Liitreaalsus (AR): trendid, raamistikud ja tööriistad

Kõik ja nende vanaema on tehisintellektist ja masinõppest kuulnud. Kuid nüüd on linnas uus piir. Ja tema nimi on liitreaalsus. Kas olete valmis mobiilirakenduste arendamise järgmiseks sammuks??


Tulevane tehnika on palju enamat kui lihtsalt nutikas, see on äärmiselt intelligentne. Ja see uus trend on juba levinud meie igapäevases elus.

Alates suurtest korporatsioonidest nagu Microsoft, kes on AR-tehnoloogia laenutamine sõjalistel eesmärkidel Apple’ile, kes investeerib mitte ainult oma AR raamistik aga ka navigeerimise tehnoloogia ja palju muud.

2019. aasta veebruari alguses teatas Google, et töötab välja Google Mapsi AR-versioon. Kasutuselevõtt on praegu piiratud mõne valitud inimesega, kuid peamine roll on selles, et suured kaubamärgid koguvad sellesse uude tehnoloogiasse raha.

Vaadake seda WSJ pakutavat demo:

Samuti teame, et sellised suured nimed nagu Snapchat on töötanud laiendades nende AR-i operatsioone.

Viimastes uudistes, Snapchat tegi koostööd Lebron Jamesiga interaktiivse mobiilipõhise AR-i kogemuse loomiseks.

See konkreetne AR-projekt võimaldab mobiilikasutajatel hõljutada oma kaamerat kindla objekti kohal (ehitas Snapchati) ja nutitelefon väljastab ainulaadse AR-kogemuse.

Seda eelvaadet näete siin selle säutsu kaudu:

.@KingJames dunking suu Lockeris läbi Snapchat AR. ?

? @keiths pic.twitter.com/feJCsn0cHM

– B / R peksud (@brkicks) 6. veebruar 2019

See konkreetne eelvaade kogus vähem kui nädala jooksul rohkem kui 2 miljonit vaadet. Sellisena on see ideaalne teeviit kõigile teada andmiseks, et AR hiilib peavoolu.

Mis on liitreaalsus?

Erinevalt VR-ist (virtuaalne reaalsus), mis paneb teid end virtuaalsesse keskkonda sukeldama, on AR kõik praeguse reaalsuse täiendamine tehnoloogia abil.

Võtame näiteks HoloLens 2, mille kohta Microsoft just teatas ja avas ettetellimusi. HoloLens 2 kasutab endiselt ülekattega prillide süsteemi, kuid selle asemel, et isoleerida täielikult reaalset maailma, pakuvad HoloLens prillid täiendust teie olemasolevale reaalsusele.

hololens 2 microsoft liitreaalsuse ARFoto krediit: juhtmega

Nii saate teha näiteks veebi sirvimist, oma nutika koduga ühenduse loomist või hallata telefonikõnesid ja muid asju. See on selline nagu Raudmees olla ilma ülikonnata.

Aga ärge eeldage, et peate peakomplekti kandma liitreaalsuse ärakasutamiseks.

Nagu me juba lühidalt mainisime, on olemas palju AR-i jõuab mobiilirakenduste juurde.

Ja 2019 saab olema lõplik aasta raamistiku väljatöötamiseks ja muud tööriistad, mis aitavad arendajatel luua suurepäraseid AR-elamusi.

Me teame, et ettevõtetele meeldib NexTech AR teeme tohutu hüppe liitreaalsuse kogemuste toomiseks digitaalsesse (jaekaubandusse) poodlemisse.

nextech ar

Kas see ei tundu hämmastav? Ainult oma telefoni abil saate tooteid eelvaates vaadata ja näha, kuidas need sobivad teie üldise kujundusega.

See uus AR-trend laieneb sellistele asjadele nagu prillide virtuaalne proovimine.

Warby Parkeri oma andis hiljuti välja rakenduse mis laseb sul proovige prillidel otse oma telefoni kaamerast.

Warby Parker

Ja tänu integreeritud AI-tehnoloogiale vastavad prillid tegelikult teie näo struktuurile, et anda teile selle jaoks kõige realistlikum tunne.

