4 põhjust, miks peaksite valima teistest Google Cloud

Pilvandmetöötluse päritolu on võimalik jälgida tagasi 1990ndateni kui telekommunikatsiooniettevõtted hõlmasid oma pakkumisse esmakordselt virtuaalseid eravõrke.


Toona oli mõiste “pilv”Osutas teenusepakkuja ja lõppkasutaja vahelisele arvutusruumile.

Tõeline revolutsioon pilvandmetöötluse valdkonnas saabus 1999. aastal, kui Salesforce.com pildile sisenes. Nagu täna teame, peetakse pilvandmetöötluse pioneeriks Salesforce.com.

See oli Salesforce tarnitud ettevõtte rakendused lõppkasutajatele Interneti kaudu.

Varsti pärast Salesforce.com, Amazon käivitas oma veebipõhised jaemüügiteenused 2002. aastal. See pakkus hulgaliselt pilvepõhiseid teenuseid, nagu salvestus ja arvutamine.

Google hüppas pilve ribavankrile 2008. aastal, kui see turule toodi Google App Engine. Just 2010. aastal tutvustas ettevõte Google Storage’i.

Pilverevolutsiooni juhivad kasvavad elektrikulud ja nõudlus mastaapsuse järele. Täna, pilvandmetöötlus on sõnad. Avalike pilveteenuste turg seisis 2016. aastal 209,2 miljardit dollarit ja eeldatavasti kasvab 2017. aastal 18%.

Suurimad turuosalised on:

 • Microsoft Azure
 • Google’i pilveplatvorm (GCP)
 • Amazoni veebiteenused (AWS)
 • IBM Cloud

Ehkki GCP jääb AWS-ist turuosa osas maha, ehitab ta oma lihaseid ja proovib järele jõuda kiiresti. Seda saab näha tõsiasjast, et Google suutis skoorida Spotify ja Apple Amazonist.

Hiljuti valisid Planet Labs, Lush Cosmetics ja Evernote ka Google’i pilve, kuna see aitas neil täita nende konkreetseid vajadusi.

Siin on neli põhjust, miks peaksite eelistama Google’i pilvi teistele.

Hinnakujundus

Pildi allikas: alajalad

Üks põhjusi, miks Planet Labs kolis Google’i oli tingitud soodsast hinnastamisest. Google eristab Amazoni veebiteenustest seda, et see pakub ainult ühte tüüpi hinnakujundusplaani, mille puhul maksate igakuiselt vastavalt oma kasutamisele.

Minimaalne kasutusaeg on kümme minutit ja see ümardatakse lähima minutini.

Üks Google’i pakutav atraktiivne hinnakujundusfunktsioon on kohustusliku kasutamise allahindlused. Selle skeemi alusel saate osta „kindla koguse vCPU-sid ja mälu kuni a 57% allahindlust tavalistest hindadest odavam ”, kui kavatsete kasutada toodet kas 1 või 3 aastat. Täiendav eelis on see, et kõik virtuaalsed masinad on kasutusel.

Amazon seevastu pakub mitmeid keerulisi plaane. Lisaks ümardab see täpsusega vähem kui minut, mis teeb selle kalliks.

Lisaks pakub Amazon pühendunud allahindlusi, kuid ainult ühe virtuaalse masina jaoks. Samuti on Google võtnud oma kasutajate ees kohustuse edastada kõik hinnaalandused, mille ettevõte tehnoloogia täiustamise tõttu saavutab.

Hinnakujundus oli Geek Flare’i üheks teguriks & Saidi reliikvia ka Google Cloudisse kolida.

Kiirus

Ehkki Amazon võib pakkuda rohkem teenuseid, juhib Google Amazoni kiiruse osas. Eelmisel aastal teatas Google, et investeerib Kiirem kaablisüsteem mille kaudu saab ta pakkuda oma Google’i pilve ja Google Appi klientidele kiirust kuni 10 TB (Terabits sekundis).

Kaabel asub Vaikse ookeani all ja Google on üks kuuest liikmest, kellel on sellele juurdepääs. Kaablil on ühendused, mis katavad kogu USA lääneranniku ja kõik peamised Jaapani linnad. Samuti saab see ühendada Aasia suuremate sõlmpunktidega.

