7 avatud lähtekoodiga veebiserverid väikestele kuni suurtele saitidele

Oleme esimese veebiserveri väljaandmisest kaugele jõudnud. Nüüd on nii palju põnevamaid võimalusi.


Erinevatel projektidel on erinevad vajadused, kuid avatud lähtekoodiga veebiserveri osakond oli enam-vähem monopol. Pikka aega olid Apache ainsad võimalused ja suurte koormatega ümberkäimine oli tagaküljel valus. Õnneks on ajad muutunud ja erivajaduste jaoks on tekkinud uued lahendused.

Vaatame siis mõnda parimat ja kõige populaarsemat avatud lähtekoodiga veebiserverit, mis täna saadaval on.

Apache

See on peaaegu veebis sünonüüm ja omab siiski enamikku veebisaite maailmas.

Apache domineerimise põhjus on kolm: avatud litsents, varajane sisenemine (see asi vabastati juba 1995. aastal!) Ja PHP lihtne juurutamine. Viimane punkt sai võimalikuks mooduli mod_php kaudu, mis tähendas, et Apache installimine oli kõik, mida peate tegema PHP-ga arendamiseks.

Siit saate teada, mis teeb Apache suurepärane:

 • Saadaval kõikidel platvormidel – Linux, Windows, MacOS ja muud platvormid.
 • See on kogu CPaneli jagatud hostimise vaikeserver, muutes saitide seadistamise ja muutmise vaevatuks.
 • Tons funktsionaalsust, mida pakutakse suure tootekogu kaudu moodulid. Ükskõik kui hämarad teie vajadused ka poleks, on Apache jaoks kindlasti olemas olemasolev moodul.
 • Kataloogidevaheline konfigureerimine .htaccess-failide kaudu.
 • HTTP / 2, pakkimise, staatiliste failide ja koormuse tasakaalustamise tugi.
 • MPM ja FastCGI režiimid suure samaaegsuse tagamiseks.
 • Lihtne skriptimine läbi Lua.

Kas Apache on teie jaoks?

Ühesõnaga jah. Oli aeg, mil Nginx (mida käsitleme järgmisena) startis selle suure jõudluse tõttu, kuid Apache sattus pärast selle 2.2 väljaandmist järele. Nagu ka kõigil varajastel turule sisenejatel, võttis Nginx palju tähelepanu, nii et võite tema võimete (kehtetut) kriitikat kohata.

Nginx

Kui teile meeldib juua „kool-aid“ purskkaevust (või kui olete poliitiliselt korrektne, jälgige „uusimaid“ arenguid), on tõenäoline, et olete kuulnud Nginx (hääldatakse nagu “mootor-x”, mis oli nime mõte). See lasti 2002. aastal välja projektiga, mille autoriks oli vene insener, kes oli tüdinenud praeguste lahenduste suutmatusest võita CK10 probleem (põhimõtteliselt tuhandete samaaegsete ühenduste käsitlemine).

Kui Nginx välja tuli, tegi see nii suure pritsme, et inimesed liikusid Apache’ist lihtsalt eemale ega vaadanud enam kunagi tagasi. Ja trend jätkub täna. Kui Apache on täna vaieldamatult tasemel, pakkus Nginx hämmastavaid parandusi, mis aitasid tal võita.

 • Asünkroonne arhitektuur suurte koormuste käitlemiseks
 • Klassi parim staatiline failihaldus, koormuse tasakaalustamine ja puhverserveri võimalused.
 • FastCGI vahemällu salvestamine
 • Uwsgi, SCGI ja muude serveriprotokollide tugi koos vahemälluga.
 • Pakkumised, kujutise teisendamine, baitide vahemikud, tükeldatud vastused jne FLV- ja MKV-voogesituse abil.
 • WebSockets, püsivad ja torujuhtmelised ühendused
 • Juurdepääsukontroll, vigade ümbersuunamine jne.

Kokkuvõttes on Nginx võimukas, millel on hunnik funktsioone, mis hoiavad seda kurvis ees. Kuna aluseks olev ettevõte on jätkusuutlik ettevõte, on keerukate projektide jaoks saadaval tasuline tugi ja nõustamine, mis võib mõnele kasulik olla.

Kas Nginx on teie jaoks?

Kui soovite veebirakendusi oma maitse järgi arhitektuurida, on Nginx suur pluss. Lisaks Nginxi kasutamisele statistiliste failide teenindamiseks koos mitme optimeerimisega saate kujundada keerulisi ja hajutatud süsteeme võimsa vahemälu, puhverserveri ja koormuse tasakaalustamisega.

Ja jah – Nginx on HTTP / 2-ga valmis.

Kas olete huvitatud Nginxi õppimisest? Vaadake seda põhikursus.

Caddy

Üks kuumimaid uusi raame, mis tekitavad avatud lähtekoodiga kogukonnas pritsmeid, on hiljuti Caddy.

Mõelge Caddy’le kui Nginxi-laadsele veebiserverile (sarnane süntaks ja kõik), kuid kõik on lihtsakoeliseks kohandatud. Näiteks saab SSL-i integreerimise Let’s Encrypt abil konfigureerida vaid kolmes reas.

Caddy tõmbab palju tähelepanu järgmiselt:

 • HTTPS on vaikimisi lubatud. Jah, SSL-sertifikaatide installimiseks või uuendamiseks ei pea te midagi tegema.
 • Põhifookus on HTTP / 2-l.
 • Pöörab vaikimisi TLS-seansi piletiklahve. See muudab TLS-ühenduse palju turvalisemaks ühenduse haldamise, mis pole tundmatu Heartbleedile.
 • Puuduvad sõltuvused (see on Golangi koostatud binaarne koodibaas, mis ei sõltu ühegi aluseks oleva süsteemi teegist)
 • Vaikimisi teenindab aktiivses kataloogis staatilisi faile!
 • Manustatav – saab kasutada teegina ka teistes programmides

Kas Caddy on teie jaoks?

