7 parimat Jenkinsi hostimisplatvormi väikestele ettevõtetele

Laske järgmisel platvormil oma Jenkins võõrustada, nii et keskendute ehitamisele ja arendamisele.


Kui olete arendaja või olete DevOpsis, siis on väga ebatõenäoline, et te pole sellest kuulnud Jenkins.

See on avatud lähtekoodiga automatiseerimisriist, mis aitab pidevalt integreeruda ja tarkvaratsüklis edastamist jätkata. Koodi loomisel või juurutamisel, kraami automatiseerimisel on saadaval mitu pistikprogrammi. Jenkins saab installida Windowsi, macOS või UNIX-i põhisesse opsüsteemi.

Pidev integratsioon (CI) on tarkvaraarenduspraktika, mille käigus arendajad saavad oma koodi mitu korda päevas oma hoidlasse lükata. Jenkins on pideva integratsiooni jaoks enim kasutatud tööriist. Jenkins mängib CI / CD torujuhtmete käitamisel väga olulist rolli. Ta ehitab projekte pidevalt ja tarnib neid integreerides testimis- ja juurutustehnoloogiatesse.

Võin öelda, et Jenkins on DevOpsi elutsükli kõige olulisem tööriist. Seega on oluline Jenkinsi hostimine usaldusväärsel platvormil. Selle üksi käitamine ja haldamine võib muutuda väga kirglikuks protsessiks, eriti kui hakkate mõõtmeid seadma ja teil on mitu ehitust, mille eest hoolt kanda. Jenkinsi jaoks on seal mitmed platvormide hostimise võimalused, mida saate kasutada.

Kui olete algaja ja soovite Jenkinsit õppida, siis vaadake seda veebikursust.

Kui teil on vaja ainult Jenkinsit, siis võite installida oma arvutisse ja saada tööd tehtud. Kui töötate meeskonnas või soovite juurdepääsu Internetile, peate selle hostima Cloudis. Üks võimalus oleks saada pilve VM ning installida ja hooldada ennast VÕI lasta eksperdil hallata teie eest administratsiooni ja serverihaldust.

Järgmised pakkujad pakuvad hallatavat Jenkinsi hostimist, kus maksate selle eest, mida kasutate või kord kuus, ja te ei pea muretsema serveri haldamise, paigalduse jms pärast..

Google’i pilveplatvorm

Google’i pilveplatvorm on üks populaarseimaid pilveteenuse pakkujaid. Viimase paari aasta jooksul on GCP olnud ja selle teenused on palju kasvanud.

Genkipilvele toetuv Jenkins töötab skaleeritava infrastruktuuri ja prognoositava jõudlusega kiiremini. Jenkinsis installimise järkjärgulise muutmise ja skaleerimise saab automatiseerida Google Kubernetes Engine’i abil.

gcp jenkins arhitektuur

Ülaltoodud diagrammil näete, et GCP identiteedi ja juurdepääsuhalduses (IAM) luuakse teenusekonto. See teenuskonto lisatakse Jenkinsi meistrile koos Jenkinsi agentidega. Artefakte salvestatakse Google’i platvormi pilvesalvestusse. Vanemad artefaktid liiguvad teatud aja möödudes erinevatesse säilitusklassidesse, et minimeerida tisside säilitamise kulusid.

Jenkinsi majutamiseks Google Cloudis on piisavalt põhjuseid. GCP arvutusmootori Jenkinsi pistikprogramm loob nõudmise korral kiiremad ehitamised ja masinad. Google Cloudi abil saate Kubernetes’i emakeelena tuge. Saate hõlpsalt Jenkinsi ja Kubernetesit kasutades luua CI / CD torujuhtme. Jenkinsi juurutamise skaleerimise ja koormuse tasakaalustamise eest hoolitseb Google Cloud’s Kubernetes. See annab teile üksikasjalikud aruanded turvariskide kohta kohe pärast nende ilmnemist. Reeglite automaatse kontrollimise jõustamisega veendub see, et juurutatakse ainult kinnitatud esemeid. Jenkins GKE pistikprogramm hõlbustab testide käitamise ja esemete juurutamise protsessi Google Kubernetes Engine’is (GKE).

Maksega selle eest, mida te kasutate, maksab kulud ainult siis, kui Jenkins töötab ehitamisel.

