1 miljoni parima saidi turvalisus, jõudlus ja WordPress-analüüs

Kas olete huvitatud faktide tundmaõppimisest maailma miljoni parima saidi kohta?


Selles ulatuslikus aruandes räägime WordPressi kasutamisest, turbeanalüüsist ja jõudluse faktoritest kogu planeedi kõige populaarsematel veebisaitidel.

Kas teadsite, et ringluses on üle 1,5 miljardi hostinime ja umbes 180 miljonit aktiivset veebisaiti? Kui teile meeldib seda tüüpi statistika, vaadake kord kuus Netcraft’i veebiserveri uuringu aruanne. Uuring keskendub kõigi aktiivsete saitide ja domeeninimede veebi jälgimisele.

Jaanuar 2019 veebiserveri uuringu NetcraftHostinimede ja aktiivsete veebisaitide koguarv 2019. aasta jaanuari seisuga.

Kuna paljud sellel ajal aktiivsed saidid on teada, teate tegelikult, et võitjaid on palju ja kaotajaid palju. Saidid meeldivad Interneti-kaart andke järsk vaade sellele, kui domineerivad teatud veebisaidid võrreldes saitidega, mis asuvad kümnes miljonis ja rohkem.

Kui peaksite asutama täna uue veebisaidi, siis kui kaua kulub teil miljonilise saidi nimekirja juurde pääsemiseks? Aga 10 000 või 1000 parimat? Võib läheneda aastaid, enne kui veel lähedaseks saate.

Kuid see ei pea olema pikk ja raske tee.

Kui suudad suuremad välja mõelda suundumused kogu maailma populaarseimatel veebisaitidel, saate oma saiti optimeerida nii, et teie kasv oleks püsiv.

See on meie analüüsi eeldus. Me vaatame 1 miljon populaarseimat veebisaiti, mis on loetletud Alexa kataloogis ja püüdes mõista, millised tehnoloogiad on üldiselt kõige populaarsemad.

Kas olete valmis sellest kõike õppima? Läheme selle juurde!

Kui populaarne on WordPress?

Me teame, et WordPressil on turuosa 60% sisuhaldussüsteemina, kuid kui populaarne on WordPress 1 miljoni parima saidi hulgas?

Selle teadasaamiseks kasutasime skannimisel järgmisi kriteeriume:

 • Kontrollige, kas iga veebisaidi allikas on wp-sisu, wp-json ja wp-sisaldab.
 • Kontrollige, kas vastuse päises on wp-json.
 • Otsige lehe allikast metageneraatori silti.

Ja siin on tulemused:

Kui populaarne on WordPress?

Meie analüüs näitab seda WordPressi kasutab 26,5% 1M-i edetabelis olevatest veebisaitidest. Veamäär on umbes 2%, kuna mõned veebisaidid peidavad teavet avalikkuse eest.

WordPress on ikka ja jälle tõestanud, et see on platvorm, mis suudab toetada mis tahes suuruse ja populaarsusega veebisaite.

Suurtele nimedele meeldib TechCrunch, Marks & Spencer, ja Kvarts kasutame WordPressi sisu teenimiseks miljonitele igakuistele külastajatele.

WordPressi populaarsus

Kas kasutad WordPress oma veebisaidil? Alustamine on lihtne ja saate kohe kasu saada tuhandetele teemadele ja pistikprogrammidele juurdepääsu saamisest.

Kui vajate abi oma WordPressi saidi konfigureerimisel, vaadake meie õpetuste ja artiklite jaotist, kus jagame toiminguga seotud näpunäiteid!

Ja mis sellest, siis vaatame kõige populaarsemaid WordPressi teemasid ja pistikprogramme 1 miljoni saidi loendis.

Kõige populaarsemad pistikprogrammid

WordPress sõltub tõeliselt dünaamiliste veebikogemuste pakkumisest suuresti oma pistikprogrammi ökosüsteemist. Kui arendaja peab oma saidile funktsiooni lisamiseks kirjutama kohandatud koodi, saab WordPressi kasutaja sama asja jaoks kasutada pistikprogrammi.

