Kõik, mida peaksite teadma Docker Hubi kohta

Uurime välja Docker Hubi kohta.


Täna õpime selles õpetuses Docker Hubi kohta teavet selle kohta, kuidas seda kasutada, kuidas oma pilti luua ja kuidas see aitab pilte avaldada ja siia tõmmata Docker Hub. Ja veedame aega ka mõne populaarseima andmehoidla uurimisel Docker Hubis.

Eeltingimused

Te vajate põhiteadmisi Dockerist, mis on tuttav Windowsi ja Linuxi keskkonnaga. See õpetus kasutab Dockeri töölaua tööriista käimasolevate harjutuste harjutamiseks, st pildi loomiseks ja tõmbamiseks Docker Hubi. Windowsi ja Maci kasutajad saavad selle alla laadida ja installida siin, ja Linuxi kasutajad järgivad seda link.

Mis on Docker Hub?

Docker Hub on hoidlate registriteenus, mida pakub Docker Inc.

See võimaldab meil dokkide pilte tõmmata ja Docker Hubisse ja sealt edasi lükata. Me võime käsitleda seda kui GitHubit, kus me oma lähtekoodi alla toome ja tõukame, kuid Docker Hubi puhul laadime alla või avaldame oma konteineripildid. See on pilvepõhine veebirepositoorium, mis salvestab mõlemat tüüpi hoidlaid, s.o nii häbematu kui ka privaatset hoidlat. Avalikud hoidlad on kõigile kättesaadavad, privaatsed aga hoidlate asjaomane omanik; Samuti on sellega seotud kulu, kui me hoiame privaatsena rohkem kui teatud arvu hoidlaid.

Dockeri jaoturi funktsioonid

Docker Hub pakub järgmist mitut funktsiooni.

# 1. Kujutiste hoidlad

See aitab meil Docker Hubist konteineri pilte otsida ja neid tõmmata.

See aitab meil ka pilte avaliku või privaatse hoidlana Docker Hubile suunata.

# 2. Meeskond ja organisatsioonid

See võimaldab meil luua töörühmi ja lükata hoidlaid privaatsetena, mis on saadaval kasutamiseks ainult meie organisatsioonis. Nii oleme saanud juurdepääsu oma privaatsetele konteineripiltide hoidlatele.

# 3. GitHubi ja Bitbucketi integreerimine

See võimaldab integreerimist lähtekoodi hoidlatega nagu GitHub ja BitBucket.

# 4. Automatiseeritud ehitamine

Kui mõni lähtekoodi muudatus on viidud lähtekoodi hoidlatesse, tuvastab ja ehitab see automaatselt konteineripildid GitHubist või BitBucketist ja surub need Docker Hubi.

# 5. Veebihookid

Kui oleme oma pildid veebipõhja abil edukalt edasi lükanud, käivitab see toimingu Docker Hubi integreerimiseks teiste teenustega.

# 6. Ametlikud ja kirjastajate pildid

Dokkijate pakutavad kvaliteetsed pildid on ametlikud pildid, neid saab tõmmata ja kasutada. Sarnaselt on väliste müüjate pakutavad kvaliteetsed pildid kirjastajapildid, mida nimetatakse ka sertifitseeritud piltideks, mis tagab tugiteenuse ja ühilduvuse garantii Dockeri ettevõttega. Sertifitseeritumaid pilte arutame selles artiklis hiljem.

Esimese hoidla loomine

See samm nõuab sisselogimist Docker Hub kasutades oma sisselogimismandaate. Kui teil pole kontot, saate seda juba luua, klõpsates veebilehel saadaolevat nuppu Sign-up. Kui olete sisse loginud, saate hoidla luua, klõpsates sellel Loo hoidla tervituslehel.

 • Kui olete klõpsanud käsul Loo hoidla, küsib see nime, annab teie hoidlale nime.

Minu esimene hoidla

 • Valige nähtavuse suvandiks avalik või privaatne.

Saame integreerida oma lähtekoodi hoidlaid nagu GitHub ja BitBucket ka ehituse seadistamise kaudu, kuid see on valikuline ja seda saab teha ka hilisemas etapis.

