3 kriitiliste veebirakenduste probleemide tõrkeotsingu abivahendid

Rakenduse tõrkeotsing võib olla pettumust valmistav, kui teil pole tööriistu ja teadmisi toote kohta. Kui olete vahetarkvara, tugiteenuste pakkuja ja analüütik, peate sageli tegelema tootmisprobleemide tõrkeotsinguga.


Seal on palju tasuta tööriistu, mis kiirendavad Interneti-põhiste rakenduste tõrkeotsingut ja vähendavad nende lahendamiseks kuluvat aega.

Alustame sellega ja vaatame, milline neist on teile kasulik.

Aeglaselt laaditav veebisait / rakendus

Tõenäoliselt on kõige kuulsam probleem, kui töötate Interneti-põhiste rakenduste tugiteenuste valdkonnas, mõne kasutaja jaoks või mõnest asukohast rakenduse aeglane.

Kui see juhtub kõigi kasutajatega, siis teate, et tegemist on tõsise probleemiga ja peate võib-olla istuma koos arendajatega ja analüüsima oma infrastruktuuri, koodi ja seda optimeerima. Kui see on mõeldud mõnele kasutajale või on pärit mõnest asukohast, siis see võib nii olla masendav.

Ütleme; saate kaebuse, et Hiinast pärit kasutajal on rakenduste laadimisel probleem. Kuid kui oma otsa kontrollida, laadib see kõik normaalselt.

Kuidas sa sellega hakkama saad?

Kui teil on selles asukohas meeskond, siis võite selle teema edastada oma kolleegile, kui aga mitte, siis järgmiste tööriistade abil saate kontrollida, kui palju aega kulub erinevatesse maailma paikadesse laadimiseks..

GTMetrix – saate testida Dallases, Hongkongis, Londonis, Mumbais, Brasiilias ja Vancouveris, kasutades Chrome’i või Firefoxi.

Veebilehe test – lehe laadimisaja test enam kui 60 asukohast mitme brauseriga, näiteks IE, Chrome, Firefox, Android jne.

Dotcom-Monitor – saab Chrome’i, IE, Firefoxi, Safari, Androidi või Blackberry abil testida kuni 24 asukohta.

Veel on seitse, mida ma siin mainisin.

Brauseri ühilduvuse probleem

Arvestades brauserite, kaasaegsete seadmete ja tehnoloogiate arvu suurenemist, ei saa te olla 100% kindel, et see töötab kõigis operatsioonisüsteemides / brauserites. Kui teie rakendust toetatakse platvormideüleselt, võite oodata järgmisi probleeme:

 • Teatud funktsioonid ei toimi konkreetses brauseris korralikult
 • Leht purunes kindla versiooni korral
 • Ei laadita nii, nagu peaks

Selle probleemi uurimiseks paljundamiseks peavad teil olema brauseri versioonid, mis tegelikult ei pruugi nii olla.

Kuid ärge muretsege, lahendus on olemas. Võite kasutada järgmisi võrgutööriistu, mis pakuvad teile virtuaalset brauserit, et saaksite edasisi tõrkeotsinguid teha.

DNS-i IP, asukoha ja paljundamise leidmine

DNS-iga seotud probleem on alati huvitav ja ilma vajalike tööriistade teadmata võib olla aeganõudev. Globaalse rakenduse toetamine on alati keeruline, eriti kui eeldate, et teie veebisait on saadaval paljudes seadmetes, riikides, võrkudes.

Võite kuulda järgmisi teemasid:

 • Veebilehel kuvatakse vanad andmed
 • Veebisaiti ei saa kuvada
 • URL-i ei leitud

Probleem võib olla tingitud mitmesugustest põhjustest ja uurimise alustamiseks soovite kontrollida järgmist.

DNS-i IP kontrollimine

Võite paluda kasutajal kontrollida DNS IP-d nslookup või ping abil; kui see on aga nende võrgus keelatud, saate kasutada järgmisi võrgutööriistu.

DNS-i jälgimine – kontrollige viivitamatult lahendavat IP-d

NsLookup – teostage nslookup veebis

Traceroute – väga mugav kontrollida, kuidas taotlus sihtkohta suundub

IP-asukoha leidmine

Kui kasutate CDN veebi kiirendamiseks lahendab CDN-teenuse pakkuja teie DNS-i mitme IP-le vastavalt päringu päritolule. Võib juhtuda, et kasutaja ütleb aeglase laadimisega rakenduse ja soovite kontrollida, kas päring laheneb lähimasse võrguasukohta.

IP-asukoht – leidke IP-riik, linn, ISP

IP2asukoht – veel üks veebitööriist, mis seda tööd teeb

DNS-i levitamine

DNS-i muudatuste globaalne kajastamine võib võtta kuni 24 tundi. Kui teil on probleeme, näiteks muudatused ei kajastu konkreetses asukohas, aitab järgmine tööriist teil kontrollida, millist IP-d teie domeen lahendab.

Mis on minu DNS – kiireim viis oma domeeni lahendava IP-i kontrollimiseks USA-st, Euroopast, Indiast, Hiinast & Austraalia.

Kontrollige DNS-i – leida IP-d enam kui 50 asukohast kogu maailmas.

Loodetavasti aitavad ülaltoodud tööriistad teid Interneti-põhiste veebirakenduste tõrkeotsingul.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map