Kuule kutt, kus on minu veebisait? Mis juhtub, kui veebimajutus jookseb kokku

Üks tüütumaid / üllatavamaid / ärritavamaid asju, mida saate veebis kogeda, on kui otsite konkreetset saiti, leiate ainult, et seda pole enam olemas. See pole mitte ainult juurdepääsematu, vaid ka kadunud. Üldiselt võib sel juhul üllatus osutuda pettumuseks ja te lihtsalt liigute edasi, mõeldes võib-olla, et tulete selle juurde hiljem tagasi. See on aga hoopis teine ​​lugu, kui sait, millele proovite pääseda, on teie enda oma.


>> PDF-faili allalaadimiseks klõpsake siin <<

Üllatus osutub pettumuseks ja seejärel kiiresti tüütuks, sest teie tasuline veebi on kuuli siia visanud. Muidugi, kui usaldate oma veebisaidile raha, võib tüütus tekitada hirmu, kui kaotatud sissetuleku summad hakkavad teie peas kasvama.

veebisaidi krahhi seisakuidSee on paljude saidiomanike jaoks stsenaariumiks muudetud reaalsus, kuid nii vähesed saavad teada, kuidas see juhtub ja mida see nende jaoks tähendab. Siin käsitleme võhiklikuna serveri krahhi põhjuseid ja tagajärgi ning seda, mida saate teha, kui see juhtub teiega.

Teie veebiserver on ühendus teie veebisaidi küberruumis salvestamise ja selle vahel, et keegi saab seda veebis otsides vaadata. Seega on loogiline, et kui teie veebimajutuse serveriga, mis teie saiti majutab, läheb midagi valesti, siis läheb teie saidi juurdepääsetavusega midagi valesti.

Enamik hostinguettevõtteid garanteerib 99,9-protsendilise ooteaja, mis tähendab, et teie veebisait peaks kogu aeg veebis olema “praktiliselt”. Nii et kui teie veebisait pole enam nähtav ja kõik töötab teie koduarvutis tavapäraselt, on tõenäoline, et midagi teie serverit haldava serveriga on juhtunud.

Kui serveritel on teie saiti mõjutavaid probleeme, põhjustab see tavaliselt serverit käitava tarkvara krahhi. Sel juhul võib teie veebisait olla täiesti juurdepääsematu või tavalise sisu asemel veateade..

Kui teie veebisaidile ei pääse juurde serveriga toimuva tõttu, nimetatakse seda veebisaidi seisakuks. Mõnikord võib seisakuid kavandada stsenaariumina, kuid sageli on sündmuse taga tõsisemaid või võivamaid tagajärgi. Järgnevalt on toodud serveri seisaku tuvastatud põhjuste loetelu;

 • Planeeritud – hostiettevõtted peavad uuendama tarkvararakendusi, operatsioonisüsteeme ja riistvarakomponente.
 • Komponentide tõrked – võivad tekkida tarkvaravead, riistvarakomponendid võivad tõrkeid, programmeerimisvead, viirused ja failide riknemine.
 • Operaatori viga – kvalifitseerimata operaatorid võivad faile tahtmatult kustutada.
 • Serveri ülekoormus – kas ootamatu massiliikluse suurenemise või pahatahtliku kavatsuse tõttu.
 • Pahatahtlikud kasutajad – faili tahtlik kustutamine ja häkkimine serveri alandamiseks.
 • Loodusõnnetused – nagu tormid, maavärinad, üleujutused.

Oleme juba puudutanud serveri seisaku mõju teie veebisaidile. Järgnev on laiem loetelu sellest, mida võite oodata, kui see juhtub;

 • Aeglane laadimine – toimub tavaliselt nn pehme seisaku ajal, mis tähendab, et teie sait on võrgus nähtav, kuid see töötab halvasti.
 • Pole nähtav – teie veebisaiti ei laadita üldse ja see pole kasutajatele saadaval. See on tüüpiline stsenaarium „raske” seisaku perioodidel.
 • Pahatahtlik sisu – teie veebilehed kaaperdatakse ja tavaline sisu kustutatakse või asendatakse.
 • HTTP-tõrked – aegunud ühendusega veebisaidiga seotud teated.

On ilmselgelt oluline, et seisakuid käsitletaks viivitamata, eriti kui loote oma veebisaidile mis tahes sissetuleku teenimiseks. Pikad Internetis puudumise tingimused võivad teile maksta, kaotada kliente, tõrjuda potentsiaalseid reklaamijaid ja mõjutada lõppkokkuvõttes teie otsingumootorites asetust.

Veebisaidi seisaku tegelikud kulud natuke perspektiivi asetada. Eelmisel kuul kannatasid nii Google kui Amazon. Amazon.com langes 40 minutit ja teatati et see läks Amazonile maksma kadunud müüki 5 miljonit dollarit. See on uskumatu 120 000 dollarit minutis.

Kui seisakud mõjutavad teie veebisaiti põhjendamatult, on mõned asjad, mida saate lühikese aja jooksul ära teha;

 • Kontrollige, kas see sait on tõesti maas – testige oma saiti teisest allikast ja laske seda kinnitada mõnel teisel osapoolel. Seal on palju saite nagu www.downforeveryoneorjustme.com et saate kontrollida, kas sait on tõesti maas.
 • Määrake põhjus – uurige võimalikke vahetuid põhjuseid, näiteks aegunud domeen või programmeerimisviga. See säästab teie leina, kui leiate, et probleem pole serveris endas.
 • Võtke ühendust hostiettevõttega – enamikul teenusepakkujatel on ööpäevaringne tugiteenus avatud ja nad saavad nõu teadaolevate probleemide ja viivituste pikkuse osas.
 • Teatage kasutajaid või kliente – kui teil on Twitteris ja Facebookis sotsiaalmeedia kontosid, pange neile praeguse probleemi kohta oleku värskendus.

Asjade laiemas plaanis on reegli erandiks serveri krahhid, mis põhjustavad veebisaitide seisakuid. Tõsiasi, et oleme selle küsimuse tõstatanud, näitab aga, et see, mis on küberruumis üles pandud, võib sama lihtsalt alla kukkuda. Seda silmas pidades on mitmeid asju, mida saate teha katastroofide ärahoidmiseks, kui see juhtub teiega.

Veenduge, et kasutaksite usaldusväärset veebimajutust, millel on tõestatud kogemus töökindluse kohta (siin on võrdlus kahe parima hostiga). Kui teil on rohkem kui üks veebisait, hostige seda mõne muu ettevõtte juures, et saaksite sellelt suhelda, kui üks sait väheneb. Veenduge, et teil oleks varukoopiaid olulistest meilidest ja sõnumitest.

Vältige odavaimate hostimiskavade automaatset kaasamist ning arutage kindlasti võimalike pakkujatega oma hostimisnõudeid, sealhulgas nende tugiteenuste taset, et teil oleks võimalikult mugav olla, et teie veebis viibimine püsiks turvaliselt.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map