 • Kui kõik on valmis, klõpsake nuppu Loo.

Palju õnne! Olete loonud oma esimesed hoidlad, mis näevad välja järgmised.

Esimese hoidla loomine

Docker Hub annab meile tasuta ainult ühe privaatse hoidla. Ehkki kui vajame rohkem privaatseid hoidlaid, saame oma konto täiendada tasuliseks.

Nüüd avage käsu abil Docker Desktopi tööriist / terminal, mis on alla laaditud ja installitud ning logige sisse Docker Hubisse.

doki sisselogimine

Piltide uurimine

Docker Hubi kaudu on avalike andmehoidlate ja piltide otsimiseks kahel viisil, see tähendab, et võime seda otsida kas Docker Hubi veebisaidilt või kasutada käsureatööriista ja käivitada alltoodud käsu. Mõelge, et tahame otsida MySQL-i hoidla pilti.

doki otsing mysql

Dokiotsingu käsk

Kujutise allalaadimine

Kujutise saab Docker Hubi käsust alla laadida käsu pull abil järgmiselt

# dokk tõmmake mysql

Kui meil on arvutis juba mysql-pilt, värskendab ülaltoodud käsk pilti automaatselt uusimale versioonile. Üks asi, mida siin meeles pidada, on see, et kui me märkame meie doki otsingukäskluse väljundit, on Docker Hubis palju MySQL-i pilte ja see on sellepärast, et igaüks saab pildi lükata. Kuid see sõltub meist endist, millist vastavalt meie kasutusjuhule kasutada, ja peame selle sobiva juustuma.

Ütleme nii, et tahame tõmmata bitnami / mysql pilti.

# dokk tõmmake bitnami / mysql

Kujutise loomine

See protsess nõuab Dockerfile’i. Võime mõelda Dockerfile’i kui kasutusjuhendit, mis ütleb dokkerile, mida kokku panna. Lühidalt, see on konfiguratsioonifail, mis hoiab kokkupaneku juhiseid, mida me käsime tal kokku panna.

Kuidas see töötab?

Docker loeb juhised Dockerfilest ja loob pildid automaatselt. Dockeri pilt on kihiline failisüsteem ja koosneb mitmest kirjutuskaitstud kihist ning iga Dockeri pildi kiht tähistab Dockerfaili juhiseid. Kujutise loomiseks Dockerfile abil toimige järgmiselt.

Looge Dockerfile, mis täpsustab meie rakenduse konfiguratsiooni.

# sudo vim Dockerfile

Märkus – faili nimi peaks olema Dockerfail pealinnaga “D“.

Ubuntust: 16.04
HOOLDUS [e-posti aadress on kaitstud]
RUN apt-get värskendus
KÄIVITAKE installima-installin – minu mysql
CMD kaja "Minu esimene pilt on loodud."

Vaatame mõnda olulist märksõna, mida Dockerfile’is kasutatakse

 • Me saame kasutada # sümbolid, et lisada kommentaar Dockerfaili
 • FROM”Märksõna määratleb kasutatava baaspildi.
 • HOOLDUS”On inimene, kes kavatseb seda pilti säilitada.
 • JOOKS”Märksõna kasutatakse pildi jaoks antud juhiste käivitamiseks. Meie puhul värskendage esmalt süsteemi ja installige siis MySQL.
 • CMD”Märksõna kasutatakse käsu täitmiseks pärast konteineri käivitamist.
 • KOOPIA”Saab märksõna faili kopeerimiseks meie host OS-ist dokkuri konteinerisse kopeerida.
 • Märksõna „EXPOSE” kasutatakse pordi numbri määramiseks, milleni konteiner töötab.

Meie Dockeri pildi loomiseks käivitage allpool olev käsk

Süntaks:

doki ehituse -t / repo-nimi .

# doki ehitamine -t asadali08537 / esimene repo .

Ülalolevas käsus on pildi nimi ja “.”Täpsustab praeguse töökataloogi. See näitab Dockerit dokkimisfaili praeguse kataloogi otsimiseks. “-t”Kasutatakse pildi sildistamiseks. Võime näha väljundit, mis on sarnane:

Doki pildi üles ehitamine

Proovime nüüd meie pilti, käivitades selle doki käsuga Run.

doki käitus asadali08527 / esimene repo

Ülaltoodud käsu täitmisel palutakse teie Dockeri pildil MySQL kõigi vajalike värskendustega teie arvutisse edukalt installida ja lõpuks kuvatakse ka kajasõnum.

