Docker vs virtuaalne masin – erinevuste mõistmine

Üks Dockeri kohta sagedamini esitatavaid küsimusi on see, kuidas see erineb VM-ist (virtuaalne masin).


Pilveinfrastruktuuri osas on virtuaalne masin olnud paljude selle eeliste jaoks tavapärane standard. Mis aga juhtuks, kui teil oleks alternatiiv virtuaalsele masinale, mis oleks kergem, ökonoomsem ja mastaapsem. Täpselt see on Docker.

Docker on konteineripõhine tehnoloogia, mis võimaldab teil arendada hajutatud rakendusi. Selles blogipostituses selgitan erinevusi virtuaalsete masinate ja Dockeri konteinerite vahel.

Mis on virtuaalne masin?

Virtuaalne masin on süsteem, mis toimib täpselt nagu arvuti.

Lihtsamalt öeldes võimaldab see käitada seda, mis paistab olevat paljudes riistvaralistes eraldi arvutites, st ühes arvutis. Iga virtuaalne masin vajab selle aluseks olevat opsüsteemi ja seejärel riistvara virtualiseeritakse.

Mis on dokker?

Docker on tööriist, mis kasutab konteinereid rakenduste loomise, juurutamise ja käitamise hõlpsamaks muutmiseks. See seob rakenduse ja selle sõltuvused konteineri sees.

Õppiv dokk on lihtne!

Dokk vs VM

Nüüd ütlen teile dokkide konteinerite ja virtuaalsete masinate olulisi erinevusi. Olulised erinevused on nende opsüsteemi tugi, turvalisus, kaasaskantavus ja jõudlus.

Arutlegem siis kõiki neid termineid ükshaaval.

Operatsioonisüsteemi tugi

Traditsiooniline vs uus gen

Virtuaalse masina ja Dockeri konteineri operatsioonisüsteemi tugi on väga erinev. Ülalolevalt pildilt näete, et igas virtuaalses masinas on külalisoperatsioonisüsteem hosti opsüsteemi kohal, mis muudab virtuaalmasinate raskeks. Teisest küljest jagavad Dockeri konteinerid hosti opsüsteemi ja seetõttu on need kerged.

Host operatsioonisüsteemi jagamine konteinerite vahel muudab need väga kergeks ja aitab neil paari sekundiga alglaadida. Seega on konteinerisüsteemi haldamiseks vajalik kulutus virtuaalsete masinate omaga võrreldes väga madal.

Doki konteinerid sobivad olukordades, kus soovite ühe opsüsteemi kerneli kaudu käivitada mitu rakendust. Kuid kui teil on rakendusi või servereid, mis peavad töötama erinevatel opsüsteemi maitsetel, siis on vaja virtuaalseid masinaid.

Turvalisus

Virtuaalarvuti ei jaga operatsioonisüsteemi ja hostituuma on tugev eraldatud. Seega on nad konteineritega võrreldes kindlamad. Konteineris on palju turvariske ja haavatavusi, kuna konteineritel on jagatud hostituuma.

Kuna doki ressursid on jagatud, mitte nimeruumi, saab ründaja kasutada kõiki klastri konteinereid, kui tal on juurdepääs isegi ühele konteinerile. Virtuaalses masinas ei saa te ressurssidele otsest juurdepääsu ja hüperviisor on selleks, et piirata ressursside kasutamist VM-is.

Teisaldatavus

Dockeri konteinerid on hõlpsasti teisaldatavad, kuna neil pole eraldi opsüsteeme. Konteineri saab teisaldada teise OS-i ja see võib kohe käivituda. Teisest küljest on virtuaalsetel masinatel eraldi OS, nii et virtuaalse masina teisaldamine on konteineritega võrreldes keeruline ja ka virtuaalse masina teisaldamine võtab selle suuruse tõttu palju aega.

Arenduseesmärkidel, kus rakendusi tuleb arendada ja katsetada erinevatel platvormidel, on Dockeri konteinerid ideaalne valik.

Etendus

Virtuaalsete masinate ja Dockeri konteinerite võrdlemine poleks õiglane, kuna neid mõlemat kasutatakse erinevatel eesmärkidel. Kuid doki kerge arhitektuur ja vähem ressursimahukas funktsioon teeb sellest parema valiku kui virtuaalne masin. Selle tulemusel saavad konteinerid virtuaalsete masinate omadega väga kiiresti käivituda ja ressursikasutus varieerub sõltuvalt nende koormusest või liiklusest.

Erinevalt virtuaalsete masinate juhtumist ei ole tarvis ressursse alaliselt konteineritesse eraldada. Konteinerite mõõtmete suurendamine ja paljundamine on võrreldes virtuaalsete masinatega samuti lihtne ülesanne, kuna neisse pole vaja opsüsteemi installida..

Järeldus

Siin on tabel, milles tehakse järeldused virtuaalse masina ja Dockeri konteinerite erinevuste kohta.

Virtuaalne masinDoki konteiner
Riistvarataseme protsesside eraldamineOS-i protsessi eraldamine
Igal VM-l on eraldi OSIga konteiner saab OS-i jagada
Saabub mõne minutigaSaabub sekunditega
VM-e on vähe GB-sidMahutid on kerged (KB / MB)
Valmis VM-e on keeruline leidaEelnevalt ehitatud dokkimismahutid on hõlpsasti kättesaadavad
VM-id saavad hõlpsalt uude hostisse liikudaKonteinerid hävitatakse ja luuakse uuesti, mitte ei kolita
VM-i loomine võtab suhteliselt kauem aegaMahuteid saab luua sekunditega
Rohkem ressursikasutustVähem ressursikasutus

Sildid:

  • Dokk

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map