Ütlematagi selge, et seda saab olema ettevõttes palju AR-i ka. Eeldatakse, et suured uuendused leiavad aset tervishoius, teaduses, kosmoseprogrammides ja hariduses.

Parimad AR-tööriistad, millel saate oma käed külge panna

Kui 2018. aasta oli laiendatud rakenduste ja tööriistade jaoks omamoodi „seemneaasta“, siis 2019. aastal tutvustatakse kindlasti mõnda lõplikku XR (X-Reality) kasutusjuhtumid.

Ja kui teil inspiratsiooni napib, siis siin on mõned parimatest AR-tööriistadest, mida saate praegu kasutada ja mängida iga päev.

SketchAR

SketchAR

Kas olete alati tahtnud joonistamist õppida, kuid ei teadnud, kust alustada? Joonistamine või joonistamine paberitükile ilma suunata võib olla absoluutne õudusunenägu.

Selle tulemusel loobub enamik inimesi juba ammu enne nende algust. Ja see juhtub olema valdkond, kuhu SketchAR on suunatud.

Rakendus on loodud joonistamise tehnoloogia abil joonistamise õppimiseks. Neuraalvõrkude, tehisintellekti ja arvuti visioonide kombinatsioon tagab, et Sketch suudab jälgida üksikasjalikke ja keerukaid jooniseid.

SketchARi abimees

Hiljutises värskenduses, SketchAR lisas rakendusele virtuaalse abilise. See abiline aitab teil õppida tundma erinevaid joonistamistehnikaid, saates teile soovitusi ja näpunäiteid.

See on kena väike rakendus, mis võimaldab teil suunata telefoni seinale ja saate lihtsalt joonistada pilte, jälgides jooni vastavalt rakenduse ekraanile..

Objektiivistuudio

Objektiivistuudio Snapchati poolt

Nagu artiklis lühidalt mainitud, on Snapchat AR-kogukonnas väga aktiivne. Ja ühte nende lipulaevadest – Lens Studio – on kasutanud sajad arenguagentuurid kogu maailmas.

Selle tuumikus on Lens Studio keerukas tööriistasüsteem, mis võimaldab teil luua lõbusaid ja dünaamilisi Snapchati objektiive. Teate, naljakaid prille või muud tüüpi tätoveeringuid, mida saate kogu oma nägu panna.

Sissejuhatav video on hämmastav, selgitades objektiivistuudio keerukusi üksikasjalikult.

Pea meeles, Objektiivistuudio on olnud väljas ainult vähem kui 2 täisaastat, nii et seal on palju aastaid hämmastavaid uuendusi.

Suurepärased AR-i raamistikud, mis aitavad teil arendustööga alustada

Olgu, võib-olla pole siiani turul nii palju AR-tööriistu. Ja selles pole midagi imestada.

Enamik AR-i arendusi toimub seni ettevõttesiseselt. Tähendus, AR-uuringutega seotud kulud on endiselt üsna suured.

Kuid vaatamata “kõrgetele sisenemiskuludele” ei ole see takistanud kaubamärke ja idufirmasid töötamast hämmastavate liitreaalsuse raamistikega.

liitreaalsus 2019Tulevik tuleb tõepoolest huvitav.

Google, Vuforia, Microsoft ja Apple on vaid mõned ettevõtted, kes ajavad kaela, et AR kiiremini edasi liikuda.

Ja järgmine segment on pühendatud ainult AR-i raamistikele, mille abil saate oma rakenduste ja toodete jaoks tõelisi AR-elamusi luua.

ARKit

arkit

Võite olla kindel, et Apple investeerib teiste hiiglaste hulgas tonni oma ressursse AR-i. Apple’i puhul on iOS üks suurimaid mobiilsüsteeme maailmas.

Selle tulemusel maksab see Apple’ile suuri dividende, et nad saaksid oma süsteemid ette valmistada uue paradigma vältimatuks sissevooluks rakenduste arendamisel.

Alates selle ilmumisest 2017. aastal, ARKit on läbinud uuenduse ja on nüüd saadaval ARKit 2-na.

ARKit 2 teine ​​põlvkond lisab selliseid funktsioone nagu jagatud kogemused, püsiv jälgimine, 3D-objektide tuvastamine ja palju muud.

