8 erinevat Google’i hoiatussõnumit ja miks need tekivad?

Google kuvab sageli turvateateid, et takistada teid pahatahtlikul või häkitud veebisaidil sisenemast.


Teid teavitatakse kas hoiatusega Chrome’i brauseris või hoiatuse kaudu veebisaidi all otsingutulemustes. Kui Chrome’i turvahoiatusi näidatakse kui punast ohtu kujutavat lehte, siis Google’i otsingutulemustes kuvatakse hüperlingitud hoiatus otse nakatunud veebisaidi URL-i all.

Need turvahoiatused nõuavad probleemi lahendamist tuumikust ja veebisaidi uuesti Google’ile ülevaatamiseks esitamist. Võimalik, et Google on teid teie veebisaidi pahavarast teatanud. Kui lähete Google’i otsingukonsooli ja otsite Turvalisuse probleemid vahekaardil, võite saada järgmise teatise.

Järgmisena kontrollige oma veebisaiti sümboliga Internetis musta nimekirja otsing või turvaskanner. See on põhjuse uurimisel eriti kasulik. Skänneri abil saate otse kontrollida oma veebisaidi konkreetsetele lehtedele sisestatud pahatahtlikke koode.

Selles artiklis käsitleme seda kaheksa sellist Google’i hoiatust mida olete oma veebisaidi jaoks kohanud, ja mida need võiksid tähendada.

MÄRGE: Turvahoiatused ei kao enne, kui saidi veebihaldur tegutseb ja probleemi lahendab. Probleemi eemaldamise teadmiseks järgige seda sammhaaval musta nimekirja eemaldamise juhendit.

See sait võib teie arvutit kahjustada

Alustame hoiatusteatega “See sait võib teie arvutit kahjustada”. See on hoiatus, et Google kuvab otsingutulemustes veebisaidi pealkirja all nende veebisaitide kohta, mida peetakse pahavara levitavaks.

Pahavara (pahatahtlik tarkvara) võib selle installimise korral varastada & kasutajateabe kasutamist, näiteks krediitkaardiandmeid, salvestatud paroole, küpsiseid, fotosid ja muid tundlikke andmeid. See võib ka teie arvutit aeglustada või muuta teie otsingutulemusi.

Selle saidi võib häkkida

Kui Google usub, et teie veebisait lisab uusi rämpsposti lehti või nakatab olemasolevaid lehti, näete Google’i otsingutulemustes hoiatust „Seda saiti võidakse häkkida”..

Kui kasutaja külastab hoiatusega lehte, võidakse teda suunata rämpsposti või pahavara levitavale veebisaidile.

Petlik sait ees

Veebisaidile Chrome’i brauseriga tutvumisel kuvatakse tavaliselt petliku saidi ees hoiatusteade. Saidi, mis on tunnustatud kasutajate meelitamisest oluliste tundlike detailide paljastamiseks, tähistab Google petlikuks.

Järgmisel punasel hoiatuslehel on kujutatud petliku saidi eest hoiatav teave.

Google on loonud Ohutu sirvimine , mille abil saate oma veebisaiti kahjulike koodide või viiruste osas analüüsida.

Veebisaiti on teatatud ohtlikust

Sarnaselt ülalpool käsitletud hoiatusega petliku saidi ees. Kui veebisaidi sisu on ohtlik või petlik, näete hoiatust. Neid saite nimetatakse sageli õngevõtmise või pahavara saitideks. Petlik sait võib olla algse saidi jäljendamine, kuid ohtlikku saiti saab siiski eristada või see võib olla lihtsalt originaalse veebisaidi odav koopia.

Võimalik, et petlikud saidid kasutavad kasutaja petamiseks seaduslikku ettevõtte logo ja muud teavet. Seevastu „ohtlik” sait võib olla suhteliselt vähem kuri.

Mõned pistikprogrammid / lisandmoodulid võivad sellise koodi pahaloomuliste toimingute installimiseks teie veebisaidile installida. Samuti võib juba installitud haavatav pistikprogramm (WordPressi saitide jaoks) viia häkkerite kasutamiseni teie veebirakenduses ja teie veebisaidile pahatahtlike programmide süstimisse..

Ees olev sait sisaldab pahavara

Enamikul juhtudel annab see tõrge märku, et teie saiti on mingil kujul häkkinud. Võimalik, et keegi on leidnud nn tagauks oma veebisaidile ja kasutab seda teie veebisaidi turvalisusest kõrvalehoidmiseks.

Eelolev sait sisaldab kahjulikke programme

Nagu võite arvata, viitab viga veebisaidi häkkimisele. Google’i algoritm tuvastab selle kui nakatunud veebisaiti, mis levitab kahjulikku sisu. See kood levib nakatunud veebisaidilt veebisaidikülastajate arvutitesse ja võib levida isegi teistele haavatavatele veebisaitidele.

