5 sammu võitva disainiportfelli kirjutamisel

Nii graafiliste kui ka veebidisainerite jaoks on täheportfell instrument nr 1 klientide ligimeelitamiseks või unistuste töö leidmiseks.


See on parim ja kõige väärtuslikum tööriist oma oskuste reklaamimiseks ja ametialaste võimaluste laiendamiseks. Kuid selleks, et disainiportfell saaks teie heaks töötada, tuleb see õigesti luua ja korraldada.

Võiduportfell ei näita mitte ainult teie disainerina silmapaistvamaid töid, vaid edastab ka teie isikupära teie sihtrühmale. See peaks haarama vaataja huvi, avaldama talle muljet ja üllatama, tekitades seetõttu emotsioone ja pannes neid sind meelde tuletama. Teie disainiportfell võib kliendile või potentsiaalsele tööandjale öelda, kuidas te disainiideid genereerite ja kogu loomeprotsessi korraldate.

Nii paljude näpunäidete abil veebis saadaolevate kujundusportfellide loomiseks on teabe abil lihtne eksida ja on keeruline valida peamised põhimõtted, mis sobivad teie olukorraga. Selles artiklis leiate standardsed sammud võitva disainiportfelli kirjutamiseks, mis sobib kõigile disaineritele, sõltumata nende spetsialiseerumisest.

Valmis?

# 1. Otsustage oma kujundusportfelli põhieesmärgi ja vormi üle

Disainerina võiksite proovida lahedaid ideid selle kohta, kuidas teie portfoolio peaks välja nägema, milliseid värve valida või milliseid uusimaid disainisuundeid oma parimate tööde esindamiseks kasutada.

Peatu! Hoidke neid hilisemaks säilitamiseks.

Kõigepealt peate täpsustama oma disainiportfelli põhieesmärgi. Mida sa sellest tahad?

 • Kas soovite, et maailm näeks teie tööproove, et saaksite oma veebipõhist kohalolekut laiendada ja vaatajaskonda luua?
 • Kas olete algaja disainer, kes vajab vaatajaid, et näha, kes te olete ja kuidas probleemidele läheneda?
 • Kas soovite, et nad loeksid teie kujundamisprotsessi kohta, et saaksite oma vabakutselise töö juurde uusi kliente meelitada??
 • Kas soovite jagada oma suurimat kujundusprojekti, kirjeldades selle iga osa, alates uurimistööst kuni teostuseni?
 • Või pole teil vaja muud, kui oma teadmisi ja saavutusi dokumenteerida?

Kui olete eesmärgi teada saanud, saate aru, millist teavet oma portfooliosse lisada ja millises vormingus selle esitamiseks kõige parem valida. Tead, kuidas seda visuaalselt väljendada ja kuidas seda kirjutama hakata, et oma sihtrühm haarata.

# 2. Otsustage portfellis olevate tööde üle

Oh, muide, kas sa tead, kes on su sihtrühm? Kas kirjutate disainiportfelli tulevastele tööandjatele, potentsiaalsetele klientidele, kaaskujundajatele või võib-olla endale? Pange kirja teave, mida need inimesed teie kohta tahaksid lugeda:

 • Kes sa oled disainer? Millist tüüpi tööd te teete??
 • Millist sõnumit soovite oma disainiportfelliga suhelda? Kui keegi seda vaatab, kuidas nad saaksid tuvastada teie disaini spetsialiseerumise: veebidisain, UX, tootedisain, graafiline disain jne?

Selle teabe põhjal otsustage, millised projektinäidised oma disainiportfelli lisada. Peate need sorteerima tüübi ja loomise aja järgi, või võite lihtsalt tippu panna parimad ja muljetavaldavamad. Kvaliteet tuleb siin üle kvantiteedi.

Teil pole vaja näidata kõiki disainerina tehtud töid: keskenduge parimatele asjadele, mis demonstreerivad ka teie projektide mitmekesisust. Teisisõnu, ärge avaldage viit veebikujundust, mille tegite e-kaubanduse veebisaitidele; parem lisage üks, mille tegite panga jaoks, ühe – lemmikloomaklubi jaoks ja ühe – mittetulundusühingu jaoks.

Teie proovide kvaliteedi ja mitmekesisuse tasakaal näitab potentsiaalsetele klientidele teie annet ja loovust, aga ka kokkupuudet erinevate meediumitega.

Niisiis, siin läheb a reeglite kokkuvõte:

 • Esitage oma portfelli ainult kõige säravamaid kujundustöid.
 • Kaasake paljude teiste jaoks näidiseid, et näha oma disainikogemuse laiust.
 • Ärge lisage KÕIKI oma disainilahendusi, välja arvatud juhul, kui olete uus disaini lõpetanud, kellel pole veel tonni näidiseid. Vältige töid, mille üle te ei ole uskumatult uhked: Mõelge oma portfooliole kui kunstinäitusele, mitte pildile.

# 3. Valige oma kujundusportfelli jaoks platvorm

Järgmine samm on oma kujundusportfelli jaoks sobiva platvormi valimine ja see sõltub teie tehnilistest oskustest. Mõned pakuvad vormindamist, mis nõuab HTML- ja CSS-teadmisi, teised on vähem kohandatavad ja seetõttu mugavamad kasutada. (Kuid viimased annavad teile vähem vabadust kujundada portfell soovitud viisil.)

Muidugi võiksid veebi- ja UX-disainerid valida kodeerimist vajavad platvormid, et nad saaksid näidata oma kodeerimiskogemust, luues unikaalse portfelli, mis demonstreeriks nende disaini isiksust.

Kaaluge järgmisi võimalusi.