„GCP muudab Jenkinsi skaleerimise tõeliselt lihtsaks. Kuu andmeedastusega üle 350TB kuus ja Jenkinsi kogutehnoloogia levib 670 vCPU-le, oleme suutnud vähendada ehituse täitmist päevast minutini. Ja sekundi arveldamise eest maksame ainult selle eest, mida kasutame. ” – Tony Espley, PCMS Group plc DevOps juht

Kamatera

Kamatera on pilveteenuste pakkuja, kellel on 20+ aastat kogemust. Need pakuvad platvormi ka Jenkinsi majutamiseks. Seal on parim 24 x 7 tugi.

Saate Jenkinsi Kamaterasse mõne sekundi jooksul installida ilma seadistuskuludeta. Võite teenuse tühistada igal ajal, kui soovite sellest loobuda, seega pole kohustust vaja. Peate lihtsalt valima installitava Jenkinsi versiooni ja tsooni, kuhu see installima peab.

kamatera jenkins versioon

Lõpuks valige Kamatera pakutav konfiguratsioon, see selleks. Kamatera alghind on kõigest 4 dollarit kuus, mis on parim tööstuses. Võite alustada nende 30-päevase tasuta prooviversiooniga.

kamatera konfiguratsioon

Amazoni veebiteenused

Amazoni veebiteenused on pilveteenuste turul praegu suurim pilveteenuse pakkuja. AWS pakub selliste platvormide jaoks tööriistu nagu Jenkins.

AWS-is saate Jenkinsi juurutada Amazon Elastic Compute Cloudil (Amazon EC2). Jenkinsi keskkond paigutatakse Amazoni virtuaalsesse privaatpilve (Amazon VPC). Samuti kasutatakse salvestuse otstarbel Amazon Elastic Block Store (EBS) mahtu.

Kuidas see arhitektuur välja näeb:

aws jenkins arhitektuur

Hinnakujundus sõltub sellest, millist konfiguratsiooni te valite Jenkinsi AWS-i kasutamiseks. Saate selle käivitada AWS-i vabatasandil 1 tund; maksumus on 0 dollarit. Igakuise kasutamise korral on hind 40 GB EBS-draiviga m4.large näiteks umbes 89 $ kuus..

Kui kasutate Jenkinsi käitamiseks AWS-i arvutust, maksate ainult selle eest, mida kasutate. Ja sõltuvalt vajadustest saate skaleerida allapoole või üles. See on kõige sobivam, turvalisem ja usaldusväärsem variant Jenkinsi majutamiseks.

Pilvemesilased

Pilvemesilased pakub pideva tarnimise tarkvara teenuseid. Pidev edastamine on DevOps keskkonda siirduvate organisatsioonide jaoks väga oluline. Kohsuke Kawaguchi, kes oli Jenkinsi projekti asutaja, on praegu Cloudbeesi peakontor ja CTO. Praegu on Cloudbeesis tööl veel palju teisi Jenkinsi projekti peamisi toimepanijaid.

Cloudbeesi pakkumistega fantastiline funktsioon on Cloud Jenkinsi nõustaja. See vastutab teie Jenkins’i ehitistes soovituste andmise eest ja aitab teil ka ehitamisel tekkida võivaid probleeme. Cloudbees on selle funktsiooni täiesti tasuta ja selle funktsiooni eest hoolitsevad Cloudbeesi Jenkinsi eksperdid.

 • Seda on lihtne seadistada. Jenkins saate alla laadida, installida ja käivitada sekunditega, ilma käsitsi sekkumist vajamata.
 • Neil on meeskond Jenkinsi eksperte, kes vastutavad selle eest, et pakkuda teile Jenkinsi keskkonda kõrge stabiilsusega
 • Võib-olla olete Jenkinsiga varem kokku puutunud ebaõnnestunud ehitamistega, kuid mitte enam Cloudbees Jenkinsiga. Ka versiooniuuendused on väga sujuvad.
 • Cloudbees Assurance Program loetleb kõik pistikprogrammide versioonid, mis on põhjalikult testitud ja kasutamiseks turvalised.
 • Cloudbeesi abil saate ka administratiivse armatuurlaua, mille nimi on Beekeeper Upgrade Assistant. See näitab kõiki töötavaid Jenkinsi pluginaid ja nendel soovitatavaid toiminguid.

CloudBees Jenkins Distribution on saadaval AWS, Digitalocean, Google Cloud, Microsoft Azure ja VMWare.

