Teie rakenduse jaoks 8 parimat hallatavat MySQL-i hostimisplatvormi

MySQL on Linuxi ja pilvepõhistes platvormides kõige laialdasemalt kasutatav avatud lähtekoodiga andmebaasimootor. Peaaegu iga veebimajutusteenuse pakkuja pakub oma veebimajutusplaanides sisalduvat põhilist MySQL-i eksemplari ilma lisatasuta.


Veeb + andmebaasimajutuskombinatsioon on uute või vähese liiklusega veebisaitide jaoks eelistatud variant, kuna see vabastab süsteemiadministraatori kõigist probleemidest, mis on seotud mitmesuguste teenuste haldamisega.

Kuid kui andmehaldus muutub mahukate rakenduste või veebisaitide jaoks kriitiliseks, võib olla mõistlik mõlemad teenused lahti siduda ja hoida spetsiaalset hostimist ainult andmebaasi jaoks. DBaaS (andmebaas kui teenus) on samuti eelistatud valik, kui seadistate rakenduse andmekihi enne, kui teate, kuidas neile andmetele juurde pääsete.

MySQL-i installimise eraldi hostimise eeliseks on ka see, et saate hallata varundamisi, replikatsioone, jälgimist ja muid olulisi funktsioone ülejäänud hostitud teenustest sõltumatult. Hallatud MySQL-platvorm võimaldab teil lisaks põhitööriistadele, mida pakkuja vaikimisi pakub, sellele juurde pääseda ka teie valitud väliste tööriistadega.

Miks just MySQL?

Pilves on ka teisi andmebaase, mida saaksite kasutada, näiteks PostgreSQL, MariaDB, Oracle Database ja Microsoft SQL Server. Nende hulgas paistab MySQL silma ka oma kiiruse, stabiilsuse ja kasutusmugavuse kõrval, lisaks sellele, et see on tasuta ja avatud lähtekoodiga..

Teine oluline MySQL-i eelis on see, et see on mõeldud veebi jaoks maast madalast erinevalt teistest andmebaasidest, mis on loodud kohtvõrkude ja kliendi-serveri keskkondade jaoks ning mida on hiljem kohandatud Interneti jaoks. MySQL-i taga olev tohutu arendajaskond on garantii, et see sisaldab kiiresti kõiki uusi funktsioone, mida kasutajad nõuavad. Ja kuna need arendajad on ka MySQL-i kasutajad, tagavad nad, et nende uute funktsioonide rakendamine oleks jõudluse ja läbilaskevõime jaoks optimeeritud.

See selgitab, kuidas MySQL tõusis teiste ettevõtete juhtivate funktsioonide, näiteks replikatsioonide, klastrite ja mälusiseste andmebaaside liidriks.

Mida otsida hallatud MySQL-i hostimisplatvormil?

MySQL-i hostimisteenuste hinnad ulatuvad mitte midagi kuni sadade dollariteni kuus, sõltuvalt vajalikust teenusest ja mahust (seal on ka tunnihinnad). Kuid lisaks hinnale, mida peate MySQL-i teenusepakkuja valimisel arvestama, on ka palju muid aspekte.

Veel üks oluline otsustegur on andmebaasidega kaasas olevad haldustööriistad. DB-hostingu pakkujad pakuvad tavaliselt haldamise liideseid, mis on tavaliselt sõbralikud ja hõlpsasti kasutatavad. Kuid sama oluline on see, et saate andmebaasiga ühenduda API-kõnede või kaugtööriistade kaudu, mis annavad teile vabaduse oma andmetele juurde pääseda ja neid hallata..

Turvalisus on andmebaasi hostimise valimisel alati oluline küsimus. Teie andmebaasi tuleb kaitsta mitmel viisil, sealhulgas juurdepääs ja andmete krüptimine. Kuna teie andmed asuvad pilves, peavad need olema krüptitud mitte ainult puhkeolekus, vaid ka andmebaasi ja teie rakenduse vahel liikudes.

Lõpuks peaksite eelistama teenust, mis hoolitseb rutiinse halduse eest võimalikult paljude ülesannete eest, näiteks varundamine, jälgimine, jõudluse optimeerimine ja tarkvara värskendamine.

Vaatame parimaid saadaolevaid valikuid hallatavate MySQL-i hostimisplatvormide osas.

Digitaalne ookean

Alates 15 dollarist kuus pakuvad Digital Ocean hallatavad andmebaasid teile suurt skaleeritavust, igapäevaseid varukoopiaid ja automaatset tõrkesiirdefunktsiooni. Mõne klõpsuga saate käivitada MySQL-klastri ja seejärel kasutada sellega töötamiseks API-liidese juurdepääsu või Digital Ocean’i enda lihtsustatud kasutajaliidest. Rutiinsete juhtimisülesannete pärast ei pea te muretsema, sest nende kõigi eest hoolitsetakse.

Hallatava teenuse huvitav aspekt on see, et igapäevased varukoopiad võimaldavad andmeid taastada mis tahes punktile eelneva seitsme päeva jooksul.

