MySQL-ist MariaDB-le migreerimine on lihtne!

(Relatsiooniliste) andmebaaside osas on MySQL olnud vaieldamatu võitja.


Kuid nüüd on sellel tõsine konkurents!

Erinevalt teistest andmebaaside võrdlustest on MySQL-il ja MariaDB-l tegelikke, objektiivseid eeliseid minimaalselt. Nad on peaaegu samad (ja mõnda aega tagasi, olid samad!), Neil on samad kataloogistruktuurid, süntaks ja sama jõudlus.

Jah, pärast MariaDB väljaandmist 10 hakkasid asjad kiiremini lahknema, kuid isegi käsku käivitada MariaDB nimetatakse “mysql”!

Ehkki olete siin, et õppida MySQL-ist MariaDB-le üle minema, on minu arvates väga huvitav õppida, kust see äkiline konkurent pärit on. Kui olete MariaDB-s uus, siis võiksite seda kaaluda veebikursus.

MariaDB taga olev lugu

Ilma täielikku entsüklopeedia režiimi käivitamata lubage mul minna üle peamistest punktidest.

MySQL ilmus algselt 1995. Aastal Michael Widenius pakkuda alternatiivi piiravatele ja kallitele pakkumistele, näiteks Microsofti SQL Server või Oracle’i ülikond. Ja ülejäänud, nagu öeldakse, kui ajalugu: MySQL sai nii populaarseks, et üsna pea unustasid arendajad, et SQL ja MySQL on kaks erinevat asja. Prognoosid on erinevad, kuid on õiglane öelda, et MySQL käsutab alates kirjutamisest 45% andmebaasiturust.

Allikas: eversql.com

Pika jutu lühikeseks muutmiseks omandas MySQLi Sun Microsystems, mille omakorda omandas. . . Jah, Oracle. Selle tulemusel kuulus suurim avatud lähtekoodiga andmebaasimootor nüüd maailma edukaimale kommertsandmebaaside ettevõttele. MySQL-i algsetele loojatele oli see miljonite poolt kasutatava ja armastatud andmebaasimootori surmajuht.

Nemad kardeti et Oracle hoolitses ainult MySQL hämmastava kasutajabaasi eest, tapaks aeglaselt projekti vaimu, turustaks selle tugevalt.

Selle tulemusel sai MySQL-i puhta GPL-kahvli nimega MariaDB, sündis 2010. aastal.

Nüüd, kui peaksite rändama MariaDB-sse?

Ühel või teisel viisil on raske vaielda ja sõltumatute arendajate jaoks ei muuda see midagi. Populaarsuse mõttes pole MariaDB endiselt MySQL-i lähedal, kuid saab alles teada.

Näiteks WordPressi installimise KKK mainib MySQL ja MariaDB on samas hinges.

Suuremate meeskondade jaoks, kes töötavad pikaajaliste lahenduste kallal, sõltub see, kui palju nad usaldavad Oracle’i hoida MySQL-i algsed ideaalid puutumata. On raske öelda, et nad jõuaksid üleöö dramaatiliste litsentsitingimuste kehtestamiseks, kuid see pole ka mõeldamatu.

Kombineerige see tõsiasjaga, et MariaDB saab kiiremini uuendusi teha ja peagi pole see põhitasandil MySQL-iga ühilduv, ja seal on tugev põhjus vahetamiseks. Peale selle pole sellel praegu tähtsust ja peale mõne paranoilise ettevõtte, viibivad MySQL-i kasutajad seal, kus nad on.

Kuidas migreerida MySQL-ist MariaDB-sse?

MySQL MariaDB-sse on üks kõige naeruväärsemalt hõlpsaid rännakuid, mida oma elus kunagi teinud olete. Midagi pole teha ja peate mõtlema: “Kas see on?” pärast seda, kui see on möödas. Põhimõtteliselt peate tegema ainult järgmist:

 1. Veenduge, et teie paketihalduril oleks juurdepääs MariaDB-le.
 2. Peatage MySQL.
 3. Installige MariaDB

Jah see on see!

Näiteks kui kasutate Ubuntu 18.04, on esimene samm lisada oma süsteemi MariaDB allikad järgmiselt:

sudo apt-get install tarkvara-omadused-tavaline
sudo apt-key adv –recv-keys – võtmeserveri hkp: //keyserver.ubuntu.com: 80 0xF1656F24C74CD1D8
sudo add-apt-repository ‘deb [arch = amd64, arm64, ppc64el] http://suro.ubaya.ac.id/mariadb/repo/10.3/ubuntu bionic main’
sudo apt-get update

Nüüd on aeg MySQL peatada:

sudo teenuse mysql peatus

ja installige siis MariaDB, mis käivitub pärast valmimist:

apt installida mariadb-server

Ja järgmine tuleb. . . Mitte midagi!

Jah, see selleks – olete MySQL-ist edukalt migreerunud MariaDB-sse. Ma tean, seda on võimatu uskuda.

Ma mõtlen, et kindlasti peab selles olema midagi enamat kui ainult 2-3 käsku? Aga andmebaaside dumping ja importimine? Aga andmebaasi kasutajad, paroolid ja privileegid? Aga optimeerimisseaded (DB administraatorite jaoks)?

Tõele au andes pole selle jaoks mingit vajadust. MariaDB on MySQL-i asendaja. Pidage meeles, et see on lihtsalt olemasoleva MySQL projekti avatud lähtekoodiga kahvel ja seega on see tingimata sama. Nagu ma juba ütlesin, suurenevad erinevused aja jooksul, kuid praeguse seisuga pole midagi muud teha kui MySQL peatada ja MariaDB installida. ��

Kui te ikka veel ei usu (mida ma imetlen!), Julgustan teid juhtima ametnikku rändedokumendid, mis esitavad rahustava väite:

Olete otsustanud liikuda MySQL-ist MariaDB-sse, kuid olete pisut närvis. Viimane asi, mida soovite, on purunemiskindlus. Ärge muretsege, sest MariaDB on mõeldud MySQL-i asendajaks. Peaksite saama installida MariaDB oma MySQL-serverisse ja seejärel oma ettevõtet ilma draamata jätkata.

Loodan, et see lahendab selle. Ärge muretsege, ma olen isiklikult mõned MySQL-i andmebaasid ilma probleemideta üle viinud, nii et pole midagi karta. ��

Ja kui asute teisel platvormil kui Ubuntu 18.04, on MariaDB-st abi tööriist mis võivad genereerida vajalikud käsud lihtsalt kopeerimiseks ja kleepimiseks.

Enne selle artikli sulgemist olge ettevaatlik: võtke enne täiendamist oma MySQL-i andmefailidest varukoopia.

Sama oluline on see, kui kasutate mõnda eelvalmistatud kolmanda osapoole tööriista (nt Magento, Drupal jne), installitud MariaDB versiooni ühilduvuse kohta põhjalikku uurimist..

Sildid:

 • Andmebaas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map