5 levinumat ohtu veebirakendustele ja kuidas neid vältida

Vaatamata nende mugavusele on äriprotsesside veebirakendustele tuginemisel puudusi.


Üks asi, mida kõik ettevõtete omanikud peavad endale teadvustama ja kaitsma, oleks tarkvara haavatavuste ja veebirakenduste ohtude olemasolu.

Kuigi pole 100% garantii turvalisusele, kahjude vältimiseks on mõned sammud.

Kui kasutate CMS-i, siis uusim häkitud aruanne SUCURI näitab rohkem kui 50% nakatunud veebisaitidest ühe või mitme haavatavusega.

Kui olete veebirakenduste jaoks uus, on siin mõned levinumad ohud, millele tähelepanu pöörata ja vältida:

Turvalisuse vale konfigureerimine

Toimivat veebirakendust toetavad tavaliselt mõned keerukad elemendid, mis moodustavad selle turbeinfrastruktuuri. See hõlmab andmebaase, OS-i, tulemüüre, servereid ja muud rakendustarkvara või -seadmeid.

Inimesed ei taipa, et kõik need elemendid nõuavad sagedane hooldus ja konfigureerimine veebirakenduse korralikult töötamiseks.

Enne veebirakenduse kasutamist suhelge arendajatega, et mõista selle arendamiseks võetud turva- ja esmatähtsaid meetmeid.

Võimaluse korral kavandage veebirakenduste läbitungimise testid, et testida selle võimekust tundlike andmete käsitlemisel. See võib aidata veebirakenduste haavatavusi viivitamatult välja selgitada.

See aitab välja selgitada veebirakenduste haavatavused kiiresti.

Pahavara

Pahavara esinemine on veel üks levinumaid ohte, mille eest ettevõtted peavad tavaliselt kaitsma. Pahavara allalaadimisel võivad tekkida tõsised tagajärjed, nagu tegevuse jälgimine, juurdepääs konfidentsiaalsele teabele ja tagauksele juurdepääs suuremahulistele andmerikkumistele..

Pahavara võib liigitada erinevatesse rühmadesse, kuna nad töötavad erinevate eesmärkide saavutamiseks – nuhkvara, viirused, Ransomware, ussid ja troojalased.

Selle probleemiga võitlemiseks installige kindlasti tulemüürid ja ajakohastage neid. Veenduge, et ka kõik teie opsüsteemid on värskendatud. Võite kaasata ka arendajaid ja rämpspostitõrje / viiruse eksperte ennetavad meetmed pahavara nakkuste eemaldamiseks ja tuvastamiseks.

Varundage kindlasti ka olulised failid turvalises väliskeskkonnas. See tähendab põhimõtteliselt seda, et kui teid lukustatakse, pääsete kogu oma teabele juurde ilma, et peaksite lunavara eest maksma..

Kontrollige oma turvatarkvara, kasutatavaid brausereid ja muude tootjate pistikprogramme. Kui pistikprogrammide jaoks on plaastreid ja värskendusi, värskendage need kindlasti nii kiiresti kui võimalik.

Süstimisrünnakud

Süstimisrünnakud on veel üks levinud oht, mida tuleb oodata. Seda tüüpi rünnakuid on mitmesuguseid süstimistüüpe ja need on ette nähtud veebirakenduste andmete ründamiseks, kuna veebirakendused vajavad andmete toimimiseks.

Mida rohkem andmeid vajatakse, seda rohkem on võimalusi süstimisrünnakute sihtimiseks. Nende rünnakute näidete hulka kuuluvad SQL-i süstimine, koodi süstimine ja saitideülene skriptimine.

SQL-i süstimisrünnakud kaaperdavad tavaliselt kontrolli veebisaidi omaniku andmebaasi üle veebirakendusse andmete sisestamise kaudu. Sisestatud andmed annavad veebisaidi omaniku andmebaasi juhiseid, mida saidi omanik ise pole volitanud.

Selle tulemuseks on andmete lekkimine, salvestatud andmete eemaldamine või nendega manipuleerimine. Koodisüstimine seevastu hõlmab lähtekoodide süstimist veebirakendusse, samal ajal kui saidiülene skriptimine süstib brauseritesse koodi (javascript)..

Need süstimisrünnakud pakuvad peamiselt teie veebirakendustele juhiseid, millel pole ka volitusi.

Selle vastu võitlemiseks soovitatakse ettevõtete omanikel rakendada sisendi valideerimise tehnikad ja tugev kodeerimine. Samuti julgustatakse ettevõtete omanikke kasutama „vähim privileegPõhimõtteid nii, et kasutajate õigused ja toimingute volitused oleks viidud miinimumini.

Andmepüügi kelmuse

Õngitsuspettuste rünnakud on tavaliselt kaasatud ja segavad otseselt e-posti turundustegevust. Seda tüüpi ähvardused on kavandatud välja nägema e-kirjad, mis pärinevad õigustatud allikatest, eesmärgiga tundliku teabe hankimine nagu sisselogimisandmed, pangakonto numbrid, krediitkaardinumbrid ja muud andmed.

Kui inimene pole teadlik erinevustest ja viidetest, et e-kirjad on kahtlased, võib see olla surmav, kuna nad võivad sellele reageerida. Teise võimalusena saab neid kasutada ka pahavara saatmiseks, mis klõpsamisel võib saada juurdepääsu kasutaja teabele.

Selliste juhtumite esinemise vältimiseks veenduge, et kõik töötajad oleksid teadlikud ja oskaksid kahtlasi e-kirju otsida.

Samuti tuleks hõlmata ennetusmeetmeid, et oleks võimalik võtta edasisi meetmeid.

Näiteks linkide ja teabe skannimine enne allalaadimist ning kontakti võtmine inimesega, kellele e-kiri saadetakse, et kontrollida selle õiguspärasust.

Toores jõud

Siis toimuvad ka hävitajad, sealhulgas häkkerid proovida paroole ära arvata ja pääseda jõuliselt juurde veebirakenduse omaniku üksikasjadele.

Selle esinemise vältimiseks pole tõhusat viisi. Kuid ettevõtete omanikud saavad seda rünnakuvormi ära hoida, piirates kasutatavate sisselogimiste arvu ja kasutades krüptimiseks tuntud tehnikat..

Võttes aega andmete krüptimiseks, tagab see, et häkkeritel on seda raske muuks kasutada, kui neil pole krüptimisvõtmeid..

See on oluline samm ettevõtetele, kes on kohustatud säilitama tundlikke andmeid, et vältida edasiste probleemide tekkimist.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map