Raamistikku arendatakse pidevalt, et aidata arendajatel iOS-i jaoks uusi ja põnevaid AR-elamusi luua.

ARCore

arcore

Google tegutseb ka mobiilse OS-i äris (Android). Google’i samaväärset AR SDK-d nimetatakse ARCore.

Arendusplatvorm on juba palju kasutanud ja loodab, et Google toob ARCore’i veelgi hõlpsamaks arendamiseks veelgi rohkem tööriistu.

Teame, et ARCore tugineb andmete, teabe kogumiseks ja ümbruse kaardistamiseks suuresti telefoni kaamerale.

Lisaks sellele laadib ARCore dünaamiliste anduritega nutitelefone, mis mõistavad ümbritsevat keskkonda, kui selle suuna jaoks on välja töötatud rakendus.

Google võtab ARCore’i kasutusele ka oma sisemiste projektide jaoks selles valdkonnas toimub tohutu areng.

Vuforia

vuforia

See võib olla teie esimene kord kuulda Vuforia, aga tegelikult on need tüübid olnud juba mitu aastat.

Kuigi saate seda kasutada mis tahes projekti jaoks (sealhulgas mängimine), Püüab Vuforia keskenduda ARi viimisele tööstuslikule tasemele.

Kas mäletate neid ebareaalseid CGI-efekte filmides nagu võimatu missioon? Jah, noh, Vuforia soovib need efektid reaalsuseks muuta, isegi kui seda on täiendatud.

Ettevõte üritab muuta seda, kuidas inimesed tehnoloogiaga suhtlevad ja kuidas ise tehnoloogiat mõistetakse.

Soovitan kindlasti kontrollida see Coursera loeng, see on kena ja kena sissejuhatus sellesse, mida Vuforia lauale toob.

Wikitude

Wikitude

Huvitaval kombel, Wikitude on tõenäoliselt vanim „tõeline AR” -rakendus, mis meil on loendis. See SDK töötab alates 2008. aastast ja nüüd hakkab AR-i algse moderniseerimise ajal auru koguma.

Lisaks sellele, et ta on vanim, on see ka üks populaarsemaid. Tegelikult on Wikitude populaarsuse poolest kolmandal kohal.

SDK-d saab kasutada mitte ainult mobiilirakenduste arendamiseks, vaid ka kasutamiseks koos nutiklaaside, Unity Games mängudega, Cordova, ja PhoneGap.

See on universaalne SDK, mis üritab kaubamärke luua keerulisi ja põhjalikke projekte.

Wikitude’i tehnoloogia suudab pilte ära tunda ja neid ka jälgida. Samuti saate jälgida 3D-objekte (koos Unity toega) ja kasutada GEO-andmeid, millele teil on juurdepääs.

Ainus piirav tegur oleks siin hinnakujundus, mis algab 2800 dollarist aastas.

XZIMG

xzimg

XZIMG on õmblusteta raamistik, mis aitab teil integreerida AR-projektidesse põhjaliku näo jälgimise. See reaalajas töötav tööriistakomplekt annab arendajatele võimaluse näo jälgimise hõlpsaks integreerimiseks, kasutades täpsustatud AR-meetodeid.

XZIMG-ga arendades saate selle näo jälgimise integreerida mobiili- ja lauaarvutirakendustesse, brauserisse või muusse seadmesse, mis toetab AR-i sisestust.

Praegu on XZIMG jagatud 3 ainulaadseks tooteks, millest igaühel on konkreetne funktsioonide komplekt.

Siin on kiire tagasiminek:

 • Maagiline nägu. See on lahendus meigipõhistele ja nägu asendavatele rakendustele.
 • Suurendatud nägu. See on näo jälgimise tehnoloogia, mis töötab läbi Unity plugin.
 • Täiendatud visioon. See toode tunneb ära lihtsad pildid ja mustvalged markerid.

Igat toodet saate kasutada prooviversiooni kaudu. Vaadake, kas teile meeldib tehnika, ja kui soovite, siis ostke täielik litsents.

OpenCV

opencv

OpenCV on kõige paremini tuntud kui Open Computer Vision teek, mille lõi Inteli loodud ja mis on nüüd täiemahuline avatud lähtekoodiga projekt.

