isoleerida

ManageEngine

ManageEngine EventLog Analyzer on SIEM-i tööriist, mis keskendub erinevate logide analüüsimisele ja ekstraheerib neist mitmesugust toimivus- ja turbeteavet. Tööriist, mis ideaaljuhul on logiserver, omab analüütilisi funktsioone, mis suudavad tuvastada ja teatada logide ebaharilikest suundumustest, nagu näiteks need, mis tulenevad volitamata juurdepääsust organisatsiooni IT-süsteemidele ja varadele.

Sihtpiirkonnad hõlmavad võtmeteenuseid ja rakendusi, nagu veebiserverid, DHCP-serverid, andmebaasid, prindijärjekorrad, e-posti teenused jne. Andmekaitsestandarditele vastavuse kinnitamisel on kasulik ka ManageEngine analüsaator, mis töötab nii Windowsi kui ka Linuxi süsteemides. nagu PCI, HIPPA, DSS, ISO 27001 ja palju muud.

AlientVault

AlienVault USM on terviklik tööriist, mis ühendab ohu tuvastamise, juhtumitele reageerimise ja vastavushalduse, et pakkuda terviklikku turvaseiret ja heastamist kohapeal ja pilvekeskkonnas. Tööriistal on mitu turvafunktsiooni, mis hõlmavad ka sissetungimise tuvastamist, haavatavuse hindamist, vara avastamist ja inventeerimist, logide haldamist, sündmuste korrelatsiooni, e-posti teateid, vastavuskontrolle jne..

See on ühtne odav, hõlpsasti rakendatav ja kasutatav USM-i tööriist, mis tugineb kergetele anduritele ja lõpp-agentidele ning suudab ka ohte reaalajas tuvastada. Samuti on AlienVault USM saadaval paindlike plaanidena, mis sobivad igas suuruses organisatsioonidele. Kasu hulka kuulub

 • Kasutage eeldatava ja pilves oleva IT-infrastruktuuri jälgimiseks ühte veebiportaali
 • Aitab organisatsioonil täita PCI-DSS nõudeid
 • Turvaprobleemide tuvastamisel e-posti teel teavitamine
 • Analüüsige suures valikus erinevate tehnoloogiate ja tootjate logisid, luues samal ajal praktilist teavet
 • Lihtne kasutada armatuurlauda, ​​mis näitab tegevusi ja trende kõigis olulistes kohtades.

Logi rütm

Logi rütm, mis on saadaval pilveteenuse või kohapealse seadmena, omab laias valikus paremaid funktsioone, alates logide korrelatsioonist kuni tehisintellekti ja käitumisanalüüsini. Platvorm pakub turbeteabe platvormi, mis kasutab tehisintellekti Windowsi ja Linuxi süsteemide logide ja liikluse analüüsimiseks.

Sellel on paindlik andmete salvestamine ja see on hea lahendus killustatud töövoogude jaoks lisaks killustatud ohu tuvastamisele ka süsteemides, kus puuduvad struktureeritud andmed, puudub tsentraliseeritud nähtavus ega automatiseerimine. Sobilik väikestele ja keskmise suurusega organisatsioonidele, see võimaldab teil sõeluda läbi akende või muude logide ja hõlpsalt kitseneda võrgutegevustele.

See ühildub paljude logide ja seadmetega lisaks integreerimisele hõlpsalt Varonisega, et suurendada ohu- ja juhtumite reageerimise võimalusi.

Rapid7 InsightIDR

Rapid7 InsightIDR on paljude teiste võimaluste hulgas võimas turvalahendus juhtumite tuvastamiseks ja neile reageerimiseks, lõpp-punkti nähtavuseks, autentimise jälgimiseks.

Pilvepõhisel SIEM-tööriistal on otsingu-, andmekogumis- ja analüüsifunktsioonid ning see suudab tuvastada mitmesuguseid ohte, sealhulgas varastatud volikirju, andmepüüki ja pahavara. See annab talle võimaluse kiiresti tuvastada kahtlasi tegevusi ja nendest hoiatusi, nii sisemiste kui ka väliste kasutajate loata juurdepääsu.

InsightIDR kasutab arenenud petmistehnoloogiat, ründajate ja kasutajate käitumise analüüse, failide terviklikkuse jälgimist, logi tsentraalset haldamist ja muid avastusfunktsioone. See teeb sellest sobiva tööriista erinevate lõpp-punktide skannimiseks ja turvaohtude reaalajas tuvastamiseks väikestes, keskmistes ja suurtes organisatsioonides. Logi otsing, lõpp-punkt ja kasutaja käitumise andmed pakuvad teavet, mis aitab meeskondadel teha kiireid ja nutikaid turvaotsuseid.

Splunk

Splunk on võimas tööriist, mis kasutab AI-d ja masinõppe tehnoloogiaid, et pakkuda toimitavat, tõhusat ja ennustavat teavet. Sellel on täiustatud turvafunktsioonid koos kohandatava varauurija, statistilise analüüsi, juhtpaneelide, uurimiste, klassifitseerimise ja juhtumite ülevaatega.

Splunk sobib igat tüüpi organisatsioonidele nii eeldatavaks kui ka SaaS-i juurutamiseks. Oma mastaapsuse tõttu töötab see tööriist peaaegu igat tüüpi ettevõttes ja tööstuses, sealhulgas finantsteenuste, tervishoiu, avaliku sektori jne jaoks..

Muud peamised omadused on

 • Kiire ohu tuvastamine
 • Riskiskooride kehtestamine
 • Hoiatuste haldamine
 • Sündmuste järjestamine
 • Kiire ja tõhus reageerimine
 • Töötab andmetega mis tahes masinast, kas kohapeal või pilves.

Varonis

Varonis pakub kasulikke analüüse ja teatisi infrastruktuuri, kasutajate ning andmetele juurdepääsu ja kasutamise kohta. Tööriist pakub toiminguid võimaldavaid teateid ja teateid ning sellel on paindlik kohandamine isegi mõnele kahtlasele tegevusele reageerimiseks. See pakub põhjalikke armatuurlaudu, mis annavad turbemeeskondadele nende süsteemide ja andmete nähtavuse.

Varonise automatiseeritud juhtumitele reageerimine

Samuti saab Varonis teavet e-posti süsteemide, struktureerimata andmete ja muude kriitiliste varade kohta, võimalusega probleemidele automaatselt reageerida. Näiteks organisatsiooni võrku logimiseks kasutaja blokeerimine, kes üritab failidele juurde pääseda ilma lubadeta või tundmatut IP-aadressi kasutades.

Varonise juhtumitele reageerimise lahendus integreerub muude tööriistadega, et pakkuda täiustatud toiminguid ja hoiatusi. See integreerub ka LogRhythmiga, et pakkuda täiustatud ohu tuvastamise ja reageerimise võimeid. See võimaldab meeskondadel oma tegevust sujuvamaks muuta ning ohte, seadmeid ja kasutajaid hõlpsalt ja kiiresti uurida.

Järeldus

Küberohtude ja -rünnakute mahu suurenemise ja keerukamaks muutumisega on turvameeskonnad enamasti rabatud ega suuda vahel kõigel silma peal hoida. Kriitiliste IT-varade ja andmete kaitsmiseks peavad organisatsioonid juurutama sobivad tööriistad korduvate toimingute automatiseerimiseks, logide jälgimiseks ja analüüsimiseks, kahtlaste tegevuste tuvastamiseks ja muudeks turbeprobleemideks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map