11 vinge kasutajavoolu tööriista UX kujundamiseks

Kujutlege, kuidas soovite, et kasutajad teie toodet kasutaksid.


# Mis on kasutajavoog?

Kasutajavoog on määratletud sammude abil, mille kasutaja võtab teie tootega suheldes; see toode võib olla mis tahes, ulatudes teie veebisaidilt või rakendusest pakutavate teenuste või müüdavate toodeteni.

Mõelge sellele, et külastate mune ostma supermarketit, milline on teie tegevusviis? Te sisenete sissepääsu ukse kaudu ja siis liigute meierei poole. Pärast munade hankimist lähete arveldusletti. Maksate toote eest ja väljume siis väljumisukse kaudu. See oli teie voog soovitud esemete ostmisel.

Samamoodi, kui kasutaja järgib kindlat eesmärki või ülesande täitmiseks kindlat rada, muutub see tee kasutajavooguks.

# Mis on kasutajavoo tööriistad?

Siiani on kasutajate voog, millest me oleme rääkinud, täiesti teoreetiline. Kuid selleks, et täielikult mõista kasutaja ja teie toote vahelist interaktsiooni, peab teil olema kõigi võimalike kasutajavoogude visuaalne esitus. Siit tulevad kasutajavoo tööriistad. Kasutajavoo tööriistad on tööriistad, mis pakuvad teile kasutajavoo visuaalset esitust. Need tööriistad tähistavad kasutajate voogu õigesti skemaatiliselt.

# Miks on kasutajavoo tööriistade kasutamine hädavajalik?

Võite mõelda, et miks on kasutajavoo tööriistade kasutamine väga oluline.

Esitage endale küsimus, miks loote oma tooteid (veebisait, rakendus)?

Et pakkuda oma kasutajatele fantastilisi elamusi, eks? Selleks peab teil olema ettekujutus kõigist võimalikest interaktsioonidest, mida kasutaja teie tootega võib teha. Kõigi võimalike interaktsioonide skemaatilise ettekujutuse pakuvad teile kasutajavoo tööriistad. Pärast kasutajavoogust ettekujutuse saamist saate parandada kasutajakogemust.

Traadivool

Traadivool pole mitte ainult veebis saadaval, vaid on ka avatud lähtekoodiga tööriist. See aitab teil luua kasutajavoo prototüüpe. Parim on see, et te ei vaja Wireflow abil kasutajavooskeemide loomiseks Photoshopi oskusi. Samuti annab see teile võimaluse kasutada rohkem kui 100 kohandatud sisseehitatud graafikat.

Wireflow usub reaalajas koostöösse. See tähendab, et saate töötada disainilahenduse kallal koos oma sõprade, kolleegide või rühma liikmetega. Niisiis, kahekordista pingutust; kahekordistada puuvilju!

Traadivoolus saate oma projektiruume kujundada; neisse virtuaalsetesse ruumidesse saate lisada kõiki, keda soovite, ja isegi oma projekti järgi saate projektiruumi privaatsuse seada.

Lühidalt öeldes on see väga hõlpsasti kasutatav tööriist, mis pakub teile palju lihtsaid, kuid samas hädavajalikke funktsioone. Selle tööriista arendajate eesmärk on lihtsustada kasutajavoo kujundamise protsessi.

Timblee

Timblee aitab teil välja töötada kasutajavooskeemid tootearenduse väga varajastes staadiumides. Arvestades seda, kuidas mobiiltelefonidest on saanud meie elu olulisem osa, töötab Timblee nii veebis kui ka mobiilides korralikult. Timblee eesmärk on kõrvaldada vajadus keerukate tööriistade järele kasutajakogemuse kavandamise varases staadiumis.

See pole täiesti tasuta, kuid annab võimaluse esimese 14 päeva jooksul seda tasuta proovida, et saaksite otsustada, kas see on raha väärt või mitte. Hämmastav, eks?

See majutab mitmeid funktsioone, mille kaudu saate kujundada saidikaarte koos vooskeemidega. See sobib suurepäraselt starteriteks, kuna pakub tilka ja lohistab lõuendit, mida on suhteliselt lihtne käsitseda. Selle üks silmapaistvamaid omadusi on see, et saate oma disainilahendusi teistega jagada ja nemad saavad teie töid vaadata ja tagasisidet anda ka siis, kui neil pole Timblee’is kontot..