Üks asju, mille õppisime üsna kiiresti, on see, et kõige populaarsemate pistikprogrammide jaoks täpse nimekirja saamine on üsna keeruline. Põhjuseks on see, et paljud WordPressi kasutajad hägustavad (minimeerivad) oma CSS- ja JavaScripti-faile ning blokeerivad omakorda juurdepääsu teatud pistikprogrammiteedele.

Sellegipoolest on siin ajakohane diagramm kõige populaarsemate pistikprogrammide kohta kõigis WordPressil põhinevates saitides ülaosas 1M:

kõige populaarsemad WordPressi pistikprogrammid

Tulemused pole ootamatud. Kontaktvorm 7 on seal kõige soovitatavam kontaktpistikprogramm, mis sisaldub peaaegu kõigis WordPressi pistikprogrammide loendites. Jetpack on suurepärane WordPressi ajaveebidele arvukate sotsiaalsete funktsioonide lisamiseks ning Visual Composer aitab teil kohandatud veebisaite vaevata kujundada.

Meil on ka Küpsisteatis selles top 10 nimekirjas, mis on otseselt seotud GDPR; uus ELi andmekaitseseadus, mis jõustus 2018. aasta alguses. Samuti on OneSignal muutnud selle esikümnesse. OneSignal on erandlik WordPressi pistikprogramm teie saidile tõuketeadete lisamiseks..

Olgu, nüüd, kui oleme pistikprogramme vaadanud, heidame pilgu teemadele!

Kõige populaarsemad teemad

Meil on siin sarnane teema selles mõttes, et ka teerajad hävivad, kui WordPressi failid minimeeritakse. Kuid meie andmed on täpsed ja vastavad suuresti meie ootustele.

populaarsemad WordPressi teemad

See näeb välja nagu Divi on kõige populaarsema WordPressi teema hulgas esirinnas 1 miljoni saidi loendis. Ja see kõlab õigelt, arvestades, kui palju raha ElegantThemes selle teema reklaamimiseks on valanud.

Järgmisena on meil ajaleht ja Avada. Kuna Avada-l on ThemeForestis rohkem kui 490 000 müüki – pole meie peas kahtlust, et näeksime seda kümne parima teemaloendi hulgas.

Avada teema eelvaadeÜks paljudest demokavanditest, mida pakub Avada teema.

Umbes kaks aastat on möödunud enamikust WordPressi teemadest, mille teema kohta on mitu demokujundust. Selle tulemusel võib üks teema koondada sadu tuhandeid kasutajaid lihtsalt seetõttu, et see pakub nii palju erinevaid lahendusi.

Üllatav on see, et me ei näe selliseid teemasid nagu “Thrive” või ” Genesis selles nimekirjas. Mõlemal on aastate jooksul olnud tohutu kasv, kuid võib-olla mitte nii püsiv, kui paljud oleks võinud arvata.

WordPress 4.x kaotab aeglaselt oma käe

Viimase WordPressi mõõdiku osas vaatame erinevaid versioone, mis on endiselt pöörlemisel. Tagasi detsembris 2018, WordPress avaldas lõpuks oma “väga oodatud” 5.0 versiooni, mis tuli kinnitada koos uue Gutenbergi toimetajaga.

Seltskond on Gutenbergi oma jäikuse ja kirjanike jaoks raskuste tõttu vastumeelselt omaks võtnud. Ja samas Matt Mullenweg on rahustanud et Gutenberg aja jooksul paraneb, on paljud otsustanud mitte üle minna. Nagu WordPressi kohta: toetatakse klassikalist toimetajat kuni aastani 2021.

Siin on andmed:

wp-versioon-jaotus

Kaks kuud pärast selle väljaandmist ja 60 000 saiti edetabelis 1M on värskendanud oma saite uusimale versioonile.

WordPress 4.x säilitab siiski turgu valitseva seisundi ja see on tõenäoliselt seotud asjaoluga, et agentuurid ja välised arendajad ehitavad palju saite. Selle tulemusel võib saidi värskendamine ühest versioonist teise põhjustada mõningaid suuri probleeme.

