7 põhjust, miks API jälgimine Uptrendidega on oluline

Teie pakutavad API-liidesed ja API-liited, millele iga päev tuginete, mõjutavad teie ettevõtet.


Toimivad API-d genereerivad õnnelikke kliente ja hoiavad teie meeskonnad produktiivsed. Aeglased, valesti töötavad API-d halvustavad mainet, kulutavad teie tugiressursse ja vähendavad tootlikkust kogu ettevõttes. API jälgimine Uptrendsi veebiteenuse ja Mitmeastmelised API monitorid võib aidata teil näo kokku hoida ja hoida oma meeskonda ülesande täitmisel.

API-sid on kõikjal ning pilve ja asjade Interneti kasvuga muutuvad API-d iga päevaga olulisemaks. Kui keegi teie pakutavatest API-dest või millele tuginete, langeb või on tal toimimisprobleeme, siis tehke ka neist sõltuvaid saite ja teenuseid.

Miks on API jälgimine teie ettevõttele ülioluline??

Kui te ei vaata API-sid ööpäevaringselt, võib teie veebisaidi, rakenduse või API arendamiseks, testimiseks ja käivitamiseks kuluv vaeva ja raha kuluda otse aknast välja..

Ükskõik, kas olete välja arendanud sisekasutuseks või kasutamiseks avalikkuses, sõltuvad paljud – isegi miljonid – seadmed, rakendused ja inimesed selle API saadavusest, jõudlusest ja funktsioonist.

API-d ebaõnnestuvad, nii et peate kaitsma oma aja ja raha investeeringut. Oleme koostanud loetelu peamistest põhjustest, miks on teie API-de jälgimiseks hädavajalik:

 1. API on SINU vastutus: Kui pakute API, loodavad kasutajad teile, et tagada API kõrge kättesaadavus, kiire ja vastupidav.
 2. Te ei saa loota veebisaidi regulaarsele jälgimisele. Kriitiliste API-de puhul ei piisa ainult tööaja või algse lehe laadimise kontrollimisest.
 3. Iga API-meetod peab töötama: See võib olla üles, kuid üks ebaõnnestunud meetod ahelas võib kogu tehingu mureneda.
 4. Kaotatud kaubamärgi maine: Kas teie kasutajad teavad, mis on API? Ilmselt mitte. Nad teavad, et asjad ei toimi või asjad ei toimi hästi. Kui teie sait või teenus on aeglase kasutajaliidesega kohmakas või lihtsalt puhkeb täielikult, lahkuvad 75% kasutajatest ega tule tagasi.
 5. Kasutajate rahulolu vähenemine: Loid jõudlus mõjutab märkimisväärselt teie kasutajate rahulolu teie toote kasutamisel. Halb jõudlus mõjutab kõiki kasutajakogemuse aspekte ja vähendab kasutajate ettekujutust toote kujundusest, navigeerimisest ja kasulikkusest.
 6. Jooksva tulu kaotus: Kui API lakkab töötamast, siis sisselogimised tõenäoliselt ei tööta, väljaregistreerimis- ja ostukorvid ei tööta või võivad asjad muutuda lihtsalt piisavalt kohmakateks, et hävitada kasutajate usaldus. Kui asjad ei toimi, siis kasutajad põrkavad ja võidavad võistlustelt tulu.
 7. Tulevased tulud kannatavad: Olete kõvasti tööd teinud, et neid kliente teie teenusele suunata, ja kui teie toode ei tööta hästi, siis kasutajad põrkavad. Kasutajad ei peatu siiski sellega. Nad räägivad. Nad räägivad arvustuste ja sotsiaalmeedia kaudu inimestele oma kogemustest isiklikult ja veebis. Rahulolematud kasutajad ei tule tagasi ja nad võtavad koos potentsiaalsete uute klientidega tulevikus palju tulu.

Nagu näete, on teie ja kolmanda osapoole API-de jälgimine teie tootevajaduste jaoks kriitiline. Loodetavasti jälgivad kolmandad pakkujad oma süsteemi regulaarselt, kuid võib-olla mitte. Nad võivad testida kogu päeva jooksul juhuslikult või testida ainult tulemüüri tagant.

Need juhuslikud testid võivad hõlmata mõnda probleemi ja tulemüüri tagant testimine ei lahenda probleeme, mis on tekkinud teiselt poolt kasutajatele. Veendumaks, et see püsib ja töötab, peate kasutama kindlat järelevalvesüsteemi. Uptrendid aitavad teil oma investeeringut kaitsta, automatiseerides protsessi ja testides kasutaja asukohti.

Millised on teie API seirevalikud?

Uptrends pakub kahte tüüpi API seiret ja selle mõistmiseks, millised kahest seirevalikust sobivad teie API kaitsmiseks, on mõista, kuidas klient API-d kasutab. Hoidke API dokumentatsiooni käepärast ja veenduge, et teil on kogu teave, mida vajate õigete seireotsuste tegemiseks. Tehke kindlaks, kas teie API nõuab tehingu lõpuleviimiseks mitu kõnet või teeb trikk ühe üksikkõne.

