10 turvalist failijagamisteenust andmete privaatseks saatmiseks

Interneti laiem kättesaadavus ja kasutamine toob lauale mugavuse, kuid tervitab ka erinevat laadi ohte.


Võib-olla kuulsite turvarikkumisi ja kaotusi aeg-ajalt seal, kus ettevõtted ja inimesed peavad Interneti haavatavuse tõttu kandma tohutuid kaotusi. Küberkurjategijad ootavad seal rünnakut nagu kullid, kui nad leiavad nõrgad kohad.

Tänapäeva ettevõtted peavad suuri faile digitaalselt jagama ja seda tehes on alati turvalisuse oht, kui seda ei tehta turvaliste kanalite kaudu. Kuid mitte kõik ettevõtted ei mõista olukorra tõsidust selles osas, kui habras on Internet, kuni nad seda raskelt selgeks õpivad.

Vastavalt statistika, 2019. aasta keskpaigas toimunud andmete rikkumise tõttu paljastati maailmas üle 4 miljardi kirje. Seetõttu suunavad sellised eeskirjad nagu PCI andmeturbe standard ja HIPAA organisatsioone, pakkudes raamistikku nende tundliku teabe säilitamiseks, käitlemiseks ja kaitsmiseks.

Miks saata faile turvalise kanali kaudu?

10 turvalist failijagamisteenust andmete privaatseks saatmiseks

Kujutage ette, et teie klient soovib kiiresti teie tulemusi näha, kuid ta asub teie kohast miili kaugusel. Digitaalseks muutmine on teile praegu parim viis. Kui faili suurus on liiga suur või tundliku iseloomuga, kas riskiksite seda ikkagi e-postiga saata?

Kuidas saate olla kindel selle konfidentsiaalsuses??

Üks viis selle saavutamiseks on failide jagamise teenuste kasutamine. Selle eelised on järgmised:

Suurus pole probleem

Ettevõtetel on lõputult andmeid ja faile alates graafikast, video-, heli-, esitlusdokumentidest, arvutustabelitest ja muust. Need failid võivad olla suured ja e-postiga nende saatmine tundub masendav.

Tänu kaasaegsetele failijagamisteenustele, kus faili suurus pole vaevalt probleem. Mitme gigabaidise suurusega faile saate hõlpsalt probleemideta saata. Võite kasutada nende tasuta või tasulist versiooni vastavalt oma nõudmistele, kuid nende puhul võivad kehtida suurusepiirangud, samas kui nende tasulised versioonid ei.

Turvatekk

Andmeturvalisusest on suurenenud küberkuritegude tõttu muutunud oluliseks aspektiks kui kunagi varem. Seega on teie intellektuaalomandi, ärisaladuste, turundusplaanide, ülitundliku teabe, finantsteabe jms kaitsmiseks teie käsutuses failide jagamise teenused.

Põhjuseks on see, et need aitavad vähendada andmerikkumisega seotud tõenäosust toimuvate failide korraliku krüptimise ja mõlema osapoole vahelise paroolikaitse abil. Samuti saavad nad autentimise ja autoriseerimise kaudu pakkuda teie mobiilseadmetele täiendavaid turbetasemeid.

Rajarekord

Failijagamisteenuste kasutamise eeliseks on ka see, et saate pidada arvestust kõigi jagatud andmete kohta, sealhulgas kuupäeva ja kellaajaga, kellele see saadeti, kui suur oli jagatud fail, kas see õnnestus või mitte, ja nii edasi.

Failijagamisteenused pakuvad kasulikku andmeauditit inimestele, kes töötavad erinevates ajavööndites ja asukohtades. Kõik, kes on sünkroonis ülejäänud meeskonnaga, kellel on juurdepääs failijagamisteenusele, näevad sinna sisestatud kirjeid, et anda ühtne jagamiskogemus.

Kiirem edastamine

Failide ühiskasutus turvalise failijagamisteenuse abil on usaldusväärne ja kiire protsess. Saate jagada erinevat tüüpi faile, näiteks graafikat, videot, heli jne, hoolimata sellest, kas need on suured või väikesed. Saate neid faile suhteliselt kiiremini oma kolleegide või klientidega jagada.

