22 Linuxi raamatut ja videot süsteemiadministraatorile

Linuxi tundmine on hädavajalik mis tahes süsteemihalduse, vahetarkvara ja veebiinseneri töö jaoks.


Linuxi kasutatakse peaaegu kõikjal tootmises või mujal kui tootmiseks mõeldud keskkonnas. Tutvumiseks ja õppimiseks on tuhandeid artikleid, raamatuid, videokoolitusi, kuid see oleks nii aega võttev. Selle asemel saate järgige ühte või kahte seotud raamatud või veebikoolitus.

Järgmised õppematerjalid hõlmavad suurt hulka Linuxi administreerimisülesandeid alates alustades ekspertide tasemele. Nii et vali endale sobiv.

Linuxi administreerimise kokaraamat

Kaasaegse Linuxi administraatori ökosüsteemiga töötamiseks vajate retsepte?

See raamat pakub neist üle 100. See pakub teekaarti igat tüüpi Linuxi masinate haldamiseks, alates pisikesest Raspberry Pi-st kuni tooteserverini Azure’i pilves. Selle lehtedelt leiate tööriistu ja teadmisi igapäevaste probleemide tõrkeotsinguks ja GNU Linuxi sisemise töö mõistmiseks.

Anekdootide ja kogemustega kaunistatud hõlpsa juhendi kaudu jagab autor oma tohutut kogemust andmekeskuse insenerina, õpetades süsteemi paigaldamist ja konfigureerimist. Kui olete lugemise lõpetanud, olete omandanud väärtuslikke teadmisi Linuxi administreerimise kohta.

Linuxi tõrkeotsingu kursus

Kogu selle 12 tunni ja 49 minuti jooksul, see videokursus aitab teil mõista nii Linuxi põhilisi kui ka keerukaid tõrkeotsinguid, õpetades reaalajas näidete abil, kuidas hallata oma ettevõtte IT-keskkonda ja pakkudes sujuvaid vastuseid kriitilistele probleemidele.

See interaktiivne kursus pakub väärtuslikke näpunäiteid ja tehnikaid, mis aitavad Linuxi serveri infrastruktuuri säilitada minimaalse seisakuga. See juhendab teid tõestatud tõrkeotsingu parimate tavade kaudu ja seejärel selgitab Linuxi serverites tavaliste ja keerukate administreerimisküsimuste tõhusaid diagnoosimis- ja kinnitamistehnikaid.

Linuxi serveri haldus ja turvalisus

See kursus kestab neli nädalat ja juhendab teid peamistest Linuxi administreerimisülesannetest ettevõtte vaatevinklist. Alustuseks uuritakse, milleks Linuxis ettevõtet kasutatakse, õpetades eristama erinevaid Linuxi versioone.

Seejärel uuritakse Linuxi konfiguratsiooni ja demonstreeritakse erinevate Linuxi käskude kasutamist. Pärast seda sukeldub autentimismehhanismidesse ja kasutajate haldamisse ning lõpuks satub turvalisusesse, selgitades erinevaid tehnoloogiaid Linuxi süsteemi turvamiseks ja õpetades juurdepääsu juhtimise teemasid..

Kursus on osa arvutiturbe ja süsteemijuhtimise spetsialiseeritud programmist.

Õppige Linux 5 päevaga

Üks enimmüüdud veebikursusi Udemy kohta, mida õppida Linux 5 päeva pärast. Rohkem kui 100 000 õppurit, kes saavad 5-st hindest 5, annavad kursusele piisavalt usutavust.

Jason Cannon, autor, hõlmab erinevaid teemasid Linuxi opsüsteemi haldamise ja administreerimise kohta.

Kui teil on piiratud aeg ja soovite haarata teadmisi RHELi, Fedora, OpenSUSE, Slackware, Debiani, Ubuntu jne kohta, siis see kiire veebikursus aitab teil alustada.

Linuxi käsurida

William Shottssi täielik Linuxi käsurühma tutvustus on üks enimmüüdud Linuxi raamatuid.

Kui soovite või soovite saada Linuxi üle kontrolli, kasutades terminali üle GUI-d, annab see raamat teile kõik, mida vajate Linuxi administraatorina.

Võite eeldada, et õpite kesta, kesta skriptimise kirjutamist, igapäevaste toimingute haldamist oluliste tööriistade abil jne.

Linux arendajatele

Osana Coursera avatud lähtekoodiga tarkvaraarenduse spetsialiseeritud programmist, see kursus õpetab arendajatele peamisi Linuxi teemasid. Selle eesmärk on panna arendaja end käsuridaga töötades mugavalt tundma.

