10 parimat näidet tehisintellekti kohta meie igapäevaelus

„Kunstlik intelligentsus” (AI) on praegusel ajal muutunud paljudes tehnoloogiliselt seotud diskursustesõnadeks. Isesõitvad autod, tipptasemel robootika, AI-põhine liikluse juhtimine, nutika võrgu hooldus jms on vaid mõned asjad, millele AI-st rääkides viidatakse, mis kõlab futuristlikult hoolimata juhuslikest uudistest, mida saame kuulda selles suunas tehtud arengud.


Võib aga olla üllatav tõdeda, et AI on juba tänapäeva asi ja me oleme sellest igapäevaelus ümbritsetud.

Järgnevalt on toodud mõned näited meie igapäevaelust, kus tehisintellekt leiab koha.

Reisima & Navigeerimine

Mingil hetkel oma elus võisime navigeerimisteenuse või mõne muu abil oma tee üles leida. Paljude jaoks on see osa igapäevasest elust. Olgu selleks kaartide kasutamine navigeerimiseks või takso rentimise teenuse nagu Uber kasutamine, kasutate ühest kohast teise sõitmiseks AI-toega teenuseid.

Google, Apple ja paljud teised navigeerimisega seotud teenusepakkujad kasutavad AI abil saadud teabe hulga tõlgendamist ja pakuvad teile teavet, mis aitab nii navigeerimisel kui ka liikluse reaalajas värskenduste saamiseks, aidates teil tõhusamalt pendeldada..

Idee reaalsuseks muutmiseks on teil saadaval palju geokoode ja Maps API-sid.

Nutitelefonirakendused

Meie elu ette kujutamine ilma mobiiltelefonideta võib osutuda väljakutseks. Erinevad rakendused meie mobiiltelefonides on muutunud meie igapäevase elu lahutamatuks osaks. Paljud neist rakendustest põhinevad AI-l.

Nutikad kõlarid, Google'i kodu

Meie telefonidesse sisseehitatud nutikad abilised, näiteks Siri, Alexa ja Google Assistant, on AI-d ilmselgemad näited, mida enamik meist on teadlik ja kasutavad.

Rohkem mobiiltehnoloogiaplatvorme arendavad lahendusi, mis kasutavad AI-d seadme erinevate aspektide haldamiseks, nagu akuhaldus, sündmuseettepanekud jne. Üks standardfunktsioonidest, näiteks telefoniportree režiimi kasutamine, kasutab ka AI-d.

AI-toega teenused on nüüd oluline osa nii iOS kui ka Android platvormil tehtud uuendustest.

Kas olete huvitatud mobiilirakenduste arendamise õppimisest? Vaadake seda Udemy kursus.

Sotsiaalmeedia kanalid

Liikudes nutitelefonides olevate rakenduste kaudu AI-le erinevates sotsiaalmeediarakendustes. Ükskõik, kas tegemist on teie Facebooki, Twitteri, Instagrami või muude platvormidega, mõjutab masinate õppimine seda, mida nendes rakendustes näete ja teete. AI kontrollib väga palju kanaleid, mida näete nendel platvormidel sirvides, või saadud teatisi.

See arvestab teie maitsega & eelistusi, oma ajalugu ja jäljendit SM-le jne, et kureerida teavet, et edastada vooge, mis on teie jaoks asjakohasemad ja kalduvad nägema.

Kuulutused

Mitu korda olete veebireklaami vaadates mõelnud: “Ma mõtlesin selle toote ostmisele”?

See on AI tööl.

Siin pole mingit maagiat, kus AI loeb teie meelt. Selle asemel jälgib ta seda, mida teete veebis. Erinevatel ostukohtadel või otsingumootorites sirvitavaid tooteid jälgitakse ning nende toodetega seotud reklaame antakse teile edasi. AI kasutab ka demograafiaga seotud teavet, näiteks teie vanust, sugu, elukutset jne, selliste toodete reklaamide kindlaksmääramiseks, mis on tõenäoliselt teie eelistus.

See on muutumas aktuaalsemaks, kuna paljud ettevõtted kasutavad oma eelistatud klientide sihtimiseks digitaalse turunduse tööriistu.

Nutikad autod

Teine valdkond, kus AI suurendab oma kohalolu meie igapäevaelus, on nutikad autod.

Sõidukites automatiseerimise esirinnas pole mitte ainult ettevõtted, nagu Tesla, vaid ka paljud autotootjad, kes soovivad integreerida AI-d autodega, et pakkuda erinevate kasutatavate tehnoloogiate sujuvaid teenuseid..