Microsoft Visio

Nimi näitab, et see on osa Microsofti perekonnast. Microsoft Visio on laia spektriga vektorgraafika rakendus. See tähendab, et saate Visios teha ka palju muud, koos vooskeemide kujundamisega. Nüüd peab üks asi selgeks saama, see on saadaval ainult Microsofti kasutajatele.

Sellel on palju malle, mille hulgast saate soovitud valida. Professionaalses väljaandes on mallide ja paigutuste arv veelgi suurem. Andmeallikaid saate ka skeemidega siduda. Microsoft Visio huvitav külg on see, et selle liides on sarnane MS Office’iga. Enamik meist on MS-i kontorit kasutanud juba lapsepõlvest saati, nii et Visio kätte saamine poleks keeruline ülesanne.

Nagu kõik teised Microsofti tooted, pole Visio tasuta. Võite saada 30-päevase tasuta prooviperioodi.

Joonista.io

Joonista.io on veebipõhine veebirakenduste kujundamise rakendus. Kõik selle üldfunktsioonid on tasuta, ehkki kui soovite kasutada mõnda tipptasemel integratsiooni, peate selle eest maksma. See annab teile võimaluse salvestada diagrammid Google Drive’i, Dropboxi või arvutisse. See on üks enim kasutatud brauseripõhiseid diagrammimisrakendusi. Rakendusse Draw.io saate importida erinevaid failivorminguid, näiteks Lucidchart, Gliffy jne.

See pakub mitmeid malle. Sellel on lai kujukogu, mille hulgast saate soovitud valida. Draw.io käivitamiseks ei vaja te registreerumist. Lisaks saate alla laadida töölauarakenduse ja töötada vabalt ka võrguühenduseta. See ühildub peaaegu kõigi brauseritega ja töötab hästi ka mobiilseadmetes.

Nutikas joonistamine

Smartdraw on vooskeemitööriist, mis on saadaval veebis ja mida saab alla laadida ka Windowsi jaoks. Smartdraw arendajad väidavad, et see on isegi lihtsam kui Visio. Nad väidavad, et see on Visio jaoks odavam, kuid ühilduv alternatiiv. Diagramme saate importida ja eksportida Visioga samas vormingus. Seda saab kasutada ka Macis. See pakub üle 70 erineva malli erinevat tüüpi diagrammide jaoks.

Smartdraw pole küll täiesti tasuta, kuid võrreldes kolleegidega on see üsna taskukohane.

Üks silmapaistvaid funktsioone peale selle, et seda oleks lihtne kasutada, on see, et see pakub automaatset vormindamist. See vormindab teie diagrammi automaatselt igasuguste vigade ja puuduste eemaldamiseks. Sellega saate hõlpsalt integreerida oma google’i rakendusi ja MS Office’i tööriistu.

OmniGraffle

OmniGraffle on saadaval nii Macis kui ka iOS-is. Rakendust on suhteliselt lihtne kasutada. Nii nagu teised Maci rakendused, on see ka pisut kallis. Sellel on lisaks tavaversioonile ka professionaalne versioon. See pakub suurt hulka põhilisi tööriistu, nagu pliiatsi-, joone-, kuju- ja tekstitööriistad. Arvestades, et selle pakutavate funktsioonide loetelu on üsna pikk. Professionaal kasutab selliseid tipptasemel funktsioone hea meelega.

Peamine omadus, mis eristab seda, on see, et see pakub disainikihte. Kujunduskihtide abil saab kasutaja nende kujundusi visualiseerida.

Cacoo

Cacoo on populaarne tööriist. Cacoo’is saate kujundada vooskeemid koos muud tüüpi diagrammidega. Cacoo arendajad usuvad meeskonnatöösse. Cacoo lubab & oma meeskonnakaaslastega, et nad saaksid samal ajal diagrammi töötada ja redigeerida. See annab teile ka võimaluse kommenteerida oma meeskonnakaaslase tööd; kõik see teie lõuendil.

Cacoo’l on teile saadaval kaks töörežiimi. Võite oma ideede abil alustada nullist või valida 100 olemasoleva malli hulgast.

See pakub 14-päevast tasuta prooviversiooni ja pärast prooviversiooni lõppu peate selle teenuste eest maksma. Cacoo’s asuvat lõuendit on väga lihtne korraldada. Saate juhtida oma meeskonda koos sellega.