Pärast sukeldumist Linuxi ajalukku ja selgitamist, mis Linux on, asutakse eraldama Linuxi tuuma ülejäänud operatsioonisüsteemist, tegema tuuma panuseid, töötama failisüsteemiga, jälgima utiliite jne..

Pärast selle kursuse läbimist omandate põhioskused, mis on vajalikud igapäevaselt Linuxi süsteemidega töötamiseks.

Linuxi turve & Karastamine

Praktiline juhend keskendub Linux OS-i kõvendamise ja turvalisuse tagamisele, hõlmates järgmisi teemasid.

 • Linuxi kaitsmine häkkerite eest
 • Jõustage range paroolipoliitika, vananemispoliitika, kontrollige parooli
 • SSH & võrgu kõvenemine
 • Sudo konfiguratsioon
 • Failisüsteemi turvalisus & krüptimine
 • Tulemüüri konfiguratsioon
 • Pordi skannimine
 • Ja palju muud …

Kui teil on Linuxi kohta põhiidee ja soovite oma turbeoskusi täiendada, siis see veebikursus oleks abiks.

See sisaldab 4,5 tundi videot, kahte artiklit, millele pääsete juurde igal ajal ja igal pool.

Linuxi kernel lühidalt

Valmis ehitamiseks sukelduma Linuxi kerneli & seadistama?

See TASUTA raamat aitab teil järgmiste kerneli teemadega.

 • Tuuma tutvustus ja kuidas neid üles ehitada
 • Kuidas kerneli allikat hankida?
 • Kuidas kernelit installida ja sellest alglaadida
 • Kuidas uuendada? & kohandada kernelit
 • Kerneli viide & abivalmis kommunaalkulud

Täielik Linuxi koolituskursus

Kui plaanite sel aastal oma unistuste töökoha saada, see kursus võib olla see, mida peate selle eesmärgi saavutamiseks. See valmistab teid ette ärimaailma jaoks ning RHCSA (Red Hat’i sertifitseeritud süsteemi administraatori), RHCE (Red Hat’i sertifitseeritud inseneri) ja LFCS (Linux Foundationi sertifitseeritud süsteemi administraatori) sertifikaatide saamiseks. Kursuse lõpetamise ajaks olete professionaalne Linuxi administraator, kes saab teha eksami EX-200 ja selle sooritada.

Teie teadmised hõlmavad enam kui 150 Linuxi süsteemi administraatori käsku ja palju lahendusi Linuxi tõrkeotsinguks.

Kursus sisaldab 29 tundi tellitavat videot, 24 artiklit, 120 allalaaditavat ressurssi, eluaegne juurdepääs kursuse materjalidele ja õppetunnistus. Ainsad rekvisiidid on tugev soov õppida ja arvuti.

Spikker

Kui vajate käsuviidet, on see TASUTA Linuxi käsuribalõike leht teile mugav.

Võite viidata ka minu eelmisele postitusele mitmesuguste elementide petulehel.

Linuxi administratsiooni Bootcamp

Minge alustaja juurest asjatundjateni Linuxi administratsiooni alglaadimine. 7,5 tundi tellitavat videot hõlmab peaaegu kõike, mida peaksite Linuxi administraatorina teadma.

Kui teil on põhiidee ja soovite oma teadmisi täiendada, siis on see kursus mugav.

Google’i IT-tugiteenuse professionaalne sertifikaat

Kui plaanite IT-valdkonnas tööd saada, et seda toetada, see 5-käiguline tunnistus võib teid ette valmistada algtaseme rolliks väikeettevõttes või ülemaailmses ettevõttes. Parimad tööandjad otsivad sertifitseeritud spetsialiste, nii et Google’i sertifikaat võiks olla IT-töökohale kandideerimisel väärtuslik vara.

Sertifitseerimisprogrammis kasutatakse segu videoloengutest, viktoriinidest ja praktilistest laboritest, mille kaudu tutvustatakse teile klienditeenindust, süsteemi administreerimist, turvalisust ja tõrkeotsingut. Teil on vaja pühendada ainult umbes 5 tundi nädalas ja vähem kui kuue kuu jooksul saate programmi lõpule viia.

Linuxiga alustamine

Et tunda end kindlalt, kui astate oma esimesi samme Linuxi halduse maailmas, vajate inspireerivat juhendit, näiteks David Clinton, Alustamine Linuxist. Kursuse alguses selgitatakse, kuidas leida Linuxi distributsioone ja avatud lähtekoodiga tarkvara ning nendega töötada. Järgmisena õpetab see teid Linuxi käituskeskkonna juhtimiseks ja optimeerimiseks.