Kui ihaldate lihtsust ja teid peletavad Apache’i ja Nginxi meeletud konfiguratsioonid, tunneb Caddy värsket õhku. Sellegipoolest töötab see kõige paremini siis, kui olete vaikimisi rahul. Näiteks kui soovite kasutada oma SSL-i pakkujat, omada eraldi kataloogi staatiliste failide jaoks (mis on peaaegu alati nii) jne, siis kaovad eelised ära.

Lighthttpd

Üks valdkond, kus enamus kaasaegseid veebiservereid ebaõnnestub, on ressursikasutus. Lighthttpd oli mõeldud nende probleemide lahendamiseks vähese mälumahuga ja madala protsessoriga keskkondades.

Lighthttpd on üles ehitatud asünkroonsele päringute käsitlemise mudelile ja peegeldab sisuliselt seda, kuidas Nginx töötab. Kuid seal on üks saak – Lighthttpd töötab ühes keermes, nii et kui teil on võimekam masin, siis ignoreerib see teisi protsessori südamikke. Samuti puuduvad Nginxi fännifunktsioonid, näiteks SSL-puhverserver, HTTP / 2 jms.

Kas teie jaoks on Lighthttpd?

Lighthttpd on võimekas ühe keermega veebiserver, mis saab hõlpsalt hakkama mõnesaja taotlusega sekundis ja läheb süsteemiressurssidega endiselt hõlpsaks. Peale selle pole sellel alternatiividega võrreldes palju pakkuda. Ehk siis, kui teil pole vaja kõiki kellasid ja vilet – ja higistate tõesti masinaressursside pärast -, on Lighthttpd väärt uurimist.

MonkeyServer

Vaatamata paaritule nimele Ahv veebiserver on huvitav projekt, mida jätkatakse aktiivselt arendamisel ja toetamisel.

MonkeyServeri peamine atraktsioon on manustatud platvormide tugi. Peaksite serveri ise kompileerima, kuid võite kõik lihtsad välja pigistada ja saada kerge ja kiire veebiserver.

 • Sihtib peamiselt Linuxi, kuid seda toetatakse ka MacOS-is
 • ARM-põhiste protsessorite täielik tugi
 • Toimib suurepäraselt Androidi, Raspberry Pi ja teiste manustatud platvormide korral
 • Minimaalne käitusaeg (100 KB ilma pistikprogrammideta)
 • Toetab IPv6 ja TLS
 • Töötab koos CGI ja FastCGI-ga
 • Põhiline autentimine, turvareeglid jne.

Kas teie jaoks on MonkeyServer?

Kui soovite sihtida manustatud seadmeid, on MonkeyServer üsna vajalik. Sellegipoolest töötab see võrdselt hästi x86 ja x86-64 arhitektuurides ning seda saab kasutada suuremahuliste rakenduste käitamiseks võimsatel masinatel. Sellel on palju aktiivsem ja elavam kogukond kui teistel alternatiivsetel veebiserveritel, nii et te pole kunagi abivajamise korral eksinud.

OpenLiteSpeed

OpenLiteSpeed on ettevõtte veebiserveri avatud lähtekoodiga maitse, mida pakub LiteSpeed ​​Technologies.

OpenLiteSpeedi meeldimiseks on palju põhjuseid:

 • Ühildub Apache mod_rewritega, mis tähendab, et kui teil on palju olemasolevaid Apache-faile, on migreerimine minimaalne valu.
 • Sündmustepõhine arhitektuur Nginxi piirkonnas, mille tulemuseks on kõrge läbilaskevõime.
 • GUI-põhine administraatori liides pakub meeldivat konfigureerimiselamust.
 • Natiivne SAPI PHP jaoks, mille tulemuseks on parem jõudlus.
 • Puhverdamine ja Google PageSpeedInsights on optimeeritud vaikimisi.

Kas teie jaoks on OpenLiteSpeed?

OpenLiteSpeed ​​on WordPressil põhinevate sisupõhiste veebisaitide jaoks palju mõtet, kuna lehe optimeerimine on juba serveri osa. Kuna PHP-põhised koodibaasid ja projektid on PHP jõudlusele viimistletud, saavad sellest tohutult kasu.

Cherokee

Cherokee projekt oli arendaja isiklik sügelus, mis on kasvanud korralikuks veebiserveri platvormiks. Kuigi sellel pole tipptasemel funktsioone, nagu Nginxi omad, pakub see hõlpsat, lõbusat ja toimivat alternatiivi tavapärastele veebiserveritele..

Cherokee jaoks on suurim võit lihtsus – serveri konfigureerimiseks pole vaja käsurida higi murda. Sõbralik veebipõhine liides on komplekteeritud ja seda on rõõm kasutada nende jaoks, kes eelistavad asjade käigule viimise ja klõpsamise meetodit.

Allikas: Linode

Kuigi Cherokee ei ole eriti aktiivselt arenenud, on see siiski heaks panuseks enamiku igapäevaste projektide jaoks. Kontrollige seda!

Järeldus

Ilma veebiserveriteta poleks elul tähendust ja õnneks on meil praegu palju valida. Mis on teie lemmik avatud lähtekoodiga veebiserver? Kui arvate, et jäin loendis olulisest sisest ilma, palun andke mulle kommentaarides teada ja lisan selle hea meelega! ��

Sildid:

 • Avatud lähtekoodiga

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map