Autode vahel jagatakse ja edastatakse teavet, et liikluses ise paremini manööverdada. Sisendeid liikluse ümber, reaalajas värskendusi teetõketesse jne edastatakse kohe, et hoiatada teisi ruudustikus olevaid sõidukeid, mis võimaldavad marsruuti muuta.

Kõlab põnevalt? Miks mitte õppida saada isesõitvaks autoinseneriks?

Muusika ja video voogesitus

Ehkki YouTube’i soovitused ja soovitatud esitusloendid muusikarakendustes on olnud juba mõnda aega, on näha, et aja möödudes muutuvad need soovitused teie meeldimiste jaoks asjakohasemaks. See on AI tööl, mis jälgib videoid ja muusikat, mida te kõige rohkem kuulate, ning esitab selle kohta ettepanekuid.

Nende voogesitusteenuste kohta soovituste esitamiseks võetakse arvesse mitmesuguseid variante, nagu artistid, žanr jne. Paljud neist soovitustest on sellised, mida te tõenäoliselt ei tunne, aidates teil uuemat sisu vaadata või kuulata.

Nutikas kodu

Alexa ja Bixby tulevad meelde, kui räägitakse AI kasutamisest nutikate kodude arendamisel. Kuid need AI rakendused ei piirdu ainult nende nutika hääle abilistega.

Termostaadiseadmed, mis kasutavad AI-d temperatuuri automaatseks reguleerimiseks, AI-rakendused, mis säästavad energiat, lülitades tuled automaatselt sisse ja välja, lähtudes inimese kohalolekust, nutikõlarid, rakendused, mis muudavad valguse värvi vastavalt kellaajale, jne on vähe rakendusi, kus AI-d kasutatakse kodude nutikamaks muutmiseks.

Kasutatav AI areneb edasi ja üha rohkem on välja töötatud lahendusi, mis mõistavad meie käitumist ja toimivad vastavalt.

Nutikas sisend

Kas soovite teada, kus AI-d kasutatakse??

Teil pole vaja vaadata kaugemale kui teie enda mobiilseade. Teksti kirjutamine on AI integreerimisega muutunud mugavamaks, kuna see ennustab sõnu, fraase ja emotikone tavapärase kasutamise ja kirjutamisstiili põhjal.

See on enne ennustavat testi mida kasutatakse varasemates mobiiltelefonides, kusjuures soovitused vastavad kontekstile ja teie stiilile. Lauseid saab kirjutada lihtsa libisemisega üle ekraani.

Vähesed e-posti rakendused pakuvad soovitusi subjektide jaoks ja paljudel juhtudel ka tekst, mis põhineb teie sisestatud e-posti sisul.

Turvalisus & valve

AI mõte annab arusaama selle kasutamisest suuremahuliseks jälgimiseks. Ehkki eetika on arutelu alus, on teada fakt, et AI-d kasutatakse selles valdkonnas üha enam. Erinevatest kaameratest ja muudest seadmetest edastatava tohutu sööda jälgimine pole mitte ainult tülikas tegevus, vaid ka sellel on oma piirangud.

AI kasutab vastuvõetud sisendite jälgimiseks ja analüüsimiseks selliseid tehnoloogiaid nagu näotuvastus, objektide ja asukohatuvastus jne.

Finantsteenused

Pangad on üks valdkondi, mis on tehnoloogilised leiutised kasutusele võtnud kiiremini kui enamik teisi valdkondi. Pangandus on nüüd edasi liikunud vajadusest minna füüsilisse ruumi, et operatsioone oma mobiiltelefonilt läbi viia.

Pangad kasutavad AI-d paljudes valdkondades, sealhulgas mis tahes pettuse tuvastamisel, klientide investeerimistrendide analüüsimisel, klienditeeninduse pakkumisel jne..

Kas olete kunagi saanud pangast teatist, kui teete tehingut uuest seadmest? See on juhtum, kus AI-d kasutatakse võimalike pettuste tuvastamiseks. Pankadelt saadud teatised & Finantsasutused oma teenuste ja toodete osas on AI näited teie eelistuste, nõuete ja rahalise tugevuse mõistmisel asjakohaste toodete pakkumisel.

Järeldus

AI aitab inimestel muutuda produktiivsemaks, elada paremat elu. Peaksime seda hindama, selle asemel, et pidada seda võistluseks. Kui teil on huvitav õppida või karjääri luua, siis vaadake seda ressurssi.

Sildid:

  • AI

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map