Ja lõpuks selgitatakse, kuidas kasutada füüsilisi ja virtuaalseid Linuxi eksemplare serverirakenduste (nt Apache ja Nextcloud) haldamiseks.

Kui olete selle kursusega lõpetanud, installite ja haldate Linuxi süsteeme nagu profid ning teil on vajalikud teadmised, et mõista, mida Linux saab teie ja teie karjääri heaks teha.

Linuxi meisterlikkus

Täpselt 11,5 tunniga, see kursus õpetab Linuxi käsurida valdama, isegi kui teil pole varasemaid kogemusi. Saate teada, kuidas kasutada Bash-skripte ja Croni ajakava korduvate toimingute automatiseerimiseks ning avatud lähtekoodiga tarkvara installimiseks ja haldamiseks koos paketihalduritega.

Lisaks Linuxi täieliku mõistmise omandamisele on teil vajalikud teadmised Linuxi arvuti täielikuks käsurealt kasutamiseks.

Kursus pakub 11,5 tundi tellitavat videot, kolme artiklit, 14 allalaaditavat ressurssi, elukestvat juurdepääsu kursuse materjalidele ja õienditunnistust. See on mõeldud peamiselt algajatele, seega pole ainus nõutav kogemus Linuxi kasutamise kogemus.

LPI Linux Essentialsi sertifikaat

Kui teil on kavas teha karjääri Linuxi süsteemide administreerimisel või soovite lihtsalt oma IT-teadmisi laiendada, see sertifikaat võib sind õiges suunas suunata. Kursus õpetab Linuxi opsüsteemi põhikomponente ja tagab, et õpilased puutuvad kokku kõigi LPI Linux Essentials eksami eesmärkidega.

Kursus koosneb viiest peamisest teemast, hõlmates Linuxi ja avatud lähtekoodiga tarkvara põhitõdesid, kesta ja käsuridaliidest, Linuxi erinevaid versioone ning võrdlust teiste opsüsteemidega, põhiriistvara ja võrguteadmisi, turvalisus ja õigused. Pärast kursust saate praktikaeksami ja eksamiks valmistumise juhendi ning edasised sammud sertifikaadi saamise järel.

Red Hat Enterprise Linuxi alused

Red Hat Enterprise Linux on ettevõtte IT-osakondades üks populaarseimaid Linuxi distributsioone. Red Hat Enterprise Linuxi alused pakub selle opsüsteemi põhitutvustust, näitab selle korraldust ja tutvustab sissejuhatavaid administraatori ülesandeid.

Kursus annab tugeva aluse Red Hat Enterprise Linuxi käsurida omandamiseks. See õpetab põhilisi tööülesandeid, mis on kasulikud nii töölauaversioonide kui ka kaugsüsteemide jaoks.

Käsitletavate teemade hulka kuulub käsuridadele juurdepääs, failide haldamine, tekstifailide loomine / vaatamine / redigeerimine, kohalike Linuxi kasutajate ja rühmade haldamine, protsesside jälgimine ning tarkvara installimine ja värskendamine.

Linuxi põhialused IT-spetsialistidele

Hästi kogenud Linuxi teadlased dikteerivad paljusid Linuxi kursusi. Noh, see pole nii. Linuxi põhialused IT-spetsialistidele on dikteeritud “ilmalike” IT-spetsialistide poolt, kes soovivad jagada oma kogemusi levinumate Linuxi käskude kasutamisel ja tavaliste vajaduste jaoks lihtsate koorega skriptide kirjutamisel. Selle kursuse hea külg on see, et õpetajad ja õpilased räägivad põhimõtteliselt sama keelt.

Kursus on suunatud arvutiteaduse või infotehnoloogia tudengitele, testimisspetsialistidele, tarkvarainseneridele, rakenduste arendajatele, andmeinseneridele, andmebaaside administraatoritele jms. Pärast kursuse läbimist tunnete end mugavalt igapäevaste toimingute tegemisel, rutiinsete ülesannete automatiseerimisel ja häkkimine, et saada logifailidest kasulikku silumisinfot.

Linuxi õpetused ja projektid

Kogumik tasuta ja väga spetsiifilisi õpetusi Linuxi halduses. See kursus hõlmama selliseid teemasid nagu SSL-sertifikaatide haldus CentOS Linuxis ja Apache, MySQL Master-Slave replikatsioon Ubuntu, koormuse tasakaalustamise HTTP ja veebiliiklus Nginxi abil ja palju muud.

