8 parimat salajast haldustarkvara rakenduste paremaks turvalisuseks

Turvaline, mis on teie ettevõtte jaoks oluline.


Konteinerite, Kubernetes’i, pilve ja saladustega töötamisel on palju mõelda. Lisaks mitmesuguste tööriistade valimisele ja teostamisele peate tööle võtma ja seostama parimate tavade tuvastamist ja juurdepääsu haldamist.

Olenemata sellest, kas olete arendaja või sysadmini spetsialist, peate endale selgeks tegema, et teil on oma keskkonna turvaliseks hoidmiseks õiged tööriistad. Rakendused vajavad korrektseks tööks juurdepääsu konfiguratsiooniandmetele. Ja kuigi enamik konfiguratsiooniandmeid pole tundlik, peab mõni neist jääma konfidentsiaalseks. Neid stringe nimetatakse saladusteks.

Noh, kui loote usaldusväärset rakendust, on tõenäoline, et teie funktsioonid vajavad juurdepääsu saladustele või muud tüüpi tundlikule teabele, mida hoiate. Nende sekrete hulka kuulub:

 • API võtmed
 • Andmebaasi mandaadid
 • Krüpteerimisvõtmed
 • Tundlikud konfiguratsiooniseaded (e-posti aadress, kasutajanimed, silumislipud jne)
 • Paroolid

Nende saladuste turvaline hoolitsemine võib hiljem osutuda keerukaks ülesandeks. Siin on mõned näpunäited arendajale ja Sysadminsile:

Parandusfunktsioonide sõltuvused

Ärge unustage alati jälgida funktsioonide jaoks kasutatavaid teeke ja haavatavuste märgistamist, jälgides neid pidevalt.

Kasutage API-lüüsi turvapuhvrina

Ärge jätke funktsioone kasutaja interaktsiooniks täpselt. Kasutage pilveteenuse pakkujate API-lüüsi võimalusi, et lisada oma funktsioonile veel üks turvakiht.

Turvaline ja kontrollige edastatavaid andmeid

Kasutage kindlasti HTTPS-i turvalise suhtluskanali jaoks ja kontrollige kaug-identiteedi tagamiseks SSL-sertifikaate.

Järgige rakenduskoodi turvalise kodeerimise reegleid

Kuna ühtegi serverit pole häkkimiseks, pöörduvad ründajad meelt rakenduste kihi poole, nii et peate oma koodi kaitsmiseks olema eriti ettevaatlik.

Saate hallata saladusi turvalises salvestuses

Tundlikku teavet saab hõlpsalt lekkida ja aegunud mandaadid sobivad vikerkaarelaua rünnakuteks, kui jätate unarusse sobivate salajaste halduslahenduste kasutuselevõtmise. Ärge unustage saladusi rakendussüsteemis, keskkonnamuutujates ega lähtekoodihaldussüsteemis talletada.

Võtmehaldus koostöömaailmas on väga valus, muu hulgas teadmiste ja ressursside vähesuse tõttu. Selle asemel manustavad mõned ettevõtted krüptimisvõtmeid ja muid tarkvara saladusi otse neid kasutava rakenduse lähtekoodi, tuues kaasa saladuste paljastamise riski.

Kuna riiulil puuduvaid lahendusi pole liiga palju, on paljud ettevõtted püüdnud luua oma saladusehaldusriistad. Siin on mõned, mida saate oma vajaduste jaoks paremini kasutada.

Võlvkelder

HashiCorpi vault on tööriist saladuste turvaliseks hoidmiseks ja neile juurde pääsemiseks.

See pakub salajaseks ühtne liides, säilitades samal ajal range juurdepääsu kontrolli ja logides terviklikku auditilogi. See on tööriist, mis kindlustab kasutajarakendused ja aluse, et piirata pinda ja rünnaku aega rikkumise korral. See annab API, mis võimaldab juurdepääsu saladustele, mis põhinevad poliitikatel. Kõik API kasutajad peavad kontrollima ja nägema ainult neid saladusi, mida tal on lubatud vaadata.

Vault krüpteerib andmed, kasutades 256-bitist AES-i koos GCM-iga.

https://www.datocms-assets.com/2885/1543956852-vault-v1-0-ui-opt.mp4

See võib koguda andmeid mitmesugustesse taustaprogrammidesse, nagu Amazon DynamoDB, Consul ja palju muud. Audititeenuste jaoks toetab Vault logimist kohalikku faili, Syslogi serverisse või otse pistikupessa. Vault logib teavet toimingu teinud kliendi, kliendi IP-aadressi, toimingu ja selle toimumise aja kohta

Käivitamine / taaskäivitamine hõlmab Vaultti sulgemiseks alati ühte või mitut operaatorit. See töötab peamiselt märkidega. Iga märk antakse poliitikale, mis võib toiminguid ja teid piirata. Võlli peamised omadused on:

 • See krüpteerib ja dekrüpteerib andmed ilma neid salvestamata.
 • Vault võib teatud toimingute jaoks, näiteks AWS- või SQL-andmebaaside jaoks, tekitada nõudmisel saladusi.
 • Võimaldab replikatsiooni mitme andmekeskuse kaudu.
 • Vault on sisseehitatud kaitse salajaseks tühistamiseks.
 • Toimib salajase hoidlana, millel on juurdepääsukontrolli üksikasjad.

AWS-i saladuste haldur

Ootasite AWS-i selles loendis. Kas sina ei olnud?

AWS-il on lahendus igale probleemile.