Teek on saadaval kõigi suuremate opsüsteemide jaoks, sealhulgas Windows, OSX ja Unix.

Edasi, OpenCV on arvatavasti selle loendi populaarseim ja arenenum Visioonipõhine raamatukogu.

Tugevate sidemetega pilditöötluses, visuaalses analüüsis, masinõppes ja liikumistuvastuses – OpenCV näeb AR-ruumis palju kasutamist.

Võite kasutada OpenCV-d koos selliste raamistikega nagu Reageeri, või andmekogudega, näiteks TensorFlow.

See on visuaalsete ülesannete jaoks ülimalt võimekas raamatukogu ja seda arendatakse pidevalt.

ViewAR

vaateväli

Üha enam mööblitööstuse kaubamärke katsetavad liitreaalsust.

Meeldib Läänetiib, IKEA, Lowe ja paljud teised, kes üritavad aktiivselt AR-tehnikat otse tarbijakodudesse tuua.

Kõige silmatorkavam viis AR-i kasutamiseks mööbli kasutamisega seotud juhtudel on võimaldada tarbijatel konkreetse toote eelvaadet kodust lahkumata..

Nii võite näiteks sirvida oma magamistoa jaoks uut dekoratiivlampi Amazonist.

Ja selle asemel, et pilte sobitada, võiksite oma telefoni suunata konkreetsele alale ja vaadata, milline lamp sinna välja näeks.

See juhtub olema valdkond, kus ViewAR paistab silma. See on suurepärane raamistik, mida soovite kasutada oma ettevõtte jaoks AR-vaatamiselamuste loomiseks.

WayRay

wayray

Autod on üks neist tööstusharudest, kus AR on olnud kohal üsna pikka aega.

Näiteks need tahavaatekaamerad, mis aitavad teil auto parkida? See on puhas liitreaalsuse kogemus.

Ja WayRay üritab tööstuses revolutsiooni teha, arendades tugevaid holograafilisi AR-vahendeid sõidukite tulevikuks.

Mitte ainult suured nimed nagu Porsche investeeris WayRaysse tohutult raha, aga seltskond on ka jagades avalikult oma SDK arendajatega. Tähendab, saate ise arenduskogemuse sisse lülitada.

Tõeline AR SDK – laiendatud reaalsuse arendamise raamistik kolmandate osapoolte arendajatele, mis võimaldab ehitada autode jaoks AR rakendusi. Need on rakendused, mis töötavad holograafiliste AR-ekraanidega ja täiendavad loomuliku AR-liidest. AR-rakenduse sisu koosneb virtuaalsetest objektidest, mis on sujuvalt integreeritud auto ümbritsevasse maailma. Ettevõte plaanib välja töötatud rakendusi levitada oma AR-turu kaudu.

Jälgige neid poisid tähelepanelikult, kuna need muudavad autotööstuse revolutsiooniliseks.

Spark AR Stuudio

säde ar stuudio

Spark AR Stuudio on Facebooki omanduses olev raamistik laiendatud kaameraefektide loomiseks.

Võite Sparkit kasutada teatud efektide saavutamiseks visuaale, nagu telefoni kaamera esitas. Saate lisada näiteks hõljuvaid efekte või 3D-objekte.

Ja saate luua interaktiivse reaalsuse, kus žestid kutsuvad esile teatud efekte või toiminguid.

See on alles pooleli olev töö, kuid eeldatakse, et selle raamatukogu tööriistakomplekti suurus kasvab, kuna Facebook investeerib sellesse rohkem ressursse.

Lõppsõna

Mida sa arvad? Kas me vaatame siin digitaalse interaktsiooni tulevikku?

Niipalju kui ma oskan öelda, on AR ametlikult kiirteel.

Nii et oodake suurtelt kaubamärkidelt suuri teateid, aga ka rohkesti uuendusi väiksematelt arendajatelt.

Kui soovite teada saada, kuidas AR-rakendusi luua, siis vaadake seda geniaalne veebikursus.

Kui teate teisi Liitreaalsuse ressursid mille me sellesse postitusesse ei lisanud, palun kõhelge oma soovitustega ühendust võtmast. Me võtame nad vastu siis, kui nad tulevad.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map