Teine põhjus võib olla see, et teie veebisaidil töötavad kahjulikud programmid. Nagu JavaScriptil põhinev pahavara kaevandamine krüptovaluutas (nt Bitcoin, Monero jne), mis töötab teie väärtusliku protsessorivõimsuse alusel. Tavaliselt installib kas veebisaidi omanik sellised programmid veebisaidile ise või haavatav pistikprogramm lisab igale lehele pahatahtliku JavaScripti.

Ees on andmepüügirünnak

See hoiatus järgib jällegi teie veebisaidil andmepüügitegevusi.

Samuti on ka muid põhjuseid, mis võivad põhjustada teie veebisaidi musta nimekirja lisamise:

 • Mitu kasutajat esitas veebisaidi andmepüügisaidina Google Safebrowsing
 • Veebisait tuvastas andmepüügirünnakuid
 • Kasutajate ümbersuunamine URL-idele, mis teadaolevalt on andmepüügisaidid

Google’i sõnul kasutavad nad mitu tehnikat, et teha kindlaks, kas leht on ehtne või mitte. Need algoritmid hõlmavad ka kahtlaste ja / või eksitavate teoste automatiseeritud tuvastamist ja kasutajate aruandeid. Google’i väga keerukate kriteeriumidega uuritakse iga lehe sisu ja ülesehitust, et leida potentsiaalselt eksitavaid lehti ja seega ka saiti.

Valitsuse toetatud häkkerid võivad proovida teie parooli varastada

Google hakkas kasutajaid hoiatama valitsuse häkkerid tagasi 2012. aasta keskel. Nagu nimigi ütleb, avastab ja saadab Google hoiatuse valitsuse häkkerite poolt ohustatud saidi kohta. Eelmisel kuul, novembris 2019, Google saatis valitsuse toetatud häkkerite kohta välja 12 000 hoiatust.

Enamik neist hoiatustest võib olla valehäire. Kuid kunagi ei või teada, et ka äratused võivad tõsi olla. Soovitatav on lasta oma veebisaidil turvatöötajatel võimaliku rikkumise osas hinnang saada. Google ei kirjelda selget viisi, mis ütleks teile, mis võis olla selle hoiatuse kuvamise põhjuseks, kuid see ei kahjusta seda, kui spetsialist peaks teie veebisaitidel haavatavuse hindama..

Mõnel juhul, kui on teada, et teie veebisaiti on tõepoolest häkkitud, võib see olla tee pahatahtliku täieliku puhastuse valimiseks.

Kuidas saate eemaldada Google’i musta nimekirja?

Hoiatussõnumite kustutamine oma veebisaidilt on üsna lihtne. Google teavitab teid musta nimekirja põhjustest. Selle põhjuse saamiseks saate sisse logida oma Google’i otsingukonsooli ja liikuda vahekaardile Turvaprobleemid.

Järgmisena käivitage oma veebisait pahavara skanneri kaudu, et tuvastada täpsed nakatunud lehed. Võite kasutada mõnda neist tasuta pahavara skannimisriistadest, et skannida oma veebisaiti mitmesuguste selles artiklis käsitletud otsingumootorite mustade nimekirjade jaoks. Seejärel puhastage oma veebisait põhjusest, minge edasi ja esitage Google’iga ülevaatamistaotlus.

Enne selle ülevaatamiseks esitamist kontrollige veelkord, et häkimise jälgi poleks jäänud. Kui te pole kindel, kuidas häkkinud saiti puhastada, võite võtta professionaalse abi.

Kui hoiatus on teie veebisaidilt eemaldatud, rakendage vajalikke turvameetmeid oma veebisaidi kaitsmiseks, et tulevikus sellistest ebaõnnestumistest pääseda. Allpool on loetletud mõned turvameetmed, mille järgimisel võivad teie veebisaidi turvalisuse suurendamine olla õigustatud.

 • Uuendage oma CMS-i, pistikprogramme, & teemad
 • Paroolide vahetamine administraatori paneeli, hostimise jms jaoks.
 • Eemaldage lagunenud pistikprogrammid
 • Installige tulemüür
 • Piirake sisselogimiskatseid administraatori paneeliga
 • Keela kataloogide lisamine
 • Seadistage õiged failid & kausta õigused
 • Parandage riistvara kaitset

Lõpetavad mõtted

Veebist on saanud meie elu lahutamatu osa. Kuna häkkerid otsivad teie veebisaitidele häkkimiseks alati enneolematuid viise, on ilmsem vajadus seda kaitsta. Täna ei ole turvalisuse suhtes valvas ja ennetav ole valik, vaid vajadus.

Veelgi enam, selliste otsingumootoritega nagu Google, kes rakendab rangeid reegleid & turvalisuse rikkumise osas, peate püüdma olla alati turvalisel poolel.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map