Kujutise lükkamine

Kui meie pilt on edukalt loodud ja see töötab, saame selle lükata käsuga Docker Hub.

doki push asadali08527 / esimene repo

lükake dokkuri pilti

Kujutiste silte ja olekut saame kontrollida Docker Hubis, mis näeb välja midagi sellist.

Docker Hubi ekraanipilt pärast pildi lükkamist

Mis on doki serditud pildid??

Need on ametlikud pildid, mille on saatnud müüjad või kaasautorid. Kujutist saab Docker Hubi kinnitada ainult siis, kui selle sisu vastab Docker Hubi esitatud reeglitele, standarditele ja seadustele. Lühidalt, see pilt peab läbima teatud baastaseme testid.

Docker Hub pakub järgmist inspectDockerImage tööriist, mille kaudu müüja saab ise pilte ja pistikprogramme kinnitada (tavaliselt müüja või kaasautor avaldab nende pistikprogrammid mahtude ja võrkude logimiseks).

Märge –

Meie pildi dokkidena sertifitseeritud kujul avaldamiseks peame kõigepealt oma pildid ja pistikprogrammi ise sertifitseerima ja testima inspectDockerImage kui oleme edukalt sertifitseerinud ja testinud, kinnitab Docker Hub selle esitamise korral selle esitamise. Kui meie sisu nõuab sertifitseerimata keskkonda, ei saa seda mingil juhul sertifitseerituna avaldada.

Populaarsed pildid saidil DockerHub

Kukerdatud on palju ja optimeeritud pilte saab kasutada ka Docker Hubis.

Nende piltide populaarsus sõltub mitmesugustest teguritest, näiteks tõmbejõud, kohalolek turul, hinnangud, rahulolu skoor jms. Kõige populaarsemate hoidlate üksikasjaliku loendi jaoks navigeerige Docker Hub veebisait. Kujutise kasutamine sõltub ka OS-ist ja selle arhitektuurist. Kui me teame, et tõmmatud pilte kasutatakse selle OS-i ja selle arhitektuuri jaoks, peame enne pildi tõmbamist kaaluma allpool peamisi tegureid.

 • Otsige siltide abil konkreetset versiooni (enamasti uusimaid).
 • Valige see, millel on maksimaalne allalaadimiste arv ja tärnid.
 • Kontrollige selle värskendusi (millal seda viimati värskendati).
 • Kui võimalik, kontrollige selle tüüpi, kas kinnitatud väljaandja või ametlik (Dockeri serditud).

Veebihookid

Veebihook on veebis tagasihelistamine, mis töötab sündmustega ja see on viis rakenduse jaoks reaalajas teabe edastamiseks teisele rakendusele. Tänapäeval pakub peaaegu iga rakendus veebihoki võimalust ja seetõttu on ka Docker Hubil see funktsioon olemas.

See on HTTP-push API, mille käivitavad kasutaja määratud sündmused. Saame kasutada dokis oleva veebihooki, et teatada rakendusest või teenusest, mis kasutab asjaomaseid pilte. Üldiselt konfigureerime dokiga veebihookid sündmuste kogumiks, nii et uute piltide üleslaadimine käivitab allalaaditud testjuhtumite käivitamiseks testimisrakendused.

Kui testi tulemus on edukas, käivitab see uue sündmuse, milleks on konteineri juurutamine, ja kui juurutamine on edukalt tehtud, käivitab see muid sündmusi seni tehtud muudatuste logimiseks..

Järeldus

Usun, et teil on nüüd Docker Hubist ja piltide otsimiseks, loomiseks ja edasikandmiseks õiglane arusaam. Pidage meeles, et avalike piltide lükkamisel on see kõigile nähtav.

Kui mitte, siis juba tutvuge selle Dockeri installijuhendiga.

Sildid:

 • Dokk

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map