Kiirus märkimisväärselt parandab jõudlust. Kohta TechCrunch, kuigi ülikiirete kiiruste tõttu on arvutamine ja salvestamine Google Compute Engine’is eraldi, näib see kasutaja jaoks justkui üks.

Suurem kiirus mõjutab ka kulusid ja võimaldab rohkem andmetöötlust lühema ajaga. Google’i tootejuhi Amit Aggarwalsi sõnul pole võrgukulud nii palju langenud, kui ladustamis- ja arvutuskulud. Seega annab Google’i massiline füüsiline võrk eelise teiste teenuste ees.

Google on tuntud ka madala latentsusajaga võrguinfrastruktuuri pakkumise eest.

Elav ränne

Kujutise allikas: Google Cloud Docs

Võrreldes teiste teenustega pakub Google virtuaalsete masinate reaalajas migratsioon hostimasinate vahel, mis võimaldab ettevõtetel olla töövalmis ja töötab 24 * 7 ilma jõudlust takistamata. Google tutvustas seda teenust 2014. aastal. “Tutvustame läbipaistvat hooldust, mis ühendab tarkvara ja andmeid

Google käivitas selle teenuse tagasi 2014. aastal. “Tutvustame läbipaistev hooldus mis ühendab tarkvara- ja andmekeskuse uuendused reaalajas rändetehnoloogiaga ennetava hoolduse tegemiseks, kuni teie virtuaalsed masinad töötavad. ”

Reaalajas hooldus võimaldab ettevõttel tarkvara remontida ja värskendada, sealhulgas turvalisusega seotud programme, ilma masinaid taaskäivitamata.

Teised teenused saadavad seevastu teile eelnevalt meilisõnumi, et teie masinad suletakse ja suunatakse teisele hostile.

Üks põhjusi, miks Evernote kolis Google’i oli nii, et ei peaks enam tegelema lukustustega. Samuti taaskäivitab ettevõte tõrgete korral virtuaalsed masinad automaatselt, nii et need on mõne minuti jooksul võrgus.

Suured andmed

Kujutise allikas: TNW

Kui Amazon Web Services on kõige paremini tuntud arvutuste ja infrastruktuuri, Azure oma OS-i, siis Google paistab silma oma andmeanalüütika poolest.

Google’i uuenduslike tööriistade pilveladustamine, näiteks Google BigQuery, ning pakk- ja reaalajas andmetöötlusriistad, näiteks Google Cloud Dataflow, ja Google Cloud Dataproc võib teile pakkuda suurepäraseid teadmisi.

Näiteks BigQuery on täielikult hallatav andmeladu, mis võimaldab teil seda teha töödelda ülikiire kiirusega tohutul hulgal andmeid.

Google’i sõnul peavad selle kliendid selliseid tööriistu nagu BigQuery „peaaegu maagilineSest kuna see, mis varem võttis tunde, saab nüüd tehtud mõne minutiga.

Pilvandmetöötlus on linna jutt. Turg muutub konkurentsivõimelisemaks, kuna ettevõtted õpivad oma parimate tavadega kulusid ohjeldama.

2017. aastal San Franciscos toimuval Google Cloud Next konverentsil teatas ettevõte, et keskendub pilvele andmete analüüs ja masinõpe.

Google kinnitas, et selle insenerid olid platvormil teinud 500 väljalaset. Samuti on ettevõte teinud mitmesuguseid partnerlusi selliste hiiglastega nagu SAP ja rahvusvaheline pank HSBC mis tugineb suurandmete analüüsile.

Google paljastas ka mõned uued masinõpe ja tehisintellekt vahendid konverentsil. Võib-olla on Google praegu Amazonist maha jäänud, kuid tempos, millega ta oma jõupingutusi suurendab, ei lähe kaua aega, enne kui Google järele jõuab.

Kui olete huvitatud Google Cloudist õppima, siis soovitaksin võtta kursuse poolt pakutav veebikursus.

Sildid:

 • GCP

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map