AWS-i saladuste haldur võimaldab teil andmebaasi mandaate, API-võtmeid ja muid paroole kiiresti pöörata, hallata ja hankida. Saladusehalduri abil saate AWS-i pilves, kolmandate osapoolte teenustes ja kohapealsetes ruumides võimaluste kasutamiseks vajalikke saladusi turvata, analüüsida ja hallata..

Secrets Manager võimaldab teil hallata juurdepääsu saladustele, kasutades täpsustatud õigusi. AWS Secrets Manager’i peamised omadused on:

 • Krüpteerib saladused puhkehetkel, kasutades krüptimisvõtmeid.
 • Samuti dekrüpteerib saladuse ja seejärel edastab see turvaliselt TLS-i kaudu
 • Pakub koodinäiteid, mis aitavad helistada Secrets Manager API-dele
 • Sellel on kliendipoolsed vahemäluteegid, et parandada teie saladuste kättesaadavust ja vähendada nende latentsusaega.
 • Seadistage Amazon VPC (virtuaalne privaatpilv) lõpp-punktid liikluse hoidmiseks AWS-võrgus.

Keywhiz

Square Keywhiz aitab infrastruktuurisaladustes, GPG võtmehoidjates, andmebaasi mandaatides, sealhulgas TLS-i sertifikaadid ja võtmed, sümmeetrilised võtmed, API-tunnused ja SSH-võtmed väliste teenuste jaoks. Keywhiz on tööriist saladuste haldamiseks ja jagamiseks.

Automaatika Keywhizis võimaldab meil sujuvalt levitada ja seadistada meie teenuste jaoks olulisi saladusi, mis nõuab järjepidevat ja turvalist keskkonda. Keywhizi peamised omadused on:

 • Keywhiz Server pakub JSON-i API-sid saladuste kogumiseks ja haldamiseks.
 • See salvestab kõik saladused ainult mällu ja seda ei korrata kunagi kettale
 • Kasutajaliides on loodud AngularJS-iga, nii et kasutajad saavad kasutajaliidest kinnitada ja kasutada.

Usaldaja

Usaldaja on avatud lähtekoodiga salajane haldustööriist, mis hoiab kasutajasõbralikku salvestust ja juurdepääsu saladustele turvaliselt. Konfidentsiaalne isik salvestab saladused DynamoDB-s lisal viisil ja genereerib Ferneti sümmeetrilise autentitud krüptograafia abil unikaalse KMS-i andmevõtme kõigi saladuste muudatuste jaoks.

See pakub AngularJS-i veebiliidest, mis võimaldab lõppkasutajatel tõhusalt hallata saladusi, teenuste saladuste vorme ja muudatuste registreerimist. Mõned funktsioonid hõlmavad järgmist:

 • KMS-i autentimine
 • Versioonitud saladuste puhkeaja krüptimine
 • Kasutajasõbralik veebiliides saladuste haldamiseks
 • Genereerige märke, mida saab kasutada teenuselt teenusele autentimiseks või krüptitud sõnumite edastamiseks teenuste vahel.

Strongbox

Strongbox on mugav tööriist, mis haldab, salvestab ja hangib saladusi, näiteks pääsulubasid, erasertifikaate ja krüptimisvõtmeid. Strongbox on kliendipoolne mugavuskiht. See hooldab teie jaoks AWS-i ressursse ja konfigureerib neid ka turvaliselt.

Põhjaliku otsingu abil saate kiiresti ja tõhusalt kontrollida kogu oma paroolide ja saladuste komplekti. Teil on võimalus mandaadid salvestada kohapeal või pilve. Pilve valimisel võite salvestada iCloudi, Dropboxi, OneDrive’i, Google Drive’i, WebDAV-i jne..

Strongbox ühildub teiste turvaliste paroolidega.

Azure Key Vault

Kas majutate oma rakendusi Azure’is? Kui jah, siis oleks see hea valik.

Azure Key Vault võimaldab kasutajatel hallata oma pilverakenduse kõiki saladusi (võtmed, sertifikaadid, ühendusstringid, paroolid jne) konkreetses kohas. See on integreeritud Azure’is saladuste päritolu ja sihtmärkidega. Seda saab täiendavalt kasutada ka väljaspool Azure’i asuvates rakendustes.

Võite kasutada ka jõudluse parandamiseks, vähendades pilverakenduste latentsusaega, hoides krüptovõtmeid pilves, mitte kohapealsetes ruumides.

Azure võib aidata saavutada andmekaitse ja vastavusnõudeid.

Doki saladused

Doki saladused saate hõlpsalt saladuse klastrisse lisada ja seda jagatakse ainult vastastikku autentsete TLS-ühenduste kaudu. Seejärel jõutakse andmed haldurisõlme Dockeri saladustesse ja need salvestatakse automaatselt sisemisse Raft-poodi, mis tagab andmete krüptimise..

Dockeri saladusi saab hõlpsalt rakendada andmete haldamiseks ja seeläbi nende edastamiseks konteineritele, millel on sellele juurdepääs. See hoiab ära saladuste lekitamise, kui rakendus need ära kasutab.

Knox

Knox, välja töötanud sotsiaalmeediaplatvorm Pinterest, et lahendada nende probleem võtmete käsitsi haldamise ja kontrolljälje pidamisega. Knox on kirjutatud Go keeles ja kliendid suhtlevad Knoxi serveriga REST API abil.

Knox kasutab võtmete hoidmiseks lenduvat ajutist andmebaasi. See krüpteerib andmebaasis salvestatud andmed AES-GCM-i abil põhikrüptimisvõtmega. Knox on saadaval ka Dockeri pildina.

Järeldus

Loodan, et eelnev annab teile idee rakenduse mandaatide haldamiseks mõeldud parima tarkvara kohta.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map