Digital Ocean eraldab teie andmebaasi teie konto privaatses võrgus, võimaldades teil hallata oma infrastruktuuris olevat suhtlust. Oma andmetele pääsete siiski juurde avaliku Interneti kaudu, lisades vajalikud sissetulevad allikad valgesse nimekirja. Te ei pea volitamata juurdepääsu pärast muretsema, kuna teie andmed krüptitakse nii läbisõidul kui ka puhkeseisundis.

Google Cloud SQL

Google’i teenus mitte ainult ei paku MySQL-i andmebaase, vaid pakuvad teile ka valiku PostgreSQL ja SQL Server ning kinnitavad, et saate oma andmetega ühenduse luua mis tahes rakendusest ja maailmast, muretsemata varukoopiate, paljundamise või tõrke pärast. Google lubab, et saate usaldusväärseid andmeid, kõrget kättesaadavust ja paindlikkust, praktiliselt ilma sõrme liigutamata.

Andmetele juurdepääs on tagatud ja turvatud erinevatele pilvplatvormidele, näiteks App Engine, Compute Engine, Kubernetes ja BigQuery. Andmed on krüptitud edastamise ajal ja puhkeasendis. Privaatsuse saate virtuaalse privaatpilve kaudu ja tulemüüriga piiratud juurdepääsuga võrgule. Kui kahtlete, saate vaadata Google Cloud SQL-iga hõlmatud turvastandardeid: HIPAA, SSAE 16, ISO 27001 ja PCI DSS v3.0.

Google Cloud SQL-iga ei pea te oma salvestusmahtu ette planeerima. Võite tasuta alustada lihtsa testitud andmebaasiga, kus on vähendatud andmestik, ja seejärel liikuda kiiresti kättesaadavasse andmebaasi kasutades tootmiskeskkonda..

Ärge muretsege mahu kasvu pärast, kuna salvestusruumi suurendatakse automaatselt.

Kamatera

MySQL on üks paljudest hallatavatest rakendustest ja teenustest, mida pakub Kamatera Cloud. MySQL hinnakujundusplaanid algavad 4 dollarist kuus teenuse eest, mis sisaldab 1 virtuaalset protsessorit 1 GB RAM-mäluga, 20 GB SSD-salvestusruumi ja 5 TB Interneti-liiklust. 30-päevane tasuta prooviversioon võimaldab teil teenust maitsta ja jätta selle pooleli, kui te pole rahul.

Kamatera andmekeskused asuvad Ameerikas, Euroopas, Aasias ja Lähis-Idas, pakkudes tõelist globaalset ärilahendust juhuks, kui vajate kiiret juurdepääsu mis tahes maailma piirkondadele.

Kamatera pakub teile valikut MySQL 8.0 või 5.7, mõlemad töötavad Ubuntu serveris 18.04. Garanteeritud tööaeg 99,95% ilma ühegi rikkekohata tagab teile pideva töö. Saate serveri luua vaid 60 sekundiga ja seejärel laiendada ja piirata.

Mis tahes teie vajaduste rahuldamiseks on olemas ööpäevaringne ja esmaklassiline tugiteenus.

ScaleGrid

ScaleGrid pakub ainukest DBaaS-i, mis võimaldab teil oma MySQL-i juurutamiste üle täielikku superhalduri kontrolli. Kasutades ühte hõlpsasti kasutatavat halduskonsooli, saate oma MySQL-i klastrid pilve juurutada, neid varustada, neid jälgida ja skaleerida. Hinnakujundusplaanid „Tooge oma pilv” algavad 8 dollarist kuus ja võimaldavad teil valida AWS, AWS High Performance ja Azure vahel.

Lisaks MySQL-ile saate valida MongoDB, Redise või PostgreSQL.

Põhiplaan pakub huvitavat maiuspaketti, näiteks reserveeritud eksemplaride tugi, kohandatav RAM, ketas & juhtumid, automatiseeritud varukoopiad, ööpäevaringne tugi, spetsiaalsed serverid, jälgimine ja kohandatud hoiatused, aeglane päringu analüüs. Kui teile meeldib oma teenuste kohandamine ja kapoti all toimuva vaatamine, pakub ScaleGrid täielikku SSH juurjuurdepääsu nende aluseks olevatele masinatele, lubades teil vabalt uurida ja isegi kohandatud tarkvaraagente installida.

ScaleGrid ei lukusta teid, kuna saate oma andmeid igal ajal vabalt üle viia, kasutades täielikult juurdepääsetavaid andmebaasihaldusvahendeid.

Pilves

Pilves kavandas oma ThunderStack MySQL andmebaasi hostimisteenust, pidades silmas suurt jõudlust, ja orienteeris selle arendajatele, pakkudes laia valikut eelinstalleeritud tööriistu, näiteks Git ja Composer. Cloudways pakub sisseehitatud MySQL-i administraatorit, mis lihtsustab DBA igapäevast tööd, ja automaatset Giti juurutamise funktsiooni, mis võimaldab tööd hajutatud meeskondades koordineerida: koodi värskendatakse reaalajas serverites kohe, kui see sisestatakse serverihoidlatesse.

