5 peamist avatud lähtekoodiga tööriista OpenStack Serveri haldamiseks

Nende avatud lähtekoodiga tööriistade abil saate OpenStacki tõhusalt hallata.


Pilvemaailmas on peamine eesmärk automatiseerida kõik, kui tundub, et pilveteenused on tellitavad. Tarkvaratootmises töötamine seisneb tavaliselt pidevas juurutamises ja kogu maailmas levitatava keskkonna töötamises, eriti koos tellitavate pilveteenustega.

OpenStack on avatud lähtekoodiga platvorm, mis võimaldab teil ehitada taristuinfrastruktuuri (IaaS) pilve, mis kasutab kauba riistvara. OpenStacki taga olev tehnoloogia koosneb sarnaste projektide jadast, mis tarnivad erinevaid komponente pilve infrastruktuuri lahenduse jaoks. See saab hakkama suure salvestusruumiga ja võrguressurssidega kas andmekeskuses üksiku pilvena või väljaspool avalikku pilve.

OpenStacki pilveinfrastruktuuri haldamiseks peate haldama üksikute pilveteenuste konfiguratsiooni. OpenStacki peamine eelis on see, et see koosneb horisontaalsest skaleeritavusest, mistõttu on ilmne, et aja jooksul pilve kasvatamiseks on vaja lisada võrke ja salvestussüsteeme..

OpenStacki õppimiseks vaadake seda hädavajalik kursus.

Pilve mastaapsuse oluline osa on pilve seadistamiseks ja käitamiseks ning seeläbi suurendamiseks kuluv aja väärtus, samuti tegevuskulude vähendamine. Kõige selle jaoks on vaja automatiseeritud juurutamis- ja konfiguratsiooniinfrastruktuuri, mis hõlmab konfiguratsioonihaldussüsteeme.

OpenStacki pilve installimiseks, haldamiseks ja käitamiseks on saadaval palju avatud lähtekoodiga tööriistu. Kõige olulisem küsimus on, kuidas valida parim.

Kokk

Kokk on suurepärane automatiseerimisraamistik, mis muudab serverite ja rakenduste seadistamise lihtsaks mis tahes reaalsesse, virtuaalsesse või pilvekohta, olenemata infrastruktuuri ulatusest. Chef on toode, mis on keskendunud lihtsalt arendaja kasutajaskonnale. Chef sisaldab kokaraamatuid OpenStacki erinevate eelistustega tegelemiseks.

See kasutab programmeerimiskeelena rubiini ja koosneb otsitavast portaalist, kust saab kogukonna panustatud tehnikaid ja kokaraamatuid. Chef automatiseerib konfiguratsioonide haldamise käsitsemise, jälgides, et süsteemid oleksid õigesti ja järjepidevalt konfigureeritud.

Chefil on agendipõhine arhitektuur, mis hõlmab klienti igal VM-il või serveripaigal, samal ajal kui teda juhib keskne peaagent. Samuti pakub peakokk laialdast tuge rohkete kokaraamatute ja dokumentatsiooni näol. Selle funktsioonide hulka kuuluvad:

 • Kasutage lihtsate administratiivsete ülesannete jaoks lihtsaid deklaratiivseid määratlusi.
 • Seadistage erinevaid pilvepõhiseid SaaS-teenuseid ja integreerige pilveteenuse pakkumise API-sid
 • See kujutab endast ühte protsessi kohapealsete ja pilvevalduste haldamiseks.
 • muudab infrastruktuuri väga paindlikuks, muudetavaks ja täpselt kontrollitavaks
 • Tagab järjepidevad konfiguratsioonid kogu arenduse elutsükli vältel
 • Konfiguratsiooni triivi automaatne korrigeerimine
 • See koosneb Chef Development Kitist, millel on usaldusväärsed testimisriistad infrastruktuuri muudatuste kinnitamiseks

See IT automatiseerimise ja konfigureerimise tööriist sobib hästi arenduskesksete taristuprojektide jaoks. See pakub konfiguratsioonihaldust ja paljusid infrastruktuurihaldusülesandeid, kasutades Retsepte.

Võimalik

Võimalik on infrastruktuuri automatiseerimise tööriist, mis toetab süsteemide konfigureerimist, tarkvara juurutamist ja keerukamate IT-intensiivsete toimingute seadistamist, näiteks järjepidev juurutamine ja null seisakuid värskenduste installimisel. Võimalikke OpenStacki mooduleid saab kasutada igasuguste pilvetoimingute haldamiseks.

Võimalik on kaugemale kui lihtne juurutamine.

Võimalikud peamised eesmärgid on lihtsus ja kasutusmugavus. Lisaks keskendub see märkimisväärselt turvalisusele ja usaldusväärsusele. Ansible pakub võimsaid tööriistu OpenStacki seadistamiseks ja haldamiseks – rakenduste ja tööde varustamiseks, seadistamiseks ja juurutamiseks pilve peal.