Selle tulemusel kiireneb ka töö üldine kiirus, võimaldades sellega seotud vigu vähem. Nii saate säästa aega muude oluliste ülesannete täitmiseks.

Uurime privaatseid failijagamislahendusi.

SibulShare

SibulShare on üks parimatest failijagamisteenustest, mis võimaldab teie faile Toroni võrgu kaudu anonüümselt ja turvalisusega jagada. See on avatud lähtekoodiga platvorm, kus luuakse sibula-aadress ja inimesed saavad seda aadressi külastada Tor-brauseri kaudu, et pääseda juurde andmetele, mida soovite jagada.

Erinevalt teistest teenustest, näiteks Google Drive või e-post, ei anna te OnionShare’i kasutamisel ettevõttele juurdepääsu oma failidele. Kuni jagate anonüümset veebiaadressi turvaliselt, pääsete nii teie kui ka inimene, kellega faili jagate, ainult andmetele.

Lufi

Lufi on failimajutusplatvorm, mis võimaldab teil oma faile hõlpsalt jagada. Kui laadite faile Lufi eksemplaris, krüptitakse need enne serverisse üleslaadimist. Seega ei saa serveri administraator failide sisu vaadata, vaid näeb faili nime, suurust ja tüüpi, näiteks videot, heli, teksti ja nii edasi.

Failide jagamiseks selle hostimistarkvara kaudu ei pea te ennast registreerima. Failide jagamisel salvestab see siiski teie IP-aadressi juriidilistel põhjustel, mis on tavaline juhtum.

KeyBase

Kui asi puudutab turvalisust, KeyBase peetakse üheks parimaks failijagamis- ja sõnumsideplatvormiks. See kindlustab teie failid otsast lõpuni krüptimisega, mis tagab, et saadate failid õigele isikule. Avaliku võtme krüptograafia abil jäävad kõik teie kirjad privaatseks ja serveri administraator ei saa isegi ühtegi teie vestlust lugeda.

See platvorm on täiesti ohutu mitte ainult ettevõtetele, vaid ka peredele. Lisaks saate luua ühenduse erinevate kogukondadega, nagu Reddit, Twitter jne. See on saadaval Windowsi, Linuxi, macOS-i ja isegi iOS-i ning Androidi jaoks.

Dash

Dash aitab faili või teksti saatmisel või vastuvõtmisel brauseri kaudu kahe seadme vahel. See ei eelda, et peate selle liidesel registreerima või sisse logima. Kõik failid, mida Datashi kaudu jagate, on turvalised, kuna need võimendavad 1024-bitise avaliku või privaatvõtme abil krüptimist otsast lõpuni..

Enne failide saatmist krüpteerib Datash andmed adressaadi avaliku võtmega. Selle tulemusel tagab see, et failid saadetakse soovitud sihtkohta. Failide saatmiseks,

 • Külastage dath.co ja laske adressaadil sama teha
 • Sisestage tekst või valige failid, mida soovite jagada
 • Saaja ID genereeritakse adressaadi seadmes; peate selle sisestama.
 • Nüüd alustage failide saatmist, vajutades nuppu „turvaliselt saata”.

Tresorit

Tresorit on täiustatud, kuid tasuta failide jagamise platvorm. Võite isegi oma konfidentsiaalsete failide saatmisel seda usaldada.

Tresorit kasutades saate oma faile ka pärast nende jagamist paremini kontrollida. Turvaline ja usaldusväärne failijagamisplatvorm võimaldab teil jagada faile kuni 5 GB ja pakub teile järgmisi eeliseid:

 • Krüptimine otsast lõpuni
 • Šveitsi privaatsus
 • GDPR-i vastavus
 • Juurdepääs logidele
 • Paroolikaitse
 • Tühista link
 • EL-i serverid

SafeNote

SafeNote on suurepärane võimalus ajutiste failide anonüümseks jagamiseks. See pakub tasuta platvormi, kus privaatsus, lihtsus ja anonüümsus on keskendunud teile usaldusväärse andmete jagamise kogemuse pakkumisele.