Nüüd, kui me WordPressist natuke teada saame, heidame pilgu muudele huvitavatele faktidele, mida oleme õppinud.

Mis on kõige populaarsem veebiserver?

NGINX LOGO SVG

Tegime põhjaliku analüüsi Serveri päised 1M parimate veebisaitide seas populaarsemate veebiserverite ja puhverserverite analüüsimiseks. Ja leiud ei üllata meid natuke.

serveri päise analüüs

Apache näeb siin välja nagu selge võitja, kas pole? Noh, kuigi Apache on kindlasti populaarne, peate arvestama, et Cloudflare, OpenResty, SUCURI kasutavad Nginxit. Selle tulemusel õnnestub Nginxil pisut peal välja tulla.

Siin on kõige populaarsemate veebiserverite turuosa andmed:

veebiserveri turuosa

Juba paar aastat tagasi oleks see raport olnud tagurpidi – Apache’i kasuks. Kuid tänu Nginx ja tulemuslikkuse eeliseid, mida saate kasutada, teame, et Nginx domineerib ainult edaspidi.

Samuti, kui vaadata Netcrafti uusim aruanne, näete, et Microsoft ja Apache on turuosade nimekirja tipus.

Kuid pidage meeles, et meie analüüs põhineb miljonil populaarsemal saidil. Sest Nginxit peetakse kiireimaks veebiserveriks, see ei üllata meid, et maailma parimad veebisaidid valivad selle oma lahendusvariandiks.

PHP on turgu valitsevas seisundis

Analüüsisime kogu X-Powered-By’i päiste loendit ja tulemused näitavad, et PHP on domineeriv.

On õiglane öelda, et WordPress aitab sellele domineerimisele märkimisväärselt kaasa, kuid on ka teada, et PHP on olnud kauem kui enamik tänapäevaseid tehnoloogiaid.

x-powered-by-header-top-miljon

X-Powered-by”On tavaline mittestandardne HTTP-vastuse päis (enamik X-tähega prefikseeritud päiseid on mittestandardsed). See on vaikimisi lisatud konkreetse skriptimistehnoloogia abil koostatud vastustesse. Oluline on märkida, et server saab selle keelata ja / või sellega manipuleerida.

Windows ilmub koos ASP.NET ja PleskLiniga kaks korda, kuid meil on ka Väljenda ja Reisija: kaks eriti tugevat Node.js veebirakenduse raamistikku.

Easyengine

Ja meil on ka EasyEngine nimekirjas. EasyEngine on vähem tuntud Nginxi-põhine skript WordPressi veebisaitide käitamiseks ja hooldamiseks.

See on pakendatud Redis (vahemällu hoidmiseks), Krüptime (SSL jaoks), Docker ja muud tipptasemel tarkvaralahendused suure jõudlusega WordPressi veebisaitide loomiseks.

Milline PHP versioon on peal?

PHP 7 ilmus detsembris 2015, kuid see pole isegi kaugeltki nii populaarne kui PHP 5.x – üllatavalt pehmelt öeldes!

Pärast miljoni parima saidi analüüsimist leidsime, et 207 399 saiti väidavad avalikult, et neid haldab PHP.

Oota seda…

146 227 1M tipus olevatest saitidest töötab endiselt PHP 5.x! Dang…

PHP-versiooni turuosa

Vaatamata sellele, et PHP 5 on endiselt nii domineeriv, on tore näha, et arendajatel on mugavam minna üle PHP 7-le.

Asi on selles: PHP 7 on parem jõudlus kui PHP 5.

Ja arvestades seda PHP 5.6 (uusim 5.X väljalase) tugi katkestati 2018. aasta lõpus, nüüd on parim aeg üleminekuks!

Samuti tegime testi, et näha kui paljudel WordPressi saitidel ülaosas 1M on PHP 7 või kõrgem.

php-market-share-worpdress

Ja… 82 000+ saidist, mis näitasid oma PHP-versiooni – ilmatu 40% on juba üle läinud PHP 7-le.