Arendajale on mõelnud ka Pilveteede kaugühenduste funktsioon, mis võimaldab nende hallatavatel serveritel hostitavate andmebaasidega turvalisi kaugühendusi. Võite hakata tasuta kasutama Cloudways MySQL-i hostimisteenust – nad pakuvad isegi oma esimese veebisaidi tasuta ülekandmiseks Cloudwaysse – ja saavad hiljem valida kuutasu või maksta kohe-kohe hinnakujunduskava.

Erinevate pilveinfrastruktuuride puhul kehtivad erinevad hinnad. Näiteks kui kasutate oma alusplatvormina DigitalOceani, on kuu hind (sh automatiseeritud varukoopiad, ööpäevaringne tugi ja paljud muud hüved) põhiplaani eest 10 dollarit. Kuid kui kasutate Google Cloudit, tõuseb alghind 33,30 dollarini.

Amazon Aurora

Aurora on pilve jaoks loodud relatsiooniandmebaas, mis ühildub MySQL ja PostgreSQL-iga. Amazoni sõnul ühendab Aurora traditsiooniliste andmebaaside jõudluse ja kättesaadavuse avatud lähtekoodiga andmebaasi mugavusega.

Amazon väidab, et Aurora on kuni viis korda kiirem kui standardsed MySQL andmebaasid ja kolm korda kiiremad kui tavalised PostgreSQL andmebaasid. Teenust haldab täielikult Amazon Relational Database Service (RDS), mis automatiseerib nõudlikud haldusülesanded nagu riistvara seadistamine, andmebaasi konfigureerimine, plaastrirakendus ja varundamine.

Aurora taastussüsteem skaleerib automaatselt kuni 64TB andmebaasi eksemplari kohta. See pakub kõrget saadavust kuni 15 madala latentsusajaga lugemiskoopiaga, kindlal ajal taastamist, pidevate varukoopiate genereerimist Amazon S3-ga ja replikatsiooni kolmes saadavustsoonis.

Aurora pakub andmebaasi jaoks mitu turvataset. Need hõlmavad võrgu isoleerimist Amazon VPC kaudu, jõude krüptimist võtmete abil, mida saate luua ja juhtida AWS-i võtmehaldusteenuse (KMS) kaudu, ning SSL-iga edastatavate andmete krüptimist. Krüptitud Amazon Aurora eksemplaris on krüptitud ka nende aluseks olevad salvestusandmed, nagu ka sama klastri varukoopiad, hetktõmmised ja automatiseeritud koopiad..

SQL-klastrid

SQL-klastrid pakub MySQL-i hostimist Kubernetes’i pilves. Platvorm on MySQL-i andmebaaside jaoks saadaval igas mastaabis, alates eksperimentaalsetest arendaja andmebaasidest kuni ettevõtte tootmisandmete poodideni.

Hinnakujundusplaanid algavad 4,99 dollarist kuus teenuse eest, mis sisaldab ühte sõlme, 2 protsessori südamikku, 2 GB muutmälu, 60 GB SSD salvestusruumi ja 60 GB andmete varundamiseks. Vaatamata sellele, et SQL-klaster on odav teenus, pakub see tõrketaluvast MySQL-i lahendust sujuvalt levitatavate varukoopiate ja otse-ajaliste taastamistega.

Aiven

Aiven pakub MySQL-i hallatud pilvemajutust koos kõigi infrastruktuuridega, mis hõlmavad kõigis piirkondades Google Cloud, AWS, Microsoft Azure, DigitalOcean ja UpCloud. Andmeturbe tagamiseks töötavad Aiveni MySQL-i eksemplarid spetsiaalsetes virtuaalsetes masinates ja andmed on krüptitud nii puhkeasendis kui ka edastamise ajal. Kirjutuskaitstud ja kaugloetavad repliigid pakuvad suurt kiirust ja vabastavad peasõlme nõudmatutest lugemistoimingutest.

Andmebaaside haakimise teenus on eksklusiivne funktsioon, mida Aiven pakub teile, et saaksite oma andmebaasis teha täiendavaid toiminguid, ilma et see mõjutaks tootmiskeskkonda. Kuupõhised hinnaplaanid algavad 99 dollarist käivitusplaani jaoks, mis sisaldab 1 VM, 2 protsessorit, 4 GB muutmälu ja 80 GB salvestusruumi.

Hoidke eemal müüjate sisselogimisvõimalustest

Viimane asi, mida peate pilveandmebaasi pakkuja valimisel kindel olema, on see, et see võimaldab teil andmebaasid igal ajal ja probleemideta kuhugi mujale viia. Täna valitud pilveteenuse pakkuja ei võiks homseks sobida või võib-olla leiate mõne muu valiku, mis pakub paremat või odavamat teenust. Seetõttu peate eelnevalt teadma, et saate oma andmed hõlpsalt oma soovil üle viia.

Sildid:

  • Andmebaas

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map