Sissejuhatus Cloud️ pilveteenuse mudelitesse – PaaS, SaaS, IaaS, FaaS ja palju muud…

Pilveteenuse mudelites kasutatakse palju lühinimesid ja mõnikord võib see olla segane.


Pilvandmetöötlusega alustades on palju asju õppida. Selles artiklis räägin mõnedest populaarsetest pilveteenuste mudelitest, mis on laialt kasutusel ja mida peavad püüdma püüdlevad pilvearhitektid kindlasti teadma.

Kolm pilveteenuse mudelit PaaS, SaaS ja IaaS on kõige olulisemad, seega alustan neist.

PaaS

PaaS tähistab platvormi kui teenust.

Teie pilveteenuse pakkuja annab teile täieliku platvormi kasutamiseks. Kui ütlen, et kasutatav platvorm on täielik, tähendab see, et pakkuja hoolitseb kõigi infrastruktuuri aluseks olevate osade eest. Näiteks hoolitsetakse teie serverite ja virtuaalsete masinate eest, teile antakse mõned eelmääratletud tööriistad, mida saate kasutada oma rakenduste loomiseks.

liigu geekflare

Mõned PaaS-i kasutamise eelised on järgmised.

 • Kiirem arendamine ja kohaletoimetamine
 • Rakenduste loomine / juurutamine lennult
 • Kergesti uuendatav
 • Pakub varundamist, taastamist ja andmete turvalisust
 • Kergesti ligipääsetav mitmest asukohast (mitme meeskonna poolt)

Ex – Rakenduse mootor Google Cloudist.

SaaS

SaaS tähistab tarkvara kui teenust.

See tähendab, et pilveteenuse pakkuja pakub teile teenuse kujul täielikku tarkvara, näiteks servereid, andmebaase ja rakenduskoode.

saas geekflare

Näiteks Gmail, kus vahetate e-kirju, muretsemata taustal toimuva pärast. Peate vaid sisestama oma e-kirja ja see saadetakse kohale või inimesele, kellele soovite selle edastada. Teid ei huvita see, kuidas platvorm töötab, millised on turvaprobleemid, mis juhtub, kui server läheb alla, kuhu hoitakse e-kirju, see pole ükski teie mure.

Teenusepakkujad pakuvad teile terviklikku tarkvara või rakendust teenuse kujul, seetõttu nimetatakse seda arhitektuuri tarkvara kui teenust.

Mõned eelised:

 • Tellitav teenus
 • Sõltumatu platvorm
 • Pole vaja midagi installida
 • Müüja hallatav ressurss
 • Saadaval 24 × 7

Ex – Freshdesk kasutajatoe ja iseteeninduse lahendusena.

IaaS

IaaS tähistab infrastruktuuri kui teenust.

Infrastruktuuri määratlemine teenusena tähendab ainult seda, et teile antakse ainult infrastruktuur, kõik muu on midagi sellist, mille paned soovitud viisil ja siis kasutate. IaaS pakub peale selle andmesalvestuse, virtualiseerimisserverite ja võrgunduse ka arvutusarhitektuuri ja infrastruktuuri.

iaas geekflare

Selgitan seda analoogia abil.

Oletame näiteks, et üürite maja, nüüd annab omanik teile maja ja ütleb, et kasutage seda nii, nagu soovite, ja makske mulle üüri. Nii et maksate maja eest omanikule ja maja sisenedes saate aru, et sellel on ainult voodi ja laud. Peale selle peate panema köögiriistad ja maja seadistama nii, nagu soovite, ja siis võite seda maja edasi kasutada. Põhimõtteliselt olete oma infrastruktuuri seadistamine.

Allpool on toodud mõned olulised IaaS-i omadused:

 • Dünaamiliselt skaleeritav
 • Renditud / litsentseeritud / makske vastavalt vajadusele
 • Mitmel tasemel teenused
 • 100% ressursside saadavus
 • GUI- või CLI-põhine lihtne juurdepääs

Ex – Vultr, Kamatera, AWS, GCP

APIaaS

API-d kui teenust kasutatakse enda kohandatud API-de haldamiseks ja rakenduste ühenduse loomiseks kolmandate osapoolte API-dega, nagu Google map, häälotsingu API jne..

Seda kasutatakse ka API-de dokumenteerimisel, mis kirjeldab kõiki funktsioone ja töötamist API-l. Seda saab meeskonnaga jagada, kasutades seda API-d või kolmanda osapoole API-sid.

API-teenuseid kasutades saab rakendus rääkida taustprogrammis talletatud funktsioonidega.

api kui teenuse geekflare

Ex – Maps, Aviation, SERP

AaaS

AaaS tähistab Analyticsit kui teenust.

See pakub tellimispõhisel mudelil pilve kohal analüütikatarkvara. Ettevõtjatele on muutunud ülioluliseks võimaluseks mööda minna uutest kapitalikuludest ja hõlpsalt uusi äriprotsessinõudeid vastu võtta.

Andmete kohta ülevaate ja suundumuste leidmiseks saate AaaS-i kasutada ennustava analüüsi, andmeanalüüsi ja ärianalüütika jaoks. Selles Big Data ajastul on AaaS päästja. See suudab suurandmetest saadud andmeid puhastada, analüüsida ja salvestada skaleeritaval ja kuluefektiivsel viisil.