Justinmind

Justinmind on prototüüpimisriist. See ühildub mõlemaga; veeb ja mobiiltelefonid. See pakub mitmeid mobiilseid žeste ja veebisuhtlusi, et kujundamine oleks teie jaoks lihtne ja lõbus. Sellel on saadaval ka mitmeid üleminekuid ja animatsioone, et muuta teie kujundus veelgi interaktiivsemaks.

Saate luua dünaamilisi andmeloendeid. Samuti toetab see andmete abil kasutajate testimist. Sellel tööriistal saate oma disainilahendusi koheselt vaadata. See eelvaade aitab teil kaotada vajalikud funktsioonid. Seega säästate oma aega ja vaeva. Saate oma kujunduse linkida ja eksportida HTML-i ühe lingina. Lõpuks võite kutsuda oma kliente ja meeskonnaliikmeid oma disainilahendusi vaatama, et hilisemates etappides oleks võimalik vältida arusaamatusi.

Mockplus

Mockplus on veel üks tasuta prototüüpimisriist. Lihtsa liidesega tööriista on väga lihtne kasutada. Mockplus saate kasutada oma iOS-is, Androidis ja veebis. Sellel on enam kui 200 valmiskomponenti ja malli, mille hulgast saate valida. See pakub umbes 3000 vektooniikooni. Kõik see võimaldab teil töötada veelgi kiiremini.

Kuid ärge arvake, et ainult seetõttu, et sellel on suured sisseehitatud ikoonid, ei saa te ikoone vastavalt oma soovile kohandada. Saate luua kohandatud teegi valitud ikoonide ja interaktsioonidega. Samuti pakub see klassikalise lohistamise lähenemisviisi lihtsaks kujundamiseks. See toetab viivitamatut eelvaadet ja võimaldab teil oma kujundused HTML-iga siduda.

Flowmapp

Flowmapp on võrgutööriist vooskeemide ja visuaalsete saidiplaanide kujundamiseks. Sellel on interaktiivne töölaud. Saate jagada oma tahvlit oma meeskonnakaaslaste ja klientidega, et edendada reaalajas koostööd. Lisaks saate oma projektid teistele üle anda ka pärast seda, kui olete oma osaga valmis saanud. Flowmappil saate oma disainilahendusi professionaalselt kavandada. Siis saate selle planeerimise muuta tegelikkuseks, kasutades selleks Flowmapi käepäraseid tööriistu.

See toetab helikopteri vaadet. Selles vaates saate oma projektidest ülalt alla vaadata, et saada oma disainilahendustele uus lähenemisviis.

See pakub oma kasutajatele 14-päevast tasuta prooviversiooni.

Lucidchart

See tööriist pakub teile tööruumi. See ühendab kolme erineva protsessi funktsioonid, st diagrammimine, andmete visualiseerimine ja koostöö. See edendab võrgustumist, nii et saate oma projektides reaalajas koostööd teha. See võimaldab teil planeerida & ajurünnak ja siis kujundamine.

Lucidchart töötab ainult brauserites, mis toetavad HTML5. See funktsioon lubab arvata, et see ei vaja kolmandate osapoolte värskendusi.

Sellel on tasuta versioon, kus pääsete juurde kõigile Lucidcharti põhifunktsioonidele. Arvestades, et tasulisel versioonil on kõik populaarsemad omadused.

Järeldus

Kujutage ette, et hakkate kirjutama esseed. Teil on essee proovitükk joonistatud, kuid teil pole selle kirjutamiseks pliiatsi ja paberit. Ilma esseed kirjutamata ei saa te seda uuesti läbi lugeda ja vigu parandada. Kas saate seda õpetajale tutvustada ilma selle korrektuurita?

Sama kehtib ka olukorras, kus teil on kasutajavool kõik teie meelest kaardistatud, kuid teil pole tegelikult voo visualiseerimiseks ja kujundamiseks vajalikke tööriistu. Kasutajate voogu visualiseerimata ei saa te kasutajakogemuse (UX) täiustamise nimel tööd teha.

Niisiis, loetlege nõuded, mis teil on oma kasutajavoo kavandamisel. Pidage meeles, et igal tööriistal on midagi erinevat pakkuda. Seejärel valige oma vajadustele vastav kasutajavoo tööriist.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map