Ühekõne API-d: Usaldusväärne, kuid odav meetod üksikute API-kõnede kontrollimiseks ja API tööaja jälgimiseks on kasutada HTTP (S) veebiteenuse monitorit. Veebiteenuse kuvar kontrollib tööaega ja valideerib ühe API-vastuse, kontrollides vastusekoode, sisu kontrolle, reageerimise aega ja reageerimise suurust (suurepärane valik, kui pakute oma API-teenusega SLA-garantiid). Võite teha ka lihtsat autentimist. Veebiteenuse monitorid töötavad sama sageli kui üks kord minutis.

Mitme kõne või mitmeastmelised API-liidesed: Kui peate tegelema ümbersuunamistega, autentima kasutajaid või säilitama ja taaskasutama teavet ühelt API-kõnelt teisele, kasutage Uptrendsi mitmeastmelise API seirelahendust. Mitmeastmelise lahenduse abil saate vastuse väärtused hilisemaks kasutamiseks välja tõmmata, teha väiteid, kasutada võrdlusoperaatoreid, genereerida juhuslikke väärtusi, kasutada etteantud muutujaid, kasutada autentimist ja pääseda juurde kliendi sertifikaatidele. Kontrollige kogu protsessi mitmeastmelise API jälgimisega, jälgides iga API kõne toimivust.

Jälgimist vajavate API-de valimine

Kui hakkate mõtlema kõigile API-dele, mis on vajalikud ühe kasutaja tehingu käitlemiseks, võib see osutuda üle jõu käivaks. Milliseid API-sid on vaja jälgida ja milliseid mitte? Segadus on mõistetav, kuid mitte iga API ja funktsioon ei vaja jälgimist.

Valiku lihtsustamiseks oleme koostanud nimekirja:

Jälgige oma avalike API-sid (sisemist ja välist)

Kui avaldate API-sid, peate kontrollima nende saadavust, jõudlust ja funktsioone. Teie ülesanne on kiiresti reageerida API probleemidele ja säilitada kõrge kättesaadavus.

Jälgige olulisi kolmanda osapoole API-sid

Kui API on teie API, rakenduse, teenuse või veebisaidi jaoks elutähtis, peaksite seda API jälgima, nagu teeksite oma. Vähemalt kaaluge uptime monitori kasutamist, et saaksite teada, millal see API ühenduseta.

Jälgige ülitähtsaid kolmanda osapoole API-sid

Mõned rakendusliidesed pakuvad täiustatud kasutuskogemusi, näiteks asukohateenused, tüüpkomplektid, graafika ja reklaamid. Võib-olla soovite valida, milliseid selle kategooria API-sid võiksite jälgida. Näiteks kui reklaamitulu sõltub API-st, võiksite panna veebiteenusemonitori veendumaks, et API jääb kättesaadavaks.

Uptrendsist mitmeastmelise API seirelahenduse kasutamine muudab seadistamise lihtsaks, isegi keerukate API-liideste korral

Mõnikord ei saa te kindlalt teada, kas API töötab ühe vastuse korral; mõnikord muutuvad API-d keeruliseks ja kogu tehingu toimimiseks peate läbi viima terve hulga kõnesid ühele või mitmele API-le. Sellepärast arenes Uptrends Mitmeastmeline API jälgimine.

Mitmeastmeline API jälgimine pakub teile kogu paindlikkust, mida vajate isegi kõige keerukamate interaktsioonide käsitlemiseks. Uptrendsil on ainulaadne API sammude koostaja, mis jaotab teie interaktsioonid hõlpsasti jälgitavaks. Uptrends annab teile paindlikkuse:

 • Jäädvustage ja käsitsege ümbersuunamisi.
 • Kasutage põhi-, NTLM-, digereerimis- ja kohandatud (sealhulgas OAuth) autentimist.
 • Salvestage, pääsete juurde ja kasutage kliendisertifikaate.
 • Hallake, kasutage ja hoidke sertifikaate ja sisselogimismandaate Uptrends Holvis turvaliselt.
 • Kasutage muutujaid: määrake eelnevalt, määrake väärtusi, genereerige juhuslikke väärtusi.
 • Kasutage võrdlusi ja väiteid (kontrollige sisu, vastusekoode, reageerimisaegu).
 • Saate oma API-t jälgida alates 200 ülemaailmset testimiskohta, või jälgida sisemisi API-sid privaatse kontrollpunkti abil tulemüüri taga.

See ei pea olema keeruline ja võite hästi magada, teades, et kui Uptrends leiab teie API-ga probleeme, veendub nende täiustatud hoiatussüsteem, et teate sellest.

Eemaldatavad

 • API-d toidavad veebi.
 • API tööaeg, jõudlus ja funktsioon võrdsustuvad tulude ja mainega.
 • Kolmanda osapoole API-d võivad teie brändi kahjustada, nagu ka teie API tõrked.
 • See on teie API ja teie kohustus on jälgida selle tööaega, toimivust ja funktsioone.

Uptrends API jälgimine aitab teil parandada oma ettevõtte ja kolmanda osapoole API tööaega, toimivust, saadavust jne. Endiselt pole veendunud? Proovige Uptrends API Monitoring tasuta 30 päeva jooksul. Teil pole vaja isegi krediitkaarti.

Sildid:

 • API

 • Jälgimine

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map