Hostitud portfelli veebisaidid, nagu näiteks Portfelliboks või Nalja. See on kõige mugavam variant, kuna sellised saidid ei vaja mingit kodeerimist. Kõik, mida peate tegema, on malli valimine ja failide üleslaadimine valmis paigutusse.

Hostitud ettevõtete veebisaidid, nagu näiteks Ruuturuum või Weebly. Siin saate valida ka oma portfelli malli, kuid teil on selle üle suurem kontroll. Saate seda kohandada, valida premium-valikuid või jätta selle kuju selliseks, nagu see on.

Ise hostitud veebisaidid, kus loote nullist kohandatud veebidisaini portfelli. Siin saate demonstreerida kõiki oma oskusi ja luua isikliku veebisaidi, kus saate näidata oma disaini ja ehitada oma persoonibrändi.

# 4. Kirjeldage iga kujundustööd nagu ülemus

Okei, olete valinud platvormi ja määranud disainilahendusele lisatavad projekteerimistööd. Kuid te ei saa lihtsalt oma töö pilte või ekraanipilte üles panna ja oodata, kuni kliendid tulevad teid palkama.

Iga teie portfoolio töö peaks rääkima loo, selgitades, millised olid kliendi eesmärgid ja kuidas teie disain need saavutas. Peate lisama protsessi kokkuvõtte ja iga projekti tulemused. See ei peaks olema pikk lugemine ega juhtumianalüüs, milles kirjeldatakse kõiki üksikasju, kuid palun andke vaatajatele mõista, milles see seisneb.

Siin on teie oma ekspositsiooni kirjutamisoskus tulevad kasuks. Võite lisada järgmise teabe:

 • Mis olid selle projekti probleemid ja eesmärk?
 • Kas selle taga oli mingi hüpotees?
 • Mis oli teie protsess? Kuidas jõudsite kasutatud kujundusotsuseni??
 • Kas teil on projekti kohta järeldusi ja õppetunde? Kui teil on mõne kliendi tagasiside, lisage see kirjeldusele.

Kõige kriitilisem teave siin on teie rolli kohta projektis. Kas juhtisite kogu projekti? Kas töötasite disainimeeskonna osana? Või äkki kujundasite kõik ise, kas kaugtöötaja või vabakutselise spetsialistina? Teie portfelli vaatajad peavad teadma, mida olete teinud sellise läbimurdelise toote nimel.

# 5. Optimeerige oma kujundusportfell vaatajate jaoks

Kui olete kogu oma portfooliosse lisatava teabe kokku kogunud, on aeg see kujundada ja korrastada peamisi kasutatavuse põhimõtteid silmas pidades. Kasutajakogemus on oluline, nii et peate oma portfelli tegema mitte ainult visuaalselt silmapaistvaks, vaid ka vaatajatele loetavaks.

Kuidas seda teha?

Pidage meeles, et enamik kasutajaid ei loe, vaid skannib veebis; nii et tehke kõik endast olenev, et muuta oma portfell vaatajate jaoks hõlpsaks, et nad näeksid kogu põhiteavet korraga. Jagage tekst lühikesteks lõikudeks, kasutage pealkirju ja alapealkirju, lisage täpploendid, lisage visandid, mitte pikad kirjeldused, et protsessi näidata jne..

Samuti muutke navigeerimine juurdepääsetavaks. Kui loote oma portfelli jaoks isikliku veebisaidi, mõelge hoolikalt selle menüüle. Lisage ainult põhilehed: Avaleht, Minust, Minu töö ja Kontaktid. Kui otsustate oma portfelli jaoks kasutada valmis paigutusi, valige ka need, millel on need valikud. Ükskõik, mis platvormil peavad vaatajad teadma, kes te olete, mida teete ja kuidas teiega ühendust võtta.

Ärge ületage värvide, fondi ega animatsioonidega. Jah, see on ahvatlev näidata kõiki oma disainiandeid ühes kohas, kuid parem keskenduda põhilistele tüpograafiaseadetele, mis töötaksid mis tahes brauseris ja seadmes. (Kontrollige kindlasti oma disaini väikeste ekraanide jaoks ja mõelge kõigepealt mobiilidele.)

Samuti pidage meeles värvipsühholoogia ja kontrastsuse suhe projekteerimisel. Teie portfell peab olema silmale meeldiv, mitte visuaalselt üle jõu käiv.

Lühidalt – valige oma portfelli kujunduselemendid, mis näeksid meeldivad ja skaneeritavad, kuid demonstreeriksid samal ajal oma kujundamisoskust potentsiaalsetele klientidele ja tööandjatele. Keskenduge loole, mida soovite edastada, ja tööle, mida soovite, et maailm näeks. Nagu öeldakse, on kõik geenius lihtne.

Ühesõnaga

Kui otsustate kirjutada võitnud disainiportfelli, on kriitiline täpsustada ja meelde jätta selle eesmärk ja eesmärgid, mida soovite sellega saavutada. See on teie tööriist professionaalse võrgustiku loomiseks, potentsiaalsete klientide või tööandjate ligimeelitamiseks ja varem või hiljem raha teenimiseks.

Hästi läbimõeldud portfell näitab teie professionaalsust, maailmapilti ja loovust. Sorteerige oma parimad projektid selle kaasamiseks, pange oma kirjeldused ümber ja optimeerige oma portfell kõigi UX-i standardite järgi. Ja ärge unustage, et reklaamite oma tööd kogu maailmas nähtavaks tegemiseks: liituge veebikujunduse kogukondadega, jagage oma projekte, küsige teistelt reklaamidelt tagasisidet ja looge kolleegidega koostööd, et õppida ja saada inspiratsiooni nendelt.

Mida varem tähekujundusportfelli loote, seda kiiremini see tulemusi teile toob.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map