Turvalised HTTP vastuse päised

Ajastul, kus keegi pole turvaline laiaulatuslike turvarünnakute eest, tasub investeerida oma veebisaidi nõuetekohasesse turvamisse.

Seetõttu tahtsime kontrollida, kui paljud veebisaidid rakendavad OWASP turvalised päised tavaliste veebirünnakute ärahoidmiseks.

turvalised päised-analüüs

Tulemused pole liiga räiged…

Ja kui sa mõtled, miks? Funktsioonide poliitika on rakendatud nii hõredalt, et see on täiesti uus päisepoliitika.

Funktsioonipoliitika võimaldab veebiarendajatel teatud API-de ja veebifunktsioonide käitumist brauseris valikuliselt lubada, keelata ja muuta. See sarnaneb CSP-ga, kuid turvalisuse kontrollimise asemel kontrollib see ka funktsioone!

Lühidalt – see aitab vältida brauseri tegevusi, mis võivad olla pahatahtlikud. Eelkõige iFramesi, meedia ja e-kaubandusega seotud toimingud.

HTTP / 2 tõusuteel

HTTP 1 VS HTTP 2Pildikrediit: coolicehost

HTTP / 2 oli esmakordselt kasutusele 2015. aastal, kuid vastuvõtmine on olnud üsna aeglane, pehmelt öeldes.

Meie aruanne näitab, et kõigist 1 miljoni suurimatest saitidest on HTTP / 2 juba kasutusele võtnud vähemalt 260 000. See on peaaegu 1/3 kõigist suurustest loendis.

http2-turuosa

Põhjuseid, miks see nii on, on palju. Paljud saidid kasutavad endiselt vanu hostinguid ja servereid, mida pole HTTP / 2 toetamiseks lihtsalt uuendatud.

Kui kasutate Apache’i või NGINX-i, on HTTP / 2 lubamine oma saidil tegelikult väga lihtne.

Enamik kaasaegseid veebimajutusettevõtteid, sealhulgas CDN-teenuse pakkujad, toetavad vaikimisi HTTP / 2. Niisiis, kui te pole veel seda lülitit teinud, on nüüd parim aeg seda teha!

Inimesed soovivad endiselt SSL-i lubada

Google soovib, et kirjastajad kasutaksid HTTPS-i (mis mõjutab nüüd ka SEO paremusjärjestust) ja Chrome tähistab HTTP-saite mitteturvalistena.

Kui see pole piisavalt suur põhjus, et üle minna, siis mis on?

Sellegipoolest on meie analüüsi põhjal HTTPS-i lubanud ainult 50% 1M-i edetabelis olevatest saitidest. On üsna hull, kui te minult küsite …

https-kasutamine

Vaadake seda videot, et näha, mis on HTTPS ja miks peaksite sellest hoolima:

Samuti … saate oma saidi jaoks SSL-sertifikaadi tasuta saada, kasutades Krüptime teenus.

Samuti saate lugeda meie artiklit selle kohta, kuidas oma veebisaidile Let’s Encrypt seadistada.

TTFB: aeg esimese baitini

Kõigile teie siinne sooritusnurk on siin analüüs TTFB.

TTFB: aeg esimese baitini

 • Aeg esimese baidini 343 328 saidil, mille leiti olevat alla 300 ms.
 • 284 070 leiti vahemikus 301 kuni 600 ms.
 • 261 629 leiti vahemikus 601 kuni 1000 ms.
 • 110 973 saiti on üle 1000 ms.

Valdkonna soovitus on seada serveri reageerimisaeg alla 200 ms.

Enamiku kaasaegsete saitide vahemik on vahemikus 200-500ms, mida peetakse “normiks”.

Kui teie sait kõigub üle 600 ms, võiksite siiski uurida oma serveri konfiguratsiooni.

Kokkuvõtvad märkused

 • Andmeallikas – Alexa miljon miljonit saiti 23. detsembri 2018. aasta seisuga
 • Test viidi läbi 2019. aasta jaanuari teisel nädalal
 • Nagu võite arvata, tehti testid Pythoni abil.
 • Turvalisust peeti kinni, kuna saidid ei võimaldanud robotil ühendust luua.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map