Ex – Zoho Analytics

https://www.zohowebstatic.com/sites/default/files/analytics/zblenddata-video.mp4

BaaS

BaaS tähistab taustaprogrammi kui teenust.

Ülalolev pilt on pärit Pilv.

See hoolitseb kõigi rakenduse tagapõhiste teenuste eest ja arendajad saavad keskenduda ainult rakenduse esikülje kirjutamisele ja hooldamisele. See pakub taustateenuseid nagu andmebaasihaldus, kasutajate autentimine, pilvesalvestus, pilves hostimine, tõuketeatised jne.

Kui ma võin tuua näite amazon.com-ist, on see üks populaarseimaid e-kaubanduse veebisaite kogu maailmas. See, mida kasutajana näete, on sõbralik veebisait või rakendus, kuid taustprogrammis toimub palju asju. BaaS saab aidata Amazonil salvestuse, kasutajahalduse, maksete lüüsi, soovitussüsteemi abil, edastada kasutajale uusimate pakkumiste teavitamise ja paljude muude taustafunktsioonide funktsioone..

Ex – hallatud andmebaas DigitalOcexi poolt

Andmed teenusena

Andmed teenusena (mõnikord nimetatakse neid ka DaaS-ks) on teenusemudel, mis pakub eelnevalt koondatud ja eelkalkuleeritud andmeid, mis pakuvad paremat teavet ja saate teha paremaid äriotsuseid. See kasutab pilvi andmesalvestuse, andmete integreerimise andmetöötluse, võrkude abil andmete analüüsimise teenuste pakkumiseks.

Funktsioonid:

 • Vähem seadistusaega
 • Teeside keerukus
 • Minimaalne seisakuaeg
 • Teenuseid / tööriistu hallatakse automaatselt
 • Kuluefektiivne

Ex – MongoDB

DBaaS

DBaaS tähistab andmebaasi kui teenust.

DBaaS-i haldavad avalikud ja privaatsed pilveteenuse pakkujad. See pakub andmebaasi funktsioone teenusena sisemistele / välistele klientidele. Rakenduse arendajad ei tugine andmebaasi kui teenuse kasutamisel andmebaasi haldamiseks andmebaasi administraatoritele.

DBaaS-i kasutamise eelised.

 • Vähendab tegevuskulusid
 • Lihtsam juurutada ja hallata
 • Toetab igas suuruses äri
 • Maksa selle eest, mida kasutad
 • Automatiseerib andmebaasi toiminguid
 • Klastrite seadistamine minutitega
 • Suur kättesaadavus piirkonniti

Ex – Skalegrid MySQL, PostgreSQL, Redis, MongoDB jaoks

DaaS

DaaS tähistab töölauda kui teenust.

Pilve kohal võõrustatavad virtuaalsed töölauad ükskõik kuhu, ükskõik kuhu. See pakub tellimustepõhist mudelit ja on mitme üürnikuga. See parandab andmete turvalisust ja suurendab kaugtootlikkust, kuna pakub teenuseid kõigis geograafilistes piirkondades.

Virtuaalse töölaua infrastruktuuril (VDI) on palju sarnasusi DaaS-iga. Erinevus nende kahe vahel on see, et DaaS-i infrastruktuuri hallatakse üle pilve, samas kui VDI infrastruktuur asub enamasti eeldusel.

Ex – V2 pilv

FaaS

FaaS tähistab funktsiooni kui teenust.

See aitab eemaldada serverite keerukust ja pakub serverivaba arhitektuuri. Saate keskenduda äriloogikale ja kõige taustal hoolitsevad teenusepakkujad – kõik, mida peate koodiarenduse pärast muretsema.

AWS Lambda on näide FaaSist, mille on välja töötanud Amazon. Azure ja GCP toetavad FaaSi ka Azure’i funktsioonide ja Google Cloud funktsioonide kaudu.

Mõned eelised:

 • Eemaldab keerukuse, pakub abstraktsiooni
 • Arveldamine põhineb ainult kasutamisel
 • Kiirem areng
 • Skaleeritav lihtsalt
 • Eeldatav aeg millisekundites

Ex – Pilvetule töötajad

SECaaS

SECaaS tähistab turvalisust kui teenust.

Pilvepõhine turvalisus, kui rakendus või infrastruktuur on turvatud pilvepõhise turvalisuse pakkujaga (CSBP). Turvalisuse kui teenuse lihtne näide on viirusetõrjetarkvara, mida pakub organisatsioon nagu Avast, Norton, McAfee jne..

Muud turvateenused, näiteks ründevaratõrje, tulemüür, sissetungimise testimine, sissetungimise tuvastamine, autentimine, rämpsposti filtreerimine, identiteedi ja juurdepääsuhaldus (IAM) on SECaaS-i osa.

Ex-SUCURI veebirakenduse tulemüüri jaoks

Järeldus

Need olid olulised pilveteenuse mudelid, millega pilvelahendustega töötades sageli kokku puutute. Minge edasi ja proovige mõnda eespool nimetatud pilveteenuse mudelit, kasutades selleks mõnda pilveteenuse pakkujat (AWS, Azure, Google Cloud).

Kui olete pilvandmetöötluses uus, siis tutvuge nende kursustega.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map