Saate oma faile üles laadida, jagada nende linki inimestega, kellele soovite jagada, ja kui nad failid alla laadivad, saate selle kustutada. Lisaks saate failidele määrata ka konkreetse aegumistähtaja, et see saaks automaatselt kustutatud.

Faili üles laadimisel genereerib see turvalise lingi, mida saate selle saajaga kopeerida ja jagada, et ta saaks faile alla laadida ja seejärel faili ise hävitada.

Firefoxi saatmine

Firefoxi saatmine aitab teil oma faile privaatsel ja lihtsal viisil jagada. Selle platvormi abil saate saata faile kuni 1 GB. Kuid kui logite sisse, saate saata faile kuni 2,5 GB. Firefox Send hoiab teie failid enne nende saatmist turvalise otsene krüptimisega.

See loob lingi, mida saate saajaga jagada, ja pärast failide allalaadimist aegub see automaatselt. Seega jäävad teie andmed privaatseks, tagades samal ajal, et need ei jää alatiseks võrku.

ToffeeShare

ToffeeShare on turvalisem ja kiirem failijagamisvõimalus, mis säilitab alati otse marsruudi saatjalt vastuvõtjale. Selle platvormi üks huvitavaid aspekte on see, et saate faile saata ilma piiranguteta sõltuvalt sellest, kui palju teie brauser või seade suudab.

Oma failide terviklikkuse ja privaatsuse väärtustamiseks kasutab ToffeeShare andmeturbe valdkonnas uusimaid tööstusstandardite tavasid. Praegu kasutab see DTLS 1.3 ja teie andmed jäävad krüptituks otsast lõpuni, nii et teie ja adressaat pääsete juurde ainult andmetele.

Pärast andmete jagamist kustutatakse see jäädavalt ja pole enam Internetis saadaval. See kasutab peer-to-peer (P2P) suhtlust seal, kus pole vahe- ega kolmanda osapoole serverit. Seega on kõik teie andmed täiesti turvalised.

WeTransfer

Üks populaarseid failijagamisplatvorme, WeTransfer, on tasuta ja ei vaja registreerimist. See on tuntud oma failide jagamise lihtsuse ja hõlpsuse poolest kogu maailmas.

Failide jagamiseks saate failid valida ja siis peate lihtsalt sisestama nii adressaadi kui ka saatja e-posti aadressid. Kui soovite, saate andmete kohandamiseks või juhisteks, mida võiksite lisada, paremaks tõlgendamiseks saaja jaoks mõeldud sõnumi kohandamiseks..

DocSend

DocSend on turvaline failijagamisplatvorm, mida kõik saavad kasutada. Seda platvormi usaldavad enam kui 12 000 ettevõtet kogu maailmas, sealhulgas Ericsson, Gusto, BuzzFeed ja paljud teised.

Seda platvormi kasutades on teie failide jagamine, haldamine ja jälgimine vaevatu. Faile saate kaitsta isegi e-posti kinnituse ja pääsukoodide abil. Lisaks võite dokumendikontrolli tagasi saamiseks selle juurdepääsu välja lülitada.

Saate faile sujuvalt vaadata mis tahes seadmes, kuna DocSend ühildub brauseriga ja teil pole vaja sisselogimist ega tarkvara installimist.

Järeldus

Turvalise failijagamisteenuse kasutamine võib olla tohutult kasulik nii teie professionaalsetele, sotsiaalsetele kui ka isiklikele püüdlustele. Igaüks, kellel on Interneti-ühendusega arvuti või mobiilseade, saab faile hõlpsalt ja kiiremini vaadata. Niisiis, kõik, mida vajate, on valida turvaline failijagamisteenus ja alustada jagamist kolleegide või klientidega.

Kui peate regulaarselt saatma väiksemaid faile, võiksite kaaluda turvaliste e-posti teenuste kasutamist.

Head jagamist!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map