Õpetaja Jason Cannon on ka Linuxi algajatele autor ja Linuxi koolitusakadeemia asutaja. Selle kursuse vältel jagab ta osa oma reaalse maailma Linuxi kogemusest.

Kursus sisaldab 41 minutit tellitavat videot, kolme artiklit, nelja allalaaditavat ressurssi, elukestvat juurdepääsu kursuse materjalidele ja õienditunnistust.

Linuxi õpetus

Raamatu autor Ryan Chadwick see õpetus, naudib õpilastele Linuxi õpetamist. Ta on seda teinud enam kui kümme aastat. Ja üks asi, mida ta õpetab, on see, kuidas olla laisk, kuid loovalt – see tähendab, kuidas kokku panna tööriistu, et teha praktiliselt ükskõik mida, lasta arvutil teha tööd selle kapteni jaoks.

Pärast selle õpetuse omandamist ei saa te tõenäoliselt Linuxi guruks, kuid teil on olemas vajalikud teadmised sinna jõudmiseks, kui just seda soovite. Õpetus annab aluse terminali kasutamiseks ja Linuxi käsuridade kasutamiseks (Bash). Selle eesmärk on eemaldada salapära, keerukus ja jultumus käsuridadest. Samuti on õpetuse eesmärk selgitada käsurida ja GUI kõige sobivamaid kasutusjuhte.

Linuxi teekond

Veebipõhine, tekstiline ja interaktiivne teekond kõikides Linuxi valdkondades. Sellel teekonnal pole etteantud rada. Võite liikuda otse huvipakkuvatele teemadele: käsurida, õigused, protsessid, paketid, failisüsteemid, seadmed, võrgustamine, tõrkeotsing jne. Või soovi korral järgige soovitatud järjekorda.

Igaljuhul, sellel saidil, leiate palju ressursse ja teadmisi Linuxi opsüsteemi kõigi aspektide tundmaõppimiseks. Iga teemat selgitatakse üksikasjalikult koos praktiliste näidetega ja igas tunnis on lühike eksam, et oma teadmised proovile panna.

Linuxi põhikursus

Kogumik 55 YouTube’i õppevideot, alates Linuxi kesta käskudest algajatele kuni OS-i virtualiseerimise, võrguturbe ja muude konkreetsete teemadeni professionaalsetele süsteemiadministraatoritele.

Autor hakkas neid videoid tegema sõbrale, kes soovis õppida, kuidas saada Linuxi sysadminiks. Esimesed videod olid nii edukad, et autor laiendas esitusloendit, et hõlmata laiemat valikut teemasid, tööriistu, praktilisi projekte ja karjäärinõuandeid.

Videod püüavad leida tasakaalu teooria ja praktika vahel, proovides anda käskude all oleva süsteemi mõistmiseks vajaliku teooria ja pakkuma omakorda praktikamaterjali reaalainete probleemide lahendamiseks..

Täpsem Linux: Linuxi kernel

Dr Kevin Dankwardt võtab oma õpilased sukelduda Linuxi opsüsteemi südamesse: Linuxi kernel. See õpetus pakub vajalikke teadmisi Linuxi kerneli tundmaõppimiseks, samuti selle konfigureerimise ja tõrkeotsingu mehaanikat.

See pole algajatele mõeldud kursus, võttes arvesse, et see hõlmab edasijõudnute teemasid, nagu Linuxi kerneli spetsifikatsioon, alglaadimisprotsess ja laaditavad kerneli moodulid. Tundide vältel harjutate tehnikaid Linuxi kerneli nullist konfigureerimiseks ning Linuxi kerneli lähtekoodi allalaadimiseks ja otsimiseks.

Peaaegu igale peatükile järgnevad väljakutsevideod, mis pakuvad teile võimalust õppida oma õpitud Linuxi oskusi.

Teemadeks on Linuxi kerneli teadete lugemine, proc- ja sysfs-failisüsteemidest failide lugemine ja kirjutamine, GRUB-i seadistamine, kerneli käsuridade parameetrite kasutamine, silumine, käitustasemete seadistamine jne..

Õppimisvõimalused igale maitsele

Sel ajal peaks teil olema selge idee, kuidas alustada Linuxi halduse õppimist, kas eelistate lugeda raamatuid, vaadata videoid, osaleda tundides või lugeda interaktiivseid veebisaite. Kui töötate praegu IT-valdkonnas või plaanite alustada IT-alast karjääri, peaksite valima ühe neist võimalustest ja kohe õppima Linuxi administreerimist.

Sildid:

 • Linux

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map