DigitalOcean

DigitalOcean on väga tuntud pilveteenuse pakkuja. DigitalOceceni turuplatsil on rakendus nimega Onjection Jenkins, mis kasutab Jenkinsit DigitalOcexi platvormil. Sisselülituse kaudu saate rakendusi kiiresti skannida, ehitada, testida ja juurutada, kuna see sobib suurepäraselt kõigi DevOps-i tööriistadega.

Onjection Jenkins on tootmiseks valmis CI / CD tööriist. Onjection Jenkins on integreeritud ja konfigureeritud mitu pistikprogrammi, näiteks Ant, Maven, Docker, Kubernetes Pipeline, Git jne..

Servana

Servana kõrvaldab kõik probleemid, millega teie CI / CD torustikus kokku puutute. Teil pole vaja muretseda ehitamisvigade või ehituse vabastamise viivituse pärast.

Nad kasutavad Jenkinsi juurutamiseks Cloudbees Jenkinsi jaotust. See sisaldab mitut pistikprogrammi Jenkinsi turvalisuse ja haldamise jaoks.

See pakub hostimisteenuseid enda andmekeskustes või mitme pilve platvormil. Tarkvaraarenduse ja tarnimisprotsessi jaoks on olemas üks klipp.

Nad suudavad pakkuda tootmistasemel teenust, tagades järjepidevuse ja kvaliteedi. Allpool on mõned muud pakutavad funktsioonid:

 • Null hooldus
 • Uptime garantii
 • 24 × 7 seire reaalajas võimalustega
 • Ops Armatuurlaud
 • Igas tunnis krüptitud varukoopiaid
 • IP lubamise loend
 • QuickStart torujuhtme mallid

See annab 14-päevase tasuta prooviversiooni, kus saate ressursse alla:

 • Hallatud identiteet & Juurdepääs
 • Jenkins CICD
 • Kaheksa arendajat & administraatori kasutajad
 • Seitse päeva andmete säilitamist
 • 50 GB artefaktide salvestusruum
 • 5 GB vahemälu
 • Kaheksa samaaegset torujuhet
 • PAYG esindajad

Microsoft Azure

Microsoft Azure on teine ​​parim pilveteenuse pakkuja. Jenkinsit saab majutada Microsoft Azure’is või laiendada oma olemasolevat Jenkins’i arhitektuuri Azure’i teenustega. See aitab teil ehituse automatiseerimist tsentraliseerida ja ka kasutuselevõtu ulatust vastavalt projekti vajadustele.

jenkins azure

Jenkinsi Azure’is juurutamiseks on kolm viisi:

 1. Jenkinsi lahenduse malli kasutamine. Seda malli saab Jenkins instance’i konfigureerimiseks kasutada minimaalsete Azure-teadmistega
 2. Jenkinsi juurutamiseks saate kasutada Azure’i virtuaalmasinaid
 3. Kubernetesi klastris töötava Azure’i konteineri sees

Jenkinsi lahenduse mall installib Jenkinsi uusima versiooni, sealhulgas tööriistad ja pistikprogrammid, nagu git, Azure mandaadi pluginad, Azure VM ja konteinerite agentide plugin, Azure Storage plugin, Azure CLI jne.

jenkins azure teenused

Nii näeb arhitektuur välja Jenkinsi Azure’i juurutamisel. Jenkins Server töötab Azure’i virtuaalmasinas. Kõik töötab virtuaalses võrgus, nii et nad saavad üksteisega loogilise eraldamise kaudu ühenduda. Alamvõrk isoleerib Jenkinsi serveri, et see saaks võrguliiklust hästi hallata. Jenkinsi ehituse loodud ehituse artefaktid salvestatakse Azure Blobi salvestusruumi. Azure Active Directory hoolitseb kasutajate autentimiste eest ning määratleb töövoo iga rolli jaoks reeglid ja õigused. Azure Monitor jälgib Azure’i virtuaalset masinat, kus Jenkins töötab. Hallatud kettad vastutavad Jenkinsi serveri oleku säilitamise ja õnnetusejärgse taastamise eest. Azure Key vault ning kõik saladused ja võtmed Azure’i ressursside varustamiseks.

Järeldus

See on tark otsus võõrustada Jenkinsi ükskõik millisel ülaltoodud Jenkinsi hostimisplatvormil ning hoolitseda ehituste käitamise ja haldamise eest. Valige oma Jenkinsi hostimisplatvorm nüüd.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map