See põhineb lihtsal, agendita arhitektuuril, nii et enne installimist pole vaja VM-e ega tööjaamu konfigureerida. Tavaline saab nendega tavaliselt käsurida kaudu töötada. Selle funktsioonide hulka kuuluvad:

 • See pakub lihtsaid lahendusi kõikidele konfiguratsioonihaldusküsimustele.
 • Võimaldab usaldusväärset ja korduvat IT-infrastruktuuri konfigureerimist
 • See on loodud administraatoritele ja arendajatele hõlpsasti õpitavaks.
 • Pakub süsteemiadministraatoritele juhtimiskeelt, mis kasutab mooduleid või rutiine, et toota sõlmedes igasuguseid ülesandeid. Kõige turvalisem kaugkonfiguratsiooni haldussüsteem
 • See koosneb 1300+ moodulist koos aktiivse kogukonnaga, kes toetab ja arendab.

Kütus

Kütus on GUI-põhine tööriist süsteemiadministraatoritele OpenStack Cloud seadistamiseks ja haldamiseks. Fuel on eelnev OpenStacki projekt, mis keskendub OpenStacki ja paljude muude tootjate võimaluste juurutamise ja testimise automatiseerimisele.

Kütus tuvastab automaatselt kõik võrku ühendatud virtuaalsed sõlmed. See koosneb mitmest eraldi komponendist. Mõningaid komponente saab ilma muudatusteta taaskasutada ka kütusest eraldi ja mõnel on vaja teha vähe muudatusi. Järgnevalt on toodud mõned selle omadused.

 • See teostab juurutusjärgseid kontrolle ja ka teste OpenStack Cloud kasutuselevõtu valideerimiseks.
 • See võib kerida ja hallata mitut OpenStacki klastrit
 • See sisaldab tuge CentOS-i ja Ubuntu jaoks
 • See aitab sysadminil jälgida reaalajas logisid OpenStack Cloud GUI kaudu.

Nukk

Nukk on deklareeritav keel tellitavate Openstacki konfigureerimise ja versioonihalduse jaoks vajalike pakettide „kirjuta üks kord juurutage mitu” jaoks. Nukk võetakse kasutusele kliendi / serveri seadistuses või serverita režiimis, kus kliendid küsitlevad perioodiliselt serverit vajaliku oleku kohta ja edastavad serverile oleku kirjed.

Nukuga saab sõlme planeerida, uuendada ja hallata kogu nende elutsükli vältel. Kõik moodulid ja konfiguratsioonid on toodetud nukule spetsiifilises keeles, mis põhineb rubiinil või rubiinil endal, ning seetõttu vajavad nad süsteemihaldusoskuste laiendamiseks programmilisi teadmisi. See hõlmab veebi kasutajaliidest ja aruandlustööriistu.

Puppet Enterprise võimaldab sõlmede reaalajas haldamist, kasutades peaserverites olevaid eelehitatud mooduleid. Aruandlusriistad on täielikult välja töötatud, pakkudes põhjalikke üksikasju agentide toimivuse ja tehtud muudatuste kohta. Selle funktsioonide hulka kuuluvad:

 • See toetab täismõõdulist automatiseerimist koos konkreetsete aruandluse ja vastavuse teguritega.
 • Sellel on Forge’i integratsioonid ja moodulid
 • Muutes paigalduse ja värskendamise stressivabaks.
 • Loob reguleeritud standarditele vastavaks karastatud algkonfiguratsioonid
 • Automatiseerige ja jõustage plaastrihaldust ning vähendage võimalikke haavatavusi.

Kompass

Kompass on OpenStacki automaatseks juurutamiseks ja haldamiseks.

See vähendab keerukust, haldab aega ja kontrollib igasuguseid vigu andmekeskuse serveri halduses. See toetab serveri kogumi alglaadimist, mis on korrelatsioonis paljaste metallsõlmede pilveplatvormidega.

Kompass abistab süsteemiadministraatoreid riistvara määramisel, operatsioonisüsteemi ja hüpervisti juurutamisel ning pakub ka põhjalikku konfiguratsioonihaldust. Veel mõned funktsioonid, nagu allpool.

 • Võimaldab metaandmete kaudu rakendada erinevaid konfiguratsioonimaitseid.
 • Aitab infrastruktuuri alglaadimise ettevalmistamisel ja pakub operaatoritele ka selle jaoks programmeeritavust.
 • Rakendab laiendamise mitmete tööriistade OpenStacki klastri konfiguratsiooni assimilatsiooni abil.
 • Kompassi tuum sulandub paljude muude ressursside leidmise, OS-i kavandamise ja paketi juurutamise tööriistadega.

Järeldus

Peaksite kõik tööriistad otsast peale kontrollima ja testima, et veenduda, milline neist vastab teie nõuetele. Kui tegemist on OpenStack, installimise ja seadistamise peavalu vähendamiseks on piisavalt tööriistu ja tehnikaid; Kui kaalute privaatse pilve seadistamist, soovitan kasutada Fuel või Ansible. Samuti meeldib teile lugeda 8 pilveobjektide salvestusruumi, et avalikku teavet säilitada & Privaatsed andmed.

Sildid:

 • Avatud lähtekoodiga

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map