Mis on SSL-sertifikaat ja kas ma vajan seda oma saidil?

Kui haldate oma veebisaiti – olgu see siis äri- või isiklikuks otstarbeks -, võite olla seda mõistet kuulnud SSL-sertifikaat. Kuid mis see on ja kas selle veebisaidi huvides tasub sellesse raha investeerida?


mis on ssl ja https

Mis on SSL-sertifikaat??

Akronüüm SSL tähistab Secure Sockets Layer. Nagu määratletud Globalsign.com, SSL-sertifikaadid on väikesed andmefailid, mis seovad krüptovõtme digitaalselt organisatsiooni andmetega. ” SSL on siis krüptimistehnoloogia, mis teie saidile installimisel loob turvalise ühenduse teie serveri ja külastajate veebibrauserite vahel.

Kas olete kunagi näinud teatud veebisaitide külastamisel oma aadressiriba kõrval tabaluku ikooni? Või olete ehk märganud, et mõned veebisaidid kasutavad http: //, teised aga https: //. Nii tabalukk kui ka saidile http: // märgitud s-märgid näitavad, et veebisaidile on installitud SSL-sertifikaat ja töötate turvalise ühenduse all.

Kellel on vaja SSL-sertifikaati?

SSL-sertifikaadid on mõeldud turvalise ühenduse loomiseks andmete krüptimisega, kuid mitte kõik veebisaidid ei saada ega võta vastu tundlikku teavet, seega ei vaja kõik veebiomanikud SSL-sertifikaati. Kui see lisab ainult teie veebisaidi kulusid, siis kuidas te teate, kas peaksite turvalisse ühendusse investeerima??

Vastus on tegelikult üsna lihtne. Kui olete e-poe veebisait ja saadate krediitkaarditeavet, siis veenduge, et kliendid usaldavad teie ühendust. Kahtlemata soovite SSL-sertifikaati. Kui käsitlete muud isiklikku teavet, näiteks sotsiaalkindlustuse numbreid, vajate ka SSL-sertifikaati.

Miks? Esiteks kaitseb see teid. Kuna ühendus on turvaline, on tõenäosus, et teid häkkitakse vähem, nii et võite rahulikult puhata, teades, et teie klientide teave on ohutu ja kui te tõenäoliselt ei kaota oma andmemahtu oma mainet. Kui te ei krüpte oma andmeid SSL-sertifikaadiga, on teie ja teie serveri vaheline arvuti teie edastatavat teavet. SSL-sertifikaat pakub ka autentimist, nii et teate, et saadate teavet kurjategija serveri asemel oma serverisse.

Lisaks võib see maksta teile müüki, kui teil seda pole. Gartneri uuring näitab, et peaaegu 70 protsenti veebipoest ostjatest lõpetab veebipõhise tellimuse, kui nad tehingut ei usalda. Selle SSL-sertifikaadi tõendi omamine (näiteks https: //) paneb selle usalduse teie tehingusse tagasi.

Niisiis, kas ma vajan SSL-sertifikaati?

Mis siis saab, kui te ei tegele tundlike andmetega? Kas vajate endiselt SSL-sertifikaati? Valik on tõesti teie otsustada, kuid koos eelpool mainitud eelistega, see võib ka teie Google’i paremusjärjestust tõsta, seetõttu investeerivad paljud inimesed raha hea meelega.

Nagu Google teatas 2014. aastal, turvalisus on peamine prioriteet. Sellepärast kasutavad nad krüptimist positsioneerimisfaktorina. Praeguse seisuga ei mõjuta SSL-sertifikaat teie paremusjärjestust kuigi palju, kuid Google on öelnud, et tõenäoliselt tugevdavad nad tulevikus selle mõju paremusjärjestusele. Sellele vagunivagunile hüppamine võib anda teile eelise konkurentide ees, kui see hakkab enam tähtsust tundma.

Tõsi on see, et teil pole vaja SSL-sertifikaati, kui te ei nõustu võrgumaksetega, kuid miks poleks teil seda nii paljude eelistega?

SSL-sertifikaatide tüübid

Kuni selle hetkeni võivad SSL-sertifikaadid kõlada üsna lihtsatena, kuid nende hankimisel tuleb arvestada paljude asjadega, sealhulgas eri tüüpidega. Valida on kolme hulgast:

 1. Laiendatud valideerimise SSL-sertifikaadid: Kui soovite kõrgeimat autentsustaset, on EV SSL-sertifikaat hea valik. Selle põhjuseks on asjaolu, et selle hankimiseks on rohkem vaeva nähtud. Sertifikaadibüroo kontrollib teie õigust teie määratud domeeni kasutada ning uurib teie organisatsiooni põhjalikult. Sellega kaasnevad ka brauseri täiendavad turbeparandused, näiteks roheline aadressiriba, mis näitab turvalist ühendust.
 2. Organisatsiooni valideerimise SSL-sertifikaadid: OV SSL-sertifikaadi taotlemisel kontrollib sertifikaadiametnik teie õigust teie domeeni kasutada ja viib teie organisatsioonis läbi lihtsa uurimise. Ettevõtte teave kuvatakse turvalisel saidi pitseril, suurendades usaldust oma klientide vastu.
 3. Domeeni valideerimise SSL-sertifikaadid: Seda tüüpi SSL-sertifikaat ei hõlma ettevõtte uurimist. Samuti ei kuvata turvalisel saidi pitseril krüptimisteavet, kui külastajad teie veebisaidile pääsevad.

Tõtt-öelda ei ole kõik SSL-sertifikaadid võrdsed ja see on põhjus, miks leiate nii erinevaid hinnaklasse. Lisaks ülalnimetatud SSL-sertifikaatide tüüpidele märkate ka erinevusi sõltuvalt sellest, kes teile SSL-sertifikaati müüb. Näiteks VeriSign (nüüd Symantec) on üks usaldusväärsemaid kaubamärke, nii et maksate nende teenuste kasutamisel tõenäoliselt rohkem.

Kuidas sellist saada

Üldiselt on SSL-sertifikaadi saamiseks kahel viisil. Saate selle otse veebimajutaja kaudu lisandmoodulina osta; siis olge teadlik sellest, millist SSL-sertifikaati saate, kui otsite midagi enamat kui domeeni valideerimise SSL-sertifikaati. Sõltuvalt teie hostist võib see teile maksta nii vähe kui 5 dollarit kuus ja mõnel juhul vaid paar dollarit aastas.

Saate osta ka kolmanda osapoole sertifikaadiasutuse kaudu ja seejärel installida SSL-sertifikaadi oma hostikonto kaudu. SSLShopper.com sisaldab klientide ülevaateid mõne populaarseima sertifikaadiasutuse poolt ja on hea koht alustamiseks. Need teenused võivad teile maksta mitusada dollarit aastas, kuid teil on oma saidi ja ettevõtte autentimisel tavaliselt rohkem võimalusi, et veelgi enam oma kaubamärki usaldada..

Kui olete SSL-sertifikaadi installinud, kontrollige kindlasti oma veebilehti ja veenduge, et tabalukk ja „https: //” kuvatakse. Võimalik, et peate sundima https: // pildi-, CSS- ja JavaScripti failidele. Siin on kiire ressurss sellega WordPressi alustamiseks.

Ilma saidil SSL-sertifikaadita käimine ei takista selle funktsiooni, kuid selle kasutamine võib kaitsta teid ja teie kliente, suurendada usaldust oma saidi vastu ja tõsta Google’i paremusjärjestust. Mis te arvate, kas SSL-sertifikaati investeerimine on seda väärt? Andke meile kommentaaride jaotises teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map